Šta je novo?

YouTube secka,usporava na compu sa 1GB RAM-a.Kako rešiti problem???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Prijatelju sam reinstalirao WinXP na starom compu i kada sam otišao na YouTube primetio sam da secka,usporava snimak(ne zvuk),usporava takođe i kad mu stavim najmanju rezoluciju.Nije u pitanju brzina net-a da napomenem jer imam 10Mbps.Comp ima 2Ghz,1GB RAM,ATI Radeon 9200.Šta uraditi da bi YouTube radio normalno???
 
Poslednja izmena:
Yt trazi bar dual core procesor za normalan playback. Dakle, cpu te koci.
 
Na vise racunara taj problem, i to svi koji su single-core. I imam na istoj mrezi jedan quad core i radi odlicno, sve iste postavke. Dakle tesko ces to srediti, probaj da iskljucis html5, meni je poceo zezati od kada su ga nabacili. Probaj i stariji flash itd.
 
Ima par tema gde su ostali članovi (kao i ja) pisali kako da se smanji seckanje sa slabijim procesorima. Pretraži forum.
 
Da li si probao da ugasis hardware acceleration u flash player-u?
 
Imam isti problem. Ako bi neko mogao da pomogne sa resenjem, bio bih zahvalan.
 
Imam isti problem. Ako bi neko mogao da pomogne sa resenjem, bio bih zahvalan.

Rešenje je minimum dual core procesor. Yt je sve zahtevniji po pitanju resursa. Ono što može nekad da upali je da kvalitet postaviš na 240p, ali čim pustiš neki video sa dosta računarske animacije, sigurno će početi da trokira
 
Možda da se pokuša sa nekom varijantom gledanja van browsera, npr. https://github.com/np1/mps-youtube
Mnogi plejeri puštaju youtube linkove (VLC, npr), ali ovde ima i nekakav search, što nije loše. Koristim ovaj mps-youtube na Lubuntu linuksu, netbuk sa AMD C-50 APU-om (doduše, on jeste dual core, ali 1Ghz), radi sasvim lepo (u browserima je praktično negledljivo, bilo da je flash ili html5). Ima i za windows, koliko vidim, nisam probao doduše.
 
Probaj neku prastaru verziju flash playera, kao sto je poolmaker vec predlozio. Ja sam kevi tako namestio. Samo iz firefoxa sa starim flashom hoce da radi. Nije bas sjajno, ali moze da se gleda, dok joj ne sklopim pristojniji komp.

A mozda moze i ovo sa gledanjem van browsera, to nisam probao.
 
Takodje imam isti problem, a odskora je i na telefonu (1ghz 765ram) poceo da drlja po 5 minuta dok ne krene.....
 
Da li samo da instaliram starije verzije flash player-a ili i broswera? Ako je neko probao, bilo bi dobro da preporuci koje je verzije flash playera i broswera koristio.
 
Samo dual core i jace. Nista ti ne pomaze sw tu.
 
Ne pomaze tu ni linux. Jednostavno, samo dual core procesor ili jaci. Takav standard namece Adobe sa svojim playerom. Optimizacija nula za starije procesore. Kolicina memorije nema uticaja u ovom slucaju kao ni OS.
 
Hvala. Imam korisnike kojima odrzavam racunare. Izgleda da im je jedino resenje novi polovnjak. :)
 
Tacno tako.
 
SMPlayer ima dodatak za gledanje youtube klipova , to može donekle da pomogne.
 
Aj da skocim na androide .... u poslednje vreme kad hocu preko tel da pustim yt treba mu dobrih 2-3 minuta da krene snimak, vrti u prazno..... i kod mene i na drugim tel. Imam 12mbit dload sve drugo brise kako radi, 768 mb ram 1,2 ghz je tel, vracen na fabricko stanje i isto .... nije valjda da i ovde treba dual-core?
 
Možda da se pokuša sa nekom varijantom gledanja van browsera, npr. https://github.com/np1/mps-youtube

Evo da se nadovežem na sopstveni post, upravo sam isprobao mps-yt na jednoj više od 10 godina staroj mašini :D (hwinfo skrinšot priložen radi orijentacije) pod Windows XP-om. Utisak je da ima materijala koji su preveliki zalogaj (čini mi se čak i uz čačkanje po opcijama), ali da priličan procenat klipova može da se gleda čak i u full screenu. Zapravo, za puštanje videa je zadužen stari dobri mplayer Mislim da vredi probati, ako ništa, program ostavlja mogućnost da ne prikazuje video, pa se tako može slušati muzika uz brzo pretraživanje iz samog programa. A tu je i download koji se poziva sa 'd' :) Eto, nadam se da sam malo pomogao.

Pozdrav

untitlvqv.png
 
Poslednja izmena:
Dok gledas te klipove klikni na geek info unutar flash playera. Pa gledaj koliko dropuje frejmova cak i na najmanjoj rezoluciji.
 
Evo jedan browser (ne znam koju verziju flash-a koristi) koji bi trebalo da manje opterećuje procesor - http://orbitum.com/

Video sam kod komšije da na dosta starom Athlonu (jednojezgarnom, naravno) lepo gura youtube na 360p (i u fullscreen-u takođe).
 
Zvuci sasavo (bukvalno veoma sasavo) ali radi, ne zjbvm se.

Nikakve logike nema ali meni se tako resio YT problem na pomocnoj masini koju koriste gosti. XP, poslednji Flash update, klipovi na 360p su negledljivi zbog seckanja. Obratim paznju da CPU vrti na 56 stepeni.

Maksimalni obrt (svi ti defaultovi od intela i AMD-a vrte na 2000 rpm), nova pasta, kompletno ciscenje kucista, obezbedjivanje najnize optimalne temperature procesora koliko je to moguce na krsu - sad sve radi, bez seckanja. temperatura na 32c.


zasto - nemam pojma to jes pretpostavljam a kog ne mrzi nek procita ovu temu:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=1569013
 
Dok gledas te klipove klikni na geek info unutar flash playera. Pa gledaj koliko dropuje frejmova cak i na najmanjoj rezoluciji.

Ne znam da li se odgovor odnosio na moju poruku, ali na ovaj način se ne koristi flash plejer za puštanje videa (prosto rečeno: strimuje ga već pomenuti mplayer), tako da ne mogu da proverim uobičajeno, već eventualno putem mplayer statistike i-ili slične opcije. Probaću danas ili sutra kad se opet nađem pri tom matorom kompu, testiraću desetak različitih klipova i okačiti ovde zapažanja, info o preskakanju frejmova, "gledljivosti" i slično.


Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Probao sam ovako s mplayerom na staroj masini stvarno dobro radi bez seckanja..... nisam imao vremena da uradim screenshotove, ali za vikend cu da vidite.....
 
Jedva cekamo :)
 
evo da pocnem, otvoren samo jedan tab na mozili i podesen klip na 360p
360p-yt.jpg

isti klip podesen na 480p
480p-yt.jpg


i sad smplayer i mozila ukljucena ali pauziran klip, ne znam kako se podesava rezolucija ali sam otvorio video properties
dovoljno je da vidite task menadzer koliko je opterecen :)
smplay.jpg

a vi sami izvedite zakljucak :D

zaboravio sam masinu
procesor
proc.jpg

i grafika
graf.jpg
 
Poslednja izmena:
Treba ti dual core procesor.
 
Ee da je samo dual core problem.... :D
 
Nazad
Vrh Dno