Šta je novo?

Samsung Galaxy Grand 2

wucinac

Cenjen
Učlanjen(a)
18.12.2012
Poruke
192
Poena
169
Prethodnih dana pisali smo o nezvaničnim najavama po kojima Samsung priprema 5,25-inčni smartfon srednje klase, i te su se glasine pokazale tačnim jer sada znamo da se radi o Galaxy Grand 2 modelu. Iako deli veličinu ekrana sa Note familijom, hardver mu je slabiji te ulazi u srednji segment. U poređenju sa prethodnim modelom koji je imao rezoluciju ekrana od 800 x 480 (5 inča), novi model će doći sa 720p rezolucijom uz 280 ppi gustinu, dok će mu platforma biti Android 4.3. Kada su u pitanju ostale specifikacije tu je i quad-core 1,2 GHz procesor, 1,5 GB RAM, 8 GB interne memorije, slot za microSD kartice, kamera od 8 megapiksela, dual-SIM slot, baterija od 2600 mAh i nema olovke.

Interesantan telefon. Ako bude i cena u tom rangu bice dobra investicija.

galaxy-grand-2.jpg
 
Solidan telefon. Displej odlican, baterija zadovoljavajuca izdrzi ceo dan bez problema. Dosta fluidan... Bilo bi lepo kada bi dobio neki update uskoro... koristim ga nedelju dana i jako sam zadovoljan.
 
Pa najavljeno je da ce dobiti kitkat 4.4.2.Na nekom sajtu sam nasao da je trenutno u fazi testiranja.Trebalo je da izadje u drugoj polovini juna,verovatno im se nesto iskomplikovalo pa je mozda odlozeno za neko vreme.Moj drugar ima ovaj fon i nestrpljiv je da fon dobije kitkat.
 
Drugarica ima ovaj telefon i ne zna kako, ali u nekom momentu je odabrala da joj Google hangout bude osnovna aplikacija za sms. Kada je to shvatila, probali smo da vratimo na stock aplikaciju, ali nismo uspeli... Ima li neko ideju kako ovo da se odradi?
 
U hangoutsu uđi u settings/SMS/prva opcija izaberi šta da bude default za sms
 
Evo i ja sam postao vlasnik ovog model dual sim varijanta, pa da kazem moje utiske. Baterija izdrzi 2 dana sa umerenim koriscenjem, ili 1,5 dan stanbay i 4h SOT. Kamera je odlicna, slike nocu malo slabije, ali danju su extra. Ima sasvim dovoljnih 1,5Gb memorije. Na zalost 8gb storage, ali naravno uvek je tu SD kartica. Ekran je bas veliki i ako je TFT slika je prefektna, rezolucija 1280x720 daje kristalno jasnu sliku, bez vidljivih piksela. Boje su odlicne. Cak i po ovom jakom suncu ekran se noramalno vidi. Ima light senzor, dok na zalost nema light notifikaciju. Mogu i novije igrice bez problema da se igraju. Zvucnik je dosta jak. Za sada nemam nikakvih zamerki. Razmisljao sam o custom romu ali me brine aktiviranje knox-a i gubitak garancije. Da li je neko od korisnika uspesno rootova tel. a da ne aktivira knox?
 
Nazad
Vrh Dno