Šta je novo?

Dogecoin [DOGE] (scrypt)

Evo otvorio sam sad debug log file u notepadu, imam dosta orphan blockova, ali videh da je prosao dve ture sirocica i sad sihronizuje ono sto je prihvaceno, ali kilavi do zla boga, iako ima 13 aktivnih konekcija...
a network traffic mi prijavljuje samo 82 mb In, za ova 2 sata kolko ga vrti...
 
Nisam mislio na taj debug :D, nego ovaj:

5x7ss7.png


tu možeš videti do kog bloka je stigao u sinhronizaciji.
 
Ako sinhronizuješ više novčanika odjednom tek će ti onda iskilaviti, još ako kopaš na tom kompu/rigu načekaćeš se...
 
Ako sinhronizuješ više novčanika odjednom tek će ti onda iskilaviti, još ako kopaš na tom kompu/rigu načekaćeš se...

Ne bi trbalo svaki novcanik ima svoj port.. moze biti jedino problem ako mu je internet bas jako spor... ili ako sihronizuje BTC koji vuce dosta protoka...
 
Pa da ako je slab procesor, mada je zadnji LTC wallet podosta optimizovan, inace zauzece zavisi i od brzine sihronizacije, doge zbog slabe mreze neverujem da jede vise od 5%, pod uslovom da nije bas ocajno optimizovan... na primer kao HVC wallet itd
 
Nisam mislio na taj debug :D, nego ovaj:

5x7ss7.png


tu možeš videti do kog bloka je stigao u sinhronizaciji.

pa taj i koristim, samo sam otvorio l log file, jer u tom debug window-u ne pokazuje nista sto vec ne vidim u glavnom prozoru... kad se stavi mis na progres bar, vidi se koji blok obradjuje...
jedino mi je koristan taj debug window za network traffic.

@ostali ma ne usporava mi uopste sto sihronizujem dva novcanika odjednom, jer je 2 sata sam radio doge i kilavio, a nastavio je istom briznom kad sam i max ukljucio...
jedino sto max crpi dosta resurse procesora, varira od 50, ali ode ponekad i na cak 100% zauzeca, mada radim ja jos stvari u pozadini... surfujem, chatujem, pustim po koju muziku, video, itd...

a nije mi slab procesor, 4 jezgra i5.

siguran sam da mi ne kilavi zbog sihronizacije 2 walleta, jer doge kilavi oko 100 kb/s prijavljuje, mada ja verujem da je mnogo manje... a net mi je brzine 20 mb/s, tako da do moje konekcije sigurno nije...
nego nisam dodavao node-ove, pa mozda zato, a i nisam nista dirao godinu dana, treba sad sve to obraditi...
mada rekoh, ltc mi je sve to isto odradio za 20 min.
 
Na kraju, možeš skinuti blockchain u vidu bootstrap.dat, ako ima negde.
 
U to nisam upucen, ali nadam se da mi nece trebati, doge je nekako sad dogurao do 43 nedelje behind, a max ce uskoro zavrsiti :D
 
Doslo tek do 36 nedelja behind, ostavicu ga da radi celu noc -.-

Gde prodati doge za ltc, koju menjacnicu savetujete? cryptsy?
 
ja sam isto razmislao da uzmem kad je bio 30,a imao sam osecaj da ce da skoci ali to nisam uradio i na kraju se ovo desilo
 
Usao sam na 87. Za sada mi je plan izaci sa 10-15% zarade.
 
91 sat :shock:
Ovo nije niko očekivao...ovakav skok za par sati...

edit:
meni stoji sell na 95 još od 10.11.2015 kad sam imao isplatu sa konja
 
Poslednja izmena:
pratite coinmarketcap ako zelite da uletite na vreme.

Ja sam ga posmatrao na 50, ali bilo je isuvise rizicno. Sledeci put kad sam pogledao, bio je vec na 87. Tada sam i shopingovao.
 
Slažemo se da treba bežati od shitcoina ali činjenica je da se na njima i najviše zaradi. Iskreno ni ja DOGE ne bih gledao da mi nije još od konjtelekta ostala solidna suma "zakucana" na 95 satošija. Nisam ni pomislio da ću tu cenu dočekati ovako brzo (za par sati ~90% rasta!) a pretpostavljam da tako nešto ni ostali nisu očekivali. Neki skok da ali ovoliki za par sati to je (bar za mene) iznenadjenje, u ovom slučaju veoma prijatno :)
 
Krenulo je redom sa pumpanjem altova, zato btc i stagnira.

Doge 320%
Ether 500%
Max 400%
...

DASH su stopirali, cekam sad 0.009 pa opet napad na 0.014.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno