Šta je novo?

AMD MANTLE

Mozda je zanimljivije brojati Mantle enabled AAA koji su izasli ove godine?
 
u svakom slucaju nista tanje od psyhX AAA koji su izasli ove godine :d
 
Mozda je zanimljivije brojati Mantle enabled AAA koji su izasli ove godine?

Ili gledati u sigurnu buducnost ;) Mass Effect, Mirror's Edge 2, Sleeping Dogs: Triad Wars, Battlefield Hardline, a nesto se suska oko GTA5 to ti dodje kao AAAAA title :)
 
Ili gledati u sigurnu buducnost ;) Mass Effect, Mirror's Edge 2, Sleeping Dogs: Triad Wars, Battlefield Hardline, a nesto se suska oko GTA5 to ti dodje kao AAAAA title :)

Dok sve te igre izadju, AMD ce bankrotirati ili ce se baviti nekim drugim poslom. U poslednjih mesec dana su im akcije pale duplo, tako da tu nista nije sigurna buducnost
 
Poslednja izmena:
Dok sve te igre izadju, AMD ce bankrotirati ili ce se baviti nekim drugim poslom. U poslednjih mesec dana su im akcije pale duplo, tako da tu nista nije sigurna buducnost
Kad bi zbog par mjeseci firme propadale ne bi bilo nijedne firme, tako da to nema nikakvog smisla što si napisao.
 
Oni propadaju zadnjih deset godina, a sada su na istorijskom minimumu po svim parametrima.

Nisu baš na istopriskom minimumu, jači su nego što su bili pre 1979. :d

Neće oni propasti, samo se bliži period kada će ih neko kupiti.
 
ja cekam sledecu generaciju APU-eva pa donosim finalnu prognozu.
 
Ne vidim ko bi mogao da ih kupi.
Pogotovo ne bez prethodnog razbijanja na manje delove.

Mantle je pokrenuo druge i to je nešto.

Mnogo je dobrih ideja izašlo iz AMD kuhinje ali su suviše mali da bilo šta nametnu kao pravac razvoja, a veliki koji tako nešto mogu su inertni...
 
Pa onaj kome treba GPU sekcija najvise, kao i patenti koji idu uz to (da ih ne smara nVidia kao sto smara Samsunga i Qualcomm). Firma koja ima inhouse CPU, a GPU jos uvek narucuje od drugih. Sta je za njih jedan AMD, cena akcija na berzi ko hebeni Minecraft...

x86 licenca sa protokom vremena vredi sve manje i manje.
 
x86 licenca sa protokom vremena vredi sve manje i manje.

Kupac ionako ne dobija po automatizmu x86, ako se ne varam, buduci da je takav ugovor sa Intelom. Doduse, sumnjam da bi tu bilo problema, jer je AMD kreirao x86-64 koju uz manje izmene koristi i Intel, tako da sumnjam da se ne bi postigli neki dogovor, jer im je svima to u interesu :)
 
Ono sto sam hteo reci jeste, da AMD danas vredi onoliko koliko vredi sekcija ATI unutar kompanije. x86-64 nece jos dugo, kada Apple predje na sopstvena jezgra u Mac seriji kompjutera, to ce uraditi i mnogi drugi. Onda je na Intelu da vidi sta ce dalje ciniti. Rezultati 64-bitne ARM bazirane arhitekture u Apple A8X i nVidia Tegra Denver su neverovatni a bice sigurno jos bolji.

Tranziciju na ARM planira i AMD, ukoliko se ne varam.
 
Odosmo u offtopic :) U principu se slazemo, samo ne mislim da je AMD blizu propasti ili kupovine od strane nekog drugog (licno vidim samo jednu kompaniju koja bi mozda bila zainteresovana, ali ne bih se kladio da bi se to moglo i desiti).
 
Developerima nije do toga, nazalost... Problem je sto ionako ima dosta stvari koje razlicito rade na AMD i Nvidia kartama + jos gomila stvari koje prave probleme u savremenim igrama koje treba resiti pre izlaska igre, a datum izlaska je uvek pre nego sto igra moze lepo da se "ispegla" :(

Necemo ulaziti u diskusiju koliko ljudi realno ima dvoglavu 295 - otprilike 0.0001% svih igraca...
 
Sto se tice karte, nju sam samo kao primjer naveo. Nije samo 295 pogodjena, vec sve SLI i Xfire kombinacije, kojih opet ima solidan procenat. Ali svejedno, developeri tesko da ce implementirati to bez nekog insentiva.
 
Da, dok je AMD promovisao Mantle spomenuli su da developeri mogu totalno da kontrolisu sta graficke/memorija radi u multiGPU modu renderovanja.

Sto se developera tice, za pocetak je najbitnije da veliki multiplatform engineovi dobiju podrsku za low overhead API-ove [uskoro cemo ih imati tri :D]. A sto se tice ostalih igara koje imaju custom engine-ove, to ce vec biti od lutrija od igre do igre. Svakako se nadam da ce Ubisoft podrzati DX12 kad vec ignorisu Mantle, AC igre dosta problema imaju sa DX11 CPU usage-om.
 
Poslednja izmena:
pride nismo dobili odgovor dal' ovo vazi za trenutne karte koje ce dobiti delimicnu dx12 podrsku (fermi,kepler,maxwell i GCN) ili treba full podrska.mene ovo izuzetno zanima jer imam CFX setap.
 
Realno :)
 
Microsoft najavio DirectX 12 za kraj godine, Mantle je tu ali se slabo koristi. OpenGL Next najavljen pre par meseci i za divno cudo stize do marta. Predstavljanje novog OpenGL-a ce biti na GDC-u i show ce voditi Valve uz EA, Epic, Oxide, kao i timovi iza Frostbite i Unity endzina. Nema ljudi iz nVidia sto verovatno znaci da je OpenGL zapravo modifikovan Mantle.

Join us for the unveiling of Khronos' glNext initiative, the upcoming cross-platform graphics API designed for modern programming techniques and processors. glNext will be the singular choice for developers who demand peak performance in their applications. We will present a technical breakdown of the API, advanced techniques and live demos of real-world applications running on glNext drivers and hardware.

http://schedule.gdconf.com/session/glnext-the-future-of-high-performance-graphics-presented-by-valve

Rekao bih da ce AMD da izleti sa novim kartama po zavrsetku GDC-a.
 
i meni tako deluje,sad ostaje samo da vidimo dal' ce nvidia biti uhvacena sa jos jednom lazi sa lepljenjem "directx 12" stikera.
 
Nazad
Vrh Dno