Šta je novo?

.epub to .pdf?

Dark Magician

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poruke
10,817
Poena
635
Treba mi program da konvertujem navedeni EPUB u PDF.
Izvinjavam se ako otvaram temu bezveze, ako je ve bila.
 

Treba mi ocigledno Win aplikacija.


Deluje kao da zavrsava posao, osim sto mi izbacuje gresku, nisam siguran da li je moja greska (s obzirom da nemam iskustvo s tim programom).

error: (123, 'CreateFile', 'The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect.')

Resio sam, pomerio sam gde se nalazi Libary.
 
Poslednja izmena:
Sada imam drugi problem, kako tacno namestiti da prelom i velicina strane budu identicni originalu?
 
Kako si na kraju rešio problem, skinuo sam neke epub knjige i sada želim da ih čitam na Windows-u, vidim da je prošlo skoro dve godine od postavljanja teme pa rekoh možda si se igrao sa programima?

Šta je najbolje za konvertovanje i čitanje knjiga na Windows-u?
 
PDF za razliku od epub ili mobi formata ima tekst kojije podaljen po stranama i tu su zakljucani format, font, velicina, prelom, itd. PDF je napravljen za skladistenje elektronskih dokumenata, ne za citanje.
Sa druge strane, epub je obican zip file u kume se nalazi nekoliko JPG, HTML i CSS fajlova. ePub citaci su u stvari web browseri koji citaju taj html i prikazuju na ekranu. Prednost ke sto korisnik moze da podesi font, velicinu, prored, pozadinu, boju, itd. i sebi olaksa citanje knjige. Meni je razumljivije da neko zeli da konvertuje PDF u epub a ne obratno.
 
U redu, nije problem da ostane epub, ali koji je najbolji način za čitanje na Windows-u (u mom slučaju W7), koji program/ekstanzija?
 
Promenis extenziju u ZIP, raspakujes epub i dupli klik na index.html ili menu.html, itd.. pa citaj iz omiljenog browsera.
A ako bas zelis aplikaciju, Calibre ima ugradjen ePub reader. Nisam dalje trazio koje alternative za W7 postoje, jer knjigu citam na tabletu i tamo ima nekoliko epub readera.
 
Hvala!

:wave:
 
^
Pa ja ga malopre tražio na addons sajtu, ali ovako "e-pub", i nije ga izlistao. Rekoh sigurno čovek digao ruke od razvoja. ;-)
 
Nazad
Vrh Dno