Šta je novo?

LG G3

Procitao sam dobar deo ove teme i sada sam jako blizu toga da odustanem od kupovine G3 telefona. Ono sto je najgore nema drugih alternativa osim IP6 koji je duplo skuplji za verziju od 64gb (700e).

Da li neko ima neku preporuku?

Kako to nema alternativa? I gde nadje da poredis IP6 i G3.. Svako ko je iole realan za 15 sekundi moze da ti nabroji nekoliko phableta i telefona koji su kompletniji i rade bolje po vadjenju iz kutije + imaju bolje autonomije, sve to za slican kes ili malo vise para.

Posto hoces sto veci ekran, evo OPO (one + one) je bolji za slican iznos. Ili Huawei Ascend Mate 7/ pa i Note 3.
 
Poslednja izmena:
Opo valjao dok je držao cenu od 320,330 sve ukupno (64gb)...sad sa ovim poskupljenjem, pih...
M8,z3 pa i z2,s5,note 4,mate 7, mi4,mx4...od 300 do 400e svi (minus note koji je skuplji)...
 
@Nikola1994, @hsv.stoned, @djordjesl

Nakon citanja cele teme nisam stekao utisak da je G3 pouzdan telefon. Cak sta vise, svi se zalite na LAG, probleme sa baterijom, pregrevanjem etc. Ponovo jasno mi je da se uglavnom javljaju ljudi koji nisu zadovoljni. Oni koji su zadovoljni nemaju potrebu da pisu na forumu verovatno.

Sto se IP6 tice, mozda je subjektivan utisak, ali ceo UX je daleko ugladjeniji i nekako more fluid. Kad kupis flagship telefon nekako ocekujes da nemas LAG pri otvaranju messaging ili aplikacije za pozivanje.

Ja jako retko menjam telefone, npr. i dalje koristim Galaxy S2. Medjutim on je dotrajao i vreme je za zamenu.

Budzet mi je izmedju 500-600e za ovu kupovinu.33333333
 
@Nikola1994, @hsv.stoned, @djordjesl

Nakon citanja cele teme nisam stekao utisak da je G3 pouzdan telefon. Cak sta vise, svi se zalite na LAG, probleme sa baterijom, pregrevanjem etc.
Kad kupis flagship telefon nekako ocekujes da nemas LAG pri otvaranju messaging ili aplikacije za pozivanje.

Telefon mi je savrseno radio na 4.4.2. i bio sam prezadovoljan. Problemi su nastali na lolipopu (mada ljudi i sa drugim telefonima imaju iste probleme posle update-a). Uzmi ga i nemoj ga apdejtovati dok ne izadje valjana verzija androida 5 i gotova stvar. Sto se tice lag-a, kolega ima iPhone 6 i nista sporije ne otvaram ni dialer ni poruke. Tacnije dialer mi G3 otvara neznatno brze, a poruke neznatno sporije.

Ili uzmi LG G Flex 2. Ja imam 1 i nemam ni jednu jedinu zamerku. Ili sacekaj G4.
 
Poslednja izmena:
S obzirom na budžet i kakvo mišljenje ima o IOS onda je bolje da uzme sesticu sa 64gb :) ili sačeka koji dan za s6
 
Telefon mi je savrseno radio na 4.4.2. i bio sam prezadovoljan. Problemi su nastali na lolipopu (mada ljudi i sa drugim telefonima imaju iste probleme posle update-a). Uzmi ga i nemoj ga apdejtovati dok ne izadje valjana verzija androida 5 i gotova stvar. Lag nemam barem na tim aplikacijama. Kolega ima Iphone 6 i nista sporije ne otvaram ni dialer ni poruke. Tacnije dialer mi G3 otvara neznatno brze, a poruke neznatno sporije.

Ili uzmi LG G Flex 2. Ja imam 1 i nemam ni jednu jedinu zamerku. Ili sacekaj G4.
Nekima je lose radio i na KK-u. A G Flex 2 je najverovatnije najgore sto moze da uzme.
Inace, za taj budzet Note 4 bez daljeg razmisljanja.
 
Koja ti je zamerka na Flex 2 sem sto nema QHD ekran (sto ti ne treba u svakom slucaju)? Bolji je od G3.
 
@Nikola1994, @hsv.stoned, @djordjesl

Nakon citanja cele teme nisam stekao utisak da je G3 pouzdan telefon. Cak sta vise, svi se zalite na LAG, probleme sa baterijom, pregrevanjem etc. Ponovo jasno mi je da se uglavnom javljaju ljudi koji nisu zadovoljni. Oni koji su zadovoljni nemaju potrebu da pisu na forumu verovatno.

