Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Znaci tzv. "Paket plus" ima dva HD kanala minus. Ostala su jos dva. Jako poslovan potez postanet-a :S:
 
Verovatno koristiš analognu televiziju, zato imaš 73. Pređi na digitalnu.
Ne. Zadam televizoru da trazi digitalne kanale i nadje mi 72 digitalna (RTS HD je tu, sjajna slika kad je live prenos neki). Kada mu zadam da trazi sve, pored DTV, nadje i 70tak analognih,prakticno kopije ovih digitalnih.
Ne znam da nema veze nesto opseg koji trazi? Nisam nista cackao, pretpostavio sam da ce sam naci sve.
 
Ne. Zadam televizoru da trazi digitalne kanale i nadje mi 72 digitalna (RTS HD je tu, sjajna slika kad je live prenos neki). Kada mu zadam da trazi sve, pored DTV, nadje i 70tak analognih,prakticno kopije ovih digitalnih.
Ne znam da nema veze nesto opseg koji trazi? Nisam nista cackao, pretpostavio sam da ce sam naci sve.

Obično bi TV trebao da pronađe sve kanale koji su u ponudi bez obzira da li si se pretplatio na neki dodatni paket ili ne. Ne znam kako to kod tebe nije slučaj. Ne pada mi na pamet šta bi moglo da bude.
 
Ima opcija da se preskoce zakljucani kanali. To su oni iz pretplate. To jedino ukljucim kada search-ujem.
 
Pošta je kodirala (zaključala) veliki broj kanala iz osnovne digitalne ponude, pa moraš da imaš CAM modul ili njihov risiver da bi imao oko 100 kanal iz osnovne ponude, zato ti televizor pronalazi 73 kanala.
 
Zvao sam korisnicki servis. 72 kanala je osnovna ponuda, a za tih 100+ mora da se doplacuje 180 din mesecno. Smesno.
 
U tom slucaju je bolje uzeti sport paket za 240 dinara i imati 4 hd arene.
 
Jel si siguran? Ja sam uzeo sportski paket pa nešto nisam primetio. Ili su to možda neki totalno bezvezni pa sam ih isključio da ih ne vidim :).
 
pozdrav ljudi zanima me sledece ako bi mogli da mi pomognete razmisljam da uzmem ove digitalne kanale do sada sam imao samo obicnu kablovsku da li se isplati uzimati i kolika je razlika u kvalitetu plus bi uzeo hbo i arena sport paket...imam vox smart tv pa me zanima ne mogu nigde na netu da pronadjem da li on ima karticu posto su mi u posti rekli da je to laksi nacin pa ako neko ima info...ja koliko sam gledao pozadi na tv ima nesto sto deluje kao ulaz za karticu iznad usb....i jos jedno ako predjem na digitaalnu a planiram samo da mi bude na jednom tv glavnom da li ostaje normalna tv na ostala dva
 
Pa trebao bi na tom Voxu već da imaš nekih 70 otključanih DVB-C kanala, ako uzmeš još na primer sportski paket, automatski ti se otljučava cela digitalna osnovna ponuda, tj. još nekih 20-30 pink-smeće i sličnih kanala. Bruka je našta liči poština kablovska. Koji ti je model TV-a? Mada, ako je smart valjda ima DVB-C tuner i slot za CAM.
 
Poslednja izmena:
32s883 vox smart tv...ma mene konkretno zanima da li ima neke znacajne razlike u kvalitetu slike da znam da li se isplati uzimati...ima dvb-c ali pravo da ti kazem nemam te zasticene kanale u osnovnom paketu ali oni mi nisu ni bitni jer i nije neki izbor..a sto se tica kartice gledam pozadi krastavac i ne mogu da provalim iznad usb ima deo lici kao da je za karticu a po netu vidim neko kaze ima , neko nema..
 
Prosudi sam da li je bolja slika sa digitalne kablovske, svi imamo deo tih kanala slobodan.
 
32s883 vox smart tv...ma mene konkretno zanima da li ima neke znacajne razlike u kvalitetu slike da znam da li se isplati uzimati...ima dvb-c ali pravo da ti kazem nemam te zasticene kanale u osnovnom paketu ali oni mi nisu ni bitni jer i nije neki izbor..a sto se tica kartice gledam pozadi krastavac i ne mogu da provalim iznad usb ima deo lici kao da je za karticu a po netu vidim neko kaze ima , neko nema..

Ne razumem te bas najbolje,imas li uopste te slobodne digitalne kanale na tom televizoru.Kada si odradio opciju pretrage digitalnih kanala trebao si da dobijes nekih 76 slobodnih kanala (tako je kod nas u Subotici).Najbolje ti je da odradis sken svih kanala (analognih i digitalnih,potrazi takvu opciju u meniju TV).I lepo uporedi vizuelno sa slikom na analognom i onda na digitalnom signalu za iste kanale i bice ti samom jasno.Sto se tice CI slota,na sajtu proizvodjaca za tvoj model pise da postoji na TV (vidi sam).
U prilogu je spisak svih kanala i paketa postanet-a i izled CI slota na mom Samsung televizoru,pa ce ti valjda sada sve biti jasnije
 

Prilozi

  • Digitalna TV - spisak kanala.pdf
    864.5 KB · Pregleda: 105
  • Digitalna TV - spisak kanala.jpg
    Digitalna TV - spisak kanala.jpg
    1 MB · Pregleda: 206
  • CI slot.jpg
    CI slot.jpg
    938.3 KB · Pregleda: 154
Poslednja izmena:
Jel imate ton na MTV kanalu?
Ja sam na analognog televiziji i od juče od onog nevremena, prvo je nestao kanal, a onda se vratio ali bez tona.
 
pozdrav svima!
uveo sam digitalnu TV i dobio osim CA modula i nov ruter, cisco 3925.
problem je što više nemam DLNA, a koji sam imao na ranijem ruteru, tv je panasonic.

da li je neko od vas naišao na ovaj problem?
 
Ako se uzmu dva uredjaja za digitalnu tv koliko se povecava pretplata?
 
Stari merkator, tačnije goce delčeva, nema signala . Jel neko još ima sličan problem?
 
Nazad
Vrh Dno