Šta je novo?

Tasker - saveti i trikovi (Lista u prvom postu)

Hvala svima na odgovorima, da zatvorimo onda ovo pitanje, nema resenja softverskim putem
 
Pokušavam da namestim profil koji će ujutru da upali Wi-Fi. Ako se Wi-Fi ne konektuje na neku mrežu, onda da upali internet, a kada se poveže da isključi internet. I tako da funkcioniše do vremena za spavanje.
Ovako nešto pokušavam ali ne ide:
uploadfromtaptalk1428593132675.pnguploadfromtaptalk1428593140528.png
Ovo nije sve ali ni ovaj početak ne ide. :)
 
Poslednja izmena:
Koji internet? Mobilni? On se automatski gasi kada je wifi povezan na mrežu. Tj. data protok je omogućen, ali nije aktivan. Na lollipop-u se automatski uključuje mobilni internet i ako je wifi povezan na mrežu, a nema interneta iz nekog razloga.
Ako se wifi ne poveže, a uključen je , mobilni internet je aktivan.
Možda ja ne razumem šta pokušavaš da uradiš?
 
Mislim na mobilni internet. Kontam kako to funkcioniše samo bih voleo da podesim u Taskeru kako sam opisao. Još mene tu zanima da pali Wi-Fi na recimo 10 min dok ne uspe da se poveže na neku mrežu, pa da onda isključi mobilni internet. Sve je to u cilju što manje potrošnje baterije a i zanima me da malo naučim Tasker. :)
 
Ne valja profile state. Long click na taj vremenski uslov, add state, wifi connected, SSID any, invert.
Tako će na zadati vremenski interval i ako wifi nije povezan izvršavati tvoj task.
Ili u sam task ubaci if statement - wifi connected, SSID any, ali u tom slučaju će izvršavati task bez obzira na stanje povezanosti wifi u tim vremenskim intervalima.
Malo je čudan profil, ne znam tačno šta će se dešavati ako se podesi ovako.
 
Uštedu baterije ćeš najbolje dobiti sa Intelli3g modulom za xposed.
 
Ne valja profile state. Long click na taj vremenski uslov, add state, wifi connected, SSID any, invert.
Tako će na zadati vremenski interval i ako wifi nije povezan izvršavati tvoj task.
Ili u sam task ubaci if statement - wifi connected, SSID any, ali u tom slučaju će izvršavati task bez obzira na stanje povezanosti wifi u tim vremenskim intervalima.
Malo je čudan profil, ne znam tačno šta će se dešavati ako se podesi ovako.
Nikako ne idu ove "if" kombinacije. Probao sam kombinacije sa wifi, wifii, connect, connected ali ne vredi. Nećeee, hebo sliku svoju.
Na kraju sam ovako podesio:
uploadfromtaptalk1428612639689.png

Ručno ću podešavati Wi-Fi dok ne nađem način da to podesim po svojim željama.
 
Uštedu baterije ćeš najbolje dobiti sa Intelli3g modulom za xposed.
Na Lollipopu mi xposed nije radio kako treba, pa ga neću koristiti dok ne izađe stabilna verzija. Hvala za info. Zatrebaće ako ne provalili kako ovo da podesim. :)
 
Ubacio sam još jedan profil da mi pali i gasi Wi-Fi. To mi je delimično rešenje za ono što hoću. :)
uploadfromtaptalk1428646983638.png
 
3e15767b0e8cc9d84180d9bd7e18ee58.jpg

9c2b1f430f64315e53f3551efd115d1c.jpg

Da li neko zna zašto ovo ne radi?
 
Jesi li probao sa Secure Settings? Mene je zezao keyguard sa taskerovim podešavanjem a sa SS radi lepo. Ovo što si okačio je ok.
 
Kakve veze ima 2g sa ovim što si okačio?
 
Treba ti Secure settings i root. Takodje, nakon toga, moraš da u Accessibility uključiš i Tasker servis da bi radilo.
 
pozdrav...zainteresovala me ova app...

imam pitanje...da li moze preko taskera da se nasteluje da mi se na telefonu gps i prenos podataka automatski pale tj gase u zadatom periodu...recimo hocu da mi samo rade od 10 uvece do 10 ujutru...a preko dana budu ugaseni...pa se opet uvece upale...

koristim neki telefon kao gps tracker...preko android manager gledam da li mi je auto na mestu..kao zastita od kradje...ali mora bude non stop upalhen gps i data...sti jede bateriju...ovako kad bi automatski radilo samo nocu...

Ili dal moze da se programira da recimo kad ga zovem ili posaljem sms, da ukljuci gps, i posalje mi svoje koordinate i opet ga iskljuci...tako mi ne bi ni trebao internet...
 
Moze sve sa taskerom.
Prvo je najjednostavije, da se nesto izvrsi u odredjeno vreme. Dakle da se ukljuci u 10 uvece, a iskljuci ujutru.

Ovo sa porukom isto moze lepo da radi sa taskerom. Po prijemu poruke sa odredjenog broja, ili sa tacno definisanim sadrzajem, aktiviraju se neki koraci: u ovom slucaju ukljucivanje gps-a, nalazenje lokacije, slanje SMS-a na odredjen broj, i iskljucivanje gps-a.

Takodje postoje neke aplikacije koje su napravljene bas za to sto trazis. Npr. ova: https://play.google.com/store/apps/details?id=sms.location.tracker
Ali je prilicno stara, i nisam je puno testirao.. Ako neko zna za noviju i bolju, neka predlozi.

Medjutim moj savet je da se namesti preko taskera da salje SMS. Ako treba pomoc, pitaj slobodno.
 
Poslednja izmena:
daj molim te kako ovo sa sms..upravo to kako si opisao...primi sms - upali gps, posalje lokaciju i obavezno iskljuci gps...

nemam bas iskustva sa ovim komandama, znacima i sl...pokusavam preko nekih tutorijala al nece nesto...


ovo pokusavam al nece...http://tasker.wikidot.com/locatephone
 
Poslednja izmena:
evo napretka ali delimicnog...uspeo sam napravim profil...radi!!! salje mi samo koordinate tj brojeve...


a kako bi se moglo namestiti da mi salje lokaciju kao link ka GOOGLE MAPS tj otvori u mapama...uputstvo za tosa ovog mog linka ne radi...nesto nije u redu http adresa kaze...
 
Poslednja izmena:
Profil je pretpostavljam kao event kada se primi poruka? Evo mog nacina i sve radi kako treba. Stavio sam da kada primi poruku sa sadrzajem 1234, aktivira task (moze bilo sta da bude umesto 1234, ili da se podesi po broju posiljaoca)

U tasku preko secure settingsa ukljucujem gps, nakon toga Location>Get Location, posle se salje SMS, gde je primaoc %SMSRF, to je broj sa kojeg je stigao poslednji sms. Mozes i rucno uneti broj na koji da salje.
U sadrzaj stavi ovaj kod:
http://maps.google.com/maps?q=%LOC&ll=%LOC&z=14
Koordinate: %LOC
Preciznost: %LOCACC m
Nadmorska visina: %visina m
Brzina: %LOCSPD m/s

Za pocetak umesto %visina stavi %LOCALT, ili obrisi sve od reci "Koordinate" pa do kraja.

Nakon slanja sms-a, opet preko secure settingsa moze disable gps i to je to. Evo nekih slika, 3. i 4. Korak u tasku mozes izostaviti, 3. je za nadmorsku visinu da prikazuje ceo broj, a 4. je cisto za debug, kako ne bih uvek slao sms kada sam testirao.
Pogledajte prilog 174220 Pogledajte prilog 174221 Pogledajte prilog 174222 uploadfromtaptalk1436014365322.png
 
Poslednja izmena:
BRAVO RODJOOO!:smash: To je to...u fulu sada radi i salje link ka mapama za 5 sec...

super stvar ovaj tasker...svasta mi pada na pamet da poubacujem:wave:
 
Jos mi samo ovo reci i necu vise pitam:D

kako da mi u istoj poruci zajedno sa lokacijom posalje i Batery level (%BATT)...MOGU PODESIM DA POSALJE U ODVOJENOJ PORUCI ALI DA NE SALJE 2 AKO MOZE U JEDNOJ?
 
Pa samo u sadrzaju poruke gde je link ka google mapi dodaj novu liniju i napisi nesto tipa: "Baterija: %BATT".
 
to bratac...radi upravo tako kako si napisao...samo enterisem u novi red...
 
opet pitanjce tj problem...instaliram ovo na neki lg l3...radilo ok...a onda nakon apdejta telefona skroz prestao radi tasker...napravis profil i sve...kad napravis actions i testiras radi...ali ne reaguje na event tj poslatu poruku da izvrsi taj actions...nijedna komanda ni najprostije akcije...nema izbrsavanja sms eventa uopste...???

probao i reset telefona i sve ponovo instaliraoni napravim najprostiji event da poslata poruka uzvrati recimo slanjem sms a isto...nece...enable disable tasker...opet isto...a napominjem kad pritisne na akcijama Play on odradi i izvrsi sve...
 
Može li neko da mi napiše kako da mi se telefon kad dođem kući nakači automatski na moj wifi a kad izađem da se nakači na mobilni net
 
Može li neko da mi napiše kako da mi se telefon kad dođem kući nakači automatski na moj wifi a kad izađem da se nakači na mobilni net

Profile: Location (2)
Location: 44.75869369506836 / 20.494050979614258 / 3000.0m
Enter: Wf (16)
A1: WiFi [ Set:On ]

Exit: Data On (17)
A1: WiFi [ Set:Off ]

Samo promenis lokaciju naravno.
Ovo ce da ti ukljuci wifi kad budes blizu te lokacije(e sad, nisam stavio na koji ssid tacno da se konektuje, kontam da ti je fon zapamtio ssid, pa se automatski nakaci na njega cim upalis wifi), i da ga iskljuci kad vise nisi na toj lokaciji. Stavio sam da odredjuje lokaciju preko neta samo(mozes da koristis sta hoces zapravo - net, gps, net i gps, bt near, etc), ali imaj u vidu da ce sa gps-om da ti pojede bateriju).

Mozes da dodas i data on task sam (da ukljuci data kad napustis tu lokaciju), ali ne kontam zasto gasis data kad ukljucujes wifi? Btw, ako hoces da dodas to treba ti onaj secure settings(bar kod mene treba na lp-u)

Pitaj slobodno ako nisi shvatio nesto. :)
 
Nisam shvatio skoro ništa :D. Kad dođem kući probaću. U svakom slučaju ne bih da koristim GPS ako je ikako moguće nego da se kači kad prepozna moju wifi mrežu.
A data gasim kad uključim wifi jer mi ćerka od 3 godine uzima telefon da gleda you tube pa da ne bi slučajno prebacila na data i potrošila mi megabajte
 
Nazad
Vrh Dno