Šta je novo?

Cooler Master Vam stoji na raspolaganju

Tom napajanju sigurno nije ne znam sta radjeno fizicki. Mozda je skinut poklopac i vent zbog slikanja i to je to. Sto se samog testiranja tice to je nesto sto bi svako napajanje trebalo da izdrzi bez problema. Znam da se gura do kraja da se vide limiti ali zastite su svakako tu. Ako se vec nesto desi napajanju te klase znaci da je napajanje felericno. Pa i ta silna napajanja koja rade na mining rigovima rade 24/7 pod stresom u svakakvim uslovima pa rade i dalje bez problema. Ja sam isto vlasnik 2 CM napajanja i pritom rudarim tako da savrseno znam sta znaci opterecenje.

CM je do sada pazio na ime i na brend, video sam da su ljudima X puta izlazili u susret i resavali im probleme tako da mi stvarno nije jasno sta je zapelo ovog puta.
Isto me cudi da CM ne zanima zbog cega je umrlo napajanje visoke klase.
Pitanja za CM:
Zasto taj test hw uopste dospeva na oglase? Ja sam isto tako kupio jedno vase napajanje, nije test primerak ali isto nemam ni racun ni garanciju jer je dobijeno na poklon. Jel zelite da mi kazete da ni ja nebih mogao da ostvarim nikakvu reklamaciju u slucaju da mu se nesto desilo zato sto nemam fiskalni?
Pozdrav,

Mi smo se i ovaj put potrudili da resimo problem i ponudili opcije za resavanje problema na kraju.Ovde je insistirano na resevanju problema servisom napajanja koji mi zvanicno nemamo niti smo u mogucnosti da otvorimo zvanican servis.Takodje,ne mozemo mi nekoga uputiti u "neki servis"ukoliko nemamo nas zvanicni,to bi tek bio totalni apsurd.Znamo kako se doslo do napajanja i znamo da je naglaseno pri kupovini da nema garancije na napajanje.

Ukoliko bi kupio napajanje regularnim putem bilo kog proizvodjaca i skidao poklopac i na taj nacin uklonio stiker,da li bi ti uvoznik/prodavac/proizvodjac priznao garanciju?Imaju neke procedure koje se moraju ispostovati,zar ne?

Pricu smo zavrsili i molimo vas da se vise ne vracamo na istu.

Sto se tice tvog slucaja i kupovine napajanja, zamolili bi te da nam na PM posaljes model PSU i serijski broj.Ranije nismo imali praksu da pokrivamo nagrade/poklone garancijama , tu praksu smo promenili.Trudimo se da sve proizvode koje smo kao kancelarija podellili na nagradnim igrama,turnirima....itd,pokrijemo garancijom direktno preko nase kancelarije.
 
Jesu li ti kupili i sladoled?

Ovo ti je već drugi providan šliht u par dana, jesi li ti bot, ili čovek? Da li mi veruješ da je i njima samima neprijatno, ali ne znaju kako da te zamole da ih više ne braniš na takav način? :D

Da se vise ne zamlacujemo, procitaj koliko je ironije i bezobrazluka u tvojem pisanju. Skaces i u drugu temu i tamo me prozivas :mad:
Sta si ti bog otac da mislis i predpostavljas sta je ko radio i sta je ko mislio i sta je mislo CM na moje pisanje. Ja ne kakim pare, ne padaju mi sa neba,
CM tj. ovlasceni servis Comtrade zamenio mi je havarisano hladjenje novim (16000 din kosta hladnjenje), crkla je i graficka,
CM mi je kupio novu graficku, mozda za tebe sica 16000 din, 2 klase iznad moje graficke. Po trebi treba da pljunem ljude iz CM posred cela sto su to uradili,
tako ti rezonujes. Opsta kultura nalaze da se ljudima zahvalim na trudu i cimanju sa servisom da se sve odradi kako treba.
UPS za koji sam se zahvalio Altiju kosta 20000 din, jer opet trebalo da pljunem Alti posred cela sto su mi dali novi u roku 48 sati.
Dobavljac Pin copmputer i prodavac u winwin prodavnici kecali su me mesecima, Pin ne priznaje garanciju, prodavac sakrio UPS.
Kad sam se obratio direktno Altiju preskocio sam trgovca, Pin koji je dobavljac i serviser i resio problem.
To sve tebi smeta, ti imas problem koji nisi resio pa sam ja po tebi covek od 60 godina šlihtara, bot, ljigavac od koga se gade u CM i prodajem se za sladoled.
Procitaj koliko si samo uvreda izneo na moj racun ali ti to ne kapiras jer mislis da si faca a i tolerisu ti ovde na forumu, sto reko
covek na drugom forumu bio bi banovan odavno.
Da imas imalo opste kulture i vaspitanja a to se nosi iz kuce izvinuo bi mi se ovde javno njkrupnijim boldovanim slovima da svi vide i procitaju.
Ende od mene
 
Pozdrav,

Mi smo se i ovaj put potrudili da resimo problem i ponudili opcije za resavanje problema na kraju.Ovde je insistirano na resevanju problema servisom napajanja koji mi zvanicno nemamo niti smo u mogucnosti da otvorimo zvanican servis.Takodje,ne mozemo mi nekoga uputiti u "neki servis"ukoliko nemamo nas zvanicni,to bi tek bio totalni apsurd.Znamo kako se doslo do napajanja i znamo da je naglaseno pri kupovini da nema garancije na napajanje.

Ukoliko bi kupio napajanje regularnim putem bilo kog proizvodjaca i skidao poklopac i na taj nacin uklonio stiker,da li bi ti uvoznik/prodavac/proizvodjac priznao garanciju?Imaju neke procedure koje se moraju ispostovati,zar ne?

Pricu smo zavrsili i molimo vas da se vise ne vracamo na istu.

Sto se tice tvog slucaja i kupovine napajanja, zamolili bi te da nam na PM posaljes model PSU i serijski broj.Ranije nismo imali praksu da pokrivamo nagrade/poklone garancijama , tu praksu smo promenili.Trudimo se da sve proizvode koje smo kao kancelarija podellili na nagradnim igrama,turnirima....itd,pokrijemo garancijom direktno preko nase kancelarije.

Hvala puno na odgovoru, nema potrebe da se maltretirate. Moje napajanje je ispravno i nece biti ikakve potrebe za intervencijom. Drago mi je da ste promenili odluku i resili da pokrivate i te uredjaje jer je to jedino ispravno.

Sto se tice onog gore napajanja... Da sam ga ja kupio i otvarao razumem da bi bilo problema. Ali vi ste ga dali novinarima, ljudima koji to rade ko zna koji put u zivotu. Poklopac se skida da bi se islikale komponente unutra, nista vise. Da ste prodavnica u kojoj je kupljeno napajanje razumeo bih vas zasto ne mozete da preuzmete odgovornost ali kao zaspupnik ozbiljne firme... Izvinite ali nisam bas siguran koliko razumem ovu situaciju. Ja priznajem da sam odmah skocio na njega i da odbranim vas jer znam koliko ste dobrog posla odradili do sada ali sada stvarno mislim da je napravljen propust.
Ovde je na gubitku samo krajnji potrosac i shvatam zasto je momak isfrustriran. A siguran sad da on vise CM nece kupiti u zivotu. Toliko.
Hvala jos jednom na odgovoru :)
 
Da se vise ne zamlacujemo, procitaj koliko je ironije i bezobrazluka u tvojem pisanju. Skaces i u drugu temu i tamo me prozivas :mad:
Sta si ti bog otac da mislis i predpostavljas sta je ko radio i sta je ko mislio i sta je mislo CM na moje pisanje. Ja ne kakim pare, ne padaju mi sa neba,
CM tj. ovlasceni servis Comtrade zamenio mi je havarisano hladjenje novim (16000 din kosta hladnjenje), crkla je i graficka,
CM mi je kupio novu graficku, mozda za tebe sica 16000 din, 2 klase iznad moje graficke. Po trebi treba da pljunem ljude iz CM posred cela sto su to uradili,
tako ti rezonujes. Opsta kultura nalaze da se ljudima zahvalim na trudu i cimanju sa servisom da se sve odradi kako treba.
UPS za koji sam se zahvalio Altiju kosta 20000 din, jer opet trebalo da pljunem Alti posred cela sto su mi dali novi u roku 48 sati.
Dobavljac Pin copmputer i prodavac u winwin prodavnici kecali su me mesecima, Pin ne priznaje garanciju, prodavac sakrio UPS.
Kad sam se obratio direktno Altiju preskocio sam trgovca, Pin koji je dobavljac i serviser i resio problem.
To sve tebi smeta, ti imas problem koji nisi resio pa sam ja po tebi covek od 60 godina šlihtara, bot, ljigavac od koga se gade u CM i prodajem se za sladoled.
Procitaj koliko si samo uvreda izneo na moj racun ali ti to ne kapiras jer mislis da si faca a i tolerisu ti ovde na forumu, sto reko
covek na drugom forumu bio bi banovan odavno.
Da imas imalo opste kulture i vaspitanja a to se nosi iz kuce izvinuo bi mi se ovde javno njkrupnijim boldovanim slovima da svi vide i procitaju.
Ende od mene

@Lega99 (mislio sam da ti je to godište) izvinjenje nije izvinjenje ako nije iskreno, odnosno ako je cinično, zato hajde da prvo nešto razjasnimo. Ako si stvarno iskusan čovek od 60 godina, a pod pretpostavkom da si samo "natrčao" u pogrešnom trenutku, čudi me kako nisi svestan da si svojim komentarom koji je bio očigledan utuk na moj, omalovažio mene i moj problem? Tebi su izašli u susret? Lepo. Meni nisu, pusti mene da se izborim za svoju pravdu, nemoj da me poklapaš! Koji drugi izbor ja imam u sukobu sa velikom firmom koja me ignoriše, osim da budem ludački uporan, mobilišem poštenu javnost i spremim se za rat sa njihovim vojnicima koji su raznim sitnicama kupovani baš za ovakve prilike? Firma ne sme direktno, to je korporativna politika, za to služe razni poltroni/botovi koji se isturaju u prve redove. Gde si pobogu ti baš našao da istrčiš dok puca na sve strane?
Za tebe sam ja negativac? Pa zar se ja njima nisam obratio krajnje ljubazno? Na to mi je dasa rekao da nemaju servis i postavio par generičkih pitanja čiji je zaključak da ako nemam račun, nemam tu više šta da tražim. I to na pm. Da ne vide ostali. To je trebalo da ja doživim kao podršku u temi podrške korisnicima? Pa šta sam ja? Ti si prošao odlično, ali pitam te šta bi ti uradio da su na tvoj problem reagovali kao na moj? Sagnuo bi glavu? Ja ih sigurno ne bih prozvao za servis i nebrigu da su mi dali bilo kakav predlog, bilo šta što bi ukazivalo na to da ih stvarno zanima moj problem, problem kupca - čoveka. Od firme takvog renomea se to očekuje, pogotovo u jednoj temi podrške korisnicima.
Kad je nametnut prekid vatre, kad je moglo da se sve završi, dobio sam poslednju uvredu, predloge uvijene u jeftini cinizam. Žalosno je što će zbog tog jednog arogantnog lika posledice trpeti cela firma.
Kolega, odrastao sam uz jednog plemenitog psa. Naučio sam ga mnogim stvarima, ali se uopšte ne stidim da kažem da sam neke naučio i ja od njega. Naprotiv, ponosim se time. Iako je bio pit bull, nikada nikoga nije ujeo prvi.
Na kraju želim da se uveriš da je razlika između mene i onih koje si branio i u tome što ću ja tebi i posle svih tvojih ružnih reči da se izvinim iskreno, ako nisi imao lošu nameru i ako sam ispao nefer prema tebi. Dakle, kolega @Lega99, u tom slučaju smatraj ove redove mojim (iskrenim) izvinjenjem.
 
U poslednjih par godina sam kupio 2 test napajanja i oba su crkla nakon nekog vremena. U pitanju su bili Cooler master pro 800w gold i Thermaltake evo Blue R2 850w, nije mi palo na pamet da ih reklamiram, jer sam ih platio 60% od trzisne cene i jos su ih otvarali kojekakvi likovi sto strucni, sto ne strucni radi testova. Cak u Thermalteku kad sam preuzeo napajanje nesto nije bilo vraceno na mesto pa se culo da lupa unutra, pa sam odneo da mi taj deo vrate gde treba. I sad ja treba da trazim da mi CM ili Thermaltake prihvati reklamaciju na te proizvode? A da ne pricam koliko bi bilo neisplativo i nebulozno placati popravku za takva napajanja, jer kvarovi nisu bili mali + uvek postoji rizik da nakon popravke opet crknu jer su bili namenjeni za napajanje mining rigova. Napajanja sam poklonio ljudima kojima trebaju za delove i kraj price...
Sada imam 2 CM vangarda i 2 seasonica X850 napajanja sa pisanom garancijom 5 godina i ne razmisljam vise. Ako nesto dumre dobijam novo i kraj price. Nauk, ne uzimam vise test napajanja jer su izuzetno skupa :D.
 
@FlySukhoi,

Uopste mi nije bila nemara da nekom stavljam so na ranu, Jos u diskusiji o pravima potrosaca na pp sam jednom useru objasnio
koje probleme sam imao sa UPS-om i kako sam to resio za 48 sati obracanjem na pravu adresu. Tom user takodjer sam napisao koji jos problem
imam i kad se resi da cu se javno zahvaliti ljudima iz CM. Ponavljam ekipa CM bila je super korektna iako sam im mozda dosadjivao i previse.
 
Samo da se iskreno zahvalim Cooler Master -Vendor official support'u :)
Uzeo sam sluske - hvala najlepse!
 
Postovanje,

Nadam se da mogu da postavim pitanje u ovoj temi .

Pokusavam da nadjem ovo kucishte kod nas :

Elite 120 Advanced White [RC-120A-WWN1]

ali bezuspesno.

Da li ga ima uopshte kod nas ? Ako ne, da li ce biti doticnog ?

Unapred Hvala :wave:
 
Postovanje,

Nadam se da mogu da postavim pitanje u ovoj temi .

Pokusavam da nadjem ovo kucishte kod nas :

Elite 120 Advanced White [RC-120A-WWN1]

ali bezuspesno.

Da li ga ima uopshte kod nas ? Ako ne, da li ce biti doticnog ?

Unapred Hvala :wave:

Pozdrav

Bela verzija ovog kucista nije dostupna kod nas nazalost, i nece se pojavljivati.
Nas distributer je uvozio crnu verziju, i nje bi trebalo da jos ima u maloprodaji.

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-elite-120-advanced-rc-120a-kkn1/comp_comp_case/54/1821
 
Pozdrav Cooler Master
Interesuje me da li ce kod nas ponovo biti dostupna tastatura CM Storm Quickfire Pro [Red Swithc] i od kad?
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Cooler Master
Interesuje me da li ce kod nas ponovo biti dostupna tastatura CM Storm Quickfire Pro [Red Swithc] i od kad?
Hvala unapred

Pozdrav

Quickfire Pro tastatura se vise ne proizvodi. Umesto nje sada je dostupna Quickfire Ultimate SGK-4011-GKCM1-UI, sa full LED osvetljenjem, ali sa brown switchevima
 
Pozdrav, da li negde može da se kupi Intel backplate za Seidon 240M(sa šrafovima što dolaze od gore)?
 
ja imam cooler master quick fire rapid i i ne znam zasto ne mogu da prebacim novi firmware sa sajta
 
Imam par pitanja u vezi CM690 III koga razmatram za novi build. Kolika je maksimalna dužina grafičke kartice sa gornjim HDD rekom razvučenim na 3.5" poziciju? ASUS GTX780 DC2 je dugačak 11.6", da li bi on mogao stati u kućište u gore navedenim uslovima? Takođe me interesuje klirens za velike vazdušne kulere. Na CM sajtu piše da je maksimalna visina tower kulera 171mm, da li mogu da se pouzdam u ovaj podatak sa Phanteksom PH-TC14PE koje je sa ventilatorima visok baš toliko?
 
Imam par pitanja u vezi CM690 III koga razmatram za novi build. Kolika je maksimalna dužina grafičke kartice sa gornjim HDD rekom razvučenim na 3.5" poziciju? ASUS GTX780 DC2 je dugačak 11.6", da li bi on mogao stati u kućište u gore navedenim uslovima? Takođe me interesuje klirens za velike vazdušne kulere. Na CM sajtu piše da je maksimalna visina tower kulera 171mm, da li mogu da se pouzdam u ovaj podatak sa Phanteksom PH-TC14PE koje je sa ventilatorima visok baš toliko?

Pozdrav,

Obzirom u kakvoj poziciji zelis da koristis HDD rack maksimum VGA koja moze biti instalirana je 11", tako da neces moci instalirati VGA koju zelis.
Sto se tice visine coolera 171cm koliko je i deklarisan maksimum za 690III, mislimo da je preblizu i ne bi smo ti preporucili 690 III za instalacije komponenti koje si naveo.

693-VGA size.jpg
 
Koliko vidim Storm Trooper je prvi sledeći po ceni koji ima dovoljno mesta za velike grafičke kartice i lep broj mesta za 3.5" hard diskove. Će da se kupi.
 
Gde mogu da nadjem kupovine radi CM Silencio 650 ?

Zvao sam par radnji koje ga imaju u cenovniku ali ne i na stanju... nude mi 652 ili 550 a ta dva mi se ne dopadaju...
 
Poslednja izmena:
COOLER MASTER - Storm Scout 2
Juce sam ga pazario, a danas sam sinu sklopio komp.Samo reci hvale. Prvo dolazi sa tri venta 12 (od toga dva prednja sa crvenim ledom, mozda bi trebali razmisliti i o plavim ledovima) ima mesta za jos 5 kom. ako treba nekome. Za sve ove godine, sam naucio jednu stvar a to je da su filteri najvaznija stvar na kucistu. Ovde ih ima gde treba (sa prednje strane i sa donje strane) tu je mozda i jedna mala zamerka, sto na prednjoj masci na donjoj strani (gde se hvata da bi se odvojila od kucista) postoji rupa za ruku, a nije pokrivena filterom. Videcete koliko ce prasine uci tuda. I mozda je trebalo staviti filtere i na bocnoj strani za 2 venta.
Inace kuciste je EXTRA EXTRA EXTRA...
 
Zvao sam i njih ali nema na stanju i nisu sigurni da se moze naruciti...

Nista ostaje mi da potrazim neko polovno... ili eventualno neki drugi model...
 
Kako mogu da kupim
360011140-GP 200mm filter . . . . 5 kom?
Pozzzz
 
Zanima me odakle mogu da naručim šine za hard diskove (kućište HAF 932). Gledao sam na sajtu nisam bas primetio da ih imaju.
 
Skapam kumu jednu mašinu i izbor nam je pao na CM Storm Scout 2 Advanced i B700 napajanje i sad bih pre nego što poručimo da proverim sa vama pošto nigde na netu ne mogu da nađem specifikacije kablova za B700, tj njihovu dužinu. Da li će moći B700 da dohvati 4+4 pin konektor ako ide iza ploče? Ne bih da ide preko ploče pa zato pitam
 
Skapam kumu jednu mašinu i izbor nam je pao na CM Storm Scout 2 Advanced i B700 napajanje i sad bih pre nego što poručimo da proverim sa vama pošto nigde na netu ne mogu da nađem specifikacije kablova za B700, tj njihovu dužinu. Da li će moći B700 da dohvati 4+4 pin konektor ako ide iza ploče? Ne bih da ide preko ploče pa zato pitam

Pozdrav,

Na nasem sajtu pod B700 imas opciju download , skini product sheet i na zadnjoj 4 strani imas specifikaciju kblova

http://www.coolermaster.com/powersupply/b-series/b700/
 
Nazad
Vrh Dno