Šta je novo?

[VIP] Pomoc! - Ogroman racun zbog greske sluzbenika VIPa

Ako sam dobro razumeo, npr duguješ neku cifru, stiglo je do toga da izvršitelj treba da ti popiše imovinu da bi se prodajom stvari namirio dug. Stan je "na ime" supruge ili auto je "na njeno ime" (što bi značilo da na saobraćajnoj piše da je ona vlasnik ili u katastru da je ona vlasnik stana). Onda izvršitelj dolazi kod tebe kući (ako je tvoja adresa ta gde ti živi žena u [emoji1]) i popiše sve što može da proda i da se namiri dug. TV, veš mašina itd odoše pa to posle objasni ženi "da nije na tvoje ime" ali ipak uzeše sve.
BTW, popisuje se i udeo u preduzeću, hartijama od vrednosti, udeo u autorskim pravima itd.
 
Poslednja izmena:
Pa i supruznici su zajedno duzni :)
 
Mozes imati na ime firme. Tvoje, ali nije na tvoje ime.
Na ime supruznika, deteta, roditelja, itd.
Pa ne mozes imati ;), nije tvoje.
To firma ima to je firmino, ovo supruznik ima to je supruznikovo itd.
Mozes ti da vozis kola koja su registrovana na zenu, ali ne mozes reci da ih imas niti da su tvoja :)

Ako sam dobro razumeo, npr duguješ neku cifru, stiglo je do toga da izvršitelj treba da ti popiše imovinu da bi se prodajom stvari namirio dug. Stan je "na ime" supruge ili auto je "na njeno ime" (što bi značilo da na saobraćajnoj piše da je ona vlasnik ili u katastru da je ona vlasnik stana). Onda izvršitelj dolazi kod tebe kući (ako je tvoja adresa ta gde ti živi žena u [emoji1]) i popiše sve što može da proda i da se namiri dug. TV, veš mašina itd odoše pa to posle objasni ženi "da nije na tvoje ime" ali ipak uzeše sve.
Bas tako , ali u Srbji 99% posto ljudi misli da ves masina i tv treba da bude na tvoje ime da bi uzeli :), a ustvari je dovoljno da se nalazi na adresi na kojoj si prijavljen. Naravno da zena moze da pokrene postupak da dokaze da je njen tv i ves masina, ali mora da ima pisane dokaze u vidu javnih isprava, sto tesko da ima za tv i masinu.
 
Poslednja izmena:
Weasel, zakonski da, realno ne (za na svoje ime). Lepo su to bogati sredili zakon :)

Kakve veze ima da li supruznikovo inace? Zar nije to zajednicka imovina?
 
Mašiš poentu alfi, čovek samo ukazuje na nebuloznu izjavu imam ali nije na moje ime.
 
Ljudi pod "nemam nista na svoje ime" uglavnom misle na to nemaju nista od imovine koja se upisuje u neki registar, niti primaju platu na racun, itd.
Zive kod caleta, ili u caletovom stanu, voze njegova kola, rade na crno i imaju samo pokretnu imovinu male vrednosti za koju nigde ne pise da je njihova, a ni da nije.

U principu, kazu tako da ne bi rekli da nemaju bas nista, nego eto, nemaju nista za sta negde pise da je njihovo, a imaju neke klikere i domine u fioci stola koji dele sa bratom.
 
U smislu prava jeste, ali ajdemo malo prakse :)
 
Primer iz života...
Komšijin sin je napravio neke dugove, došli su izvršitelji na kapiju, komšija ih nije pustio u dvorište. Dao je izjavu da je sve iza kapije NJEGOVO, da sin (punoletan) samo njegovom dobrom voljom tu stanuje besplatno, potpisao neke papire i oni su otišli. Prošlo je već skoro godinu dana, ništa novo se ne događa.
 
Ako sam dobro razumeo, npr duguješ neku cifru, stiglo je do toga da izvršitelj treba da ti popiše imovinu da bi se prodajom stvari namirio dug. Stan je "na ime" supruge ili auto je "na njeno ime" (što bi značilo da na saobraćajnoj piše da je ona vlasnik ili u katastru da je ona vlasnik stana). Onda izvršitelj dolazi kod tebe kući (ako je tvoja adresa ta gde ti živi žena u [emoji1]) i popiše sve što može da proda i da se namiri dug. TV, veš mašina itd odoše pa to posle objasni ženi "da nije na tvoje ime" ali ipak uzeše sve.
BTW, popisuje se i udeo u preduzeću, hartijama od vrednosti, udeo u autorskim pravima itd.

Da,dobro si razumeo,mladic decko zivi kod babe i dede-popisivali sa ulice,nisu cak ni ulazili u dvoriste-selo,traktor,poljoprivredne masine itd....
Ladno bi to sve prodali da se nije platilo,pa ti posle dokazuj sta je cije-njih to ne zanima

Poenta je u tome sto je prijavljen na toj adresi,ko ima nameru da bega od dusmana mora promeniti adresu u licnoj karti,
na iznajmljen stan i tek tad mogu da te uvate za alatku
 
Izjava da se nema vlasništvo apsolutno prolazi na sudu , znam dve osobe koje su sa advokatom otpisali dug od oko 100 000 din prema Telekomu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Telekom verovatno i ne juri ostro. Boli ih uvo, drugi placaju :)
 
Primer iz života...
Komšijin sin je napravio neke dugove, došli su izvršitelji na kapiju, komšija ih nije pustio u dvorište. Dao je izjavu da je sve iza kapije NJEGOVO, da sin (punoletan) samo njegovom dobrom voljom tu stanuje besplatno, potpisao neke papire i oni su otišli. Prošlo je već skoro godinu dana, ništa novo se ne događa.
To je moglo dok je sud sprovodio izvrsenja. Danas to ne moze, inace bi svi tako izjavili. Ako nece da ih pusti a sin mu je prijavljen na toj adresi, sledeci put dodju sa policijom pa se komsija ne pita dal ce da ih pusti.


Izjava da se nema vlasništvo apsolutno prolazi na sudu , znam dve osobe koje su sa advokatom otpisali dug od oko 100 000 din prema Telekomu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Prolazi na sudu ali od 2012 sud nije nadlezan neko javni izvrsitelji.
Tako da takve izjave ne prolaze, i jos gore ako slazes da nemas nista mozes krivicno da odgovaras.
Ako stvarno osoba nema nista, onda naravno da prolazi bilo gde , ne mogu da ga ubiju za to sto nema.
 
Poslednja izmena:
Kako se odredjuje sta je sinovo a sta ocevo? Za stvari za koje nema racuna na ime?
Shvatam da obucu i odecu mogu da porede samo po broju, ali sve sto nosi sin, uglavnom moze i otac, valjda ima nesto ozbiljnije? Telefon po tome na koga se vodi ugovor?
Nece valjda TV i kuhinju gledati kao imovinu prijavljenog lica?
 
Baš to. Moj pašenog iz Žarkova ima prijavljenog rođaka iz okoline Niša. Ako lik napravi dugove, pašenogu popisuju TV, mašine, komp...?
 
Popisuju sve sto nadju na adresi gde je prijavljen duznik
 
^^ this

Kako se odredjuje sta je sinovo a sta ocevo? Za stvari za koje nema racuna na ime?
Shvatam da obucu i odecu mogu da porede samo po broju, ali sve sto nosi sin, uglavnom moze i otac, valjda ima nesto ozbiljnije? Telefon po tome na koga se vodi ugovor?
Nece valjda TV i kuhinju gledati kao imovinu prijavljenog lica?
Ne odreduje se u izvrsnom postupku vec u parnicnom. Tako da se popisuje sve sto je u drzavini izvrnost duznika na adresi gde je prijavljen, a treca lica su duzna javnim ispravama da dokazu da imaju prava na tim stvarima, i ako to dokazu izvrsni sudija(po novom zakonu javni izvrsitelj) ih upucuje da pokrenu parnicu(protiv poverioca i duznika(ako se nije izjasnio na njihov prigovor ili je osporio)) u kojoj ce dokazati da su stvari njihove.

Izvrsitelji hoce gledati i tv i kuhinju, oni su duzni da popisu sve sto se nalazi na toj adersi. Ne smeju oni da odlucuju sta je cije. Jednostavno takav je zakon, koliko god suludo se cinilo.
 
Poslednja izmena:
A sta se desava ako je utuzeno lice na adresi BB, koga onda jure? Celo naselje?
 
Cek znqci prijavljeno lice efektivno ima vlasnistvo a vlasnik nekrernine je taj koji mora da dokazuje da je vlasnik stvari?
Kakava glupa americko engleska zavrzlama zakona koja samo izvrsiteljima i poveriocima ide u prilog.
 
Cek znqci prijavljeno lice efektivno ima vlasnistvo a vlasnik nekrernine je taj koji mora da dokazuje da je vlasnik stvari?
Kakava glupa americko engleska zavrzlama zakona koja samo izvrsiteljima i poveriocima ide u prilog.
Ameri i jesu učestvovali, savetodavno, u izradi tog zakona. Mislim da je išlo preko naše i američke privredne komore.
 
Hocu nazad komunizam!
 
Drug Tito je rekao da je narod u pravu! [emoji630]
 
Podmednut članak, od strane izvršitelja... 95% navedenih stvari nema veze sa istinom.

Sent from my SM-G935F
 
Danas u blicu izašlo... Šta ja znam, preveliki je to prekršaj, taj registar, da bi to tako funkcionisalo nesmetano.
Sent from Tunguzija.
 
Nazad
Vrh Dno