Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Nisam se setio, hvala na odgovoru. Mozes li mi reci koliko si siguran, posto imam ovaj procesor nov, treba da ga prodam coveku koji hoce da ga stavi na takodje novu plocu..

Imam E5440 na toj ploci,radi sve bez problema..ja cak nisam ni dirao Bios...
Pitanje za ostale,da li treba da flesujem Bios ili da ne diram nista posto sve normalno radi?
 
"Kuriozitet" kod te ploče je da i zvanično podržava xeone, one predviđene za LGA775 (E/X3xxx serija). Tako da rade sve funkcije, samo je pitanje koliko je flexibilno odrađen zvaničan BIOS da ne kuka zbog "neadekvatnog" procesora. Poznajući AsRock politiku, sve je moguće :)
Svejedno, modovani bios otklanja sve potencijalne probleme.
 
^^
Koja je max temp za taj cpu?
Zar ne pise tamo 5°C - 67°C I nije preporucljivo da se ide preko,bar ne duze vreme...:)
 
E raja, planiram u ne tako dalekoj buducnosti da uzmem neki SSD. E sad znam da mi je ploca SATA2 (P5KC), ali nebitno, ostace taj SSD u racunaru duze nego ploca ;), tako da smatram to za neizbeznu i isplativu investiciju.

Stvar je u tome da ovaj 1203 bios, koji je ujedno i poslednji, nema AHCI support u SATA podesavanjima. Ima samo u podesavanjima za e-SATA port, ali ne i za interne. Nasao sam na netu modovani 1203 bios kojem je ubacena podrska za AHCI, i svi koji su ga aplicirali su potvrdili da radi.

Ono sto mene interesuje jeste da li vredi da se cimam oko toga, pa da pravim sam svoj Xeon bios sa tim vec modovanim biosom ili da jednostavno nakacim SSD u IDE modu, koliko gubim time? TRIM pretpostavljam da nece raditi.
 
ahci pod obavezno.nije kao da moras da sekas kamenje da bi osposobio ahci na ploci,uvek mozes da flesnes stari bios nazad.
 
Zamenio sam box kuler sa Cosmo LC-120 ,smanjise mi se temperature za 8-12 stepeni...E5440 @3.5
 
I kolike su sad temperature u full loadu (Prime)? Meni je LC-CC-120 dosta spustio temperaturu. Tipa ~30°C. I to sam prelazio sa LC-CC-95 (koji je malo bolji od box-a) na LC-CC-120. E5450 @ 3.9GHz.
 
Oko 50°C u full loadu,Prime,sa box kulerom isla i preko 62°C ,box je bio onaj deblji sa bakarnim podnozjem.
Ovo sam na brzaka isprobao,videcemo..
 
E, pa da, toliko su i moje temperature sa "golemim" LC-om. Ispada da je LC-CC-95 gori od stock kulera, ja sam mislio da su u najgoru ruku isti. :D
 
Pa nije onaj debeli intel box sa bakarnim podnozjem bas toliko los kao sto je AMD stock kuler ,recimo...

Pazi ovo,meni je min brzina cpu kulera oko 1000...u opisu na LC sajtu pise da je 500-1400 UpM,koliko sam primetio kod mene ide od 900 pa do 1400,u cemu je fora,do moje ploce ili..?

2015-01-27_004040.jpg
 
Fora je što sam i ja pre LC-CC-95 imao taj deblji box i delovalo mi je kao je LC Power bolji za koji stepen i znatno tiši... No, nije bitno sad. :) Pokrenuh i ja AIDA64, isto mi prijavljuje oko 1000RPM (uglavnom 985). Ne znam, meni je tiho i ovako, pa se nisam trudio to da obaram.
 
^^
Da,to je to,jeste tiho...

P.S
Kad se setim samo kad box zavrti na 2.200 obrtaja,lool
 
Jedno pitanje za clana Pegu posto vidim da je on glavni inicijator ovog poduhvata :) Imam asus p5q p45 chipset, 4x1 gb kingston ddr2 na 1200mhz, c2d e8400, tx3 cm. Posto se bavim video obradom a vec se nenormalno mucim sa hd materijalom ovo mi je jedini spas. Hteo sam da kupim q9550 ali su bezobrazno skupi (100e). Posto nisam u mogucnosti da sad menjam celu platformu i predjem na i5 / i7 ko covek zanima me koji je najjaci quad xeon koji mogu da kloknem u skladu s mojom plocom i izvucem najvise sto se moze od ovoga za video obradu. Hvala unapred.

Imam Xeon X5460 za 4700din i e5450 za 45e, jer moze ovo fino da se klokuje i meni zavrsi posao, moze i neka malo slabija varijanta sa 12mb kesa obavezno. I jer moze posle secenja onih plastika na ploci opet da se koristi klasican 775 procesor?
 
Poslednja izmena:
Moze da se vrne stari procesor nakon seckanja ploce. X varijante su veci potrosaci i valjda se vise greju, dok su E ladni kao spricer. Kontam bilo koji od E5420 - E5450 bi ti tu legao odlicno. Al javice se strucniji sto se tice izbora CPU.
 
Jedno pitanje za clana Pegu posto vidim da je on glavni inicijator ovog poduhvata :) Imam asus p5q p45 chipset, 4x1 gb kingston ddr2 na 1200mhz, c2d e8400, tx3 cm. Posto se bavim video obradom a vec se nenormalno mucim sa hd materijalom ovo mi je jedini spas. Hteo sam da kupim q9550 ali su bezobrazno skupi (100e). Posto nisam u mogucnosti da sad menjam celu platformu i predjem na i5 / i7 ko covek zanima me koji je najjaci quad xeon koji mogu da kloknem u skladu s mojom plocom i izvucem najvise sto se moze od ovoga za video obradu. Hvala unapred.

Imam Xeon X5460 za 4700din i e5450 za 45e, jer moze ovo fino da se klokuje i meni zavrsi posao, moze i neka malo slabija varijanta sa 12mb kesa obavezno. I jer moze posle secenja onih plastika na ploci opet da se koristi klasican 775 procesor?
Imamo sličnu ploču. Idi na E5450 overclockuj ga na 3.6 - 3.8GHz i to je to :)
 
Hvala ljudi. Jedino ne znam da flesnem bios, nisam nikad radio. Vidim da je lepi kokan negde postavio link od zutih za sve procesore... Verovatno bez tih modova nece raditi sve instrukcije i temperature ce biti vece, koliko sam citao nesto ovde
 
tebe ako toliko drma paranoja,napisi odakle si,lepo ponudi nekog na temi pice i cokoladu da ti dodje i utegne to kad kupis ksenona.
 
Hvala ljudi. Jedino ne znam da flesnem bios, nisam nikad radio. Vidim da je lepi kokan negde postavio link od zutih za sve procesore... Verovatno bez tih modova nece raditi sve instrukcije i temperature ce biti vece, koliko sam citao nesto ovde

Toliko se jednostavno flashuje bios na Asus P5Q plocu da nema ni potrebe objasnjavati... :D Mozes sa USB-a a mozes i sa HDD-a. Sve jedno. Samo bios treba da bude otpakovan iz zip-a.
 
Imam asus p5q p45 chipset, 4x1 gb kingston ddr2 na 1200mhz, c2d e8400, tx3 cm. Posto se bavim video obradom a vec se nenormalno mucim sa hd materijalom ovo mi je jedini spas. Hteo sam da kupim q9550 ali su bezobrazno skupi (100e)...

E 8400 može na toj ploči i preko 4Ghz. Ali što se tiče obrade video materijala, tu quadovi jesu u prednosti.
Razmisli i uklopi se da povećaš ram maximalno (8GB), mnogo će ti značiti. Nađi najbrži xeon za najmanje pare, ploču ne moraš da seckaš ako je cpu obrađen. Bios se flešuje extremno lagano, pročitaj postove. Ili kupi pivo i gricke i pozovi po tom pitanju umešne drugare na malo petljanja i druženja :D
 
Jedno pitanje za clana Pegu posto vidim da je on glavni inicijator ovog poduhvata :) Imam asus p5q p45 chipset, 4x1 gb kingston ddr2 na 1200mhz, c2d e8400, tx3 cm. Posto se bavim video obradom a vec se nenormalno mucim sa hd materijalom ovo mi je jedini spas. Hteo sam da kupim q9550 ali su bezobrazno skupi (100e). Posto nisam u mogucnosti da sad menjam celu platformu i predjem na i5 / i7 ko covek zanima me koji je najjaci quad xeon koji mogu da kloknem u skladu s mojom plocom i izvucem najvise sto se moze od ovoga za video obradu. Hvala unapred.

Imam Xeon X5460 za 4700din i e5450 za 45e, jer moze ovo fino da se klokuje i meni zavrsi posao, moze i neka malo slabija varijanta sa 12mb kesa obavezno. I jer moze posle secenja onih plastika na ploci opet da se koristi klasican 775 procesor?

Dobrodošao u temu! Samo ću da potvrdim iskustva koja kolege forumaši pominju:

a) imaš provereno dobru ploču za OC Xeon-a
b) BIOS fajl skini sa Kokanovog sajta
c) "oslobodi" se tih 4x1GB modula i kreni u pravcu 4x2GB
d) kupi ono što ti prvo padne pod ruke od sledećih modela: (E5420), E5430, E5440, E5450, X5450, X5460; negde se svi slažu da je E5450 best buy. Vidi ako može da se proba procesor pre plaćanja
e) secni socket, a ne procesor prema uputstvima sa prvih stranica posta, zbog lošeg iskustva onih koji su turpijali procesore i "čuvali" na taj način ploču

Čekamo prve rezultate, tj. utiske! :) Pozz
 
Hvala svima na odgovorima. Pojuricu neki e5450 ili x5460-x5470, nemam budzet za 4x2gb, pa jos da su na 1200mhz kao moji stapovi, stvarno je tesko naci i ako ih ima nenormalno su skupi, 1066 bi isto odgovaralo zbog overkloka. Za sada ide samo proc, modifikovan bios sam skinuo iz prvih postova lepog kokana za moju p5q, ubacicu ga preko ez- flash 2 pre zamene procesora (nisam neuk samo sa biosom nisam nikad petljao, videcu tutorijal, znam da to brzo ide) i potrazicu opet pomoc ovde ako zatreba.
Pozdrav i ziveli!
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi se svidja ovaj mod, dodje mi da menjam svoj AMD :D

Kakvi su ovi procesori danas, kako se nose sa nekim novim igrama i svakodnevnom radu? Pretpostavljam da su barem kao Phenomi.
 
Solidni su, ali slabiji nego i3 za igre.

Tebi se ne isplati, posto mozes staviti Phenom II X4 9xx umesto Athlona.
 
Ne bih ni sa Phenomom dobio nešto vidljivo, loša mi je ploča, a ako bih prešao na ovaj mod ne bih ništa ulagao.
 
Nazad
Vrh Dno