Šta je novo?

HTC One M8

Uzimam gunmetal za neki dan, izgleda da sam jedan od retkih kojima se vise svidja od srebrnog :)
 
Stigao telefon, odusevljen sam. Definitivno ne moze da poredi sa s5 i g3, bar po kvalitetu izrade i izgleda. Jos samo da odem po nano sim u telenor -_-
 
Plus Sense daleko bolji od tw-a i lg-ovog ui-a.
 
Aha. To je nov preko kp likova. Fino fino,mada ta cena mu stoji vec 6m, mogao je malo da je koriguje..
 
Masina u svakom smislu reci mene je recimo odusevio zvuk na video snimcima glasne muzike na zurkama, pre mi je bila misaona imenica snimiti neku muziku na fonu a sad to mogu bez problema nzm da li samo LG ima taj problem jer sam uglavnom njih furao zadnji par godina, nisu samo zvucnici vanserijski nego i mikrofon, nije mi se jos desilo da mi neko kaze da me ne cuje dok mi se to znalo desavati na proslim telefonima.
 
Ima ga na mobilnisvet.com/oglasi danas za 415, simfree, neotpakovan, 2 god. garancije operatera. Mislim da je to OK.
 
Za ovu novu god. Sam mogao da ga kupim novog za 440e,cak mi je i stigao ali je bio silver pa sam ga vratio,tako da to 415 meni izgleda skupo :)
 
pa normalno da je skupo, M9 već 2 meseca na tržištu a stari model košta pola hiljade evra, važi :D
 
Kvalitet drzi cenu. Nije ti ovo sljamsung plasticna igracka :)
 
Tu cijenu mogu samo da furaju neki bezobrazni prodavci jer sigurno moze i ispod da ide cijena,druga je stvar sto lik hoce da zaradi mnogo sa tel.Inace,m8 je daleko bolji od s5.
 
M8 je daleko bolji i od još dosta fonova, ne samo svog glavnog konkurenta s5. S5 je meni baš smešan i veliki fail.

Inače izgleda sa sam ja najbolje prošao, kupio sam m8 za 28k din i to u 3 rate, još godinu dana ima vipovu garanciju a ja ga koristim već pola godine. :D
 
Meni nije dolazio u obzir polovan, a s obzirom da telefon menjam jako retko, ~20e gore-dole mi ne znace mnogo. Inace, nije kupljen na kp, vec od lika kog licno znam, a koji radi u nekom servisu :) mada se nadam da do servisa nece doci :D
 
Meni je drago što drži cenu, a i vredi :)
Baterija me oduševljava, nikakve app za uštedu, nije rutovan, 3G, auto osvetljenje...
Ovo je uživanje, kad koristiš fon i ne zanimate šta je pokrenuto u pozadini, koliko to troši resursa, da li će FB da ubije bateriju pa se zezaj sa uspavljivanjem FB...


uploadfromtaptalk1432714541228.pnguploadfromtaptalk1432714563727.pnguploadfromtaptalk1432714575923.pnguploadfromtaptalk1432714585959.pnguploadfromtaptalk1432714595878.png
 
M8 je daleko bolji i od još dosta fonova, ne samo svog glavnog konkurenta s5. S5 je meni baš smešan i veliki fail.

Inače izgleda sa sam ja najbolje prošao, kupio sam m8 za 28k din i to u 3 rate, još godinu dana ima vipovu garanciju a ja ga koristim već pola godine. :D
Па гдИ то има, оћу и ја [emoji15]
 
Meni se juce prvi put desilo da sam uspeo da ga ispraznim skroz od ujutro do uvece kad sam isao na spavanje, zao mi sto nemam podatak koliko je izdrzao vremenski posto sam ga par puta restartovao (prckao sam oko modula pa sam morao) nije nikakv bug ili tako nesto :D
 
APN: internet
Username: telenor
Password: gprs

Ovo su podesevanja za net, nema jos necega?
 
Tako je, to su podesavanja za telenor, sve ostalo na default.

Interesuje me sta stavljate kao Location mode? Meni je trenutno na High Accuracy jer jedino tako mi se refreshuje prognoza na locksreen-u. Iskljucio sam Location History ali nigde ne mogu da nadjem Google Location reporting, da ga nisu sklonili na neko drugo mesto na Lollipop? To je znalo ranije da jede bateriju.

Od pre mesec-dva primetio sam da mi baterija krace traje. Na zalost ne mogu nikako da otkljucam bootloader i rutujem telefon (javlja mi stalno onu gresku Token extract failed) i da na taj nacin iskljucim neke stvari kod Google Play servicies. Ali na Nexus 7 koji je rutovan, otprilike u isto vreme kao i na M8 sam primetio krace trajanje baterije. Uzrok tome su bile one fitnes gluposti u google play servicies, imao sam nenormalan broj wakelockova. Iskljucio sam tu sve sto ima veze sa fitness i neki heartbeat. Da li ste i primetili na M8 povecan broj wakelockova uzrokovan Google play servisima? Mogu li se te fitnes zezancije iskljuciti nekom drugom metodom koja ne zahteva root?
 
Baš tako, zbog tog fitnes. To na high accuracy znači da ti je GPS uključen non stop, tj da je uključen pa ga sistem koristi kad mu treba, a to znači veća potrošnja baterije.

Ne može to ništa bez root-a, ipak su to ozbiljne permisije.

Klik na to daje location history..
81873880c219809b2a3e93897fc0c000.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam M7, pa ne znam. M8 se teško root-uje, ili šta?
 
Jok, identično kao m7 je i root i sve ostalo. Baš isto..
Radio sam sve to na m7 i sad m8 pa zato kažem.
 
Nazad
Vrh Dno