Šta je novo?

Backup program

lahaine

Cenjen
Učlanjen(a)
14.01.2009
Poruke
518
Poena
169
Pozdrav svima,
potreban mi je program koji ce mi backupovati neki folder svaki dan u zadato vreme sa HDD na USB HDD, ali da pri svakom backup-u ne pravi nove back upove vec da jedan isti menja, kao da ga sihronizuje. Da bih uvek mogao da imam aktualnu verziju tog foldera. System je WIN7

Hvala
 
Sad sam ukapirao da ima ispod, ja citam: DSpeech is a TTS (Text To Speech) program with functionality of ASR (Automatic Speech Recognition) integrated. :d
 
Pozdrav svima,
potreban mi je program koji ce mi backupovati neki folder svaki dan u zadato vreme sa HDD na USB HDD, ali da pri svakom backup-u ne pravi nove back upove vec da jedan isti menja, kao da ga sihronizuje. Da bih uvek mogao da imam aktualnu verziju tog foldera. System je WIN7

Hvala

Pozdrav Supermene!

Ja već duće vreme koristim "SyncToy 2.1(x64)".

Nema mogućnost u zadato vreme, ali jedan klik svaki dan pred kraj radnog vremena rešava stvar.
 
hvala puno , krecem u testiranje !!!
 
SyncBack meni zavrsavao sinhronizaciju foldera na dva racunara preko interneta... Probaj, neces zazaliti.

Pozdrav.
 
nasao sam jedan besplatni zove se FileMyster, odlican program.
 
Ja bih za tako prostu stvar napravio jedan batch file, sa copy comandom, i stavio je u Shedulded tasks
 
FreeFileSync je jako dobar - samo pazi kad instaliras, mislim da installer ima OpenCandy u sebi. Inace je open source itd... Mozes i raspakovati installer sa 7zip, i raspakovati sve osim PluginsDir negde - radice, a zaobicices OpenCandy. Odlican je i Create Synhronicity - zahteva .NET, ali Windows vec dolazi s njim, tako da...
Robocopy je jako dobar za kopiranje sa batch fajlovima. Dolazi sa novim Windowsima.
 
Ja bas pre neki dan prvi put probao neki backup program, i po preporuci sa foruma instalirao SyncBack, i program je extra.
 
Pozdrav svima,
potreban mi je program koji ce mi backupovati neki folder svaki dan u zadato vreme sa HDD na USB HDD, ali da pri svakom backup-u ne pravi nove back upove vec da jedan isti menja, kao da ga sihronizuje. Da bih uvek mogao da imam aktualnu verziju tog foldera. System je WIN7

Hvala
ne postoji bolji backup program od "robocopy"-ja koga dobiješ uz windows.
sve to što su ti naveli je lošije, sporije i bagovitije
robocopy + task sheduler = win
 
Ajde da malo probudim temu...

Sta je sad aktuelno za sinhronizaciju sadrzaja na jednom hdd ili vise hdd odjenom kao izvora iz kojih se sinhronizuje (i/ili backup-uje) sadrzaj na jedan externi hdd?

Zelja mi je da odredim jedan hdd u kompu i da se taj sadrzaj sinhronizuje sa sadrzajem na externom hdd, da se usporede svi folderi i dokumenti u externom backup hdd i da se sve sa internog hdd sto je novo u odredjenim folderima prekopira na externi hdd i sinhronizuje sa folderima koji su u externom hdd.
Takodje hocu da se svi fajlovi, video i slike koji se nalaze na backup hdd-u kad se sinhronizacijom utvrdi da su menjani ovi na izvoru (u kompu sa internih hdd) budu zamenjeni, prekopirani, tako da u beckup-u bude sve aktuelno.

Dovoljno mi je jednosmerno da radi.

Sta bi valjalo od softvera za to.

Kakav je orginalni WD SmartWare softver?
 
Stavih SyncBack (Free verzija) i radi ok sa leva na desno, iz izvora ka expernom backup hdd...
Jedna mi stvar smeta, zar moram ja svaki put kliknuti kad on nadje nesto novo i odobriti prebacivanje?
Ima li neka caka da to odradi sve bez pitanja, automatika i gotovo...?
Naravno sem placanja, sto pretpostavljam da je u pitanju...

Da za to ne treba izabrati opciju Run (Unattended) ?

Dobra mu je stvar sto se od pojedinacnih zadataka koji su samo folderi moze napraviti grupa pa sve odraditi odjenom a ne na parce.
Steta sto se ne moze odma napraviti zadatak sa vise foldera.
 
Poslednja izmena:
Jel moze da radi sync na dropbox ili gdrive? Ja trazim aplikaciju koja radi sync na cloud, medjutim nista pametno.


Android ima fenomenalnu aplikaciju foldersync, moze apsolutno sve sto si naveo, plus sync na cloud. Cudi me da nema tako nesto za windows.
 
Moze FTP i klasicno folderi iz kompa, obostrano.
 
Poslednja izmena:
SyncBackFree je extra programcic.
Ja koristim mirror samo, mada mislim da je mozda sigurnija opcija mirror i kumulativni backup raditi zajedno.

@P307
Inace Run unattended je to sto ti treba.
Ja koristim doduse dekstop precicu, nju dobijes tako sto prevuces profil iz programa koji zelis na desktop, i kad pokrenes tu precicu radi automatski unattended taj profil bez prethodnog otvaranja programa, i kad zavrsi zatvori prozor.

Cloud varijante se placaju, nema u free koliko se secam.
 
Zasto?

Ajde mi objasni sta tacno radi backup a sta tacno radi mirror.

Da li sinhronizacija s desna ubacuje na levo ako nesto ima viska, prakticno pravi na obe strane isti sadrzaj?
Da li je tu "starija" leva strana, ne moze da se desi da mi da desna pepiše nesto na levoj?
Ako stare foldere "vraca" na levo onda mi to mozda i nije dobra opcija.

Sta radi mirror?
On sve sto je na levoj strani preslika na desnu i pri tome ne moze nista sa desne na levu?
Hoce li on obrisati nesto na desnoj strani ako ne nadje na levoj?

Sta radi backup?
Da li on "iz pocetka" sve prekopira na desno i pri tome pregazi sve na desnoj strani?
To je onda beskorisno trosenje vremena, uredjaja... masa podataka na desno mi je nepromenjiva, samo zenemarljivo mali broj podataka se menja i ponesto se novog doda...
 
Poslednja izmena:
Pogledajte i FreeFileSync (FFS) naročito ako vam je bitna i komercijalna upotreba programa (u firmi).
 
Pa backup stalno dodaje nove fajlove na desnu stranu, ako obrisem nesto na levoj strani, to ostaje na desnoj, i na kraju posle nekog vremena ako bih trebao da vratim eventualni backup potrosio bih mesec dana samo da pobrisem sta mi ne treba od svega toga sto sam vec brisao.

E sad, mirror bukvalno pravi kopiju sa leva na desno, pa ako slucajno obrise se nesto levo, posle sinhronizacije ga nema vise nigde.
Zato sam napomenuo da je bolja varijanta mirror, a za svaki slucaj i kumulativni backup, koji ako zafali nekada mesta na backup hardu moze i iznova da se kreira.

E sad, posto ne koristim backup obicnu varijantu, ne znam u free verziji koje su varijante backup-a uopste moguce.

edit: gledam sad na njihovom forumu, za mene bi bio idealan mirror, sa opcijom Versioning, koji cuva prethodne verzije fajlova, ali to u free verziji nema. Obrni okreni meni je generalno jedini problem ako mi rikne hard pa da imam backup, verovatnoca da kada se to desi a ja sam pre toga obrisao nesto na levoj strani slucajno i napravio mirror je skoro pa ravna nuli.
Drago mi je sto imam makar nekakav backup, do pre godinu-dve nisam radio uopste, prodje me jeza kad pomislim da mi se desilo nesto sa hardom.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte i FreeFileSync (FFS) naročito ako vam je bitna i komercijalna upotreba programa (u firmi).
Ja ga koristim već neko vrijeme i na poslu i kod kuće. Ručno pokrenem da skenira šta je izmijenjeno i onda to mirror-uje na drugu lokaciju kad kliknem. Ima on i neku realtime komponentu ali je nisam probao.
 
Ako nekome treba program za sync na cloud, sync back pro je odlican. Podrzava vecinu oblaka, sync kroz mrezu i sl.
 
Ja ga koristim već neko vrijeme i na poslu i kod kuće. Ručno pokrenem da skenira šta je izmijenjeno i onda to mirror-uje na drugu lokaciju kad kliknem. Ima on i neku realtime komponentu ali je nisam probao.
Real-time sync radi odlično, podešeno i fercera na poslu :). Treba malo truda dok savladaš sistem ali je vredno.

Takodje, ko želi "cloud" ali u privatnoj varijanti probajte Syncthing.

Razlika je u sledećem. Za backup na istom računaru (HDD1>HDD2; ili u lokalnoj mreži komp1>komp2 ili NAS) koristite FFS (poželjno uz podešen RTSync) a za backup ili sinhronizaciju između 2 udaljena kompa (kanc1>kanc2; kanc>laptop; pos'o>kuća itd.) koristiti Syncthing.

I Syncthing je besplatan za komercijalnu upotrebu.
 
Kako se ponasaju ovi programi sa fajlovima koji imaju predugacko ime a "zakopani" su negde u nekom foderu nesto dublje?
Da li i njih mogu prekopirati ili mora stara pesacka metoda, korak po korak, vadjenje u root hdd-a pa po potrebi samnjenje imena pa cut tamo gde treba i vracanje imena fajlu...?
Backup, sync ili mirror bilo koja varijanta rada sa podatcima.
 
Sta radi mirror?
On sve sto je na levoj strani preslika na desnu i pri tome ne moze nista sa desne na levu?
Hoce li on obrisati nesto na desnoj strani ako ne nadje na levoj?

.

Ja koristim mirror u FreeFileSync. Primer na levoj strani si imao A i B fajl, kopirao (uradio mirror) na novo mesto. U međuvremenu si fajl A promenio, B obrisao a dodao C, prilikom nove mirror sinhronizacije se briše desno sve što nema levo u istom hashu, znači obrisaće ti se stari A, B a dodaće ti se update-ovan A i C
 
To mi je jasno.

Nego ne znam kako radi sa fajlovima koji su unutar vise foldera i imaju svi dugacke nazive, u konacnom zbiru veci od onih maximalno mogucih karaktera za naziv...
Kad se rucno takvi folderi/fajlovi kopiraju iskoci poruka da je naziv predugacak i da nije moguce prekopirati ga, pa me zanima kako ce to uraditi neki od ovih backup/sync/mirror programa?


edit:

"Potrudio sam se" i napravio vise foldera s velikim imenima, pa na kraju txt file do max dozvoljenih karaktera (sam ukocio na max).
Backup-ovo uspesno sa na ...
Onda sam snimio stranicu nekog sajta koja je u imenu imala vise karaktera od to txt fajla i rucno ubacio u poslednji folder sa onim txt fajlom.
Smanjivao sam ime foldera prethodnog da bi se moglo nesmetano ubaciti pa sam posle vratio dugacki naziv foldera...

SyncBackFree je uspesno bekapovao sve, nije izbacivao fajlove sa dugackim imenima.
 
Poslednja izmena:
Zuti folder, ime kratko, ubacim 2-3 fajla sa 10-ak karaktera u imenu, onda promenim ime zutog foldera u ime mnoooogo dugacko, kucam 123456789 i onda nule dok ne pocne blinkati, pa opbrisem nekoliko karaktera i kucam za kraj 1 2 3 4 dok ne moze vise da se upisuje (dostiglo maximum karaktera za ime).

Kopiram (bekapujem) sa SyncBackFree.

Bekapuje ali mi brise spoljni zuti folder sa dugackim nazivom, sa leva ne prebaci zuti folder (dugoimeni) vec samo fajlove u njemu, kanda nece moci kao sto sam i pretpostavio...

Meni ima brat neke projekte, imana fajlova ko stometarski lanci a sve slozeno po dubini kroz vise foldera sa nesto duzim imenima... muka beckapovati, sve mora rucno uz štelu i dodavanje neprebacenih fajlova... muka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno