Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Dodatni paket sa Arenama ne kosta 790 nego takodje bezobrazno velikih 720 dinara. Sto se tice najavljenog "sportskog" paketa sada je jasno da je u pitanju bila jos jedna velika prevara: "Nema veze sto je Mega paket sa Arenama 720 dinara, uzmite ga pa cete u januaru moci da uzmete jeftiniji sportski paket." Stigao je i prosao januar a onima koji su naseli i uzeli Mega paket ostaje obaveza da placaju Arena sport i gomilu bezvrednog djubreta gratis za 720 dinara, jer mogucnosti raskida ugovora radi prelaska na sportski paket nigde nama u ugovoru.
 
Poslednja izmena:
A ladno nisu spustili cenu osnovnog paketa. To je to, dovidjenja gospodo postari. Televiziju ne gledam, jedino sportske kanale, ali placati 2k dinara za to je mnogo. Moracu da nadjem neku online televiziju, posto nemam drugu opciju (Mirijevo).
 
Odavno sam ja sve napisao na temu IdiJotskih poštara.Sport paket možda bidne,ali kad ,to se ne zna.Ono što se zna je da kad bude bio, postojeća dva sport kluba biće kodirana a osnovna predplata opet ostaje ista i to sve vodi nigde drugde nege orevuar poštari jednom za uvek.Čekam svoj D3i i to je to.
Ti si iz Mirijeva a tu je bar za zgrade maltene svuda prošao VDSL pa se prikači na njih a na ove idiJote zaboravi.
 
Poslednja izmena:
U svakom trenutku se moze raskinuti Ugovor za promo Mega paket. Bitno je da se to uradi pre isteka promo perioda (28.februar). Nakon toga mozes da potpises bilo koji pay paket (ukoliko ga osmisle do tada).
 
A svi paketi digitalne tv su 1 dinar, tako da je gubitak minimalan.
 
Da, ali samo tokom promo perioda. Nakon toga, mora da se placa pretplata za MEGA ili neki drugi paket, posto od sportskog nema nista, kao sto nema nista ni od HD paketa.

E to je kljucno pitanje. Kada svi raskinu promo pakete krajem februara videcemo sta ce da ostane, koliki broj kanala u osnovnoj ponudi sa kojom cenom osnovne pretplate i sta ce da ponude od pay paketa po kojim cenama. Mislim da ce to odrediti buducnost PTT-a kao kablovskog operatera.
 
Sada je pravi trenutak da pošta krene prva sa bazičnim osnovnim paketom koji će sadržati minimalan broj kanala za koji se plaćaju autorska prava.Takva osnovna predplata treba biti max 500,00 dinara.Sve ostalo treba da bude poređano po pay paketima pa svako neka odabere šta želi jer su i ovako nabavili cam module i kung fu risivere za tako nešto.
Ovakvo stanje kakvo je sada nije održivo niti za one koji hoće pay niti za one koji hoće samo osnovnu ponudu.U obe varijante cena je jako problematična za ono što se nudi.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je samo pogledati koliki broj kanala sa autorskim pravima ima POLARIS za cenu od 500 dinara,plus na to treba dodati i troškove zakupa satelita koji su daleko veći nego poštini kablovi, ukopani još pre nove ere.
Kome je recimo bitan svaki dinar treba da uzme jedan dvb-t2 i polaris od 500 dinara i time je napravio sam svoju kablovsku za 500 din u totalu.Poštari mu nisu više potrebni.
 
Poslednja izmena:
Pošta je jedini kablovski operater koji ne proverava isključene korisnike imaju ljudi da su se nakačili pre 5 godina i nikad nisu došli da proveravaju...
 
... uzme jedan dvb-t2 i polaris od 500 dinara i time je napravio sam svoju kablovsku za 500 din u totalu.Poštari mu nisu više potrebni.
Kako se to od satelitske i HF antene pravi kabl?!? :trust:
 
Dovoljno je samo pogledati koliki broj kanala sa autorskim pravima ima POLARIS za cenu od 500 dinara,plus na to treba dodati i troškove zakupa satelita koji su daleko veći nego poštini kablovi, ukopani još pre nove ere.
Kome je recimo bitan svaki dinar treba da uzme jedan dvb-t2 i polaris od 500 dinara i time je napravio sam svoju kablovsku za 500 din u totalu.Poštari mu nisu više potrebni.

Onome kome je bitan svaki dinar nije pametno da baca pare na Polaris koji je vece djubre cak i od PostaNet-a. Nemaju ni jedan HD filmski, HD sportski, HD muzicki kanal a nemaju SportKlub cak ni u primitivnoj SD rezoluciji. TotalTV je u svakom pogledu neuporedivo bolja opcija od Polarisa. Polaris je jeftiniji i tu prica prestaje kada su u pitanju prednosti. Sve ostalo je na strani TotalTV-a. Meni licno primamljiviji je D3i i od Totala i od Polarisa, kad vec nemam kablovski priklucak u zgradi za SBB i njegov D3. Daj Boze, do avgusta mozda prodaju Telekom nekome ko ce unaprediti njihovu IPTV.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko Posta ne proverava ko se zakacio/otkacio sa njih, onda sutra cu da raskinem ugovor, pratim njihove radnike dok me budu skidali, da bih video gde je kutija i voila!
 
Voila! Krašćeš uslugu i biti pametniji od svih ovih koji plaćaju? Bravo!
 
Voila! Krašćeš uslugu i biti pametniji od svih ovih koji plaćaju? Bravo!

Bice pametniji od nas isto onoliko koliko je Posta pametnija od drugih operatera koji ne izbacuju iz ponude kanale nakon potpisivanja ugovora sa korisnicima koje su pridobili na osnovu tih istih kanala.
 
Vrh odgovor iako ne podrzavam to sto @Gerix kaze jel to nije normalnio.
Ali nije ni normalno sta ovi postari rade.
 
Ukoliko Posta ne proverava ko se zakacio/otkacio sa njih, onda sutra cu da raskinem ugovor, pratim njihove radnike dok me budu skidali, da bih video gde je kutija i voila!

Razdelna kutija je u mom slučaju (ulazu / zgradi) zaključana, i postoji na svakom drugom spratu. Instalaciju je radio Pupin Telekom, kutije su metalne, kao i sam vertikalni razvod, a razvod od kutije do stana je u splastičnim kanalicama i tu je mesto gde možeš da napraviš račvu (spliter) sa postojećeg (aktivnog) kabla za tvoj stan... Jedino ta raćva / spliter bi bila veća od same plastične kanalice u kojoj je sam kabl, pa bi to bilo vidno, jedino ako bi to nekako zakamuflirao da se ne vidi, što verujem da nije neki problem... Sve u svemu da može, sigurno (relativno lako i jeftino) može, ali razmisli još jednom dali ti se to isplati, jer ako te neko prijavi (obično tvoj prvi komšija :d) pazi da ne naj**eš od Poštara ;) zbog soma dinara mesečno...

P.S. Nebih ti to savetovao...
 
Poslednja izmena:
Ukoliko Posta ne proverava ko se zakacio/otkacio sa njih, onda sutra cu da raskinem ugovor, pratim njihove radnike dok me budu skidali, da bih video gde je kutija i voila!
Nije to tako sinko moj.
Ljudi uglavnom podele trošak sa komšijom,pa od njega razvlače kablove.
Oni najmudriji uzmu komšiju iznad ili ispod pa pored cevi za grejanje izbuše rupu da niko ne može da vidi taj kabl osim njih.Lično znam takve i lično sam video.Takođe na isti način dele i adsl.
 
...Oni najmudriji uzmu komšiju iznad ili ispod pa pored cevi za grejanje izbuše rupu da niko ne može da vidi taj kabl osim njih...
Ovo u 99% slučajeva ne pije vodu, jer su skoro svuda cevi za grejanje u samim stanovima (zato Toplana i brani isključenja u Beogradu, bilo delimična ili totalna)... Ima šačica zgrada gde su cevi za grejanje u hodniku zgrade (gde je i KDS vertikalni razvod) i tamo to može kao što Sky kaže, ali to je u manje od 1% slučajeva...
 
Poslednja izmena:
Onome kome je bitan svaki dinar nije pametno da baca pare na Polaris koji je vece djubre cak i od PostaNet-a. Nemaju ni jedan HD filmski, HD sportski, HD muzicki kanal a nemaju SportKlub cak ni u primitivnoj SD rezoluciji. TotalTV je u svakom pogledu neuporedivo bolja opcija od Polarisa. Polaris je jeftiniji i tu prica prestaje kada su u pitanju prednosti. Sve ostalo je na strani TotalTV-a. Meni licno primamljiviji je D3i i od Totala i od Polarisa, kad vec nemam kablovski priklucak u zgradi za SBB i njegov D3. Daj Boze, do avgusta mozda prodaju Telekom nekome ko ce unaprediti njihovu IPTV.

Nisi ništa razumeo.

Zašto bi neko plaćao 1100 dinara poštarima a pola kanala ne gleda ili mu nisu potrebni.Pošto nema minimalne osnovne ponude kao svuda u normalnom svetu onda je jedini način da sam sebi napraviš kablovsku za 500 dinara,pošto je niko u Srbiji od kablaša nema.Polaris je baš za tako nešto.Polaris nije za zahtevne korisnike koji hoće HD ponudu ili full ponudu ,za tako nešto jedino ide D3i.
Takođe polaris je dobar i za one koji hoće samo arena kanale jer opet nigde drugde nije moguće uzeti samo arene za 500 dinara.

