Šta je novo?

Tasker - saveti i trikovi (Lista u prvom postu)

u taskeru:
napravi novi task
action: display / display brightness / podesi koji hoćeš da ti bude brightness kod tih app

napravi novi profil
+ / applications / selektuj za koje app hoćeš da ti bude taj brightness / selektuj task koji si prethodno napravio
;)
 
Poslednja izmena:
u taskeru:
napravi novi task
action: display / display brightness / podesi koji hoćeš da ti bude brightness kod tih app

napravi novi profil
+ / applications / selektuj za koje app hoćeš da ti bude taj brightness / selektuj task koji si prethodno napravio
;)

Morao sam ovako pošto koristim Lux Autobrightness:

eb9db3447205366e54d64c8c7bfbf426.jpg


I morao sam da dodam exit task pošto kad izadjem iz galerije brightness ostaje na max. Mada znam da ga nisam dobro namestio - sad na poslu radi ( pošto na poslu koristim fiksni brightness od 25%) ali kako ce kad izadjem napolje gde bi trebalo da bude uključen autobrightness?

Kako ovo rešiti?

62e9d66d11dc3b1f6e1d5d89c142a9e2.jpg
 
U lux aplikaciji imaš opciju da izuzmeš aplikaciju u kojoj neće raditi njegov auto brajtnes i onda u quickpic podesi svetlo na 100%.
Sleep/debug se valjda zove opcija.
 
i jel ti to radi? tamo je po defaultu podešen package installer ili kako već i opet ne mogu da instaliram aplikacije dok lux radi nego moram da ga gasim da bih mogao da klikćem na next i install
 
Ne znam o čemu pričaš ako si mene pitao :) Dok sam koristio lux tako sam podešavao da mi ne bi lux kontrolisao brajtnes u Mx playeru.
 
Da tebe :) kažem po defaultu je u toj ignored apps listi i package installer, jer androidov security ne dozvoljava da klikćeš next next install dok imaš neki overlay na ekranu... Na kitkatu je to radilo, negde pročitah da na LP ne može lepo da se pristupi listi aplikacija (šta god to značilo :D) i zato tamo ta excluded apps lista u luxu ne radi...
 
i jel ti to radi? tamo je po defaultu podešen package installer ili kako već i opet ne mogu da instaliram aplikacije dok lux radi nego moram da ga gasim da bih mogao da klikćem na next i install
Radi. Sad sam ja probao. Stavim u exclude listu i u QuickPic i Piktures namestim u samim aplikacijama max brightness on picture viewing. Ali dzaba mi kad ne mogu u stock galeriji i npr cameri da namestim max brightness iako ih stavim u exclude listu. Puno elegantnije je imati novi profil za to u Taskeru za te odredjene aplikacije.

Samo što imam problema sa exit taskom. Ako nemam exit task ostavi mi brightness na max. Ne znam kako da ga namestim da npr ako sam na poslu i izađem iz galerije vrati prethodni brightness u Lux-u a to je manual i 25% ili ako sam naprimer kuci i izađem iz galerije da mi lux namesti kao sto je prethodno bio a to je Lux on sa njegovim Autobrightness-om uključenim.
 
Da tebe :) kažem po defaultu je u toj ignored apps listi i package installer, jer androidov security ne dozvoljava da klikćeš next next install dok imaš neki overlay na ekranu... Na kitkatu je to radilo, negde pročitah da na LP ne može lepo da se pristupi listi aplikacija (šta god to značilo :D) i zato tamo ta excluded apps lista u luxu ne radi...
Na kit katu sam, čekam oficijelni 5.0, ali opo samo odlaže :)
 
...
Samo što imam problema sa exit taskom. Ako nemam exit task ostavi mi brightness na max. Ne znam kako da ga namestim da npr ako sam na poslu i izađem iz galerije vrati prethodni brightness u Lux-u a to je manual i 25% ili ako sam naprimer kuci i izađem iz galerije da mi lux namesti kao sto je prethodno bio a to je Lux on sa njegovim Autobrightness-om uključenim.

sa IF u izlazom tasku.
samo smisli uslov, npr veži uslov za ime wifi mreže...
 
Tasker moze i iskljuciti auto brightness. Pa kada hoces da promenis brightness, prvo se iskljuci auto-brightness, pa se podesi na zeljenu vrednost i to je to.
A u exit task se samo auto-brightness ukljuci, pa ce telefon regulisati osvetljenje.
 
Tasker moze i iskljuciti auto brightness. Pa kada hoces da promenis brightness, prvo se iskljuci auto-brightness, pa se podesi na zeljenu vrednost i to je to.
A u exit task se samo auto-brightness ukljuci, pa ce telefon regulisati osvetljenje.
Da znam to ali za Auto Brightness koristim Lux Autobrightness pa je malo drugačije.


sa IF u izlazom tasku.
samo smisli uslov, npr veži uslov za ime wifi mreže...

Nisu mi još jasne ove variable: stavim WiFi Status odnosno %WIFI ~ pa_SSID_mreze_na_koju_sam konektovan i nece da smanji osvetljenje.

Gde grešim?
 
Poslednja izmena:
Upiši if %SSID equals i tačno ime mreže.
Neće. Ako ostavim bez IF u izlaznom tasku normalno stavi osvetljenje na 25% kao što sam ga i namestio. Ali čim upisem %SSID eq ime_mreze osvetljenje ostaje na 100%
 
ne, ssid izvlačiš iz varijable %WIFII (dva I na kraju!)
napravi jedan task, čisto da isprobaš; probaj ovako (ja sam ovde varijablu u kojoj je ssid nazvao %ime) uploadfromtaptalk1427802811483.png

edit: spliter je znak navodnika i onda ti se u %ime2 već nalazi ssid, a %ime2 u %ime je čisto zbog urednosti, mahinalno...
 
Poslednja izmena:
Pogubio sam se... Evo kako hocu da odradim:
696df2fd23455cfa0c297fb77d0100e3.jpg


Prvo je namešteno zato da kad izađem iz galerije da vrati osvetljenje na automatski kao sto je namešteno na većini lokacija.
Drugo je da ako sam na poslu vrati osvetljenje na 25%. Samo što sam sad kuci pa mi je tu upisan kućni SSID da mogu da testiram.
 
Da znam to ali za Auto Brightness koristim Lux Autobrightness pa je malo drugačije.




Nisu mi još jasne ove variable: stavim WiFi Status odnosno %WIFI ~ pa_SSID_mreze_na_koju_sam konektovan i nece da smanji osvetljenje.

Gde grešim?

Greska je kao sto su rekli vec: WIFII umesto WIFI, dakle wifi info, umesto wifi statusa. A ime mreze je samo deo teksta koji sadrzi WIFII, pa mora imati zvezdice na pocetku i kraju.
Ovako sam ja resio da prepozna kada je na odredjenoj mrezi:
%WIFII ~ *SSID_izabrane_mreze*
 
Pogubio sam se... Evo kako hocu da odradim:
696df2fd23455cfa0c297fb77d0100e3.jpg


Prvo je namešteno zato da kad izađem iz galerije da vrati osvetljenje na automatski kao sto je namešteno na većini lokacija.
Drugo je da ako sam na poslu vrati osvetljenje na 25%. Samo što sam sad kuci pa mi je tu upisan kućni SSID da mogu da testiram.
ovo što smo ti pisali edvinn i ja su ti dva načina kako da izvučeš/iskoristiš ssid iz varijable %WIFII

to ti treba za uslov koji ces postaviti u izlazom tasku
npr. ako si na ssid xx neka odradi tvoj korak 1, a ako nisi neka odradi tvoj korak 2 (sa slike koju si okačio) ili kako već želiš da postaviš uslov
 
Hvala vam obojici. Sa zvezdicama je proradilo:
Evo:
a00681b9722ffa0f69027adcd28d3978.jpg


Prvi task je za kad nije na zadatoj lokaciji da vrati auto osvetljenje pošto svuda osim na poslu koristim auto.
Drugi task je za to kad sam na poslu vrati zadati procenat osvetljenja odmosno 25%. Mada na slici nije ni SSID sa posla ni zadato osvetljenje ovo je čisto za test.
 
