Šta je novo?

LG G3

Mislim da to vise ima veze sa dogovorom sa Apple u kome vrv stoji da samo Apple moze koristiti te displaye. Zasto? Apple hoce da ima uvek najbolje i korak ispred svih i to kupci Apple uredjaja su uvek spremni da plate bez obzira na cenu, dok su kupci LG-a drugaciji. LG naravno za to dobija dobre pare, sigurno vise nego sto bi zaradio ugradjivanjem tih displaya u svoje uredjaje, pa tako srecan LG, srecan Apple :)

Bas tako. Apple uvek ide na najbolje moguce panele u datom trenutku a filozofija vecina android proizvodjaca je drugacija. Pa da su izbacili G3 sa najboljim 2k IPS ekranom i 3500 mAh imali bi mnogo manje prostora za unapredjenje G4 koji naravno mora da privuce nove kupce. Ovako je G3 isao na foru 2k marketinga a G4 ce imati i boli panel i bolju autonomiju s'tim da ce i konkurencija imati slicne 2k ekrane.
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji,ali konkurentu pravis nesto bolje nego sebi.. To samo ***** moze da uradi.

To bi isto bilo kada bi rusi i ameri pravili i prodavali bolje oruzije npr kini a sebi ostavljali losije.

Razumem ja zaradu i sve,ali..
 
Pa gde nadje to poredjenje sa oruzjem :) LG sigurno ne bi prodao bolje IPS panele drugim android proizvodjacima koji bi izbacili telefon klase G3 sa 2k ekranom, ovako iphone/ios telefoni i dalje imaju neki svoj svet i veliki broj fanova koji ne podnose android pa ih taj potez i ne ugrozava, bar ne mnogo. Ovako ce ipak za G4 spremiti bolji 2k panel, ne zbog ajfona nego zbog ostalih androida koji stizu.
 
Sve to stoji,ali konkurentu pravis nesto bolje nego sebi.. To samo ***** moze da uradi.

To bi isto bilo kada bi rusi i ameri pravili i prodavali bolje oruzije npr kini a sebi ostavljali losije.

Razumem ja zaradu i sve,ali..
Takvih primera ima koliko hoćeš - Sony prodaje senzore za kameru Samsugu i onda on pravi bolje slike nego bilo koji model japanaca, Samsung je proizvodio SoC za Apple koji je bio brži od Exynosa...
 
Da ali sony ne prodaje bolji modul konkurentu,tu je vise slucaj da oni ne znaju da ga iskoriste softwerski kao samsung. Za samsung i jabuku ne znam. Sto se mene tice,logike bez iako zarada verovatno govori drugacije..
 
Da ali sony ne prodaje bolji modul konkurentu,tu je vise slucaj da oni ne znaju da ga iskoriste softwerski kao samsung. Za samsung i jabuku ne znam. Sto se mene tice,logike bez iako zarada verovatno govori drugacije..

Koliko ja znam, nijedan Sony telefon nema IMX240 senzor koji se nalazi u Note 4 i koji po prvim testovima pravi najbolje slike u Android svetu
 
Moguce da sony ima totalno odvojene firme/divizije. Ovi sto prave module/sociva za kamere nemaju nikakve veze sa ovima sto prave mobove ,u prevodu obe firme su na trzistu nezavisne. Verovatno je ta fora..
 
Poslednja izmena:
Ta 240 verzija je malo novija ali 1/2.6'' dok Z3 ima 220 verziju ali malo veci senzor 1/2.3'' i dok neki foto (pro) orijentisani sajt ne odradi poredjenje u studijskim i svim ostalim istim uslovima (kako to i treba) ne moze da se govori o tome koji uredjaj definitivno ima bolju kameru (mislim na izvlacenje maksimuma, za auto mod je bolji N4). Tesko da je ta 240 verzija superiornija u odnosu na 220, razlika je u softveru. Prodaju oni i drugima te vece senzore (opet samsungu za K Zoom, Meizu, Lenovo, verovatno i Oppo koristi te senzore)

Inace za N4 se polemise da exynos ima sony a snapdragon isocell samsung kameru, ne znam koliko tu ima istine.

Sony ima posebnu diviziju za senzore, kao sto ima i za kamere, mobilna divizija nema nista sa proizvodnjom i prodajom senzora.
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno je isti slučaj i sa LG-jem onda :) To su ogromni konglomerati, Sony-jeva najprofitabilnija divizija je osiguranje, kod LG-ja je to proizvodnja ekrana i televizora, a Samsung se bavi svim i svačim, on je drugi najveći brodograditelj na svetu, a oni su napravili i najvišu zgradu na svetu.

U prevodu - proizvodnja telefona je samo jedna od mnogih stavki koje donose prihod kompaniji
 
Da, ali vise vole da ugrade kvalitetne displeje u apple uredjaje nego u svoje.. Sto je van pameti.

Ja stvarno ne znam da li ti imas super oci ili su moje oci katastrofa, kada mozes da pogledas G3 ekran i kazes da nije kvalitetan... Taj 2k ekran naravno nije najbolji na trzistu, ali da kazes da nije kvalitetan mi ne ide u glavu...


nsr.gif
 
Poslednja izmena:
@ strider

Pa da ali sam prilicno ubedjen da LG ne bi prodao htc-u najbolji 2k IPS displej u trenutku kad i sami treba da izbace G4 a htc M9 npr :) Mada mozda i gresim.. ali ima jos proizvodjaca LCD/IPS displeja, nije da zavise od LG-a.

Mislim da Apple insistira i naruci najbolje moguce panele, oni odavno drze taj fazon dobro kalibrisanih LCD displeja, po tome su prepoznatljivi.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje za vlasnike telefona, ne znam sta sam aktivirao i kako da iskljucim.
Telefon mi sve sms poruke koje dobijem salje nam Firmin mail (exchange).
Kako da iskljucim.
 
Ja stvarno ne znam da li ti imas super oci ili su moje oci katastrofa, kada mozes da pogledas G3 ekran i kazes da nije kvalitetan... Taj 2k ekran naravno nije najbolji na trzistu, ali da kazes da nije kvalitetan mi ne ide u glavu...

Ni jedan displej ne moze da pridje trenutno iphone 6 displeju. To odgovorno tvrdim. Mozda note 4,ali njega jos nisam video uzivo..
 
Ni jedan displej ne moze da pridje trenutno iphone 6 displeju. To odgovorno tvrdim. Mozda note 4,ali njega jos nisam video uzivo..
Ja stvarno gotivim Apple odnosno iOS. Nikad nisam bio toliko lud da dam tolike pare za uredjaj koji vredi neuporedivo manje ali zar ne smatras da od iPhona 4S do dan danas ne dobijas apsolutno nista novo sem veceg ekrana?
 
A senzor za otisak prsta ? A super slow motion snimak ? :)
 
Otisak u zivotu ne bih koristio, dok mi je LG-e knock x puta prihvatljiviji. Slow mo snimak sam koristio na HTC-u pre nekoliko godina. Ljudi prodaju maglu vec godinama i zaostaju u inovacijama za flagship androidima uzasno puno. Sto je najgore android smatram znatno gorim os-om od Wina i iOSa (naravno zbog lose optimizacije). Imam iPhone touch i to jeste najbolji gadget.
 
Poslednja izmena:
Ni jedan displej ne moze da pridje trenutno iphone 6 displeju. To odgovorno tvrdim. Mozda note 4,ali njega jos nisam video uzivo..

Nisi pročitao moj komentar do kraja. Ja sam rekao da nije najbolji ekran, daleko od toga, ali mi opet ne ide u glavu da misliš da ekran ko ekran na G3 nije kvalitetan.
 
Ovo tek danas video. Dobar snimak, a ni telefon nije los :-devil-:

 
Ja stvarno gotivim Apple odnosno iOS. Nikad nisam bio toliko lud da dam tolike pare za uredjaj koji vredi neuporedivo manje ali zar ne smatras da od iPhona 4S do dan danas ne dobijas apsolutno nista novo sem veceg ekrana?

Da li si mozda developer pa da znas? Ja ti kao developer kazem da je hw mnogo brzi sto i sinteticki testovi dokazuju. Isto tako ekran nije samo veci, vec i bolji - cak se to vidi i na 4S vs 5 koje imam upravo pri ruci, a 6 je prica za sebe. Takodje ne mozes da poredis ni kamere, a ni wireless connectivity od 4G, preko novih wifi standarda i sl. Dakle unapredjen je u svemu mogucem i poenta samog Apple proizvoda je da imaju najbolje od svega, kvalitetno i lepo upakovano.



Sve to stoji,ali konkurentu pravis nesto bolje nego sebi.. To samo ***** moze da uradi.

Tebi bas ne ide razumevanje ekonomske strane price kao i to da Apple nije direktno LG-u konkurent i obrnuto...
 
Poslednja izmena:
Nebitno je dal se iPhone 6 savija, ovde se prica o G3 - ako platim premium telefon, hteo bi da i izrada bude bolja, a ne jeftina krckava plastika...
 
Dakle unapredjen je u svemu mogucem i poenta samog Apple proizvoda je da imaju najbolje od svega, kvalitetno i lepo upakovano.
Tvoje reci ;
Nebitno je dal se iPhone 6 savija, ovde se prica o G3
 
Imao sam lg g3 4 dana,prodao sam ga jer sam se razocarao mnogo i rekao lg vise nikad...Prvo je to da LG ne ume da napravi kameru (Ili software, ne znam) koja ce da snima konstanto FHD u 60FPS....izludjuje me to sto dropuje na 30FPS u low light uslovima (dok tih problema nema na Galaxy S5 ,60FPS konstantno(imao sam ga)),isti slucaj i sa G2....Drugo , pojavljuju se lagovi kad ulazim u meni ne uvek ali cesto (i na cloudy 1.1) ...ja mislim da sam ja jedini ovde koji je imao verziju od 32gb / 2gb rama i to me je izludjivalo...
Mozda jeste s5 ruzan ali je bolji po meni barem 3 puta od g3...
 
Poslednja izmena:
Ok - za sve koji kazu G3 ne krcka - kao sto rekoh sva 4 u Telenoru probao - svi krckali.

Evo snimak moga, pa bih vas lepo zamolio da snimite svoj kada ga ovde vec lagano stiskate da dokazete da ne krcka:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/19188316/G3 krckanje.MOV

Dakle u Telenoru je ovo bilo kod 4/4 telefona. Poz. :)
Au koliko je ovo loše... Jel tako od starta ili si ga ti razlabavio nekako?
Možda da probaš stare nokia fore sa parčetom papira ispod :)
 
Sreca pa ne mogu da pustim klip. Ali osecam da je uzasno kao na g2.

Edit : Vlc i koristim i opet nece .
 
Poslednja izmena:
Od starta kao sto sam rekao - 4 komada G3 bila u telenoru, otvarali sva 4 i sva 4 tako se cula kada se tu pritiskaju... Ne znam kako sam ga mogao razlabaviti - nece valjda krenuti prica kao sa iPhone 6 plus - ne smes u dzepu da ga nosis.
Za parce papira ne pada mi napamet, ne smeta mi dovoljno da stavim parce papira, ali je dovoljno iritantno da premium telefon krcka...

edit:
@fkloznica: mozes sa VLC, jos nekim playerima i sa Quick Time posto sam snimao sa iPhone :)
 
Nazad
Vrh Dno