Šta je novo?

Igru koju sam upravo završio...

smith_bre

Čuven
Učlanjen(a)
29.03.2003
Poruke
2,980
Poena
705
Zdravo drugari, mislim da je ova tema sad postala potrebna i ovde, jer dosta nas igra originale, i kupuje igre na raznim popustima i u paketima, tako da ti naslovi nisu trenutno aktuelni.
Stoga tražiti i oživljavati neku staru-zatrpanu temu postaje poprlilično bezveze.
Zato sam mislio da ovde možemo da iznesemo svoje vidjenje (preporuke i kritike) igre koju ste upravo završili, to podrazumeva i odustajanje.

Otvaram temu sa naslovom:

Alan Wake

U pitanju je odlična akciona horor avantura, sa zanimljivom pričom, sasvim zadovoljavajućom grafikom(igra je iz 2010) za ovakvu vrstu naslova.
U trenutcima ima baš dobre elemente horora, što zbog priče što zbog odličnih zvučnihi vizuelnih efekata.
Nekome je bitno( meni ne) u igri nema čudoviša i karakondžula , nego se borite protiv ljudi koji su zapozeti tamom.
Jedna zamerka je na karakter glavnog lika, u par slučajeva mi je išao da nerve.
Ko voli da juri "Achievements" ovde ih ima dosta, i nisu baš lagani.
Prešao sam igru na Normal, nije teška(ima dosta municije), ali je veoma zabavna.

Uživao sam dok sam igrao, stoga ogromna preporuka za Alan Wake
Igra ima nastavak koji je sam za sebe Alan Wake's American Nightmare , ali još nisam igrao
 
Poslednja izmena:
Zavrsio novi COD Ghost totalno ludilo, napucavanje na sve strane, usporeni momenti, mali pasic koji ti pomaze, american dream u svakom momentu, stvarno igra za opustanje i uzivanje, sve preporuke :type::banana:
 

Ne razumem šta si hteo da kažeš, ako je isto i kod tebe slučaj, to što sam napisao odnosi se na igre koje kupujemo u paketima tipa ,HumbleBundle, IndieBundle,IndiGala... sve te igre su izašlo dosta ranije i nisu trenutno aktivni naslovi npr kao što je sad GTA5,BF4,COD-Ghost....


EDIT, sad sam primetio grešku, prvi put kad sam prepravio rečenicu, nisam je prepravio kako treba ;)
 
Poslednja izmena:
Upravo zavrsavam prepotopski Assassin's Creed 2, igram na PS3 ali to nije bitno.

Vrhunska igra, toliko detalja, toliko vremena ulozeno.
Teorije zavere na sve strane, ti mrski Templari :).
Znaci veoma kvalitetna prica, grafika i za danasnje standarde veoma dobra. Gameplay zna da bude repetitivan, ali to samo ako hocete sve podmisije da ispunite.
Ima i light elemenata arkade nalik Prince Of Persia.
Jedini minus je sto je svet (obicno oko gradova) dosta ogranicen, mada tu imaju opravdanje :), jer je to ipak svet proslosti koji prozivljava igrac preko Animusa, pa njegova secanja i sam sistem imaju odredjene granice.

Pre par nedelja sam presao AC 1 i to je bila dobra igra, ali AC2 je kvalitet podigao na visi nivo.

Odusevljen sam, ide u moj Top 10 igara ikada, a verujte mi igrao/presao sam na stotine igara, pocevsi od odavne 1997. godine kad sam kupio prvi PC i tada igrao do danas nenadhebivi Tomb Raider 1 :).
 
Presao BF4 single i mogu reci da nije lose. Ima veoma dosadnih misija, ali ima i onih interesantnih, pogotovo poslednje gde je sve sasvim fino napucavanje, a i generalno mi je jedno od boljih MW napucavanja. Sveukupno ocekivao sam mnogo goru igru, ali me je na momente prijatno iznenadila i definitivno mi je bolje legla nego novi COD.
 
Pozdravljam temu, trebalo nam je nesto ovako.

Skoro sam presao METRO LL, igra je odlicna. Najbolja SP pucacina po meni u zadnjih par godina, sve preporuke. Meni najbitnija stavka-prica-je vrlo zanimljiva. Igrao sam i Metro 2033 ali ga nisam zavrsio
 
Tema je odlicna !

Napisao bih nesto o igri Saints Row IV koju jos nisam presao ( nadam se da jos dugo necu :) ). Igra je fenomenalna za*ebancija, nevjerovatno unikatna i puna odlicnog humora na sve strane! Jedini element koji je mozda vec vidjen je glavna prica o invaziji planete zemlje od strane mnogo naprednijih (i ruznijih) bica ali to ne predstavlja apsolutno nikakav problem kad se nadjete u raznim misijama koje su tako unikatno, domisljato i humoristicno odradjene. Graficki igra nije nista "next gen", solidno sve izgleda i odlicno je optimizovana. Danas u moru smece-mnogo-ozbiljna-prica-igara ova mi dodje kao pravo osvjezenje jer pruza ekstravagantno fenomenalan osjecaj zabave bez smaranja tom nekom ozbiljnom pricom i "teskim" tematikama kroz misije, u svakom slucaju ko nije probao trebao bi da joj da sansu i opusti se malo :) Sve preporuke!
 
Zavrsio sam upravo sa Assassins Creed III.

... i poprilicno sam razocaran :D. Conorova prica je i bila donekle zanimljiva, ali su me ove moderne sekvence sa Desmondom smorile za medalju. Takodje kraj je poprilicno zbrzan...

Sledeca igra na redu je AC: Black Flag. :)
 
Juce sam presao Deadpool igru i moram priznati odavno se nisam ovako zabavio. Odlicna arkadna akcija iz treceg lica, topla preporuka svima zeljnim dobre zabave i uvrnutog humora.
 
bez zezanja ali ja mislim da je ne racunajuci Diablo poslednja igra koju sam presao Oblivion pre nekih 6-7 godina, ali sam je presao 5 puta uzduz i popreko. Sad but true : )
 
Od kad se (vecini) to desava :) mrzi me da igram, instaliram da vidim kakva je, i obrisem. Imam 30+ igara na Steamu, presao sam jednu, i to kao pirata 2009. Skinuo novu Laru Croft, instalirao, igrao 5 minuta, obrisao. Sledeci na redu je nov COD, sumnjam da cu igrati duze od 10 minuta. Zato je i dobra ova tema, da vidimo da li se vredi za nesto potruditi i odigrati do kraja
 
Zavrsio sam upravo sa Assassins Creed III.

... i poprilicno sam razocaran :D. Conorova prica je i bila donekle zanimljiva, ali su me ove moderne sekvence sa Desmondom smorile za medalju. Takodje kraj je poprilicno zbrzan...

Sledeca igra na redu je AC: Black Flag. :)

Iskreno mene je AC3 vrlo prijatno iznenadio , s obzirom da sam citao dosta negativnih komentara na njegov racun pre nego sto sam ga odigrao.

Igra donosi zaista dosta novina, novog protagonistu koju je potpuno drugaciji od prethodnog u svakom smislu, brojne novine u gejmpleju kao sto su brodovi (zaista pravo osvezenje u serijalu), ono komadovanje jedinicama vojske, promena godisnjih doba, ogromno prostranstvo u prirodi, lov, pentranje na drveca.
Takodje donosi neke zaista izvanredne likove kao sto je recimo Ahil (zaista genijalan) lik, pa Konorova majka, pa Hajtam po meni jedan od najboljih antagonista ikad.....itd

Takodje igra zaista obiluje sa dosta epskih momenata :

Recimo ona uvodna misija u Londonskom pozoristu , pa susret Hajtama i Konorove majke , pa zatim ono sokantno saznanje da je Hajtam zapravo templar, pa ono spiritualno iskustvo sa orlom, pa kad srece Ahila i kad ga ovaj prvi put odvede da vidi grad, pa onda ono nemiri na ulicama Bostona zbog ubistva onog crnog momka, Bostonska cajanka, pa Bunker Hill......itd , svakako ima dosta momenata zbog kojih vredi odigrati ovu igru.

Ne mogu da kazem da je AC3 bolji od sada vec kultne dvojke ali mislim da mozemo reci da je ipak dostojan naslednik.

Recimo ono sto je po meni glavni nedostatak u trojci to je neiskoriscen "setting" u potpunosti, recimo neki likovi kao sto su Dzordz Vasington ili Bendzamin Frenklin koji su izuzetno vazni za taj period su u principu ovde totalno nebitne i sporedne licnosti, pa takodje najavljivali su u igri i prelazak preko zaledjene reke Dalaver ili bitku kod Trentona koje nismo videli u igri.


Inace poslednja igra koju sam presao je Metal Gear Solid 3 : Snake Eater po drugi put ; )
Sta reci zaista fantasticna igra, po meni igra je za cistku desetku i meni jedna od dve najdraze igre ikad ; )
Zaista fantasticno docarana atmosfera hladnog rata, odlicna prica, karakterizacija likova ,odnos izmedju The Boss-a i Snake-a, jako emotivan kraj (koji mije maltene suze izmamio) , odlican gejmplej, fantasticne "boss" borbe , odlicna glasovna gluma.........po meni jedno remek delo i jedna kompletna igra koja od mene dobija cistu 10-ku : )
 
Poslednja izmena:
Zadnja igra koju sam presao je Batman arkham origins,cool je prosireni gotham dodat onaj most ima jedna zanimljiva misija na mostu pri kraju,gameplay je odlican ni malo ne zaostaje za svojim prethodnicima grafika je vrlo dobro uradjena i sama poenta igre je da je ovo mislim 20-25god pre aa i ao pa mozete da povezete neke likove sada igram malo podmisije u svakom slucaju ulazi u moj top10.Inace ac3 je onako ok ima dosta zanimljivih misija ali meni je revelations nekako najbolji ac(nisam igrao 2-iku i brotherhood)juce sam instalirao ac4 i optimizacijom sam toliko "odusevljen" da sam morao sve na low da stavim i nemam ni 30fps-a :( verovatno cu da skinem codg da vidim kakav je.
 
Od predjenih igrica koje sam u poslednje vreme igrao, a presao sam ih oko 10-15 ( sve noviji naslovi od ove god ) najbolji utisak je na mene ostavio METRO LL mada i METRO 2033 je dobar, polako pocinju da me smaraju igrice koje su sve na isti fazon itd. Trenutno igram Assassin's Creed Black Flag, PES 2013 sa drustvom i opustam se uz Wings of Prey ( ko voli ww2 nek proba ) ja sam davno bio navucen na IL-2 Sturmovik :D
 
Poslednja koju sam igrao i presao je Ufo Enemy Within. Jako dobra igra, a inace nisam igrao skoro neku koja moze da se predje igram pretezno Dotu 2.
 
Pre para dana sam prešao FarCry 3, pa evo nekih utisaka
Prvi pogled je naravno grafika, igra ima sasvim solidnu grafiku, ali ima problem sa daljinom rednerovanja, tj tek kad se objekti približe onda budu kako treba, do tada su veima loši.
Zvuk je super, takodje i sav dijalog u igri je odličan(mislim an glumu)
Priča je onako, za početak klasika, kasnije je zakomplikuju, i ponude dva kraja, od koga je jedan realan, a drugi totalno bezveze, i kad se pogleda drugi kraj, ni prvi nema smisla.
Mehanika same igre je ok, ali je mislim na silu produžen gameplay tako da ume da smori, npr mene crafting strašno nervira.
Nisu uspeli da naprave neku povezanost igrača sa igrom/karakerom, na pravi način, tako da nisam ni prešao sve što je igra nudila(mislim na dodatne misije), nego sam samo odigrao glavnu priču i obrisao igru.
Igru sam prešao na Hard(mislim da ima još jedan teži), ali je bila lagana, jer dobijete mnogo jake skill-ove na početku, tako da je nije balansirana.
Mada sve u svemu, igra ima šmek, super osmišljene likove, provlači se humor, lepu grafiku....preporuka.

E posle toga sam pokrenuo Far Cry Blood Dragon
Ne znam da li sam igrao nešto tako dobro.
Igra je vrh vrhova, po svim kategorijama, sve što nije valjalo u običnom ovde je ispravljeno.
Skill-ovi se otključavaju kao u Diblo3, izbacili su "crafting", grafika daleko bolja zbog silnih filtera, igra je kratka, tako da nema onog silnog ponavljanja, pa ne stigne da smori.
Ovde je akcenat na akciju, muziku, priču, humor, igra ima tako dobar oldschool šmek, jednostavno mora da se proživi.
Humor je vrunski, u stilu star dobrog Duke Nukema.
Prešao sam je na poslenjem nivou težine.
Obavezno probajte igru, može da se predje za jedan dan, bez problema.
Nemojte gledati ništa na Youtube, treba da se svaka fora dođivi iz prvog lica.
 
Zdravo drugari, završio sam Bastion, igra je super.

Igra je puna humora, i prelepe 2D grafike, sve je ručno crtano, starno lepo izgleda.
Sama igra spada u rpg hack&slash avanture, odlično je sve uklopljeno.
Pored vizuelnog efekta, izdvojio bi i zvuk, posebno ulogu naratora, ako ne i najbolji koji sam čuo do sada.
Što se priče tiče, ne bi ni znao šta da kažem, jer sam pola priče zaboravio, mislim da sam igrao 2 meseca(ogrooomne pauze)
Preporuka za igru
 
wolf zavrsen, strasna igra, pucaj, skoci, rokaj, reload i onda zurka, zurka :banana::banana::banana:
 
Watch Dogs - prva Ubisoft igra koju sam presao sa uzivanjem jos od Splinter Cell: Chaos Theory ( donekle mi je i AC2 dobro legao ).
 
Presao Wolfenstein, pa cu kopirati utisak iz drugog topika da ne pisem dvaput..

Onako u globalu prica i nije losa, mada sta se tu i ima pricat. Svidja mi se prije svega dinamika igre, jer ima raznih misija (voznja robota, rokanje mitraljezom, misija na mjesecu, guranje kroz ventilaciju, voznja glidera, ronjenje itd) pa nije sve u pucanju i rokanju nazija. Gotivno je sto se moze dosta koristiti sneak i to sto dosta misija mozes preci, a da ne napravis opsti pokolj. Prejake stvari su misija na marsu tipa, sa onim pistoljicem sa prigusivacem sa kojim u stealthu mozes pobiti pola zgrade, a da te niko ne skonta. Sto se tice stvari sto mi smetaju to je uglavnom, lakoca sa kojom mozes ubijati one robote, dakle jednostavno se uvalis u neku cijev ili ispod stoka od nekih vrata i pucas, a oni muvati pa niti mogu proci kroz vrata, a niti mogu da te pogode pa pucaju po zidu. Pa zbog toga sam ja najcesce igrao strpljivo i cekao sam da oni dolaze meni, a ne ja njima. Presao sam uglavnom sve bez problema, sem sto me na kraju zezao totenkopf jer me svaki put spaljivala vatra, a posto sam igrao na vecoj tezini trebalo ga je gadjati punih deset minuta da bi ga se ubilo, a vatre je bilo posvuda da je to nemoguce izbjeci pa sam morao koristi sprint+crouch da klizem ispod bacaca plamena, ali predjoh nekako. Sad me muci cinjenica da li je BJ umro na kraju, posto je rekao onima da bacaju nuklearku? Meni daje nadu da je ziv sama stvar da se cuo heli nakon creditsa sto bi znacilo da se vracaju po njega, a i realno nije ni bilo scene kad ga ubijaju. Tako da nadam se da ovo nije kraj legendi. Sve u svemu odlicno sam se zabavio, sad cu opet ispocetka samo cu ovog puta izabrati drugog vojnika kod totenkopfa..

I krenuo Far Cry 3 (85% gotovo) i Splinter Cell Blacklist (tek poceo), pa cu napisati cim zavrsim. Uglavnom za sada FC mi je odlican, iako je lagan poprilicno kao i Wolfenstein..


Watch Dogs - prva Ubisoft igra koju sam presao sa uzivanjem jos od Splinter Cell: Chaos Theory ( donekle mi je i AC2 dobro legao ).

Ja sam sve Ubisoftove zavrsio koju god sam krenuo, sem Watch Dogsa, ne mogu jooj oprostiti kontrolu auta, koja je cak mnogo bolja i u onim krsevima u FC3.
 
Poslednja izmena:
samo bez spojlera, poetna je (ne)preporučiti igru, kažite ono što je na vas ostavilo utisak, pa je vaše mišljenje takvo kakvo jeste.

Ako već mora nešto da se kaže tog tipa(pogotovo kad kritikujete igru) onda to stavite pod spojler


Watch Dogs - prva Ubisoft igra koju sam presao sa uzivanjem jos od Splinter Cell: Chaos Theory ( donekle mi je i AC2 dobro legao ).

Dobro me podesti

Pre neki mesec sam prešao sa drugom Rayman Legends, dva dana čiste sreće i smeha.
Tolika količina zabave na jedom mestu se ne vidja često.
Prelepa 2D grafika, ručno crtano, veoma kreativan dizajn svega, ali svega, što se mene tiče ocena 10 na svim kategorijama(gameplay,grafika,zvuk,sve)
Igra može da se igra u 4 igrača, savetujem 2, manja je gužva, a daleko zabavnije nego da igrate sami.
Izdvojio bi muzičke nivoje, kao vrhunac kreativnosti.
Obavezno probajte i fudbal, postoji kao mini igra.
Veliki plus za Rayman je to što hoće i devojke da igraju.
Ogromna preporuka za igru
 
Poslednja izmena:
Stavio sam pod spoiler u drugom topiku, pa kako sam kopirao bez spoilera tako je i ostalo. Sad ne mogu editovati post.

Ako neki moderator vidi neka ubaci pod spoiler..
 
Thief ...........cudilo od igre. Spremam se da odigram jos jednom .
 
Gone Home

Nisam znao gde da okacim pa evo ovde, preporuka za sve koji zele igru za "jedno popodne".

Odlicna indie avantura.

ss_83b5c355b9c6aaf8b9945ca7e31b4b9a119bcdfb.1920x1080.jpg

Summary: The eldest daughter of the Greenbriar family returns after a year abroad.
She expects her parents and sister to greet her. Instead she finds only a deserted house, filled with secrets.
Where is everyone? And what's happened here?
 
Poslednja izmena:
Zavrsio sam upravo sa Assassins Creed III.

... i poprilicno sam razocaran :D. Conorova prica je i bila donekle zanimljiva, ali su me ove moderne sekvence sa Desmondom smorile za medalju. Takodje kraj je poprilicno zbrzan...

Sledeca igra na redu je AC: Black Flag. :)

Joj Desmond, smarac
 
PixelJunk Shooter - odlicna, jednostavna skrolujuca pucacina, zarazna, jako lepa fizika vode, lave itd... taman za casual igrace, za par sati se zavrsava... 8/10

jako lepa muzika takodje, usla mi usi:

 
Sillent hill room, Sillent hill homecoming, aaaa za sladokusce imate i nastavak Silent hill serijala sto je postavio neki Amerikanac kao teaser. Posle moras da spavas sa upaljenim svetlom :D bez zeza
 
Odigrah Metro 2033 i Metro LL i skoro bolji klasicni FPS nisam odigrao. Kad sam instalirao Metro 2033 nije mi gameplay bio bas po ukusu, bas slabo osvetljenje i onaj stealth kill nije postojao sto je otezavalo situaciju u misiji kad ufate Burbona. Medjutim Redux verzija je mnogo igrivija cak i svetlija za nijansu, boje su nekako lepse isl. Svaka preporuka za ljubitelje ovog zanra.
Jedina zamerka igri jeste sto kompas nije implementiran na ekranu kao sto je inace kod igara, i dok se snalazim gde da idem kad mi nesto iskoci otkinem se od zivota :d

Takodje preporuka za novog Wolfa (koga sam nedavno presao na Uber) ko zeli klasicnu hardcore rokacinu sa Uber nacistima :)
 
Nazad
Vrh Dno