Šta je novo?

G4/G9 sijalice >50W?

BTW, da se ne uvredi ZAP slucajno, hvala na preporuci sta da se trazi, tako sam stigao do prave stvari uz korak-dva vise!

ne vredja se ZAP tako lako :-devil-:

ove u univerexportu philipsove
e27
100W 770 din tj rsd
75W 470 rsd (po meni ova svetli jacinom kao one koje sam ja preporucivao) pise 11W 2700K boja

e14
40W 370 rsd

cene beograd
ocito u NS nize cene :D

PS
ja sam narucio od 156LED pa kad stignu da vidimo sta se desava :)
 
Poslednja izmena:
Gde si porucio? Javi bas kakvo je svetlo.

Nisu nesto bitno nize cene u NS, 30din za ovu od 100w, a ne vidim da ima 75w na Proday-ovoj slici.
 
Gde si porucio? Javi bas kakvo je svetlo.

Nisu nesto bitno nize cene u NS, 30din za ovu od 100w, a ne vidim da ima 75w na Proday-ovoj slici.
Ima. Juce sam nakupovao svakojakih za 5000din, jos nisam stigao da namontiram nista, videcu vcrs ako ugrabim vremena.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ajde pa baci neki fotku kako izgleda bas disipacija svetla, zivo me zanima.
 
IMG_20160827_225957.jpg

da li ti ovo odgovara? pre nego sto je vracen poklopac plafonjere 75W
 
Hmm, ne. Slikaj sobu ili zidove. Po ovome bih rekao da aparat nije u stanju da isprati dobro svetlost pa preuvelicava neke delove (ili smanjuje osvetljenje drugih), pa izgleda kao da je disipacija slabija.

Deluje mi belo ovo svetlo inace???
 
nije belo. zuto slicno obicnim sijalicama. slika je sa mobilnog
 
zavrsen popust u univerexportu za LED.
sad je popust na fluo philips sijalicama :-(

http://elakolije.univerexport.rs/online.php?kat=e0005

intersantno je recimo da imaju dve vrste led philips sijalica od 75W razlika u ceni drasticna 470 - 350 rsd. (na popustu)

od 350 pakovanje (isto ovakvo samo 75W i pise 10.5W)
pro_v_1173962.jpg
od 470 (75W tj 11W)
pro_v_1173209.jpg

kad uzmete u ruku ova skuplja izgleda kvalitetnije (plastika kao i samo grlo sijalice).
i jos jedna razlika 2700K (skuplja) naspram 3000K ( i nije neka primetna razlika u boji)
 
Ja sam uzeo te jeftinije od 75w (u kutiji)...vise mi odgovara belo svetlo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
uzeo sam ja obe ali mala je razlika tu u svetlu obe su zute, tek tamo preko 5000 su belo svetlo :p
 
Da se vratim malo na temu g4, za sada nisam nasao dobre. Samo g9 :(
 
Probao sam malo potrosnju ovih sijalica. G9, miks 45 komada 56D/69D otprilike pola pola i mozda 4x102D. 8h non-stop potrosnje - manje od 2kWh potroseno.
Znaci oko 10w realne potrosnje za 69D, sto je taman negde oko 70W po svim kriterijumima stavlja, ako se ne varam? (cini mi se da je svetlo otprilike kao 75W obicna, po spec. je 1 SMD5370 tacno 1W, 69W znaci, i otprilike su LED 7x jace od obicnih na istoj wattage?)

U svakom slucaju, velika razlika u pozitivnom smislu. Jedino bih voleo da su manje i lepse kao halogene g9 :)
 
ja sam narucio od 156LED pa kad stignu da vidimo sta se desava :)

I kakve su? Jel' maltene identicno opisu koji sam dao za one druge sa Ali-a? (pretpostavljam da isti SMD sa istim izgledom svi od iste fabrike porucuju :))
 
bile su dobre :D

Šalim se čim sam se dokopao ovih philipsovih u pola cene sve u kući i stanu sam stavio philipsove. Ove su ostale za rezervu :d
 
Ja nisam mogao, preslabo mi je svetlo :( Moralo bi previse njih, i plus je "belkasto" bas zbog matte stakla. A steta inace po onim cenama.
 
Nazad
Vrh Dno