Ako si već bolje upućen daj napiši gde da se nađu kanali iz polaris ponude a da je jeftinije i da je bolja ponuda nego za 500 dinara,i gde da se nađu arene za 500 ili manje dinara.

Polaris je dobar za dve varijente: osnovna ponuda i arena ponuda.

Za starije ljude ili penzionere 600 dinara uštede mesečno je velika ušteda.Ovde ne mislim na one socijalno ugrežene kojima je dovoljan i samo dvb-t2 i to na poklon.

Poalris je inače za tvoj info već uveo par hd kanala i biće ih još par takođe.Za sada tu je HBO HD sa srpskim titlom i tonom,kao i EUROSPORT HD sa srpskim tonom,od ranije tu je i Discovery HD i Cinemax SD,odnosno HD kanali za koje pošta vodi pregovore 10 godina unazad i još maršalat nije okončao pregovore. I ova tri su već vrednija od cele poštarske pay ponude izuzev sporta.Biće još i par dokumentaraca u HD-u.

Total je samo za gastarbajtere jer je ponuda hd kanala jako slaba a tu je d3i neprikosnoven.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisi ništa razumeo.
...
Poalris je inače za tvoj info već uveo par hd kanala i biće ih još par takođe.Za sada tu je HBO HD sa srpskim titlom i tonom,kao i EUROSPORT HD sa srpskim tonom.I već ova dva su vrednija od cele poštarske pay ponude izuzev sporta.Biće još i par dokumentaraca u HD-u.
...

HBO HD i Eurosport HD nisu navedeni u ponudi na sajtu Polarisa.

Sto se penzionera, nezaposlenih i korisnika socijalne pomoci tice, za njih najbolja opcija je DVB-T2 tjuner i antena na krovu i odjavljena kablovska TV u kuci. Trenutno na taj nacin mogu da gledaju oko 12 kanala a do proleca taj broj ce biti trostruko veci kada formiraju i puste u rad jos najmanje dva multipleksa.
 
To su novi kanali,sveže taze uvedeni:d

Ko želi nešto više od 12 kanala a neće da plaća 1100 dinara,polaris je prava stvar.Znam jako puno ljudi u godinama kojima nije bitna cela kablovska ponuda od 1100 dinara a ponuda od 12 kanala nije im dovoljna.Ljudi žele eurosport kanale da gledaju ,naravno tenis i još po nešto.Tu je i po koji putopisni kanal,dokumentarni i naravno dečiji kanali koji su obavezni kada čuvaju decu.Sve to mogu da gledaju uz 600 dinara mesečne uštede.
Sve ovo pošta nije u stanju da obezbedi a raspolažu tehnikom koja to dozvoljava.
 
Poslednja izmena:
HBO HD i Eurosport HD nisu navedeni u ponudi na sajtu Polarisa.

Sto se penzionera, nezaposlenih i korisnika socijalne pomoci tice, za njih najbolja opcija je DVB-T2 tjuner i antena na krovu i odjavljena kablovska TV u kuci. Trenutno na taj nacin mogu da gledaju oko 12 kanala a do proleca taj broj ce biti trostruko veci kada formiraju i puste u rad jos najmanje dva multipleksa.

Pa baš njima treba više kanala, šta će ovima što rade , sa dobrim platama uopšte TV:D
 
Voila! Krašćeš uslugu i biti pametniji od svih ovih koji plaćaju? Bravo!

Hoces stvarno da se vodis tom logikom u zemlji Srbiji? Placam sve ostalo i osecam se ko magarac. Ali to je neka druga tema.

Kao sto rekoh, gledam 10 kanala maksimalno i to je to. Ne interesuju me deciji kanali, HRTovi, BNovi,KCNovi i ostale nebuloze.Da ne pricam za Nasu TV, BBC, Palmu i slicno. Ne moraju ni da budu HD, SD je sasvim dovoljno za mene. Zasto bih placao 1100 dinara za 3 interesantna kanala koji oni imaju u osnovnoj ponudi? Pre sam za isti novac imao kanale koje sad moram da platim skoro 2000. Ugovor mi je istekao pre dve godine, mozda i vise, nijednom se nisu setili da me okrenu, posalju neko pismo ili sta vec i ponude nesto. Zovem Call centar da pitam sta i kako, nemaju pojma da mi odgovore. Na konstataciju da onda raskidam ugovor i sta mi za to treba, u fazonu su " vazi, zabole me". Telekom je naprimer za ADSL dosao da mi ponudi neki Box paket, na vrata dosli. Ako oni imaju los odnos prema meni, sto bih ja njih postovao.
 
Hoces stvarno da se vodis tom logikom u zemlji Srbiji? Placam sve ostalo i osecam se ko magarac. Ali to je neka druga tema.

Kao sto rekoh, gledam 10 kanala maksimalno i to je to. Ne interesuju me deciji kanali, HRTovi, BNovi,KCNovi i ostale nebuloze.Da ne pricam za Nasu TV, BBC, Palmu i slicno. Ne moraju ni da budu HD, SD je sasvim dovoljno za mene. Zasto bih placao 1100 dinara za 3 interesantna kanala koji oni imaju u osnovnoj ponudi? Pre sam za isti novac imao kanale koje sad moram da platim skoro 2000. Ugovor mi je istekao pre dve godine, mozda i vise, nijednom se nisu setili da me okrenu, posalju neko pismo ili sta vec i ponude nesto. Zovem Call centar da pitam sta i kako, nemaju pojma da mi odgovore. Na konstataciju da onda raskidam ugovor i sta mi za to treba, u fazonu su " vazi, zabole me". Telekom je naprimer za ADSL dosao da mi ponudi neki Box paket, na vrata dosli. Ako oni imaju los odnos prema meni, sto bih ja njih postovao.

Koje kanale si imao pre i zasto bi trenutno trebalo da ih platis 2000 din?
Imas promo period u kome mozes da gledas preko 130 digitalnih kanala za 1100 din.
Krajem februara kada istekne promo akcija videcemo koliko ce sta da kosta.... mozda se skontaju da smanje osnovnu pretplatu i ponude vise pay paketa za biranje po normalnijim cenama...jesu to ''postari'' ali dok ne vidimo.....
 
Koje kanale si imao pre i zasto bi trenutno trebalo da ih platis 2000 din?
Imas promo period u kome mozes da gledas preko 130 digitalnih kanala za 1100 din.
Krajem februara kada istekne promo akcija videcemo koliko ce sta da kosta.... mozda se skontaju da smanje osnovnu pretplatu i ponude vise pay paketa za biranje po normalnijim cenama...jesu to ''postari'' ali dok ne vidimo.....

Arene sve cetiri. Sad to kad saberes 1090+720 nije 2000, ali je 1810. Plus uvek neke kamate naberu, ne znam ni sam odakle. Sacekacu ih jos mesec dana, da vidimo da li ce imati neku novu ponudu.
 
Plus uvek neke kamate naberu, ne znam ni sam odakle.

Uh za ovo sam ih ja kecao i pravili su se ludi, tj. nisu hteli da mi odgovore, a ja nisam bio raspolozen da teram mak na konac. Ne bih ni primetio, da nisu pogresno obracunali presek izmedju dva ugovora (na moju stetu naravno). Pa smo utvrdili da sam preplatio i da sledeci racun treba da bude umanjen. Sledeci racun ne da nije bio umanjen, nego sam imao i tu izmisljenu kamatu da platim, verovatno na visak novca koji je stajao kod njih na racunu. Racun placen na vreme, odnosno nekoliko dana pre roka za placanje.

Broj korisnika * 1 dinar svakog meseca i eto finog dodatnog prihoda...
 
Nije to tako sinko moj.
Ljudi uglavnom podele trošak sa komšijom,pa od njega razvlače kablove.
Oni najmudriji uzmu komšiju iznad ili ispod pa pored cevi za grejanje izbuše rupu da niko ne može da vidi taj kabl osim njih.Lično znam takve i lično sam video.Takođe na isti način dele i adsl.
Kod nas je javna tajna da pozoves lika koji radi u ptt, das mu 50 evra i on te na divlje prikljuci. Posto on radi i na iskljucenju sa ovih 50 evra si se osigurao od eventualne tuzbe. Nisam to radio jer sam podstanar u stanu koji ima kablovsku ali znam par njih koji su tako resili. Tuzno ali tako je...
 
Imam problemcic na mom LCD by LG. Pre mesec dana sam stavio PTT KDS CA Modul za digitalnu televiziju. Ne znam da li je zbog toga, ali mi pocinje da mi se desava da mi zablokira daljinski i sam tv. Ne mogu ni na tv ni na daljinskom nista da uradim. Resenje je da ga na silu iskljucim iz struje i vratim nazad i to resi problem. Ne znam da li moze da ima veze sa tim CA modulom, ali koliko se secam tih blokiranja ranije nije bilo.

TV je star nesto vise od 2 godine i desava se i kad ga ugasim da se cuje neko pucketanje. To traje 10ak sekundi i onda je tisina. Ugasi ga odmah, nema tu zadrsku nikakvu.
 
Nazad
Vrh Dno