Šta je novo?

MOTOROLA Moto G

Jako simpatican telefon za male pare i manje zahtevne korisnike...
Posle solidnog X modela ali nedostupnog za Evropu i sa paprenom cenom u odnosu na konkurenciju, ovo je pun pogodak, mladji brat Nexus modela...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ово је боља куповина од разних Huawei-ja, ZTE-ова, јефтинијих Xperia, Alcatela, Lg-a, Lenova, Prestigia и гомиле осталих. КитКет стиже у Јануару. Супер екран, батерија за цео дан, Горила 3, ФМ радио, нано заштитни филм унутра због заштите од влаге, измењиви поклопци, не само због боја, него кад се неки изгребе, само ставиш други. Е сад, волео бих да је камера 8Мп, да има 2GB рама, али онда не би коштао оволико. Нисам нигде нашао да има Knock ON, што бих волео да има као и Audio Always ON функцију као што има Moto X. Ако неко сазна нек објави.
 
Ovo ako bude sledece jeseni kod operatera definitivno uzimam :D
Mislim telefon je odlican, jeftin i jos je motorola sto znaci da ce biti popularan na xda i slicnim sajtovima.
 


za te pare odlican telefon.. bravo za motorolu :) amoled erkan ili.. ?
 
Poslednja izmena:
pošto su loše prošli sa prodajom moto X-a,ovo je bio logičan potez da ne bi skliznuli u ambis.
S obzirom da se najviše i prodaju telefoni ispod 200 usd/eur ovaj su dobro namestili
 
Ипак нема always-on voice recognition и active display као Moto X, али сам сазнао да има LED за нотификације лево од звучника, и види се и кад је затворен поклопац футроле. Изгледа да екран може да се пробуди без коришћења физичког тастера, превлачењем горе доле по истом два пута, што је ОК.

http://allthingsd.com/20131113/moto...oto-g-can-change-the-low-end-smartphone-game/

Obviously, Motorola had to cut a few things to hit even its price. The screen is smaller than the Moto X, and uses a less-expensive display technology. It also drops the always-on voice recognition, along with support for LTE networks and the active display that constantly pulses with the time and other notifications.

Генерално, иде се на смањивање цена телефона уз одржавање што веће функционалности. Самсунг је најавио да ће у 2014. више да ради на побољшању софтвера и лансирању јефтинијих телефона уместо врхунских. На свету има преко 5 милијарди људи који не могу да приуште да купе квалитетнији мобилни телефон. У наредној години се предвиђа да ће да буде продато преко 500 000 000 мобилних телефона јефтинијих од 200$. Реално, и мени се допадају S4, G2, N3 и сл. али и кад бих имао, никад не бих дао за мобилни 400, 600, 800 или 1000$ или евра. За 400е може да се купи пристојан лаптоп уместо садашњег топ модела мобилног који ће за пар месеци да постане друга лига и да изгуби половину вредности на тржишту. Изгледа да је ово Моторола прва схватила. Са овим телефоном може да се телефонира, шаљу поруке, ради и Скајп и Вајбер и да се играју захтевније игрице, слуша радио, па коначно сними и нека слика, одгледа филм, прочита и пошаље пошта, прегледају документа и то све за трећину цене рецимо С4 уз не значајно много одрицања од перформанси. Браво Моторола. Једва чекам да овај телефон стигне до нас.

ПС: НЕ радим за Моторолу.
 
Poslednja izmena:
Nije strasno sto nema SD slot, jer je 16gb verzija, cini mi se, samo 20e skuplja, a 16gb ili nesto manje je sasvim dovoljna za prosecnog korisnika kome je ovaj telefon namenjen, dakle taman stanu regularne aplikacije bez glomaznih igara 2-3gb, gps recimo 2gb, slike, video 2gb, muzika 5gb, to je 12gb i taman ostane malo, sto je sasvim ok... Bar je dobro sto je baterija promenjiva, a obicno no sd i nepromenjiva baterija idu zajedno...

Negde procitah da ce biti verzija i sa dva sima, samo je jos nigde nema, kad li ce se to pojaviti...
 
Nikako nije dovoljno. Nikad nemaš 8 ili 16 GB, jer sistem zauzme nekoliko GB (kod mene fali 4 "iz kutije"). Ako hoćeš GPS navigaciju, pozdravi se sa prostorom (npr. iGO Evropa je >3 GB, samo mape). Dodaj neki gigabajt muzike, keš sistema, snimanje kamerom - gotovo, nemaš više mesta.
 
a baš mora cela evropa da se ima? :)
 
Ne mora ni da se gubi vreme na treširanje telefona koji se neće kupiti, al' što da ne...
 
Misliš na negativnu kritiku koja je nekome sasvim opravdana? Pa jeste, ne mora.
 
"Nek se nose bla bla.." je više napušavanje nego kritika, ali u svakom slučaju besmislena jer se niko iz Motorole neće potresti zbog iste, a ni telefon koji kritikuješ neće reagovati samougradnjom slota za kartice. Nema šta ti treba - move on, ima toliko drugih koji imaju.
 
Shvataj kako 'oćeš, zabole me uvce. Nervira me sve rasprostranjenija praksa da se izostavlja mogućnost proširenja skladišne memorije i iskazujem svoje nezadovoljstvo, a pouzdano znam da nisam jedini koji ne bi kupio telefon samo zbog toga. Tema nije samo za hvalospeve.
 
nekima je ocigledno sve malo, pa i da daju sve bas sve, za 100 eura opet nesto ne bi valjalo.
 
E pa onda nastavi još žešće, nešto konstruktivno mora da se izrodi iz toga.
 
Nikako nije dovoljno. Nikad nemaš 8 ili 16 GB, jer sistem zauzme nekoliko GB (kod mene fali 4 "iz kutije"). Ako hoćeš GPS navigaciju, pozdravi se sa prostorom (npr. iGO Evropa je >3 GB, samo mape). Dodaj neki gigabajt muzike, keš sistema, snimanje kamerom - gotovo, nemaš više mesta.

Slazem se da je nemanje SD slota mana, ali kazem, ne za ovakav telefon iz ovakvog cenovnog ranga... Naravno uvek mozemo reci to im je 3$ vise da ugrade, ali tako su mogli da dodaju i ovo i ono, ali mislim da je za telefon koji je namenjen najnizem cenovnom rangu android telefona i prosecnim korisnicima ovo i vise nego sto treba da ima...

I naravno nije celih 16gb slobodno, nek bude i 12gb, ali kao sto napisah u to stane otprilike sve sto treba, gomila aplikacija, gps sa dovoljno mapa, malo muzike, dosta slika, i po neki video... Muziku uvek mozemo slusati i online sa Google music ili pandore ako bas treba da se slusa, a video do sada, bar mislim na seriju ili film nikad nisam gledao na telefonu, te ih tamo i ne drzim...

To sto nema SD veca je mana kod G2 ili Nexus 5, ovde i ne toliko...

Cak, skoro da mogu reci da mu je aplikacija za kameru bolja on Nexus-ove, ima i slowmotion, sto Nexus nema, ko zna zasto...
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je nemanje SD slota mana, ali kazem, ne za ovakav telefon iz ovakvog cenovnog ranga... Naravno uvek mozemo reci to im je 3$ vise da ugrade, ali tako su mogli da dodaju i ovo i ono, ali mislim da je za telefon koji je namenjen najnizem cenovnom rangu android telefona i prosecnim korisnicima ovo i vise nego sto treba da ima...

...

Muziku uvek mozemo slusati i online sa Google music ili pandore ako bas treba da se slusa, a video do sada, bar mislim na seriju ili film nikad nisam gledao na telefonu, te ih tamo i ne drzim...
Da se radi o cenovnom rangu ili ceni komponente, Moto X bi imala taj slot. Činjenica je da je kvazi-16 GB malo za moderan android telefon, kamo li 8.

Gugl očito hoće da se što više koriste njegovi servisi, što znači aktivnu vezu sa mrežom operatera, što dalje znači koštanje na mesečnom nivou. Slušanje muzike online, skladištenje u oblak, preuzimanje sa njema... to može da radi u Amerikama, Kanadi i zapadnoj Evropi gda imaju pristupačne flat pakete, ali u ostatku sveta gde Srbija spada, to je jako skup sport ogromnom broju pretplatnika. Takvom upotrebom taj jevtin telefon postaje vrlo skup za tržišta i korisnike koji neće/nemaju mnogo da potroše, a kojima je namenjen.

Preostaje im samo žongliranjem sa računarom kablom/wifi i kompromis šta će da im se nadje na telefonu u jednom vremenskom trenutku, naročito u 8 GB verziji.
 
Nazad
Vrh Dno