Evo ako može i meni neko da pomogne, unapred zahvalan.

Hoću da kada stavim telefon na punjač i kada ga napuni 100 posto da ga onda ne dopunjuje malo po malo čim se isprazni nego da krene da ga puni kad spadne baterija na određeni posto, na primer 50%.

Siguran sam da neka aplikacija za ovo ili neki xposed modul ne postoji i jedina mi nada tasker.
 
Nisam ništa našao guglajući, nisam siguran ni ja da je moguće, ali eto pitanja pa ako neko ima ideju neka odgovori
 
Pa imam telefon koji koristim kao hotspot i dosta se brzo troši baterija i kad sam u stanu ja ga stavim na punjač i ne diram ga. Međutim ovo je loše za bateriju da se dopunjava svaki čas pa sam mislio da ovako blokiram to dopunjavanje.

Edit: pogledao sam link mada mi nije ovo najjasnije.

Ja nekako logično mislim da bi trebalo ovako da se zada:

- Kad se stavi na punjač, puni do 100%
- Kad se napuni do 100% otkači napajanje dok ne padne do X %.
- Onda puni do 100%
- Repeat dok je na punjaču.

Mada ne znam kako bih ovo zadao.
 
Poslednja izmena:
Ko te to lagao za bateriju?
 
Možda bi to i moglo. Ja sam pre imao punjač za AA baterije koji je imao zaštitu od prepunjavanja. Ne znam na kom principu je radilo i da li je izvodljivo sa telefonima.
 
Ne može to što ti hoćeš. To sam uredjaj kontroliše tj. elektronika zadužena za to. Kad se napuni baterija do 100% prekida se punjenje.
 
geteks, uprošćeno: da li ćeš ti nadopunjavati bateriju 50x1% ili 1x50% isto ti se broji što se tiče br ciklusa koji litijumjonska baterija može da pruži u svom veku trajanja, s tim što se jače zagreva prilikom punjenja 1x50% što je mnogo lošije za bateriju.
inače, u onom što si napisao je najveći problem u "otkači napajanje"; mislim da nemaš task, odnosno akciju kojom može da se prekine punjenje, a da telefon ostane prikačen na punjač.
ispraviće me neko ako grešim.
 
Možda da gledamo iz drugog ugla, da mu ne zadamo da prestane da puni nego kad napuni do sto posto i sam prestane da se puni jer je napunjen do kraja, tada da mu zabranimo da ponovo uključuje napajanje dok ne padne na određeni procenat. Možda bi ovako nešto moglo?
 
Možda da gledamo iz drugog ugla, da mu ne zadamo da prestane da puni nego kad napuni do sto posto i sam prestane da se puni jer je napunjen do kraja, tada da mu zabranimo da ponovo uključuje napajanje dok ne padne na određeni procenat. Možda bi ovako nešto moglo?
Ne možeš da kontrolišeš tako punjenje baterije. Ne postoji u taskeru naredba za tako nešto. Za punjenje baterije imaš posebno, nezavisno kolo u sklopu uredjaja.
Da bi mogao tako nešto da kontrolišeš, morala bi da postoji podrška u sklopu samog uredjaja i operativnog sistema. Bez toga, ne biva.
Mogao bi sam da napraviš uredjaj koji će to kontroliše, pomoću nekog mikro kontrolera u sprezi sa samim uredjajem itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno