Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Povezao sam, ovaj xiaomi, od 10000,na punjač (Nexus 5X), I ništa ne treperi, kao da se ne puni. Sta mu je sada?
Kada povezem, na samsungov punjač, treperi lampica, tj. valjda se puni.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako si povezao na punjac od 5x kad je usb c taj punjac, a power bank ima samo micro usb???

Sent from my Nexus 5X
 
Bolje puni nekim drugim punjacem ako imas,svakako ti taj od nexusa i ne puni ako lampica ne blinka.

Sent from my Nexus 5X
 
Taj Nexusov puni, mislim, probao sam telefon, i radi, ali, power bank nece.
Cudno, ne znam sta je problem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Verovatno kabel ili neka nekompitabilnost elektronike u punjacu.
 
Ja punim na nexusovom punjacu, na powerbank stavim otg adapter,pa u njega usb2.0-usbC kabl pa u punjac.
 
Ja sam uzeo Xiaomi Mi Pro 10000mAh Type-C USB Power Bank sa GearBeast-a, narucio 5. jula, 19. bila u mojim rukama. Testiracu je kad budem isao na more :D
 
Poslednja izmena:
Ja uzeo xiaomi preko gearbesta i posle 5 dana javljaju da ne salju za Srbiju. Wtf?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Meni je prekjuče stigao sa GearBesta paket, u njemu onaj pljosnati ZMI od 10000 mAh. Nije valjda da više ne šalju :(
 
Pa ja narucio u nedelju i stoji mi proccesing 3 dana i ja ih jutros kontaktiram i odgovore mi da ne salju za srbiju i da ce mi vratiti novac.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Jel' to sa Xiaomi shopa ili neki drugi Xiaomi sa GB-a?
Ja sam proslog meseca porucio Xiaomi ruter (krastavac, nisu ga delili kada sam mogao da biram sta da nam ide gratis :D), stigao je normalno.
 
I meni su juce sa Gearbest-a uradili refund za bateriju 18650, uz obrazlozenje, da baterije i powerbank-ove ne mogu da salju zbog "shipping policy" i da ne postoji drugi metod slanja...
Do skoro nije bilo problema...
 
Poslednja izmena:
Isti problem je i meni bio.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Bedak. Kako sada provaliti koja nije kopija sa Alija?
 
Ja narucio pre 3-4 dana sa Alija, prodavnica China 3g Store ili tako nesto. Valjda ce stici a i mislim da je original.
 
Na gearbest su bile original, nekoliko sam naručio.
 
Kod fake baterija natpis nije jedva čitljiv nego je baš jak print. Takođe kod originalnih unutar usb porta treba da ima ispisano mi. To je manje više to što se može videti spolja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može li mi neko dati validan i objektivan info iz ličnog iskustva u vezi kapaciteta ovih Power Bankova? Sad me konkretno interesuje Xiaomi 0d 10.000mAh ali je suština ista.
Da li je neko merio koliko su deklarisane vrednosti upotrebljive? Npr od tih 10.000mAh koliko puta možeš napuniti telefon čija je baterija 2500mAh ili 3000mAh?

Pitam zato što imam malo drugačiju externu bateriju, moja je prazna i u nju se stave dve 18650 baterije. Ubacim dve nove Panasonic 18650PF baterije čiji je kapacitet 2900mAh (sigurno je toliki, ovo je jedna od najboljih 18650 baterija i na gomili testova joj je meren i kapacitet) i moju praznu bateriju telefona čiji je kapacitet 3000mAh napunim skoro do kraja. Externa baterija se pri tome ne greje pa da tu imam neki gubitak energije, zato to tumačim kao nešto što se mora izgubiti jer ne funkcioniše kao bukvalno presipanje iz čaše u čašu. Po toj računici bih sa ext. baterijom od 10000mAh mogao nepuna dva puta da napunim ovu moju bateriju od 3000mAh.
Kakva su vaša iskustva?
 
Ja mogu samo reci za Coolpad BigBoy da su iskustva kao u bench review-u, s' tim da posto punim iPhone zaboravim i koliko puta ga mogu napuniti, jer ako punim od 30-40% toliko puta ce napuniti da ce te prestati brojiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Cubis

pisali smo o tome više puta...skoro svi power bankovi su deklarisani na 3.7V, a mobilni uređaji traže 5V, i tu se pojavljuje gubitak u konverziji...ta od 10.000 ima znači u praksi nešto preko 7000 ( a sam xiaomi kaže da ima 6250)...a to znači da bi bez problema trebalo da tvoju bateriju od 3000 napuniš dva puta od 0 do 100
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, pretpostavio sam da je takva neka matematika u pitanju.
Razmišljam se da li da uzmem baš Power Bank ali jači od ovog mog (Xiaomi mi je za sad prvi pik) ili ext. bateriju u obliku futrole za moj telefon. Više naginjem ka drugoj opciji budući da imam jedan Power Bank, a ta baterija futrola ima deklarisanih 5500mAh što bi po ovoj računici trebalo biti stvarnih 3000mAh - dovoljno za jedno punjenje.
 
Ova bi po komentarima trebala biti oridjidji zar ne?
100% Original Xiaomi 10000mAh Power Bank External Battery Pack For iPhone Samsung Smartphone
http://s.aliexpress.com/jEBriu6J
(from AliExpress Android)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Tu futrolu generalno moras nositi sa telefonom, pa je deblji dzep. A externu bateriju mozes birati da li ces nositi i sigurno neces u dzepu :)

Uz to, futrola je za jedan jedini model telefona, a externa je za bilo koji USB uredjaj.
 
To je zato što gledaš samo kapacitet. U ovom slučaju si prevideo napon. Te baterije su 3.6V a za bateriju telefona ti treba 5.1V.

Velika većina PowerBank uređaja, pa i Xiaomi, su deklaracije na 3.6V. Na Xiaomi PB piše i kapacitet za 5.1V a onaj sa 10.000mAh je 6.600mAh i daje baš toliko koliko piše.

Edit: sad vidim da su već odgovorili ljudi :)
 
Poslednja izmena:
Gde kod nas kupiti sigurno original Xiaomi? Ili neki drugi pouzdan Powerbnak?
Ono, kao uđem u prodavnicu, platim i nosim. Ili neki pouzdan prodavac na KP i sl?

Imao sam neki NN powerbank od 20.000 i završio je posao za nekoliko dana (u praksi 5-7.000), uz malo muke sa kablom, ali posle toga kanta :(
 
Na KP su originali uglavnom oko 2800din.. Ja sam uzeo jos davno jedan od "Dragane iz Novog Sada", tako nesto platih kao sto rekoh.
 
Takodje uzeo 2 komada do sad od Dragane i sve je ok.
 
Nazad
Vrh Dno