Sto se IP6 tice, mozda je subjektivan utisak, ali ceo UX je daleko ugladjeniji i nekako more fluid. Kad kupis flagship telefon nekako ocekujes da nemas LAG pri otvaranju messaging ili aplikacije za pozivanje.

Ja jako retko menjam telefone, npr. i dalje koristim Galaxy S2. Medjutim on je dotrajao i vreme je za zamenu.

Budzet mi je izmedju 500-600e za ovu kupovinu.33333333

Nisam mislio da je IP6 los, daleko od toga, posebno u odnosu na G3 je primer kako neki proizvod treba da izadje iz fabrike i kako treba da radi po vadjenju iz kutije ;)

Ali mi je bilo cudno da si izbor suzio na android phablet koji je poznat po nizoj ceni od konkurencija (koja za sobom povlaci razne ''egzibicije'' kao sto si i sam procitao) i IP6 koji je klasicna Apple skola.. a i dosta skuplji.

Otvori posebnu temu u ''sta da kupim'' delu foruma, ovde ces samo da citas pristrasne komentare i prepucavanja.. i napisi budzet.
 
Poslednja izmena:
@Nikola1994, @hsv.stoned, @djordjesl

Nakon citanja cele teme nisam stekao utisak da je G3 pouzdan telefon. Cak sta vise, svi se zalite na LAG, probleme sa baterijom, pregrevanjem etc. Ponovo jasno mi je da se uglavnom javljaju ljudi koji nisu zadovoljni. Oni koji su zadovoljni nemaju potrebu da pisu na forumu verovatno.

Sto se IP6 tice, mozda je subjektivan utisak, ali ceo UX je daleko ugladjeniji i nekako more fluid. Kad kupis flagship telefon nekako ocekujes da nemas LAG pri otvaranju messaging ili aplikacije za pozivanje.

Ja jako retko menjam telefone, npr. i dalje koristim Galaxy S2. Medjutim on je dotrajao i vreme je za zamenu.

Budzet mi je izmedju 500-600e za ovu kupovinu.33333333
Kupi za 300 g3 i pici negde na letovanje :) ili ako ti nije mnogo vazna kamera uzmi g2. Mada telefon je hardwerski sasvim ok, ipravice oni bagove. Meni recimo radi sasvim ok, stock lolipop. Baterija jedan dan ceo izdrzi, ne nadaj se da ces na iphonu koristiti duze od tog jednog dana. Dobar je ovo telefon, nisu ni oni ludi. Svaka odluka o izbacivanju telefona vuce sa sobom jos nesto.
Sto se tice hejtera pola ih i ne koristi. Djilko recimo hejtuje svaki, ne moze covek da se odvoji od s3, navikao da snima Cecine koncerte sa njim pa se sentimentalno vezao :D
A ti Vlado pravac prodavnica, telefon u ruke pa ako ti odgovara pazari. A ne sumnjam da ce ti bilo sta faliti.
 
Kupi za 300 g3 i pici negde na letovanje :) ili ako ti nije mnogo vazna kamera uzmi g2. Mada telefon je hardwerski sasvim ok, ipravice oni bagove. Meni recimo radi sasvim ok, stock lolipop. Baterija jedan dan ceo izdrzi, ne nadaj se da ces na iphonu koristiti duze od tog jednog dana. Dobar je ovo telefon, nisu ni oni ludi. Svaka odluka o izbacivanju telefona vuce sa sobom jos nesto.
Sto se tice hejtera pola ih i ne koristi. Djilko recimo hejtuje svaki, ne moze covek da se odvoji od s3, navikao da snima Cecine koncerte sa njim pa se sentimentalno vezao :D
A ti Vlado pravac prodavnica, telefon u ruke pa ako ti odgovara pazari. A ne sumnjam da ce ti bilo sta faliti.
Uzmi fix jedan, čisto da bolje vidiš, da ti ne secka ;)
 
Evo hejterima da pokazem kako radi telefon,kako baguje i laguje

https://mega.co.nz/#!b0A3gKBL!wmY59CzX7SLoUsxsIpAupLIuPMYNySc9kpnKfRwxQi0

Ps. Molba za sve Samsungovce da se udruze i napisu zalbu vrhovnom sudu,jer je ovaj telefon ''bez argumenata'' dobio epitet najboljeg telefona 2014-e.
U zalbi navesti kako ovaj telefon ne moze da se koristi normalno kada se iz kutije izvadi,i kako laguje do besvesti. Nakog dobijene presude,poslati urednicima foruma da isprave gresku,i proglase S5,M8 kao vladare 2014-e godine
 
Poslednja izmena:
Evo sta Vojkan kaze

System usage krene od 500 MB kad upalim tel (pričam o max debloatovanom sw, inače je oko 700-800 MB) i za dan-dva dogura do simpatičnih 1.2 GB srećom pa je LG čini mi se ipak tu nešto majstorisao pa sam ga uhvatio da se posle vratio na 700, pa onda opet skoči na giga i tako... bar nije kao na nexusu što je bilo na 5.0, samo da raste bez kraja. Na S5 recimo sistem stoji na 600 MB zakucan i posle 10 dana uptime. keširanje aplikacija je loše, to je do 5.0 androida.

Sada sam uhvatio ss,pa pogledaj. 120 sati up time,to je negde oko 5 dana. Pa uporedi sa ovim gore napisano. Inace sam pre 5 dana otkljucao telefon za sve mreze,pa je morao restart. Pre je gurao i 20 dana sa isto toliko slobodno ram memorijom. Ali videces otprilike za dve nedelje kada dodje ukupno na tri nedelje uptime. Ako budes zeleo mogu i da ostavim pola sata recorder da snima kretanje ram memorije?? Eh boze koliko hejtera u jednoj temi.
Ovo ostalo necu da komentarisem jer je mnogo smesno



Ps. Nastavite i dalje Vojkan i ti da hejtujete,ko zeli dokaze neka se meni obrati
 
Poslednja izmena:
Video tek sada :) Pisem ti kasnije sta kako,sada sam u prevozu :)

Preko 30-ak aplikacija imam u telefonu,telefon maximalno koristim,nikad stucno nije. Ram nikad nije spao ispod 700mb. A za koji dan ide recorder od pola sata koji prati kretanje ram memorije kroz usage. Da vidimo sta ce hejteri da kazu tada ,)
 
@bender_007,fazon je taj sto na 20h verziji nema leak-a. Citao sam da je to glavna boljka LP sa prvim verzijama,i bas sam to proveravao. Za ovih 20-ak dana koliko ga imam,nije brljao sa leak-om
 
Ono za color fade? Ne sređuje to ništa :)

@ixon ti imaš 2 ili 3 GB verziju? Onih 1.2 GB koje sam pomenuo kao sistem usage se ispostavilo kao najveća brojka koju sam video. Najviše sam do sada imao neka 3-4 dana uptime u cugu. Free mi ide recimo 1.1-1.5. Ok je to, mnogo bolje nego Nexus na 5.0.

Inače stavio sam konačno twrp, ugasio oštrenje ekrana, stavio chupachups kernel, u njemu intelliactive governor i undervolt uradio, dosta manje grejanje, malo lepše radi kroz UI, antutu 44500 :) još da vidim kakva će biti baterija...
 
Ne znam, nemam g3. Samo kazem da android 5.0.x do 5.1 imaju memory leak. Neovosno o proizvodjacu:) tako da. Vjerujem da je ublazeno a mozda je i lg cackao ali tek na 5.1.1 ce biti prava solucija.
 
Na S5 nema leak, radi po nedelju dana bez restarta i drži system oko 600 mb. Mislim da je i HTC ok ali ga nisam koristio dovoljno dugo na LP.

Ispada da je Nexus bio najgori po tom pitanju :D mada je i kod njega mnogo bolje na 5.1. Negde videh da 5.1 changelog kaže na ~60 mesta fixed memory leak in...
 
Poslednja izmena:
Ako misliš na Imageprep, da. Nije toliko komplikovano kao što deluje na prvi pogled, ako treba neko pojašnjenje na našem javi :)
 
U krajnjem slučaju može i tako nego ja više volim kad ljudi sami nauče i odrade nešto :)
 
Znam ali problem je kad brikaju:). Inace skripta ima provjeru jesu li fajlovi zaista u folderu ili ne sto je dobro.
 
pa onda ih šaljem tebi, ne vidim problem :D
 
Na S5 nema leak, radi po nedelju dana bez restarta i drži system oko 600 mb. Mislim da je i HTC ok ali ga nisam koristio dovoljno dugo na LP.

Ispada da je Nexus bio najgori po tom pitanju :D mada je i kod njega mnogo bolje na 5.1. Negde videh da 5.1 changelog kaže na ~60 mesta fixed memory leak in...
Evo htc
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1427979600256.png
    uploadfromtaptalk1427979600256.png
    248.9 KB · Pregleda: 181
Nazad
Vrh Dno