Šta je novo?

Fotografije - 2014 - Pitanja, odgovori i razno

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što je 300 evra skuplje u odnosu na ovo što sam planirao, deru kod nas :)
 
Slažem se. 1920 je cena na sajtu, što znači da bi dali verovatno za 1800-1850e.
Mislim da ćeš imati garanciju kod nas samo 1god ako kupiš u inostranstvu, nisam baš siguran.
 
Jeste, za 1800 su meni nudili kad sam uzimao.
 
Onaj ebay prodavac što sam linkovao za 1600e šalje samo unutar UK, bezveze. Ne vidim neku jeftiniju alternativu po Evropi...
 
Evo onako iz licnog iskustva da ti kazem, kit varijantu, madjar ti donese za 1700, kod nas ce ti je dati za 1800 pa ti vidi sta ti se vise isplati.
 
Gde oni nađu za 1700e, to je neka veleprodajna cena? Ja koliko sam gledao na argep.hu najjeftinije kod njih za kit varijantu je 626000ft iliti 2047 evra. Da znam da mogu i ja da nabavim za 1700e tamo, za tu razliku bih radije skoknuo do Budimpešte da posetim poznanika i prošetam se po gradu.

edit:

Ček, možda sam pogrešno protumačio, mađar mi donese za 1700e?
 
Poslednja izmena:
Zaboravljas povracaj pdv. Drndanje je da ides ti, jer prvi put trazis povracaj pa onda opet moras da ides da uzmes te pare. A plus je tu uvek i rizik na carini.

Pusti poruku Andoru, vidi koliko tacno para izadje. Nisam siguran za kit varijantu, ali znam da uvek izadje bar 10 do 20% jeftinije od najjeftinijeg kod nas.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, gde mogu da kupim spulnu za Kiev 4...imam neku plasticnu, mislim da nije original..problem mi je jer onaj prorez za ubacivanje filma je na sredini, pa moram da seckam film da bih ga ubacio, a ovi novi filmovi imaju onaj zasek koji koliko vidim trazi da prorez na spulni bude u donjem delu...moze link ka ebay-u ako nema nigde kod nas...

Ja sam nasao nesto ovako, ali ne znam jel bi odgovaralo..

http://goo.gl/chKWhW

http://goo.gl/1Sgykf
 
Ma znam, nisam obratio pažnju jer svi ostali šalju van UK.
 
Andor traži za 6D telo - 1290 evra, a u kit-u 24-105 objektiv ceni 620 evra. Ne bih baš da dajem 1910 evra, za toliko mogu da odšetam u radnju ovde i da odmah kupim.

Možda ipak idem na ono lomatanje iz Engleske, 929 funti za 6D WiFi Telo http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS...igitalCameras_JN&hash=item5b03d2e23a#shpCntId i 420 funti za objektiv http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EF-...=UK_Lenses_Filters_Lenses&hash=item2337adfd8d , izašlo bi me 1349 funti + 25 poštarina za oba, to je 1742 evra sveukupno. Sa druge strane, ako kažete da radnje u Beogradu hoće za 1800e da daju, onda i ne treba da se zezam za 50 evra više.
 
Ih bre, mnogo to kod Andora. Zovni fotostore i vidi koliko oni daju, ali obavezno reci da placas kesom.
 
Idi do fotostora i pitaj koliko je za kesh. Za neke stvari spuste cenu solidno, za neke ne. Ja sam svoj 6d 24-105 kit odavno uzeo iz Engleske, bio je nekih 300e manje nego ovde ili preko Madjara. Za 100e se ne bih cimao
 
Andor traži za 6D telo - 1290 evra, a u kit-u 24-105 objektiv ceni 620 evra. Ne bih baš da dajem 1910 evra, za toliko mogu da odšetam u radnju ovde i da odmah kupim.
Sto ne pitas Andora da li je upucen da toliko kosta i u radnjama po BG, mozda i spusti cenu pogotovo ako ima ta cena na sajtovima.
 
Ja sam kupio u pcfoto za 1350e telo, i posle jedno 2 meseca 24-105 za 600e.
Proveri i tamo, tada su mi davali kit za 1900e ali nisam imao celu sumu pa sam malo sačekao ;)

Ima i u N Sadu jeftina radnja, dal foto star ili tako nešto.
 
Sto ne pitas Andora da li je upucen da toliko kosta i u radnjama po BG, mozda i spusti cenu pogotovo ako ima ta cena na sajtovima.

Jesam, odmah sam mu odgovorio za radnje u BG-u da prodaju za toliko, pa čak i uputio na cene koje sam očekivao naručivanjem iz Engleske. Ne verujem da će nešto puno da spusti, ništa vredno pomena barem. Jurim da nađem nekog ko ima rodbinu u Engleskoj, jeste malo glupo to raditi, ali kad ima za 1600 evra tamo... http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS...Cameras_DigitalCameras_JN&hash=item20e9300ae1

Vredi se iscimati za tu uštedu, ajde da kažem da imam 2000e pa da se ne cimam, ali jedva ću i ovo da skupim... Forumaši, rodbina Engleska, PM Gizmo, muchas gracias, bio bih vaš dužnik :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje je ako poručuješ direktno u Srbiju sa ebaya koliko ćeš biti odran za carinu+porez.
A i još 1 godina garancije kod nas vredi puno.

"Preko preče, naokolo bliže" ;)
 
Samo da znas, ili ko god, ako kupujete kod nas, proverite garanciju. Znam za Fotostar npr da ne daju punu garanciju vec samo od godinu dana.
 
Pitanje je ako poručuješ direktno u Srbiju sa ebaya koliko ćeš biti odran za carinu+porez.
A i još 1 godina garancije kod nas vredi puno.

"Preko preče, naokolo bliže" ;)

Jao bre, čitajte malo temu, koliko puta sam rekao da ne poručujem u Srbiju, to je valjda neki common sense da se to ne radi :)
 
Bez mojih kombinacija i planiranja tema zamrla :) Evo šta sam odlučio na kraju, ne uzimam nov 6D i 24-105mm, barem ne uskoro, nema se dovoljno para. Sad mi je u planu nešto polovno, najverovatnije 7D do 600 evrića, i verovatno nekih 300-350 mi ostaje za objektiv. Druga kombinacija mi je polovan 5D Mark II za oko 800 evra, pa da se krpim za neki objektiv... Jedina prednost 5D Mark II u odnosu na 7D je to što je FF, a neko bi rekao da je to ipak značajna razlika... Šta znam, opet mi je potrebno mišljenje većine da prelomim šta da radim.
 
5D all the way baby.
Neunistiva masina a opet ces bolje proci kad budes uzimao objektive jer izbor je impozantan.
 
7D mozda ima brzi fokus i jaci fps sto ce ti mozda znaciti ako budes orjentisan ka akcionim fotkama, sportovima, a za ostalo je 5D mk2 vrv bolji. Za video ako ti je bitan pitaj senior chofer-a.
 
Pa da budem iskren i ne baš, ne vidim sebe u fotografisanju neke akcije ili sportova. Za video bi svakako trebao da bude bolji 5D Mark II.
 
7D mozda ima brzi fokus i jaci fps sto ce ti mozda znaciti ako budes orjentisan ka akcionim fotkama, sportovima, a za ostalo je 5D mk2 vrv bolji. Za video ako ti je bitan pitaj senior chofer-a.

7D ima pouzdaniji i precizniji fokus, da ne pričam o tome da je svaka fokusna tačka crosstype. Kod 5D Mk2 je premija ubosti fokus ako se koristi bilo koja druga tačka sem centralne, van idealnih uslova. Focus & recompose je nešto što ćeš stalno raditi, pomiri se sa tim. Ako hoćeš da pijemo kafu negde, doneću oba aparata pa možeš da proveriš i sam :)
 
Kad smo vec kod preciznosti fokusa, kako stoje stvari sa Nikonovim ff modelima? Posedujem D7000 i pogoditi fokus kada je otvorena blenda (f 1.8-3.2) je pravi podvig, sve jedno slikano iz ruke ili sa stativa... dobro, nije bas sve jedno.
 
Svejedno je da li fotkas sa skroz otvorenom blendom ili sa pritvorenom, jer AF uvek radi sa skroz otvorenom. Jedino ces sa pritvorenom blendom moci da se "izvuces" na dublji DOF, pa onda fotke ispadaju sa kao boljim fokusom.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Covek ochigledno misli da mu aparat masi fokus jer je plitak dof. Tu sad moze da bude vise problema, jedan od njih se resava MA podesavanjima...
 
Naravno da sam podrobno uradio podesavanje za svaki objektiv. Izgleda da je verovatnoca da se fokus promasi veci ako se izabere fokusna tacka van centra. Nezavisno od izabrane tacke, aparat kao da sam bira pobrucije sa vecim kontrastom. Ne verujem da bas toliko pomerim aparat napred nazad posle fokusiranja.
 
To je potpuno normalno za jeftinija tela a pogotovo za spoljne tacke, sto je veca blenda objektiva treba ti jace telo, odnosno jaci AF da bi to ispratio. Mada, to zavisi i od samog objektiva, sto je skuplji, vise klase, bice precizniji...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno