Šta je novo?

AMD MANTLE

Ništa pametno i novo na linku koji si postavio.
 
Još jedino fali da neko počne praviti native OGL igre za PC platformu (a da nije Linux). Zadnji veliki igrač je bio "id Software".
 
Najzad neki code... Dosadili ste sa PR. :) Nije mnogo ali dovoljno da se stekne utisak kako to radi.
Sviđa mi se.
 
Ima li nekih informacija, hoce li Mantle uopste proraditi na BF4 i 270x kartama ? Mislim Maj mesec je ?
 
Ima li nekih informacija, hoce li Mantle uopste proraditi na BF4 i 270x kartama ? Mislim Maj mesec je ?

Hm jos uvek nema? A ja taman skidan BF4 pomislih super da vidim kako to funkcionise na 270x.

Btw trazim po netu sada da li je moguce da ne mogu da nadjem neki link gde pise koje grafike su podrzane u bf4 sto se tice mangle-a?
 
Pa ima zvanicno Ali je neigrivo I neupotrebljivo trenutno.
 
Hm jos uvek nema? A ja taman skidan BF4 pomislih super da vidim kako to funkcionise na 270x.

Btw trazim po netu sada da li je moguce da ne mogu da nadjem neki link gde pise koje grafike su podrzane u bf4 sto se tice mangle-a?
Probaj, moze da radi nzm. od cega ima zavisi meni na 7850 radi mantle odlicno u bf4 a mom drugu ne, trenutno su podrzane zvanicno 260x, i 290x i valjda 7790.
 
Evo podesavanja su ista samo je mantle enejblovan na rezultatu drugog benchmarka phenom x2 560 otkljucan radi kao Phenom II x4 3600 Mhz 4 gige rama i asus 7970dc2t slike sve govore to je ista karta kao 280x.

Theif1.JPG Theif2.JPG dx11 Theif3.JPG Mantle Theif4.JPG
 
Ja u BF4 dobijam gori rezultat sa Mantle nego sa DirectX11, nece da predje 30fps :(
 
nece na bf da enejbluje mantle sa 14.6 drajverima dok na Theifu radi zato nisam benchmarkovao bf4 na 14.1 je radio bf gladje nego na dx dok sredim drajvere pa postavljam.
 
dx11_dx10_mantle_api_adoption.png

mantle_dx12_port_times.png

http://www.tweakpc.de/news/31582/mantle-zugkraeftiger-als-dx10-und-dx11-wegbereiter-fuer-dx12/
 
Meni tj grafikon liči na onu narodnu što je babi milo, to joj se i snilo, mada daj bože da grešim.
 
Ja u BF4 dobijam gori rezultat sa Mantle nego sa DirectX11, nece da predje 30fps :(
Cudi me meni od kako je ubacena podrska za Mantle radi bolje nego DX pogotovo od zadnjeg patch-a na 7850 na High podesavanjima ne pada ispod 45fps-a.
 
u bf4 sa mantle igram vec dugo, i fps je znatno veci nego sa direct x. U nekim mapama ide i do 180+ sve na ultra, dok sa direct x to nije bio slucaj.
 
http://www.pcworld.com/article/2364...ux-and-steam-boxes-with-its-mantle-tools.html

Covek kaze da je Mantle open source, ali mislim da on zapravo ne zna sta to znaci. Mislim da se AMD plasi da izbaci svu Mantle dokumentaciju javno jer lako moze da se desi da nVidia u roku od mesec, dva unapredi njihovu implementaciju i da Mantle bolje radi na nVidia kartama.

Zajedno su razvijali neke OpenGL ekstenzije i na kraju je ispalo da ekstenzije koje je razvio AMD mnogo bolje rade na nV kartama nego na AMD hardveru.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv intervju...

[YOUTUBE]8uoD8YKwtww[/YOUTUBE]
 
Nije to zrelo za indepth jos. A i nece skorije kako je krenulo.
 
Pa u tome je i poenta - sto ne treba ocekivati. Zato i kazem da nije zrelo jos za indepth. Sve je to jos u beta fazi.
 
DX12 na Windowsu ce raditi isti posao, OpenGL sa ekstenzijama vec radi isti posao na Linuxu (za nVidiju, posto na AMD to ne radi iako su ucestovali u razvoju). Za nVidiju ce DirectX i Windows postati preuski, kada naprave njihovu verziju APU/SoC na bazi graficke karte. To Microsoft nikada nece krsteno podrzati na Windowsu, jer im Intel nece dozvoliti. Zato nVidija pomaze Valveu koliko moze oko SteamOSa.
 
Nazad
Vrh Dno