Šta je novo?

LG G3

I ovde je Samsung bolji...

Samsung i Apple odrzavaju to da imaju najbolje kamere, posle njih Sony, pa tek onda dolazi LG. Svakako nikad LG nije imao neki telefon sa dobrom kamerom, ni sad, a ni pre 5-10 godina.
 
Imam jedan problem,polomio sam org. punjac,gde mogu da nadjem drug orginalni ili sa pribliznom istom snagom punjenja?Imam neki od 0.8Ma treba mu 10godina da ga napuni.
 
Usraste forum sa uporedjivanjem samsunga...iphone-a .. Zar nema sekcija neka na forumu gde se uporedjuju i prepucavaju ljudi? Ako ne, krajnje je vreme da se napravi..
 
Bila je diskusija o tome kako G3 ima strava kameru dok su neki clanovi i ja tvrdili da ostali flagship-ovi imaju bolje kamere. Ovo je samo bio nastavak te diskusije.
 
Pa dobro dosta se popravio lg na tom polju, na g2 kamera je fenomenalna, kontam da je na g3 josh bolja
 
I ovde je Samsung bolji...

Samsung i Apple odrzavaju to da imaju najbolje kamere, posle njih Sony, pa tek onda dolazi LG. Svakako nikad LG nije imao neki telefon sa dobrom kamerom, ni sad, a ni pre 5-10 godina.

Obzirom da sam licno poredio kameru na Z3 i S5, mogu reci da je Sony za klasu ispred.
 
I ovde je Samsung bolji...

Samsung i Apple odrzavaju to da imaju najbolje kamere, posle njih Sony, pa tek onda dolazi LG. Svakako nikad LG nije imao neki telefon sa dobrom kamerom, ni sad, a ni pre 5-10 godina.

G3 > S5 i ovi likovi kazu isto (mada nisu toliko strucni ko clanovi ovog foruma, ali ajde)

 
A bre ljudi, ko da je bitno, nijansa gore dole, nećemo valjda sad pet strana o tome...
 
Moram da napomenem da ovo nisu moja subjektivna misljenja. Ovo je misljenje Digital Trenda.

Ako imate problema sa tim sto su rekli da je G3 bolji od S5 ne samo u kameri, vec kao i telefon, zamolio bih vas da se obratite redakciji Digital Trends-a direktno. Da bih vam olaksao posao, kontakt je ovde.

Ako im upucujete komentar da nisu bas i neka organizacija koja moze da iskaze objektivno profesionalno misljenje, savetovao bih vas da preskocite njihove kancelarije u New Yorku, Chicagu i San Francisku i pisete direktno na glavnu redakciju u Portlandu, gde je i odeljenje za recenzije. Ako im lepo objasnite koje su vase kvalifikacije, siguran sa da ce blagovremeno povuci clanak i javno se izvinuti svim vlasnicima S5 u svetu.
 
Sta je digital trend i kakvo profesionalno misljenje??

G3 ima odlicnu kameru ali nema sta da trazi pored S5/N4. The end.
 
Sta je digital trend i kakvo profesionalno misljenje??

G3 ima odlicnu kameru ali nema sta da trazi pored S5/N4. The end.

Ja ne stavljam svoja misljenja, samo sam stavio link na koji mozes da se zalis. Ne znam sto meni bilo sta pises, to nije moje misljenje.

Mada moguce da je neka greska, ja kad trazim "S5 better then G3" svaki clanak na prvoj strani rezultata googla izadje sa tim da je G3 bolji (moguce da je neka zavera u pitanju, posto isto izadje za "G3 better then S5")...
 
Poslednja izmena:
Moram da napomenem da ovo nisu moja subjektivna misljenja. Ovo je misljenje Digital Trenda.

Ako imate problema sa tim sto su rekli da je G3 bolji od S5 ne samo u kameri, vec kao i telefon, zamolio bih vas da se obratite redakciji Digital Trends-a direktno. Da bih vam olaksao posao, kontakt je ovde.

Ako im upucujete komentar da nisu bas i neka organizacija koja moze da iskaze objektivno profesionalno misljenje, savetovao bih vas da preskocite njihove kancelarije u New Yorku, Chicagu i San Francisku i pisete direktno na glavnu redakciju u Portlandu, gde je i odeljenje za recenzije. Ako im lepo objasnite koje su vase kvalifikacije, siguran sa da ce blagovremeno povuci clanak i javno se izvinuti svim vlasnicima S5 u svetu.
Iako se slazem sa vecinom sto kazu ovo su sve da kazem komercijalni i neozbiljni klipovi. Zna se kako se uporedjuju kamere i koji sajtovi su "priznati" za takve stvari od fotografa (pomenuo je vec neko jedan takav sajt nekih 2-3 strane unazad). To sto imaju toliko kancelarija ne znaci da su strucni za ovako neki test ili da imaju kadar koji ce tako nesto da odradim. Kao sto kazem to je vise komercijala - mislis da bi bili popularni da krenu pricati:
Na ISO 100 G3 ima delimicno cistiju sliku, ali u senkama se vidi lagani sum... Bla bla... Dinamicki raspon G3 je oko 9 blendi, dok je kod S5 9.5 blendi. Hromatske aberacije...
Pa taj video bi imao 1000 puta manje pregleda, jer to ljudi ne bi razumeli, pa se onda to svodi na to da neko prica i povremeno odvali glupost kojoj ce se svaki fotograf nasmejati.
 
Iako se slazem sa vecinom sto kazu ovo su sve da kazem komercijalni i neozbiljni klipovi. Zna se kako se uporedjuju kamere i koji sajtovi su "priznati" za takve stvari od fotografa (pomenuo je vec neko jedan takav sajt nekih 2-3 strane unazad). To sto imaju toliko kancelarija ne znaci da su strucni za ovako neki test ili da imaju kadar koji ce tako nesto da odradim. Kao sto kazem to je vise komercijala - mislis da bi bili popularni da krenu pricati:
Na ISO 100 G3 ima delimicno cistiju sliku, ali u senkama se vidi lagani sum... Bla bla... Dinamicki raspon G3 je oko 9 blendi, dok je kod S5 9.5 blendi. Hromatske aberacije...
Pa taj video bi imao 1000 puta manje pregleda, jer to ljudi ne bi razumeli, pa se onda to svodi na to da neko prica i povremeno odvali glupost kojoj ce se svaki fotograf nasmejati.

Bas si pogodio poentu mog linkovanja. Zapravo ima ih vise:

  1. Jedna kancelarije ili vise, svejedno. Na kraju opet imaju 1 vise kancelariju od raznih forumaskih eksperata.
  2. Pravi fotografi kupe DSLR i ne pada im napamet da pricaju o bilo kojoj "kameri" nekog uredjaja na kome mozes da igras Flappy Bird. Neko je vec rekao, da za ozbiljne rezultate potreban je ozbiljan alat.
  3. U 99% slucajeva, obican korisnik gleda kako sto jednostavnija da uslika lepu sliku, tako da mu ovakve recenzije nesto znace. Za one koje se iole razumeju u fotografisanje, vidi stavku pod rednim brojem 2.
  4. Ne daj boze da neko na temi koja nosi naziv G3 slucajno nesto pozitivno kaze o istom (pogotovu ako ga neko bolje vrednuje od nekog samsunga). Ako neke od clanova ovde ne placa Samsung da zustro brane isti, ja bih im preporucio da posalju svoje postove doticnoj kompaniji. To je cist viralni marketing i zasluzuje da bude monetarno nagradjen.
 
Jedina loša stvar koja mi se desila prelaskom sa Nexus 5, na G3 je 'tema'.
Iz fenomenalne Nexus 5 teme, gde sam svakodnevno mogao da saznam uglavnom nešto korisno, kupovinom G3 'pređem' u ovu temu, i nekolicina likova apsolutno, odnosno uglavnom jedan pravi svakodnevnu pometnju i ne dozvoljava normalno funkcionisanje, odnosno polemisanje koje će doneti korisne informacije vlasnicima i potencijalnim kupcima G3 telefona.
 
Poslednja izmena:
Ja, koji fotografišem uglavnom amaterski, zanimljive i značajne trenutke sa društvom i porodicom, slično kao i 99% ljudi koji fotografišu telefonom, apsolutno me ne interesuje kolika je čistoća slike na ISO 100 i neću podešavati telefon pola sata za jednu fotografiju sa devojkom u gradu ili negde drugde... Telefon podesim prvi put i posle toga fotografišem, eventualno menjam mod u zavisnosti od doba dana. Tako da ja, kao i većina drugih ljudi, upoređuje dve fotografije tako što ih pogleda i kaže koja koja mu lepše izgleda bez da sprovodi studiju o tome. A prema onim testovima veći deo fotografija mi je izgledalo bolje na G3... A i nijanse su odlučivale tako da mogu da kažem da se ne može pogrešiti ni sam jednim od tih telefona što se kamere tiče, bar za amaterske potrebe, za nešto drugo nemojte koristiti telefon.
 
Poslednja izmena:
Jedina loša stvar koja mi se desila prelaskom sa Nexus 5, na G3 je 'tema'.
Iz fenomenalne Nexus 5 teme, gde sam svakodnevno mogao da saznam uglavnom nešto korisno, kupovinom G3 'pređem' u ovu temu, i nekolicina likova apsolutno, odnosno uglavnom jedan pravi svakodnevnu pometnju i ne dozvoljava normalno funkcionisanje, odnosno polemisanje koje će doneti korisne informacije vlasnicima i potencijalnim kupcima G3 telefona.
Nece neko ko zeli da kupi telefon doci na forum vec ce gledati review-ove po netu. Nema poente da 500 strana pricamo o tome kako je to najbolji android sa odnosom cena/dobijeno, to se moze videti i na pocetku teme i u review-ovima. Jos jednom - poenta foruma je diskutovanje - pomenuli smo da neki od nas imaju problema sa pregrevanjem i baterijom, a diskusija o kameri je dosla usput. Jos jednom ako mislis da se takvi postovi trebaju brisati ti slobodno prijavi moderatorima umesto kukanja na post.
Elem - danas 5 minuta twitch full HD i nekih 5 min viber i ode 15% baterije na 60% brightness-a.
 
Nece neko ko zeli da kupi telefon doci na forum vec ce gledati review-ove po netu. Nema poente da 500 strana pricamo o tome kako je to najbolji android sa odnosom cena/dobijeno, to se moze videti i na pocetku teme i u review-ovima. Jos jednom - poenta foruma je diskutovanje - pomenuli smo da neki od nas imaju problema sa pregrevanjem i baterijom, a diskusija o kameri je dosla usput. Jos jednom ako mislis da se takvi postovi trebaju brisati ti slobodno prijavi moderatorima umesto kukanja na post.
Elem - danas 5 minuta twitch full HD i nekih 5 min viber i ode 15% baterije na 60% brightness-a.

Netačno, ja baš odmeravam temu mnogo više od kad imam želju da uzmem telefon, a danas ga uzimam. Nije teško naći korisne sitnice koje mogu pomoći pri odluci, a nema ih po recenzijama, a i volim da detaljišem jer ne uzimam telefon na svakih 6 meseci.
A izneo bih i svoj utisak što se tiče tvojih komentara na temi, a to je da mi se čini da si lik koji bi probao da mi otme telefon iz ruke kao strancu i da bi ga razbio onako žešće preda mnom. :p
 
Sve te sitnice o kojima pričate kod mene ne postoje, pregrevanje ne postoji, bilo je isprva kao da je telefon malo topliji, oseti se, ali to nije pregrevanje, već nešto sasvim normalno za ovoliki telefon. Druga stvar jeste da nikakvo krckanje ne postoji, niti sam ja nesto primetio za ova 4 meseca. Treća stvar, baterija kod mene na Android HD 7.4 ne apsolutno fenomenalna, celu noć stoji i potrošio se 1 ili dva posto baterije na stand by. Kamera je mogla biti bolja, ali samo u nekim sitnicama, slike su fenomenalne. Ko hoće da slika, neka kupi fotoaparat, a ne mobilni, jer mu to nije primarna upotreba, bar kod mene.

I da, kako to da ne pomenem. Uvek ce koji god Ajfon da izađe on biti najbolji telefon u istoriji, isti tako i sa Samsungom, po mnogim časopisima i novinama, a zna se i zašto, kada daju milijarde na marketing samo da bi oni bili najbolji. A realnost je sasvim drugačija, Samsung ima najmanji profit u poslednjih 5 godina, dok LG ima najveći rast trenutno i realno je najinovatnija kompanija današnjice. Kome treba merač pritiska na telefonu, rofl.

Ali neka, nek su oni najbolji telefoni, idite u njihove teme pa se tamo međusobno hvalite, prestanite da floodujete ovu temu glupostima. Poslednji put se nije lepo završilo po neke.
 
Poslednja izmena:
Sve si lepo rekao!
Evo ja kao nedavni vlasnik Note 4 telefona mogu da vam potvrdim da je kamera na G3-i odlična i da ne zaostaje za ovom uopšte...

Čak je par puta i napravila bolje slike noću od N4 ;)

Da ne pričam o knox-u, ceni, softveru, apdejtu na lollipop ...
 
Poslednja izmena:
Misliš na Knock on :)
 
Ne Knox buđavi - u prevodu rutuješ telefon i izgubiš garanciju na Samsungu !!!

Knock code isto je odlična stvar, knock on može da se namesti pa nije toliko važno :)
 
G3 je smesan prema note 4 neznam kakvu sporedu pravite slazem se da je knox losa stvar za entuzijaiste
 
Nije smesan ,pricas svasta,nije N4 nikakvo cudo od telefona
Dolazim sa visegodisnjeg koriscenja Note linije i znam sta pricam
Jeste N4 bolji ali je samo malo bolji,ima on svojih mana o ceni da ne pricamo
Generalno Note je posebna serija i kao takav nije uporediv sa vecinom telefona
Ako uzmes u obzir da je G3 izmedju 330-400 evra a Note 4 550 -650 evra racunica je jednostavna sta treba uzeti
 
Ma kakvi crni smešan, nego je marketing učinio svoje...
Da ne pričam o xda i romovima...
 
Netačno, ja baš odmeravam temu mnogo više od kad imam želju da uzmem telefon, a danas ga uzimam. Nije teško naći korisne sitnice koje mogu pomoći pri odluci, a nema ih po recenzijama, a i volim da detaljišem jer ne uzimam telefon na svakih 6 meseci.
A izneo bih i svoj utisak što se tiče tvojih komentara na temi, a to je da mi se čini da si lik koji bi probao da mi otme telefon iz ruke kao strancu i da bi ga razbio onako žešće preda mnom. [emoji14]
Onda si me pogresno razumeo. Ako planiras za ovoliko para da kupujes fon (ako je G3 jos ista cena) ovo ti je best buy. Jedino sto te ja upozoravam jeste da ne rizikujes jos sa zvanicnim update-om na L(mada koliko sam razumeo ni ne moze se update vise, jer ga je LG povukao). Mala je sansa da ti se desi ko meni i nekolicini, ali ipak postoji.
Suma sumarum - ako hoces android i veci ekran - G3.
 
Onda si me pogresno razumeo. Ako planiras za ovoliko para da kupujes fon (ako je G3 jos ista cena) ovo ti je best buy. Jedino sto te ja upozoravam jeste da ne rizikujes jos sa zvanicnim update-om na L(mada koliko sam razumeo ni ne moze se update vise, jer ga je LG povukao). Mala je sansa da ti se desi ko meni i nekolicini, ali ipak postoji.
Suma sumarum - ako hoces android i veci ekran - G3.

Upravo uzeo. Baš sam se zapitao zašto ne mogu update na L, to je prvo što sam hteo da obavim, ali sad videh od tebe da ga je LG povukao.
 
Ako uzmes u obzir da je G3 izmedju 330-400 evra a Note 4 550 -650 evra racunica je jednostavna sta treba uzeti

Uporedjujes telefon koji je izasao pre vise od pola godine sa telefonom koji se kod nas pojavio pre nekoliko nedelja. Ima li logike uopste?
 
Sto ne bi bilo logike? U istoj godini su predstavljeni.

Tom logikom bi morali da uporedjujemo telefone prema mjesecnim predstavljanjima... Ako ih nema onda su klasa za sebe?!
 
Nazad
Vrh Dno