Šta je novo?

[VIP] Pomoc! - Ogroman racun zbog greske sluzbenika VIPa

Ovo zadnje pise kod mene (tj. stoji kao stavka o otkaznom periodu)
 
Da li je normalno da neko ko podpisuje ugovor ne cita ugovor ? Da li je normalno da neko uzima paket a da ne znam sta mu se sve u tom paketu nalazi?
Evo primera : Ja sam bio na paketu 1100 smarta skoro 4 Godine za to vreme citao sam kako su se ljudi na forumima zalili kako su prevareni a u stvari oni su napravili greske da li iz neznjanja ili nezainteresovanosti,i ti ih sada sta branis ? Lepo od tebe znaci ja sam bio ovca sto sam sve gledao da ne prdjem racun stalno..

Postovao sam i samo mi se pet puta desilo da prekoracim i to po par stotina dinara nista platio sam i sta sada ?

Znaci mogao sam i ja da napravim racun od par stotina hiljada i da se ovde javim i da kukakam i da se vadim i da me podrzavaju takvi ko ti ?

Pilicari su svi operateri ne samo Vip a to sto je neko zatucan moroncina koji misli da moze sve da radi bez posledica je druga prica...
Au jbt..

To sam i Ja rekao...
 
Da li u tom ugovoru koji si potpisao stoji da će ažurno stanje potrošnje kasniti po nekoliko sati, pa i do pola dana?
Da li u tom ugovoru piše da će od tebe tražiti da im platiš pretplatu za ceo mesec iako broj prebaciš u drugu mrežu početkom meseca?
Da li piše da ugovor od 2 godine potpisuješ na 25 meseci?

U mom ugovoru takve stavke nisam video.

1. Ne pise tacno i sta cemo sada ?
Nista,mozes da uradis par stvari... Da ih tuzis na sudu, sednes i da places,i mozes da se namerno napravis lud i da zadnja poruka koju si dobio i video da imas jos malo do kraja paketa a onda da istrosis paket sumanuto jer ne mozes da dobijes stanje onda ti je djavo kriv pa trk na ovaj forum da se tesis...
2.I sta opet ako nisu u pravu sta oces jos malo da mi kukas na ramenu ?
3.Ne pise mozes da ih tuzis , da places ili da kada istekne promenis operatera..
 
Poslednja izmena:
Pa pošto pominješ ugovor, trebalo bi da znaš da obe strane taj isti podpisani ugovor treba da poštuju. Vidiš, pošto voliš izraz "mozes da ih tuzis" isto tako mogli su i oni mene da tuže za poslednji račun; dobili bi... pa isto ono što će dobiti od ovih ljudi ovde (a koje si nazvao "zatucan moroncina") pokušavajući da im otmu 500eur za 1GB neta.
 
Poslednja izmena:
1. Ne pise tacno i sta cemo sada ?
Nista,mozes da uradis par stvari... Da ih tuzis na sudu, sednes i da places,i mozes da se namerno napravis lud i da zadnja poruka koju si dobio i video da imas jos malo do kraja paketa a onda da istrosis paket sumanuto jer ne mozes da dobijes stanje onda ti je djavo kriv pa trk na ovaj forum da se tesis...
2.I sta opet ako nisu u pravu sta oces jos malo da mi kukas na ramenu ?
3.Ne pise mozes da ih tuzis , da places ili da kada istekne promenis operatera..
Ništa, molim obrišite post, moja greška. Definitivno obrišite.
 
Podrska onima koji na ovoj temi NEispoljavaju mazohizam ...despu, radashinu...
 
Pa pošto pominješ ugovor, trebalo bi da znaš da obe strane taj isti podpisani ugovor treba da poštuju. Vidiš, pošto voliš izraz "mozes da ih tuzis" isto tako mogli su i oni mene da tuže za poslednji račun; dobili bi... pa isto ono što će dobiti od ovih ljudi ovde (a koje si nazvao "zatucan moroncina") pokušavajući da im otmu 500eur za 1GB neta.

Gledaj stvari ovako oni su tu ne zbog tebe mene nego zbog njih , mozes ti da se bunis koliko oces da je ovo Nemacka na sud i dokazes za cas ko je upravu ko nije..
Drugo je kada se neko izbahati pa potrosi 1GB podataka pa ocekuje da mu se oprosti jer nije znao,nije ga bilo briga ili je racunao na to da mu se oprosti..
Ne kazem da nema slucaja gde oni grese ali to je lako dokazivo kroz liste...
Da li si sigurna kada kazes otmu ?
I pazi nije isto kada kazes da je nesto bahato skupo skupo i kada neko oce da ti otme nesto zna se sta je skupo a sta otimanje (ili moram da ti crtam)...
 
Poslednja izmena:
Ovde se mi koji imamo problem odmah osudjujemo. Ovde uglavnom ne pisu oni koji nisu namerno izazvali problem. Ako neko godinu dana koristi telefon i ako nikad nije prekoracio internet van paketa ( ja od 325 MB nikad nisam ni 300 Mb potrosio) i onda se preko noci potrosi 400 MB dok spavam, taj se sigurno nije bahatio.
 
Gledaj stvari ovako oni su tu ne zbog tebe mene nego zbog njih , mozes ti da se bunis koliko oces da je ovo Nemacka na sud i dokazes za cas ko je upravu ko nije..
Drugo je kada se neko izbahati pa potrosi 1GB podataka pa ocekuje da mu se oprosti jer nije znao,nije ga bilo briga ili je racunao na to da mu se oprosti..
Ne kazem da nema slucaja gde oni grese ali to je lako dokazivo kroz liste...
Da li si sigurna kada kazes otmu ?
I pazi nije isto kada kazes da je nesto bahato skupo skupo i kada neko oce da ti otme nesto zna se sta je skupo a sta otimanje (ili moram da ti crtam)...

Ti stvarno mislis da su ljudi, koji su pisali u ovoj temi, svesno trosili internet bahataili i ocekivali da im bude oprosteno?
 
Nisam citao celu temu,ali se moj post uglavno odnosi na prvi post u ovoj temi gde se vidi da lik ocito ne zna ili se pravi lud ali to ga ne opravdava nikako, jer ako sam ja pre 11 god znao odmah to pravilo,onda nema sta da on prica.
 
Sta bih dao kad bi se vratila institucija vojske ...ili bar "ćebovanja" ako vec vojska ne moze
 
Dešava se da ljudi dobiju veliki račun i u Britaniji, na primer.
Verovatno je potrošeno ~54GB (po računici: £6.50 for every 250MB (inc. VAT) of extra UK data you use). Nedaj bože da kod nas neko potroši toliko interneta van paketa, koštalo bi ga više od 20.000Eur :) , umesto 1400 GBP koliko je tamo.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo lici kao da je Vodafone naplacivao premium rate za Youtube content, a ne internet charge?
Nisam vec godinama nasao Vodafone UK plan gde moze da se prekoraci internet, bez kupovine dodataka (kao kod nas sada, osim u VIP Standard paketima)
EDIT: Au, vidim sada pod Full Details za Vodafone Red... eeek!

Ovo je jos gore, jer u UK kompanije uopste i ne pokusavaju kao VIP kod nas, vec je sve "u ugovoru", a internet kuci nije stabilan kao kod nas, pa se lako "prebaci na 3G" telefon.
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes da su nasi operateri "male mace" :)
 
Ja ne znam kako stoje stvari sa Vodafone u Britaniji; imam prijatelja u Nemackoj koji mi kaze da su tamo "najgrđi", drugar iz Australije je prokomentarisao da tamo Vodafone uglavnom koriste "Srbi, Kinezi, Filipinci..." :) Slično mi rekao i burazer.
Izgleda da imaju "fore" otprilike kao i Vip kod nas :) ili beše da i jesu u nekoj grupaciji zajedno?
 
Poslednja izmena:
Tako nesto, VIP posluje kao partner Vodafone valjda, tj. TAG posluje, a VIP je deo TAG-a... tako nesto resismo prosli put ^^

Ali ja stvarno kad sam prosli put gledao, nisam naisao na mogucnost da se napuca racun netom! Mislio sam da je to u normalnom svetu nemoguce odavno :D
 
Pisi Vipu za nagodbu u tvoju korist, smaraj ih, nista te ne kosta. :)
Ne znam kako to da protumacim,al ako mislis da im skrenem paznju na to da nije moja greska - pokusao sam,al se prave ludi.
A ako mislis da ih "smaram nagodbom" da platim za nesto za sta nisam kriv - no way Hose...
Sem toga,sad su prodali dug onim SWEA Finance,tako da ja trenutno sa VIP-om nemam nista.

Da li je normalno da neko ko podpisuje ugovor ne cita ugovor ? Da li je normalno da neko uzima paket a da ne znam sta mu se sve u tom paketu nalazi?
+
Nisam citao celu temu,ali se moj post uglavno odnosi na prvi post u ovoj temi gde se vidi da lik ocito ne zna ili se pravi lud ali to ga ne opravdava nikako, jer ako sam ja pre 11 god znao odmah to pravilo,onda nema sta da on prica.
Ja se ponajmanje pravim lud.
A ti si znao za to pravilo (da ima,odnosno nema besplatnog interneta posle potrosene mesecne pretplate) pre 11 godina?Ne pravi se lud,molim te.


Druga stvar,niko se nije naucen rodio.Ja kad mi je nesto nejasno odem i pitam nadlezne.
U ovom slucaju nisam otisao na pijacu da pitam baba seru za to,vec sam otisao u VIP centar,njihovo zvanicno predstavnistvo,gde me je zaposleni (kao predstavnik firme) dvaput obmanuo,davajuci mi pogresne (lazne) informacije.O tome se radi genije,ne o mom bahacenju (ili ne znam cemu).To ti nije palo na pamet?


Da i ja tebe pitam:
Da li normalno to da kad odes da pitas nesto zvanicnog predstavnika kompanije da te on namerno slaze?I to dva puta?
 
Da i ja tebe pitam:
Da li normalno to da kad odes da pitas nesto zvanicnog predstavnika kompanije da te on namerno slaze?I to dva puta?

Verujem da te nije namerno slagao. Nije čitao uputstva, bio u toku. Tako je i kod mene u firmi. Mene cimaju za sve i svašta, jer sam pouzdan.
 
@owim

Meni je Vip prodao dug nekoj agenciji bez moje saglasnosti.

A pre toga sam se zalio na poslednji racun koji sam dobio u junu mesecu (uracunali su mi kaznu za raskid ugovora - isti raskinut na stetu Vip-a i receno mi je da poslednji mesec cu placati samo prekoracenja i dodatne usluge - raskid ugovora i prelazak na prepaid). U junu podneo zalbu i rekli mi da ce mi ubrzo biti javljeno. Zatim do septembra nista i stigne mi opomena pred utuzenje od neke advokatske kancelarije koja zastupa Vip. Isti dan zovem Vip da vidim sta se desava sa mojom zalbom i dobijem informaciju da je i dalje u postupkuu da se ne obazirem na to sto mi je stiglo i da ce mi biti javljeno u najkracem roku.

Polovinom februara slucajno se javim na telefon (broj slican kao brojevi sa mog posla) i saznam da me jure za taj poslednji racun. Okrenem Vip i dobijem informaciju da su moj dug prodali 3. decembra, a da sam ja bio obavesten o ishodu moje zalbe, kao poslali mi sms (koji naravno nikada nije stigao). Kada sam pitao da mi kazu kog dana su mi poslali sms odgovor je bio da se ne vidi u sistemu, kao davno je to bilo, ali su videli i kada sam podneo zahtev za raskid i kada sam podneo zalbe na racun.
 
Verujem da te nije namerno slagao. Nije čitao uputstva, bio u toku. Tako je i kod mene u firmi. Mene cimaju za sve i svašta, jer sam pouzdan.
Ako me nije namerno slagao,onda bi bio korektan potez da to i kaze lepo u firmi.Zar ne?
Medjutim,lik je porice da je bilo sta rekao,cak i da je pricao samnom.
Meni to deluje na laganje.

Lazo, da li te i dalje zovu iz agencija za uterivanje dugova? Postoji li u Vip ugovoru stavka da mogu tvoje dugovanje da prodaju?

Baci pogled ovde: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4127763
"Na zapadu nista novo" (i dalje).
I dalje zivkaju,nude (i mole me za) placanje na rate uz otpis dela duga,kad im kazem da novce ne dam onda prete tuzbom na sudu,itd.,itd.
Inace,mislim da sam procitao u ugovoru (barem mom) da postoji opcija da prodaju dug nekoj drugoj kompaniji.S'obzirom da sam potpisao ugovor,a ujedno i to (da mogu da prodaju moj dug),ne znam koliku tezinu ima taj navod iz novina?

Ovaj eksces se desio pre nekih godinu i 9 meseci,ne znam da li postoji neki rok do kad jos oni mene mogu da uznemiravaju?

Inace,setio sam VIP-a nedavno,jednom drugom prilikom,posto mi deluje naopak njihov sistem za obracun utrosenih minuta.
U opciji "Pricaj sa svim 30 dana" se dobija 150 minuta za razgovore ka svim mrezama.Primetio sam da se razgovor od 12 minuta i 40 sekundi zaokruzuje na 13 minuta i 30 sekundi,a razgovor od nepuna 3 minuta (2 m 57 sec) na 3 minuta i 30 sekundi.Tj. da se 30 sekundi uvek "krade".

Objasnjenje za to im je bilo u okviru onog njihovog pravila 90/60.
Sto je meni totalno nelogicno,jer ako dobijes 150 besplatnih minuta,i napravis razgovor od npr. nepuna 2 minuta (recimo 1 m 50 sec),to je onda logicno 2 minuta potroseno (sa zaokruzivanjem),ali je po njima to minut ipo + jos minut.

To mi dodje kao da odem u mesaru i kazem "Dajte mi 2 kile mesa".
A mesar da mi odgovori "Znas,ovaj prvi kilogram cu da ti racunam kao kilogram ipo,a ovaj drugi kilogram ce biti kilogram":smack:

Svasta.
 
Poslednja izmena:
Prodaju oni ugovor agenciji za naplatu, a reci mi jel bilo nekakvog sudskog poziva posto koliko se meni cini posle 2 godine zastari slucaj....
 
Evo da i ja kazem, moj ugorov su prodali agenciji OS Matrix ili tako nesto, i oni me redovno zovu, dogovorili smo se na nekih 6k mesecno da im placam, al ja uplatim kad imam, koliko imam, i oni su zadovoljni. Nekad bude 2k nekad bude 5k al malo po malo :)
 
Bogami,ja im ne dajem pare.
Kad mi krenu sa pricom "Zovemo vas da se dogovorimo oko nacina placanja vaseg duga",ja im lepo kazem "Mi jedino mozemo da se dogovorimo oko toga da ja ne platim.Drugacije se ne mozemo nikako dogovoriti".

Prodaju oni ugovor agenciji za naplatu, a reci mi jel bilo nekakvog sudskog poziva posto koliko se meni cini posle 2 godine zastari slucaj....
Nije bilo nikakvog poziva za sud,samo zivkaju ovako,da mi nude dogovor oko placanja.I par pisama/pretnji kako ce da me tuze.
 
Jedino sto je glupo u tom slucaju je sto oni bukvalno vrse torturu sa pozivima, smaraju stalno. Kad bi covek znao koje sve brojeve koriste pa da ih blokira sve...
 
Ili da ih prijavi policiji za uznemiravanje...
 
Jednostavno promeniti brojeve... bar to danas nije teško. I plus izdvojiš 500,600 dinara, ne znam kolika je taksa za promenu adrese, i lepo kod babe/tetke/ujne na adresu se prijaviš, dok ne zastari. Pa nek te traže :)
 
Nazad
Vrh Dno