Šta je novo?

G4/G9 sijalice >50W?

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,735
Poena
1,365
Zna li neko da li se ovako nesto uopste proizvodi?
Imam trenutno halogene od 30-40W (neke 30, neke 40, nisam mogao da nadjem dovoljno od 40W). Treba mi nesto jace za osvetljenje, pa bih da uzmem ili neki jaci LED ili halogene od preko 50W.
Najjace sto sam nasao LED su od svega 7W. Koliko znam to svetli jace od halogenih na 7W (tako?) ali ne toliko jace da je bolje od 40W :)


Nebitno mi je ako treba i preko Alibabe da kupim, ili u Nemackoj ili SAD, bitno mi je da mogu da ih nadjem, ali nisam nasao da se proizvode ista vise od 7W LED i 40W halogene. Na Amazonu ima nekih 50W ali ne mogu da potvrdim da su halogene a ne incandescent.
 
LED od 7W je otprilike kao obicna od 50W. Koliko znam, ne prave se sa vecom snagom.

Pozdrav
 
Mozda da potrazis CREE led diode pa da sa lokalnim elektronicarem iskombinujes njihovu snagu i dobijes svetlo jacine kakvu ti treba.
 
Malo sam isprobavao i LED otpada kompletno - previse je to fokusirano svetlo i nikako ne mogu da osvetlim sobu njima :( Plus sto bi morao da kombinujem zilion LED sijalicki ili da nalepim ceo plafon :)
Za sada sam nasao da ima kod nas G9 od 60W, i da postoje max. 70W sto cu najverovatnije morati da iskoristim :(

Ne kapiram kojim ludilom se meri "osvetljenje" kad neko moze da kaze da LED od xW "svetli" kao obicna od 10*xW :(
 
Elem, mali update :)

Pogledah i nekoliko Phillips LED G4/G9 kod nas, 5W najvisa. Svetlo je stvarno prijatnije nego one "kineske" koje nicemu ne vrede, i za lustere, gde bi ih koristio, bi cak i lepo svetlele (nisu fokusirane onako, znaci ima dobro rasprsivanje svetla).
Nazalost, slabe su :( Prilicno su slabije nego neke sa Ali-a od 9w sto sam nasao, ali cak i one su slabe. Ni pod razno to nije na nivou halogenih ili obicnih od 40w (ne smem jace halogene zbog toplote :().

Nesto gledam sada one koje sam uzeo, imaju 104SMDa po opisu (sa Alia), i nije lose svetlo iskreno.
Po ovome, trebalo bi mi taman duplo vise od toga, ali ne prave se...

Ima li neko ideju gde da nadjem konkretno jace? Trazenje po Aliu je samo bol za oci, toliko njesra izlazi za normalan search, da ne vredi gledati :( "G9 od 21/25W"... a ono 60/100SMDa! Sve do jedne... znaci nema sanse da svetle jace od ovih sto vec imam.
 
Ja sam prekrio 28kvm plafona sa oko 60 komada G9 od 2.5W.
Tada nije bilo jačih. Meni je ovo vrhunsko svetlo. Ne razmišljam da stavljam jače (sad kad ih ima). S tim što sam pre neki dan video da su dve toliko utanjile, skoro da ne svetle. Ne primeti se po svetlu u prostoriji, tako da ko zna kada su riknule.

Dobio sam garanciju 2 godine na sijalice, možda i probam da odem da ih zamenim :)


Zapravo, bilo je tada kineskih od 7W, ali su realno davale slabije svetlo. I subjektivno i mereno luxmetrom.
 
Nemam toliko mesta za sijalice nazalost, inace to bi bila najbolja solucija - 200 komada, na 50m2 taman :) Ali ja imam mesta samo za 40ak na 50m2.

Ima ovih Phillips kod nas, i stvarno jesu dobre, ali ipak to nikako nije na nivou 30-40w halogene, koju bi trebalo da zamene :(
 
Poslednja izmena:
Koliko je to bolje onda?
 
ne znam ja sam prvi put narucio sad, i to ove sa linka (ali e27), cekam da stignu. Po informacijama koje sam dobio dobre su ali dok ne vidim ne verujem :-devil-:

PS
cak i na linku imas komentare "nasih" ljudi koji su zadovoljni

Pros:
Dobar proizvod za male novce. Kupio već dva puta, a kupiti ću još, sve dok ne zamijenim sve žarulje u stanu.
Cons:
NEMA
 
Mda, ali bitno je koliko je to bolje i da li je bolje :)

Sad bas gledam E14 neke od 9W sto sam probao, SMD3014 su, 160 komada. Po tebi bi ove g9 trebale svetleti duplo jace. Mada to jedva dodje opet 40w halogena :(
 
3.0mmx1,4mm=4.2mm2 x160 kom =672mm2
5.7mmx3.0mm=17.1mm2 x99 kom=1692.9mm2

mislim da je razlika ocita
kinez je napisao 2000LM (sto je jedina mera osvetljaja) ako je i priblizno tacno to je dovoljno
 
Ako je i 1500lm to je extra, ali garantujem da je to samo "kineski marketing". Pa obicna sijalica od 100w kao ima 1600lm :)

Mada SMD5730 mogu i po 1W/SMDu imati, dok 3014 mogu max. 0.5W/SMDu. Tako da i moze stvarno biti duplo jaca od ovih sto sam video, ali 2000lm ne moze ni blizu imati.

Porucio sam ih, pa da vidim bas... imam 3 neke porudzbine sa GBa, vec 10 dana nista tracking :)
 
polako dok stignu do holandije :)
 
Sa Alija su toliko brzo stigle, da sam morao da se vracam za BG na dan, da ne bi vratili :)
 
Mali update: porucio sam i sa Ali-a neke E14 (greskom su dosle e27, ali dobro, samo se grlo razlikuje). SMD 5730/36. Stvarno su bolje. Lepse svetlo, MNOGO vise rasprsen snop, 156 LEDki ima, primetno je jaca od obicne 60W. Nemam gde da proverim trenutno, ali rekao bih da je u rangu 150w. Ono sto je bitno je da stvarno ima sirok snop, doseze bas bas dobro. Za 5$ fina stvar!

G9 mi jos nisu stigle sa GB-a iako sam njih mnogo ranije porucio :) Takodje, ni e14 sa GB-a mi nije stigla (mada vidim po trackingu da ce stici danas), iako je isto ranije porucena :)

E sad sam uvideo eventualni problem... onaj link sto je ZAP postavio sa GB-a, G9 sa 99 LEDki - ono je ogromna sijalica, nesto vece debljine od E27 grla. Nesto sumnjam da ce to moci stati u G9 grla koja nisu skroz otvorena okolo, a u mojim lusterima nisu.
I neke alternative koje sam nasao za G9 sa SMD5730/36 su sve velike tako :)
 
meni su stigle u petak bile na carini fenomenalnih 15 dana (platio 16$ procenili na 20€)
e ja sam narucio E27 i bez problema rade nisu sad da zasvetle da se smrznes ali milsm da mogu da menjaju 40-60W e27 sijalice bar kod mene su stavljene po kupatilima, i hodnicima :)

daj link za te sa alija da proverimo da li su bolje :-devil-:
 
Ako mogu samo 40-60w da menjaju, ja to ne racunam :) Bez 150w mi e27 nije zanimljiva, e14 vec moze i 60w.
Mada sam uspeo da povezem 30w LED e14 sa GBa sto je stigla (smizle mi poslale lose svetlo, ono def. nije warm white, bas je zelena boja, vise vuce na cold white, mada ni to nije), i ono vec stvarno dobro svetli, rekao bih da menja 150w e14 komotno (mada takvih nema :D)

Mislim da sam ove porucio:
http://www.aliexpress.com/item/Newe...mp-AC220V-7W-12W-15W-18W-20W/32533444556.html
Def. je od ovog prodavca, Elaine Musty, samo nisam siguran da li je bas taj link :) Najlepse svetlo od 10+ razlicitih LED koliko sam porucio, stvarno blizu obicne sijalice (stavio sam pored obicne i poredio). Sad sam porucio i G9 sa 56 i 69 LEDki od njih, nadam se samo da ce moci da stanu u luster uopste :( 3cm sirine su ako je isti kao sa ovog linka. (SMD 5730/36 su, porucio sam ove sa linka, samo napisao da mi treba G9 grlo)

Inace 50w LED koji mi je stigao je jos i jaci od ove dobre, malkice je losije svetlo, ali ne da je jaka i ne da je snop rasprsen!

Evo i po koja slicka..
1) Fina 50W, samo sto je bio neki kvar, pa vise od pola LEDki nije radilo kad je dosla. Sredio cale lako, sada radi. Ali slika prikazuje kakvo je svetlo
2) Dobra sijalica, ali slikana da se vidi koliko je sirok snop. Svetlo je bolje od ovoga na slici, primetno, sto se vidi na trecoj slici :)
3) Dobra sijalica.
4) e14, koja bas deluje zelenkasto svetlo, kao sto se vidi na slici. Dobro osvetljava, nije neprijatna za kupatilo, ali nema sanse da je warm white.
 

Prilozi

  • 20160623_042303.jpg
    20160623_042303.jpg
    99 KB · Pregleda: 144
  • 20160623_043042.jpg
    20160623_043042.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 143
  • 20160705_035206.jpg
    20160705_035206.jpg
    945.4 KB · Pregleda: 144
  • 20160705_035220.jpg
    20160705_035220.jpg
    1,002.2 KB · Pregleda: 131
Evo kako izgleda ona ZAPova sa GearBesta. Nema sanse da je ono 20w (ni kineskih, imam e27 od 30w, 3x je jaca cini mi se), a i ne bih rekao da je SMD 5730/36?

E sad koliko je jaka naspram obicnih G9 ne mogu da procenim, to cu kada mi stignu gomila od 30 G9 :) sa Alia pa da mogu kod mojih da isprobam na tenane :) Jaca je od keramicke G9 koja je bila u ovom lustera prilicno, ali ta G9 je licila kao da je 5-10W halogena:)
Pored one velike "zelene" na zadnjoj slici prosle poruke imam dve male e14, od "15w". Cini mi se jace svetlo, ali verovatno je varka u pitanju, jer su one u manjem prostoru, koje prilicno reflektivan (? prilicno se svetlo reflektuje u toaletu), dok je ova proba sa slike iz ove poruke u mnogo vecoj prostoriji.

Ocigledno je da manje rasprsuje od one e27 sa dobrom bojom. A i boja svetla je zelenkastija kao i one velike e14 :(
 

Prilozi

  • 20160708_151540.jpg
    20160708_151540.jpg
    605.7 KB · Pregleda: 115
Ljudi jel valjaju ove cene...nisam do sada nikada pazarivao ove led sijalice a vidim dobar popust dali...

45d8118f0ab2a46b4a3e96cd7aba3aed.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za philips su ovo odlicne cene koliko sam ja video da kostaju inace...
 
Phillips daju stvarno prijatno svetlo. Jedino sto ili nemaju disipaciju (ove pljosnate recimo, probao sam ih, previse fokusirano), ili su slabe, jer ne rade ih nesto jace.

Ali cene su super! Uzmi jednu okruglu, ne ove pljosnate i vidi da li ti odgovara jacina prvo. Ako odgovara stvarno su super.

Gde je ovo inace?
 
Nemogu bas da biram @alfaunits imam sve lustere i plafonjere u sobi sa malim grlom. Interesuje me jos da li te led mogu da rade sa potenciometarskim prekidacem ili iskljucivo on/off?

Univer u Ns inace Deki ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
UniverExport?

Malo grlo ili malo mesta?:) Grlo je grlo, e27. A nisu nista vece od obicnih incandescent, pa moraju stati, ako je stara stala.
Ako mislis da su e14, to nema veze, valjda ima i ne-pljosnatih e14 :)

LED cest dolaze sa dimmerom, ali ne znam da li smeju nezavisni dimmer da koriste.
 
Da, univerexport. Imas na slici sto sam okacio, vidi se tacno one okrugle redovne da imaju veci taj donji deo od ovih malih pljosnatih. Problem su mi te plafonjere sto imaju otvor samo 4.5cm (bas sam merio jutros). Poneo sam metar pa cu videti na licu mesta kakva je situacija.

Ne znam sta je dimer :) ...ali kad odvrnem potenciometar do kraja valjda dobija dovoljno jaku struju da ce da pocne da svetli...ili gresim!?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Videh danas u UE bas, shvatam na sta mislis za velicinu :( Nisam ni primetio da je taj deo iznad grla siri, mada ne kapiram gde to smeta lusteru, al' OK :)
Ovo sto ima kod nas u UE (6.5, 11 i 13.5W) su OK, s' tim da one najjace su preskupe (1500 su bile, na popustu su 750), ove ostale su extra cena i topla preporuka.

Ovu pljosnatu imam bas jednu od 5 ili 5.5W ne znam tacno, svetlo je stvarno prijatno, ali kao sto rekoh, nema tu nikakve disipacije, ne vidim primenu. Za osvetljenje sobe nije dovoljna, a za radno svetlo je ipak slaba. Moze da posluzi odlicno za mesta gde dugo stoje upaljena svetla, ali ne treba nesto konkretno (tipa hodnici).
Ili vise njih u lusteru, uperene na razlicite strane, min. 4 komada.

Dimmer (od dimming - zatamnjenje) je potenciometar bas, kada mu je namena da promeni jacinu svetla. Ako odvrsnes do kraja potenciometar je kao da ga nema, tada sigurno rade.
 
Evo kako izgleda ona ZAPova sa GearBesta. Nema sanse da je ono 20w (ni kineskih, imam e27 od 30w, 3x je jaca cini mi se), a i ne bih rekao da je SMD 5730/36?

BTW, da se ne uvredi ZAP slucajno, hvala na preporuci sta da se trazi, tako sam stigao do prave stvari uz korak-dva vise!
 
@alfaunits mislio sam na to e27 i e14, sad sam skontao da je to ustvari oznaka za velicinu grla ili kako vec zoves taj spiralni deo dole sto se uvrce. Pazario sam svakojake za 40e. U sobi imam u svakom cosku po jednu tu od 40w + 3x40w na sredini u plafonjeri, bice mi sasvim dovoljno. I ne treba mi veca disipacija vec samo da duze traju od ovih redovnih, dosadilo mi svake godine da moram da odvrcem sve one silne srafove i menjam sijalice ;)

I super ako ce da radi sa odvrnutim potenciometrom, vise mi ni ne treba.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Mozda ce i sa prigusenim potenciometrom (odatle i rec dimmer :)), ali to vec nemam pojma.
Pogledaj na kutiji na kojim voltazama rade, ima nekih koje su 65-240V, onda mogu sa potenciometrom i da se smanjuju. Ove standardne, koje su 180-240V ne bi smele. (potenciometar valjda smanjuje napon, jel' tako?)
 
Nazad
Vrh Dno