Šta je novo?

Kingston HyperX Beast 2400 CL11 проблем

ПротивГлобал

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruke
140
Poena
69
На плочи из профила, и са најновијом верзијом BIOS-а (која решава проблеме са нестабилношћу неких меморија), не могу да наместим да ради на 2400 MHz. Хоће да ради на 1600 и 2133 MHz. А када поставим на 2400 неће да бутује оперативни систем.
Хтео сам да пробам да повећам латенце, али ми BIOS то не дозвољава. Стоји на "AUTO" и не могу то да променим. Чак и ако ставим уместо XMP-а на "MANUAL".
Шта да радим?

Надам се да нећу морати да мењам меморију, већ сам се доста заебавао са овима из продавнице у вези матичне плоче...
 
Vidi pošalji email diretno proizvođaču ploče i reci im tvoj problem. Zajebali su nešto sa najnovijim updateom BIOS-a, najverovatnije.

Trebalo bi da im tvoj email omogući da što pre objave ispravljeni BIOS.
 
Могуће. То је верзија F5, а пре тога сам имао F4 а са њим нисам пробао. Послаћу им.

П.С. Ево послао сам им. Него, ако се добро сећам, када изаберем XMP Профил 1 (2400 MHz) вредност CL-а је 9 (а треба ваљда да буде 11 да би радила на тој фреквенцији). Али не могу да променим вредност. Притиснем "Ентер" и ништа, нема падајућег менија. И ово сам им навео...
 
Poslednja izmena:
Idi na MANUAL pa ručno unesi latencije. Imam ja 2x8GB 2400MHz kingston, radi na 1,65v. Imao sam neki problem koji sam rešio premeštajući memoriju u druga dva slota(dakle memorija je bila u slotovima 2 i 4, a sad je u 1 i 3).
 
Па то је и проблем. Не могу да мењам латенце ни када је "MANUAL". Вероватно је "баг" у BIOS-у...

А у ова друга два слота не могу да их ставим, због хладњака процесора.
 
Poslednja izmena:
Piše ti na sajtu da je 2400MHz moguć uz OC, dok za manje frekvencije to nije potrebno. Sad, šta se tačno i kako klokuje, to već nisam siguran.
 
Па има у BIOS-у X.M.P. за 2400 MHz.

Којим програмом могу да је претактујем у оперативном систему (Виндовс 7 и Убунту 13.10)?
 
Kao prvo udji u bios i load optimized default F7.
idi i namesti System Memory Multiplier na 2133mhz
xmp stavi na disable i nista vise za prvi put.
Snimi i startuj.
Drugi ulazak u bios xmp aktiviraj i sada podigni
memorije na 2400mhz,timings ostavi na Auto
Podigni napon na CPU/NB i probaj.
Posle mozes timings na manual pa memorije na 1.6v
 
Пробао сам одвојено модуле. Један ради на 2400 MHz док други само на 1600 и 2133. Са тим другим на 2400 MHz неће да бутује систем. Мораћу поново да се зезам са рекламацијама.

Да ли да тражим да ми дају ову исту или да доплатим за ову: http://www.winwin.rs/memorija-dimm-ddr3-2x4gb-2400mhz-patriot-viper-3-pv38g240c1k-1184457.html Она може да се натера на 2800 + MHz.
Знам да је јефтинија али ћу морати да доплатим јер сам ја ову Кингстон купио по договорено нижој цени плус се рачуна малопродајна цена за ову Патриот а не интернет цена тако да...
Да ли се исплати? Јер не знам каква је компатабилност те меморије на мојој матичној.
 
Poslednja izmena:
Pa ako ne nađeš rešenje ne bi bilo loše da doplatiš za tu memoriju, ali vidi prvo šta će ti odgovorioti Gigabyte.

Jesi li možda već dobio email od njih, možda imaju neki Beta BIOS za tebe koji nema taj problem ma memorijom ?
 
Patriot ili ostaješ na istoj memoriji ?
 
Немам појма. Зваће ме када испитају меморију у сервису (јер ми не верују на реч) па да одем у радњу да завршим. Вероватно ће иста бити. Али видећу...
 
Pa kad već to radiš uzmi tu Patriot, i sam si rekao da je ona bolja i može da dostigne više frekfencije. Ne vidim razlog, stoga, da se vraćaš na magarca kad možeš konja uzeti za malu doplatu. To ti je i moj savet ujedno, a ti sam vidi, kako hoćeš.
 
Ако ми дају по нижој цени (она фора "Нашли сте јефтиније" у Win Win-у) онда ћу узети Патриот, ако не дају онда не бих.
 
Poštovani forumaši,
možda sam promašio temu za postavljanj ovog pitanja, ali ipak moli ako je neko u prilici da mi pomogne.
Imam sledeću konfiguraciju:
- matičnu ploča: MB FM2 A85X Asus F2A85-M, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1/USB3.0 model: F2A85-M
- procesor: FM2 AMD A10-5800K, 3.8GHz/ Radeon™ HD 7660D Black Edition model: AD5700OKHJBOX
- CPU hladnjak: Cooler Master Hyper TX3 EVO, RR-TX3E-22PK-R1 model: RR-TX3E-22PK-R1
- RAM memorija: DIMM DDR3 2x4GB 2400MHz Kingston HyperX CL11, KHX24C11T2K2/8X model: KHX24C11T2K2/8X
- SSD disk: SATA3 120GB Kingston V300 450/450MB/s, SV300S3B7A/120G model: SV300S3B7A/120G
- optički uređaj: DVD+/-RW Samsung SH-224BB/BEBE / SATA/ black 24XDVD/16xDVD-RAM model: SH-224BB/BEBE
- kućište: Cooler Master Silencio 650

Problem je što nikako nemogu RAM da nateram da radi na višem radnom taktu od 1600 MHz.
Kada podesim viši parametar u BIOS-u dođe do blokade računara i samo pomaže taster na matičnoj ploči "MemOK", posle čega računar proradi, ali na 1333 MHz, pa moram ponovo da ga podesim na 1600MHz, posle sve funkcioniše OK.
U čemu je problem kad u tehničkim podacima ploče stoji da podržava RAM memoriju do 2400 MHZ, (u tehničkim karakteristikama za ovu ploču stoji da je radni takt RAM memorije 2400(O.C.)/2250(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066MHz.
RAM memorija Kingston HyperX CL11 je deklerisana za rad na 2400 MHz.
Kako da prevaztiđem ovau situaciju?
Da li možda RAM moduli nisu kopatibilni sa pločom?
 
Kolika je voltaža memorije ? Mislim da će trebati 1.5 -1.65v.
 
ima tu mnogo stvari.. 95% sam siguran da ovi gore postovi sa problemima su vezani za ne poznavanje klokanja procesor memorija i ostalo.. kad udjes u bios , idi na manuelno klokanje masine i samim pomjeranjem za klokovanje procesora uocices da se mjenjaju i vrijednosti rada memorije itd itd.. na primjer .. ja imam jos uvjek kod sebe asus p6t deluxe v2 i i7 920 mushkin memorija 3x4 1600 ... procesor mi je klokan 3 godine na 3600 a memorija radi na 1386 ..sledecu opciju koju mi nudi bios je negdje na 1780 ili tako nesto ne mogu da se sjetim .. kako mjenjas vrednos klokanja procesora mjenja se i vrijednost memorije itd itd itd..ma milion ima objasnjenja za klokanje.. .. ima gomila podesavanja klokanja i rada memorije vezano uz tajming i voltazu i sta ti ja vec znam.. moju memoriju kad je bios auto prepoznaje kao 1333
 
Ista stvar. Kupio sam i ja ovu memoriju, dosta povoljno 70e sa računom i garancijom na 5god, ali ne mogu da skontam kako radi na XMP profilu. Ima dva profila u biosu, 2133 11 12 11 30 CR1 i 2400 11 13 13 30 CR1. Probao i auto i manualno, na dve mašine. Na prvoj uspeo samo na 1600, na drugoj max na 1900. Prva mašina ASUS P8B75-V i i3-3240, druga GA-P55A-UD4 i i7-870. Na prvoj CPU na default. Na ovoj drugoj, već 2-3 god. Patriot Viper 2133@2280 9 11 9 27 na 1.68V (inače u testovima radila i na 2460 na istim latencijama izvukao 34.7 ns). Znam šta radim, ali šta je ovde problem. Ajde pretpostavljam možda ova i3 mašina, nema đusa u procesoru i ploča nije neka, ali u biosu podrška do 2800, pa ipak najbolje što sam uspeo 1600 na 8 8 8 24 CR1. Dok na i7, 1900 9 11 9 jedino. Inače probao i auto, i ručno, menjap napon do 1.7V, povećavao latencije, CR stavljao na 3. Ni da butuje. Na asusu stalno gori crvena lampica i ni makac, isto i na gigabajtu.
Ako ima neka caka, nešto novo što u zadnje 2-3 godine nisam pratio nek kaže, pošto memoriju nisam skoro kupovao, pa možda ne baratam sa nekim novinama. Za memoriju piše u specifikaciji da podržava od P55 na naovije čipsete.
http://www.kingston.com/en/memory/hyperx/predator/beast
 
Ništa, da odgovorim sam sebi, pošto nešto baš nije aktuelna tema. Ako kupljena memorija nije u memory support list, najverovatnije da neće raditi u xmp profilu. To je namerno napravljeno tako, u svemu se vidi reklama i zarada, proizvođači kvalitetnijih i ekstremnih memorija plaćaju za podršku proizvođačima mat. ploča... i sve u krug. Naravučenije, ako želite mem sa xmp profilom, proučite podatke za ploču.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovezem na poslednji post, ne znam da li ista znaci (a i na temi je vec pocela da se skuplja paucina, ali kako ovaj deo foruma ionako nije nesto aktivan, valjda nema veze), sa istom memorijom (i to 2 paketa po 2x4 GB) na ploci MSI X79 GD45 Plus (gde ove memorije takodje nema u supported listi) XMP radi bez problema, samo ukljucio i sve sljaka iz prve.
 
te liste su vise u fazonu sta im je bilo pri ruci. :)
 
Oznaka moje memorije je KHX2400C11D3/4GX (2 x 4gb). Ona je deklarisana otprilike ovako:
Kingston HyperX KHX2400C11D3/4GX 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
XPM @ 1200 MHz 11-13-13-30 1.65v
XPM @ 2133 MHz 11-12-11-30 1.65v
(11-11-11-28 @ 800 MHz) 1.5v
(10-10-10-27 @ 761 MHz)
(9-9-9-24 @ 685 MHz)
(8-8-8-22 @ 609 MHz)
(7-7-7-19 @ 533 MHz)
(6-6-6-16 @ 457 MHz)

Moje pitanje je ako zelim da postavim ram na 1600 (800Mhz)- (11-11-11-28) koliko mogu da smanjujem Lat. Da li mogu da odredim 9-9-9-24-1T i sa kojim naponom ili mozda 8-8-8-24-1T i sa kojim opet naponom. Hvala unapred.
 
Sve zavisi, proizvodjac garantuje ono sto stoji u XMP profilu, dakle za 800MHz 11-11-11-28 @ 800 MHz 1.5v, za vise od toga zavisi od samog primerka, ploce, hladjenja... Za vecinu ljudi (gaming) razlika izmedju svega ovoga je minorna, za one koji koriste u svrhe gde je razlika znacajna (npr. proracuni sa ogromnim kolicinama floating point racunice, gde procesor konstantno mora da pretumbava podatke iz memorije u kes i nazad uz maksimalan bandwidth, npr. inzenjerski i naucni proracuni) mislim da jedino preostaje da se igraju dok ne ubodu.
 
Jel moze neko od vas koji imate Besat da izmeri koliko je tacno visoka memorija. Uzeo sam novi kuler I postojeca memorija ne moze da stane ispod...
 
Ništa, da odgovorim sam sebi, pošto nešto baš nije aktuelna tema. Ako kupljena memorija nije u memory support list, najverovatnije da neće raditi u xmp profilu. To je namerno napravljeno tako, u svemu se vidi reklama i zarada, proizvođači kvalitetnijih i ekstremnih memorija plaćaju za podršku proizvođačima mat. ploča... i sve u krug. Naravučenije, ako želite mem sa xmp profilom, proučite podatke za ploču.

Na mojoj plojki nema u support listu(s'tim da mi je space master rekao da uzmem Kingston jer je on podrzan za svaku asus x79plocu iako nema u listama), ali sam je uspeo manuelno podesiti da radi na 2.4ghz. Morao sam VCCSA da podesim na 1.225 I da dignem voltazu na 1.7v . Kada sam to podesio ne dobijam vise overclock failed nakon bios boota, takodje butuje win uvek iz prve. Ja imam 4x4gb u quad mode-u sto je jos teze naterati da radi . Od kontrolera na procesoru takodje zavisi dal ce da radi ili ne, ovaj i7 4960x podrzava klokovanu memoriju u quad ch. mode-u.
Meni za posao kojim se bavim je jednostavno morala da ide klokovana memorija jer mi komp radi 30% brze ( imam bazu podataka od 10-15gb , u kojoj se nalaze txt. fajlovi u proseku od po 10-15 kb I sa tim radim , read/write fajlove non stop).

Sto se tice latencija ja sam pokusavao da smanjim I nije radilo, covek koji je uspeo da podesi da radi na najmanjim mogucim su bile ove :
10-13-12-30-1T @ 2.4ghz, ali na 1.75v I ne preporucuje ako nemate hladjenje dodatno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno