Šta je novo?

Samsung Galaxy Young GT-S6310

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,424
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_young_s6310-5280.php

Uzeh ga danas u VIP uz ovu snežnu promociju...

+
  • Jelly Bean teče lepo, osete se 1Ghz procesor i naročito 768 Mb RAM (imam telefon od 512 Mb RAM već neko vreme pa mogu i to da primetim) sa sve bloatware-om u sistemu. Ulazak u sistemski imenik, dialer su brzi, možda se malo čeka za SMS aplikaciju ali to je ništa što bi neko ko nema iskustva mogao da primeti.
  • Zvuk je solidan za ovo što sam probao par poziva mada ostajem dužan da dam precizniju ocenu kad steknem malo bolji osećaj (treba mi malo više razgovora).
  • Slova su velika - idealno za starije osobe, mada bi neke teme sa većim kontrastom ali ajde...

-
  • Ekran je niskog kvaliteta, crna boja gotovo da ne postoji, uglovi gledanja su užasni za moj ukus. :)
  • Ne znam kako da uhvatim ScreenShot! :D Nema opcije na Power dugmetu?


Sve u svemu izgleda da je po performansama best buy i jeftinoj kategoriji, pogotovo za početnike na Androidu koji su danas uglavnom penzioneri, jelte? :)

----------

Ono što bi neko mogao da mi pomogne jeste uputstvo kako se ovaj telefon root-uje kao i kako ga unroot-ovati ako zatreba? Apsolutno nemam iskustva sa Samsung Android-ima. :S:
Da li je ovako nešto primenjivo: [APP][ROOT] Android 4.1.2 Rooting Universal Method
Takođe, koliko sam uspeo da "vidim" na XDA, nema nikakvih ROM-ova za ovo jeftino čudo? Voleo bih da vidim neki "pročišćen" ROM mada bih dosta toga mogao da odradim i kada bih ga samo rutovao.
 
Poslednja izmena:
rutovanje je ekstremno lako...nego zanima me zašto mi ne radi link2sd, tj.ništa ne vezuje na karticu, kaže nešto tipa: emulacija spoljašnje memorije...ne sećam se sad, pre 15ak dana sam pokušao i odusto
 
Poslednja izmena od urednika:
rutovanje je ekstremno lako...nego zanima me zašto mi ne radi link2sd, tj.ništa ne vezuje na karticu, kaže nešto tipa: emulacija spoljašnje memorije...ne sećam se sad, pre 15ak dana sam pokušao i odusto

Imaš li uputsvo kako da se vrati u fabričko stanje, ako zatreba zbog garancije?
:wave:
EDIT: ne mogu ni CWM da skinem, možeš li to negde da upload-uješ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno