Šta je novo?

Fotografije - 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je bolji Sin City fazon kao watermark (odlično se uklapa sa slikom), nego neka umetnička rešenja ličnih watermark-ova na fotkama. Kiza FTW :D
 
Upravo tako, zato je i otvaranje nove teme koja bi se zvala "Digital Art" sasvim dobra ideja. Ko voli cistu fotografiju sa minimalnim, retus, izmenama, ima jednu temu, a onaj ko voli velike fontove, CGI pozadine i sve sto spada u DA (a i ume da to izvede od proste fotografije), imace drugu.

I ovako vec razredjenu temu koju nas par drzi u zivotu, podeliti na dve bi bila greska godine.
 
True.
Posle ce da traze posebnu temu za fotografske tehnike, pa posebnu za makrofotografiju, pa za pejzaze, pa sa studijsku fotografiju, pa svastaru... i na kraju pretvore bench forum u foto forum. To im je bre i cilj, banda fotografskaaaaa. :d

btw:
WTF is Kiza ?
 
^ Ne nađoh neku veću fotku, ali je dovoljno za podsećanje...

boracorbaimg18026c18-55f.jpg

Kizo, NHF :)
 
:D

Kiza dominacija.
 
True.
Posle ce da traze posebnu temu za fotografske tehnike, pa posebnu za makrofotografiju, pa za pejzaze, pa sa studijsku fotografiju, pa svastaru... i na kraju pretvore bench forum u foto forum. To im je bre i cilj, banda fotografskaaaaa. :d

btw:
WTF is Kiza ?
Vidim da si sarkastican, ali mislim da je Micko govorio da ce onda tih par ljudi koji budu uploadovali fotke biti podeljeni u 2 teme i da ce onda ovaj podforum da zamre, sto se slazem u potpunosti. Ja bi vise voleo da je Marti izneo zamerke, koje je pomenuo da ima, na sustinsku izvedbu, pa da rasprava krene u nekom pravcu umesto prepucavanja.
 
Meni je bolji Sin City fazon kao watermark (odlično se uklapa sa slikom), nego neka umetnička rešenja ličnih watermark-ova na fotkama. Kiza FTW :D

Da dam popularan komentar +1 :d

A pozdrav za kizu :cigar: :d
 
Poslednja izmena:
Vidim da si sarkastican, ali mislim da je Micko govorio da ce onda tih par ljudi koji budu uploadovali fotke biti podeljeni u 2 teme i da ce onda ovaj podforum da zamre, sto se slazem u potpunosti. Ja bi vise voleo da je Marti izneo zamerke, koje je pomenuo da ima, na sustinsku izvedbu, pa da rasprava krene u nekom pravcu umesto prepucavanja.

Zamerke na sta - odabir fonta ili odabir CGI pozadine, posto je to jedino sto moze da se komentarise na tim fotkama?
 
Mozda za pocetak da definisemo sta podrazumevamo pod korekcijom/obradom/konverzijom, pa sve sto nije tako, malo da se odmori u nekoj drugoj temi, gde ce autori da se razmasu sa Photoshopom/Illustratorom, pa to lepo bude lepljiva temica itd.

@Nitro - ja sam jednom izneo, pre nekoliko meseci, sta su moje sustinske zamerke na rad pomenutog autora. To nije, kako od njega, tako i od nekolicine clanova bilo dobro prihvaceno. Po starom dobrom obicaju, ljudi na ovim prostorima svaku kritiku shvataju na licnom nivou. Valjda smo zbog toga tu gde jesmo. Ne moze ego da se razdvoji ni od najmanje stvari u zivotu, sve je kao u Sepkspirovim tragedijama, na krv, noz, zivot i smrt, a bez Hamleta. Primer, jednom balavcu iz NS skrenem na paznju da neke stvari ne radi dobro i covek mi odgovara, ovde, bez sankcija vrlog mod tima Vizel-Gizmo, da duckam malo! Hrabro internet momche, nema sta.
Poremecen sistem vrednosti, roze ofarbana kravetina peva pred 20k omladinaca u sred Beograda, Pinkformer fotoreportazna fotografija, turbo estetika, ameriken stajl veding u Predalekom Peetjkovcu, jednom recju - Africka shljiva!
 
Zamerke na sta - odabir fonta ili odabir CGI pozadine, posto je to jedino sto moze da se komentarise na tim fotkama?
Pa npr - rasveta, ugao fotkanja, poza modela i sl.

Mozda za pocetak da definisemo sta podrazumevamo pod korekcijom/obradom/konverzijom, pa sve sto nije tako, malo da se odmori u nekoj drugoj temi, gde ce autori da se razmasu sa Photoshopom/Illustratorom, pa to lepo bude lepljiva temica itd.
Slazem se, ali isto tako sam video gde ljudi npr. Photoshop-om sklone tipa banderu u pozadini, ogradu, coveka, malo suze npr struk modelu i slicno - onda i to spada u digital art.

@Nitro - ja sam jednom izneo, pre nekoliko meseci, sta su moje sustinske zamerke na rad pomenutog autora. To nije, kako od njega, tako i od nekolicine clanova bilo dobro prihvaceno. Po starom dobrom obicaju, ljudi na ovim prostorima svaku kritiku shvataju na licnom nivou. Valjda smo zbog toga tu gde jesmo. Ne moze ego da se razdvoji ni od najmanje stvari u zivotu, sve je kao u Sepkspirovim tragedijama, na krv, noz, zivot i smrt, a bez Hamleta. Primer, jednom balavcu iz NS skrenem na paznju da neke stvari ne radi dobro i covek mi odgovara, ovde, bez sankcija vrlog mod tima Vizel-Gizmo, da duckam malo! Hrabro internet momche, nema sta.
Poremecen sistem vrednosti, roze ofarbana kravetina peva pred 20k omladinaca u sred Beograda, Pinkformer fotoreportazna fotografija, turbo estetika, ameriken stajl veding u Predalekom Peetjkovcu, jednom recju - Africka shljiva!
Za te zamerke i ostalo potrazicu u temi.
 
@s16
Svidja mi se tvoja obrada fotografija. Ako postoji mogucnost da ukratko objasnis, ili me uputis na neki tutorijal, pojam za guglovanje ili sta god, bio bih zahvalan.
 
Poslednja izmena od urednika:
@s16
Svidja mi se tvoja obrada fotografija. Ako postoji mogucnost da ukratko objasnis, ili me uputis na neki tutorijal, pojam za guglovanje ili sta god, bio bih zahvalan.

Hvala, u sustini sati i sati klipova na YT-u. Nemam neki jedan koji bi ti objasnio. Ono sto su neki bitni pojmovi u PS-u, drndas selective colors, cruves i u sustini sve vezano za boje. Zavisi od fokte, svetla itd.

@Mr.Big, svidja mi se novi fazon, al mislim da bi joj prijalo malkice mekse svetlo na licu, konkretno linija nosu, ok sto je tu naravno ali da je malo meksa.

I jedna od mene, cisto da ne bude da samo j.g. :d

Drug Tomo :)
 
Poslednja izmena:
Micko, sve je dobro osim problema koji sam opcrtao. Ta senka je "skinula: deo karaktera coveka, ne sme da bude ovakva i ovako izrazena.
tomo.problem.jpg
 
Zdravo drugari.
Pozajmio sam od ortaka Canaon 1000D, i sad sam ko dete kad dobije novu igračku :d
Apart je kod mene tek 1h, opalio sam samo par fotki, ovo je prvi put da koristim DSLR, ludilo koja je razlika u odnosu na aparate koje sam do sada koristio.
Ako može neki savet, na šta da obratim pažnju kada fotkam zidove :D
Evo dve fotke, Auto mod, u sobi nije bilo svetla, samo blic.



Često fotkam, ali sa mobilnim telefonom, njega sam već do sada dosta upoznao, šta može i šta ne, kamera je slaba, zato se trudim da sa krupnim kadrovima vadim kvlaitet,
navikao sam da gledam u ekran, tako da mi je sada veoma čudno dok koristim DSLR jer je na njemu to isključeno, nemam osećaja za fokus, dosta puta sam omašio.
Ne znam koliko će dugo biti apart kod mene, voleo bi da savladam najosnovnije.
 
Hvala, ali želim i fotkanje dovedem na bolji nivo, čovek se uči dok je živ, a fotografija mi je jedna od omiljenih umetnosti, samo što sam više proveo uživajući u radovima drugih, ukazala mi se prilika da osetim kako rade Dslr aparati, pa se nadam da ću usput nešto i naučiti.
 
Eh, kad bi većina ljudi pokazala ovakav nivo entuzijazma i iskrenog interesovanja prema nečemu, gde bismo dogurali. Smith, potpuno isti utisak sam imao kada sam pre par meseci prvi put imao ozbiljniji kontakt sa DSLR-om, u mom slučaju to je bio 70D. Od tog trenutka pa nadalje zainteresovao sam se za fotografiju, ali sve veći problem sa finansijama će najverovatnije odložiti moju želju da se praktično bacim na fotografisanje, ne samo da čitam o teoriji. Ili to ili neću moći da kupim ozbiljniji model kao što sam planirao, već ću morati da pribegnem ovim pristupačnijim rešenjima. Hteo sam da mi iskustvo praktičnog učenja bude što je prijatnije moguće, ali izgleda nema ništa od toga.
 
Evo nesto usput :)

5D3 + 135/2L, naravno na f2 :)

sunset.jpg
 
Lose kadrirano, bole oci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno