Šta je novo?

Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

Gde mogu da narucim ventilator za TX3 i po kojoj ceni?Zamenio bih postojeci koji je postao dosta bucan(6-ta godina kako je u upotrebi)
 
Onda vas molim da prenesete centrali predlog da se napravi takav kabl i pakuje sa (polu)modularnim napajanjima umesto drugog 3xSATA :D

Pozdrav

Bolje da imas viska konektor nego da ih bude manje, pa s toga tvoj predlog iz licnog iskustva smatram losim.

Ja bi predlozio da se raspon izmedju konektora malo poveca, za oko 2cm, da se moze lakse manipulisati njime i pristupiti uredjajima (hdd, ssd, optika...).

Definitivno bi mogao postojati po jos jedan naponski kabl jer se cesto ne moze sa postojecim kablovima u pakovanju pristupiti svim uredjajima.

Evo moj primer, ako u Fractal R5 kuciste (i slicna) stavimo ssd iza maticne ploce, ode jedan celi kabl samo na njega, "propadose" 2 konektora.
Iz tog razloga sam ja na mome kucistu morao za optiku koristiti molex i sata adapter da bi optiku priklucio...

Pozdrav celom CM timu!
 
Svako svoju muku vuče :D Ja kad bih sad ubacio SSD iza ploče, morao bih da uzmem još jedan kabl, pa bi (polu)modularnost izgubila poentu.

Ja sam uz napajanje dobio 2 kabla sa po 3 sata priključka i jedan kabl sa 3 molexa (i flopijem :d ). Iskreno, ne znam kome treba više od 4-5 sata uređaja, a ni molexi nisu toliko rasprostranjeni. Zato mislim da bi kombinacija pakovanja:
• 3 x sata
• 2 x sata + 1 x molex
• 2 x molex + 1 x sata (eventualno 3 x molex, mada to je možda previše molexa)
bila bolja. U tom slučaju većina bi mogla da prođe sa samo jednim kablom umesto 2, ili sa 2 umesto 3. Ne vidim scenario u kom je trenutno pakovanje bolji izbor. Jedino ako nekome treba 6 sata priključaka i nijedan molex.

Kao što rekoh, trenutno imam samo HDD na SATA kablu i Fan kontroler na molexu. Tako da meni “propadaju” 4 konektora :) Verovatno ću onda da uzmem SATA -> Molex adapter i izbacim jedan kabl, ionako mi je HDD odmah ispod kontrolera. A ako/kad dodam SSD, on će biti odmah ispod HDD-a, pa možda stavim sve to na jedan kabl.
 
Cooler master MasterGel Pro.
Da li je normalno da ova pasta/gel, nece da se razmaze uopste?
 
Cooler master MasterGel Pro.
Da li je normalno da ova pasta/gel, nece da se razmaze uopste?

Pozdrav,

Ta pasta jeste vece gustine nego ostale, mada bi trebalo da se razmaze.Ukoliko imas problem da razmazes pastu, mozes staviti tubu na kratko u casu tople vode da smeksa malo pa zatim probati da naneses i razmazes .
 
Do nedavno ih je bilo na stanju ali ih trenutno nema:

Cooler Master Elite 120 Advanced ili Cooler Master Elite 130

Može li se dobiti informacija hoće li i kada biti ponovo raspoloživi.
 
Do nedavno ih je bilo na stanju ali ih trenutno nema:

Cooler Master Elite 120 Advanced ili Cooler Master Elite 130

Može li se dobiti informacija hoće li i kada biti ponovo raspoloživi.

Pozdrav,

Sredinom novembra se ocekuje dostupnost Elite 130 modela.
 
Pozdrav, interesuje me zasto CM ne daje 5 godina garanciju na CM Liquid Pro 120 u domacim prodavnicama vec samo 2? toliko sam dobio napismeno ovde da ne imenujem prodavicu...
 
Da li ce uskoro biti neki uvoz za kuciste Mastercase 5 Pro? Na sajtovima prodavnica redovno prijavljuju da to kuciste postoji na stanju ali kada nazovem nigde ga nema.
 
Da li ce uskoro biti neki uvoz za kuciste Mastercase 5 Pro? Na sajtovima prodavnica redovno prijavljuju da to kuciste postoji na stanju ali kada nazovem nigde ga nema.

Pozdrav,

Ocekivano kraj decembra , pocetak januara 2017 da se pojavi MC Pro5 u ponudi kod nas.
 
Pozdrav,

Ocekivano kraj decembra , pocetak januara 2017 da se pojavi MC Pro5 u ponudi kod nas.

Hvala. Uzeo sam. Snasao sam se i zadovoljan sam. Ima nekih malih propusta ali je uglavnom ok.

Ono sto me mnogo vise interesuje jeste da li se zna kada ce MasterCase 7 ili MasterCase Maker 7 biti dostupno u prodaji? Za sada je samo predstavljeno na Computex-u.
 
Pozdrav,

Interesuje me da li imate negde u ponudi zamenske jastučiće za uši za slušalice CM Sirus 5.1? Ovi od skaja, ili neke kože (šta su već) su pocele da se habaju pa me interesuje da li u Srbiji, preko zastupnika mogu da se nabave/kupe i po kojoj ceni? Ima ih na internacionalnom CM store-u, kostaju 3.5 evra, ali je isporuka do Srbije 7.5 evra :D, pa ako postoji mogućnost da se kupe ovde, bilo bi lepo. Bio bih jako zahvalan ako biste mi se javili sa ovom informacijom. Može i ovde, a može i preko pp. Hvala i sve najbolje! ;)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Interesuje me da li imate negde u ponudi zamenske jastučiće za uši za slušalice CM Sirus 5.1? Ovi od skaja, ili neke kože (šta su već) su pocele da se habaju pa me interesuje da li u Srbiji, preko zastupnika mogu da se nabave/kupe i po kojoj ceni? Ima ih na internacionalnom CM store-u, kostaju 3.5 evra, ali je isporuka do Srbije 7.5 evra :D, pa ako postoji mogućnost da se kupe ovde, bilo bi lepo. Bio bih jako zahvalan ako biste mi se javili sa ovom informacijom. Može i ovde, a može i preko pp. Hvala i sve najbolje! ;)

Evo ovde javno da se zahvalim i da pohvalim ekipu iz Cooler Mastera. Kad sam napisao poruku iznad, javili se, i posle odredjenog vremena mi obezbedili nove jastucice za slusalice. Tako da, hvala jos jednom, i sve pohvale na komunikaciji i saradnji. Pozzzz :D
 
Pozdrav,
Da li postoji mogucnost da se nabave one "zabice" sto spajaju odmoriste za dlanove sa tastaturom Suppressor posto su mi obe pukle? Ostavicu sliku ispod da bude jasnije. I da li se ocekuje u skorije vreme mogucnost kupovine dodataka za MasterCase 5 u domacim trgovinama posto je u septembru cini mi se pominjan i neki giveaway nekih dodataka ovde na forumu ali nije bilo nista od toga a preko CM sajta je postarina bas velika?
Hvala unapred
zabice.jpg
 
Pozdrav, imam jedno pitanjce. Imam CM G650M sa garancijom od 36 meseci. Pošto vidim da CM kao prozivođač daje garanciju od 5 godina na GM seriju napajanja, interesuje me da il preko CM-a u Srbiji može da se ostvari garancija tokom četvrte i pete godine od kupovine? Hvala bogu sve je ok, pitam čisto informativno :) Hvala unapred.
 
Pozdrav,
planiram da uzmem MasterCase 5 kuciste. Da li staju komotno ove komponente:
CPU: INTEL Core i7-6800K 3.40GHz 2011-3 BOX
Hladjenje: Noctua NH-D15
GPU: SUS STRIX-GTX1080-8G-GAMING GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X - 2 kom u sli
Ploca: ASUS X99-DELUXE/U3.1

I koje kulere preporucujete da uzmem uz kuciste s obzirom da uzimam osnovnu verziju istog koja ako se ne varam nema ni jedan standardno? Ne bih vodeno hladjenje trenutno razmatrao, vec kulere i da dobro provetrim...da li uzeti i top cover ili je on samo pogodan za vodena hladjenja?
 
Uz kućište idu dva ventilatora koja lepo odrađuju posao. :)

Naravno da će sve da stane.

Ako ti zatreba još jedan kavez za HDD, javi se.
 
Meni se cini da uz pro idu ventilatori a uz obican mastercase 5 samo 1. Ali super ako je tako.
 
Pozdrav CM-u,
Zanima me gde mogu da nabavim kablove PCIe za graficke na CM V850 kao i molex kablove? Iskoristio sam na drugim V850 spajao sam po 4 graficke na jedno napajanje a ima samo 4 molex konektora na jednom V850 tako da sam brzo ostao bez kablova.
 
V850kablovi.jpg

hvala ekipi Cooler Mastera poslali su mi besplatno kablove i resili problem svaka cast na gestu i profesionalnosti :wave:
 
Da li se zna kad ce biti MasterCase Pro 6 dostupan kod nas?
 
Da li imate u nekoj od maloprodaja Elite 110 kućište, izgubih pola dana zivkajući radnje, i nigde se ne može pogledati, samo poručiti pa čekati do ponedeljka, utorka?

sent from my Sokoćalo
 
Jedno pitanje,

Posedujem V6 GT kuler, najverovatnije cu preci na AM4 platformu, medjutim, zeleo bih da zadrzim kuler. S' obzirom da isti nema podrsku za pomenutu platformu, da li Cooler Master planira nesto po ovom pitanju?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno