Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Vidim ovde narod zapeo za taj Ali. Sta god sam pogledao na njemu postarina po 10x skuplja od artikla do Bosnia & Herz, ko da vola zivog salju. Cemu tolika loziona na Ali onda...uglavnom iz Serbie :)
 
Poslednja izmena:
Sta nisam gledao [emoji15] Uglavnom ogromne postarine poredeci sa npr eBay. Nije da nisam gledao i uporedjivao (mescin da sam stavljao da sortira od najmanje cijene (artikal+postarina) kao i na Ebayu. Reko' bas da vidim sta ima na tom Aliu kad ono... :zgran: :D Uglavnom je bio isti qc kao i eB samo razlike u cijeni...
 
Poslednja izmena:
DHL da, ali obicna posta je prilicno jeftina.
 
Moguce da je taj DHL, nisam gledao, nije ni bitno bilo sta je. Na eB nisam nailazio na tako skupe postarine.
 
Na eBayu prodaju i kinezi sa Alija, takodje nude free shipping. Uz to prodaju i ameri i svi ostali, a tad se postarina uvek placa i obicno pocinje od $35 USD pa navise.
 
Radi obe stvari.
Mozda to sto je cvilio ima veze sa tim sto sam ga punio na USB na kompu?
ovako nisam primetio da se nesto cuje
Wtf da ga punis na tako maloj amperazi, cemu to?! I koliko traje punjenje, 2 dana? Bodi to redovno na punjac od bar 1.5A!
 
Nije losa ideja da se korsiti niska amperaza, ako mu to ne smeta u svakodnevnom koriscenju (tipa ne potrosi vise od pola tokom dana, pa stavi da se uvece do jutra puni na kompu), jer onda vise ocuva bateriju (a izgleda da i duze traje samo koriscenje na 100% onda, iako to nema tehnickog objasnjenja - pricalo smo u Galaxy S5 temi).

Naravno, kada potrosis vise baterije, bacis na AC punjac, da ne bi za sledeci dan te ispalila, ali ovako.. mislim da je dobra ideja.

Doduse, ako baterija ne pokusava da povuce vecu amperazu (kao sto bi recimo jaci laptop pokusao iako moze da koristi punjac od slabijeg), onda moze da sprzi nesto :D
 
Tako i ja, ako stavim bateriju da se puni preko noći onda ubodem na USB. A ako mi treba hitno onda je stavim na što jači punjač.
 
Pozdrav drugari, potrebna mi je pomoc, imam nedoumicu u vezi porudzbine sa GB, obzirom da mi je to prva kod njih, a nesto negde izgleda "zapinje", obzirom da sa eBay nisam do sada imao nikakvih problema.

Narucio sam pre dva dana Xiaomi 5000 mAh power bank, i to ovaj http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_145286.html

Problem koji imam je vezan za sam status porudzbine. Naime, registrovao sam se na sajtu, verifikovao nalog, narucio sta sam hteo, uredno prosao kompletnu proceduru PayPal placanja, sve je proslo ok, dobio sam cak i GB potvrdni mejl u kome lepo pise "We are delighted to inform you that we have received your payment for order WW1**************9 and will process your order immediately." , ALI... nisam (kao sto je to slucaj na eBay) do sada dobio mejl da je baterija u statusu SHIPPED, sa racuna mi nije skinut novac, a kad se ulogujem na svoj GB nalog, i odem u ORDER vidim da mi kod porudzbine jos uvek stoji status "Waiting for payment". Da li neko mozda zna u cemu je problem?

Samo jos jednom da napomenem, da sam do sada imao 20-ak uspesno realizovanih eBay kupovina, kod njih sa ovom "automatikom" (narucio-platio-pare skinute i prosledjene-poslato-stiglo) nikakvih problema nisam imao, a ovo mi je prvi susret sa kupovinom na GB, pa eto... ako moz' neka pomoc, razjasnjenje, ja unapred zahvalan.




EDIT: Tek sad videh da postoji posebna tema vezana za GearBest iskustva, pa ako ovo pitanje na bilo koji nacin "smeta" ovde, moze se prebaciti i tamo.
 
Poslednja izmena:
Da li pored tog waiting for payment imas nacrtanu ikonicu kartice na koju mozes da klknes? Meni je tako pisalo kad sam narucivao i kliknuo na tu karticu da bih potvrdio porudzbinu.
 
Da, bila je ikonica kartice, i pored nje ikonica u obliku "potkovice" (sluzi za otkazivanje porudzbine-cancel). Ja sam kliknuo odmah u startu na karticu, potvrdio porudzbinu, prosao PayPal proceduru placanja, dobio cak i mejl sa potvrdom "We are delighted to inform you that we have received your payment for order WW1**************9 and will process your order immediately." ), ALI se order status nije promenio, i posle dva dana je i dalje "Waiting for payment".
 
Mozda da sacekas jos dan-dva. Meni je poslednji put trebalo 4 radna dana da obracunaju i posalju predmet.
 
jesi platio kod za pracenje,meni ove sa kodom slika na nekoj izubijanoj vagi i posalje sliku,mada lazu ne posalju taj dan kad slikaju vec par dana posle
 
Prvi put kad sam narucivao sam platio kod i dobio sliku paketa odmah. Sad sam uzeo jos jednu i nisam platio kod i nisam dobio ni sliku pa cemo videti sta ce biti
 
Jee, nisam ni znao da su poceli da prave modele od 20k. Uzimaj pa javljaj utiske...mada mislim da je 16k model prilicno povoljniji ako se gleda odnos €/mAh
 
Nisam ni ja do pre par minuta :D Zato i rekoh da pitam prvo da li je neko možda naručivao.

ja uzeo za ujaka na banggood 36 dolara brzo stiglo i mnogo su po meni bolji od alija...cak i bez trackinga stize...
 
Kada kupujete jel' vama skida bas toliko koliko treba? Recimo na gearbestu sam uzeo powerbank za 14.20 eura, a skinuto je 15.50 eura.
U pitanju je Intesa internet kartica.
 
Rezervise vise zbog kursnog rizika i onda deo vrati.. Ali ako narucujes preko alija bolje da placas u dolarima iako imas e na kartici,izadje jeftinije
 
Provizija brate, konverzija valuta...ali nesto mi to mnogo... [emoji15]
 
Kada kupujete jel' vama skida bas toliko koliko treba? Recimo na gearbestu sam uzeo powerbank za 14.20 eura, a skinuto je 15.50 eura.
U pitanju je Intesa internet kartica.
Jesi preko pp ili direktno preko kartice? Na gb imas obe opcije za placanje. Definitivno je skuplje preko pp. Zbog njihovog kursa ili provizije, sta znam. Ali 100% je takvo stanje.
 
Jesi preko pp ili direktno preko kartice? Na gb imas obe opcije za placanje. Definitivno je skuplje preko pp. Zbog njihovog kursa ili provizije, sta znam. Ali 100% je takvo stanje.

Isao sam direktno preko kartice.
Inace Xiaomi 10000mAh power bank je sada 10.65 EUR na Gearbestu. :)
 
nisam znao da je dozvoljeno, porucio sam bez trackinga, stiglo, carina umesala prstice, procenili 50$, naplatili po ps-u stiglo za nesto vise od 2 nedelje, original itd:

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-18W-Quick-Charge-2_0-Power-Bank-p-1011289.html

Na to dodajte kupon za popust 5%: Xmas06

I koliko te odprilike izaslo sve na kraju kad saberes, nesto mi to bas mnogo para deluje?! Kako si zadovoljan uredjajem, izradom...si imao neki raniji metalni xiaomi pb pa da poredis?
 
Realno u praksi, ima li razlike u brzini punjenja telefona između Xiaomi 16000mAh i Xiaomi 10000mAh ?

Sa modelom Xiaomi 10000mAh koji sam imao, u njaboljiem slučaju je izvlačio:


Ali većinu vremena punio je sporije, varira.
 
Nazad
Vrh Dno