Šta je novo?

Fotografije - 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super je ispalo, stotka je ludilo objektiv, cak i izvlaci taj bangavi 6D :d realno ima malo AF tacaka i guglo sam o fokus end rikompouzu ;)

Inace, bas bi mogao, a znam da to umes, da spicis neke vintage boje i mozda udaris kao neku manu, tipa sun/lens flare sa leve strane tj. ovako nesto i baci pogled na ovo, interesantno je, kontam da sve ovo znas, ali u ovom jednom video snimku kaze vise stvari, ima dva dela, drugi je bolji !
https://www.youtube.com/watch?v=fHVUrs8ssLc
 
Pa to se pravi na licu mesta, ne u photoshopu, i lakse i realnije :)
 
Poslednja izmena:
Pa ako je oblacno nije bas lako oterati oblake :d
 
Pa to se pravi na licu mesta, ne u photoshopu, i lakse i realnije :)

To je super ako sunce bas idealno stoji na mestu gde bih hteo da napravim kompoziciju i kadar, takodje, ako bih u tom istom trenutku doneo neko svetlo da osvetlim model kako mi odgovara, jer sunce koristim za fler a ne za osvetljenje ! :d

Ne mere tako, i nema veze sa stock-om ili bilo cime, ako vec postoji alat koji ti omogucuje da tako nesto postignes, ne vidim nista lose u tome, naravno da to sve lici na nesto !
 
Ma veruj mi da sve moze ako zelis i potrudis se, na jednostavno ne moze :) Dva wifi blica, softbox, par gelova, resava sve :)

Sta mislis kako se ozbiljna fotografisanja rade, sigurno ne cekaju sunce tamo gde im treba, glavna uloga bliceva i glava je da napravis svetlo tamo gde ga nema. Post produkcija i fake efekti teba da budu poslednje resenje :)

Ne kazem da je fotka losa, odlicna je, pricam samo o filozofiji, "ma sredicu u photoshopu" je recept za ulenjivanje a istovremeno gubljenjenouno vremena da napravis od "gov*neta pitu" :)
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da je fotka losa, odlicna je

Hvala hvala :D

(cudo kako ljudi imaju moc da vide samo ono sto im se svidja :d)

Ja npr, ako ne radim fotku za stock, vrlo rado pucam prema suncu, pa natezem dinamiku, ako imam kisobran i blic pri ruci jos bolje ali dalje od toga sa postavkom nisam isao.
 
Poslednja izmena:
Ma veruj mi da sve moze ako zelis i potrudis se, na jednostavno ne moze :) Dva wifi blica, softbox, par gelova, resava sve :)

Sta mislis kako se ozbiljna fotografisanja rade, sigurno ne cekaju sunce tamo gde im treba, glavna uloga bliceva i glava je da napravis svetlo tamo gde ga nema. Post produkcija i fake efekti teba da budu poslednje resenje :)

Ne kazem da je fotka losa, odlicna je, pricam samo o filozofiji, "ma sredicu u photoshopu" je recept za ulenjivanje a istovremeno gubljenjenouno vremena da napravis od "gov*neta pitu" :)

Cekaj, ja sam upravo to i napisao, ali ti si prvo rekao "Pa to se pravi na licu mesta, ne u photoshopu, i lakse i realnije " a nisi ni spominjao dodatna svetla !

I ovo nema veze sa filozovijom sredicu u PS, koju niko nije ni spomenuo, niti podrazavao !

Ja npr, ako ne radim fotku za stock, vrlo rado pucam prema suncu, pa natezem dinamiku, ako imam kisobran i blic pri ruci jos bolje ali dalje od toga sa postavkom nisam isao.

Najbolje da ces sad da vuces sa sobom bliceve i kisobrane, sve na stalcima sa par pomocnika, da bi napravio fotku za fb ili stock, ne isplati se nikako, jedino ako te neko angazuje da upravo to uradis, ali smo do sada pricali o realnom radu, poneo si aprat i setas se sa devojkom koju fotkas :D I sad da si jednu fotku pozeleo da napravis sa flerom od celog seta koji si napravio, uradis ga u PS, tako da ne pije vodu da se to radi na licu mesta i da je lakse i prirodnije, jer nije !
 
Poslednja izmena:
Ako se ne isplati da vuces svetla za stock, treba da se zapitas zasto radis za stock onda :)

Opet se vracamo na filozofiju, ko ne ulaze u svoju tehniku i opremu nalazi se u neprestanom vrtlogu gde ne moze da napravi fotke koje je hteo, a onda ne moze ni opremu da kupi jer ne zaradjuje doboljno od tih fotki ili jednostavno sve pare potrosi umesto da ulaze u podizanje produkcije. Veruj mi da takvih ljudi znam previse, i stalno se zale da nemaju para ili posla, a rade duze od mene duplo :)
 
Joj bre Drajveru, ne znam kako je doslo do ovoga, samo mi se nije dopala tvoja konstatacija od ranije da se do toga dolazi na licu mesta, sto i dalje nije tacno, a onda si sam poceo da me ubedjujes u nesto sto sam ja i rekao, pa onda da siris pricu po svom nahodjenju !

Ne zelim vise da diskutujem na tu temu i saljem jednu fotku paprike u prilog teme :)

p.s. Mislim da se samo nismo razumeli, inace sve je naravno tacno sto pises ;)
Capture0018-18.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobar ti ovaj noz, jel mu je namena samo za povrće ili i za nešto drugo?
 
Moj zubar i buduca mu gospodja :)
 

Prilozi

  • RCKF0392 as Smart Object-1.jpg
    RCKF0392 as Smart Object-1.jpg
    865.2 KB · Pregleda: 241
Poslednja izmena:
Ova zadnja je mmmmmmm ... Prste da polizes :D
 
Mr.Big kidas svakim danom sve vise!

Imam jednu prinovu :D

 
MR.BIG, nisam ja neki pro ali meni se ne svidja ona guzata plavusa- kao da je preeksponirana... previse sija! :) One prve dve su dobre, druga mi se bas svidja. Ove iz studija su vrhunske iako eto, golisavi muskarci nisu moj zanr. :p
 
Hoću i ja da ga vidim, zaboraviste na onaj naš dogovor, ccc :)
 
Ej ja sam bio u haosu, radim do 3,4, onda uvece radio fotkanja. Bas mi se zadesila nedelja da sam jedva stizao i da spavam. Ali zato dosla danas 85-icu :D

Ajde sad ove nedelje mozemo da izblejimo kad hocete sto se mene tice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno