Šta je novo?

Nokia Normandy

Jako nategnuto, sa toliko rama ne moze da se ocekuje neki mt.
 
Cisto sumnjam da bi Nokia izbacila sa 512mb da nije dovoljno.
 
I mene bas zanima kako ce to funkcionisati. Nisu valjda tolliko ludi da izbace prvi model pa da omaše žestoko ;/
 
Jako nategnuto, sa toliko rama ne moze da se ocekuje neki mt.
šta je mt?

koji uređaj imamo danas sa dual core soc-om a da ima 512mb, čisto da vidimo kako radi? da znamo šta da očekujemo.

inače 3rd party appstore je moguć, znači može amazon- milina. google mi ama baš ne treba, ništa ne koristim od njih sem maila a i on ne ide preko gmail aplikacije.
 
Poslednja izmena:
pa android ni nema multitasking koliko je meni poznato. moja nokia n900 ima 128mb rama i ima bolji (I PRAVI) multitasking od bilo kog android telefona danas.
 
Kako nema multitasking?
 
a kako ima? koristim neki program, pritisnem home, i kad hoću ponovo da koristim taj program on ga pali iznova.

igraš neku igru i stisneš home, uradiš nešto drugo, kad se vratiš nazad u igru on je učitava opet.

to multitasking? ne bih rekao. jel bi voleo takav multitasking na kompjuteru?

taj kome je to multitasking očigledno nikad nije video kako radi webos, maemo...
 
Poslednja izmena:
^ Ed, kada uređaj ima dovoljno RAM memorije, opisane pojave se ne dešavaju. Android ima pravi multitasking.
 
1gb
Mada sve češće nije...
 
Poslednja izmena:
a kako ima? koristim neki program, pritisnem home, i kad hoću ponovo da koristim taj program on ga pali iznova.

igraš neku igru i stisneš home, uradiš nešto drugo, kad se vratiš nazad u igru on je učitava opet.

to multitasking? ne bih rekao. jel bi voleo takav multitasking na kompjuteru?

taj kome je to multitasking očigledno nikad nije video kako radi webos, maemo...

Pa upravo to, kod uredjaja sa malo rama OS vrlo agresivno ubija aplikacije.
 
Ako nemaš Facebook ili neki heavy program na 4.4 giga bi bilo dosta. Mada ipak za sigurno 1.5gb... Bloat-ovani stock romovi 2 giga.

a kako ima? koristim neki program, pritisnem home, i kad hoću ponovo da koristim taj program on ga pali iznova.

igraš neku igru i stisneš home, uradiš nešto drugo, kad se vratiš nazad u igru on je učitava opet.

to multitasking? ne bih rekao. jel bi voleo takav multitasking na kompjuteru?

taj kome je to multitasking očigledno nikad nije video kako radi webos, maemo...
Nalupetao si se za sve pare.
 
Poslednja izmena:
2GB.
 
Jel svaku aplikaciju ubije skroz pa iz pocetka, ili samo neke zahtevnije?
 
Pa upravo to, kod uredjaja sa malo rama OS vrlo agresivno ubija aplikacije.
Ali bar dve aplikacije bi mogao da ima uposlene. Jedna aktivna i jedna u background-u... Čisto sumnjam da ne može nijednu kako je on napisao.
Jel svaku aplikaciju ubije skroz pa iz pocetka, ili samo neke zahtevnije?

Ima pravilo kako ubija... Ima to na netu sam citao, možeš da izguglas, ali većinom je ona prva koju si otvorio, pa je nisi koristio, a posle su ti u background-u još 2-3-4-10 koje aktivno koristiš u datom trenutku.
 
Jel me vi zaebavate, 2gb lol. Nemoj da vas vidim vise u WP8 temama, ne znam kako vas nije sramota.. Evo ja na L520 otvorio 10-ak aplikacija i u svaku se vrati tamo gde je tacno bio, Whatsapp, B92, Twitter, IE.. jedino Flappy Birds je vratio na pocetni ekran..
 
a sto bi stiskao home pored zivog multitasking dugmeta.:D
softkeys-300x120.png
 
Ti nabrajas nebitne apk.. Takvih mogu da imam 20 i uvek da se vratim na mesto gde sam stao.

Evo upravo ih imam 13 i u svaku ulazim momentalno .
 
Poslednja izmena:
Telefoni kao ova Nokia, E1.. sa 512Mb rama u 2014. su zamisljeni kao ''socijalni'' telefoni koji ce se dobijati za dinar u prosecnim, budzetnim paketima operatera. A ljude koji hoce telefon za dz u paketu od 1 crvene mesecno apsolutno ne zanima koliko mega-gigaherca i rama imaju.. ovo je bre telefon za raznorazne srbije i moldavije a ne za ljude koji koriste android multitasking za otvaranje garaza i pokrivanje bazena + kur.cenje sa you are awesome antutu rezultatima :d

Sta fali da postoji i ovako nesto za 110$, ja sigurno necu kupiti ali ima ko 'oce, ne moze da izdvoji vise a i ne treba mu.

Jel me vi zaebavate, 2gb lol. Nemoj da vas vidim vise u WP8 temama, ne znam kako vas nije sramota.. Evo ja na L520 otvorio 10-ak aplikacija i u svaku se vrati tamo gde je tacno bio, Whatsapp, B92, Twitter, IE.. jedino Flappy Birds je vratio na pocetni ekran..

Ne znam sta ostali rade ali meni multitasking radi sasvim ok sa 1Gb rama. Mada ja nemam crap/lgwiz :d
 
Poslednja izmena:
Jel me vi zaebavate, 2gb lol. Nemoj da vas vidim vise u WP8 temama, ne znam kako vas nije sramota.. Evo ja na L520 otvorio 10-ak aplikacija i u svaku se vrati tamo gde je tacno bio, Whatsapp, B92, Twitter, IE.. jedino Flappy Birds je vratio na pocetni ekran..

To mogu i ja sa 380 mb rama.
 
Nazad
Vrh Dno