Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Goldi nemoj se ljutiti, ali ja na ovom grafiku ne vidim da se ATI karte testiraju sa 2xMSAA, a NVidije sa 0xMSAA

http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,5.html

Uz opasku da ostaje nejasno KAKO JE U TESTU GTX680 brza od GTX770?

Takodje ne vidim ni da GTX 770, kao i GTX680 imaju mali fps, a obe imaju "samo" 2GB memorije, a gle cuda to se ne dogadja ni u 1440p gde imaju 42fps

http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,6.html
Izvini druze ja GTX660Ti ne vidim nigdje valjda nije mogla pokrenut igru na ovim setovanjima evo slika pa je ti nadji :p
GTX660ti.png
Moram da dodam i ovo test je jedno live gaming drugo kad je u pitanju nedostatak Vrama i ova sa 2Gb ce raditi ali kad sjecne napuni ram tada skontas da si se za**** sto nisi za istu lovu kupio kartu slicni performansi (izrazeni u brojkama) sa vise Vrama.
 
Poslednja izmena:
Inace problem mi se ponovo manifestuje (ne pali ekran) tako da je ipak do kartice. Dummy tray resava stvar, za slucaj da jos neko ima problem.
 
ppredrag: Hoces da pricamo o kljakavim gtx-ovima koji nisu hteli da rade na default kloku?

Mislis o MSI GTX 660 Ti PE, par komada ovde na forumu? Mozemo, isto tako mozemo pricati o nesretnim Sapphire 7950 Boost koje je E**i uvezao pre 2 godine, pa svi potrcali da ih kupe, pa posle 2-3 nedelje svi vracali, ili hoces da pricamo o Gigabyte 7950 TF koja se kolegi odve sa foruma zapalila, a druga imala nagorelu stampu, pa su posle jos neki proverili i takodje trcali da menjaju? Moze samo napred, tu sam. ;)
Jesi li slucajno zaboravio gtx770(le) ili imas selektivno pamcenje? Mani me brendomanije. Prelezao sam ja te decije bolesti odavno.
 
Poslednja izmena:
Mozemo pricati i o referentnim 290x kartama ako zelis, 1GHz, ali su "malko" silazile pod opterecenjem na 750Mhz. ;)
 
sedeo,sedeo za racunarom,hoces dijagram? :) i dalje to ne remeti cinjenicu da 970gtx nema sta da trazi pored 280x krosfajra.
 
nvidija se placa vise jer ima bazu ljudi koji ce je kupiti bez obzira kakav krsh je karta. (primera radi 960-ka)
A svoje korisnike popisava kao i Apple, Titan X nije tu ni par meseci ima da izbace 980ti koja ce biti brza karta (zbog non reference pcb-a i mogucnosti overclocka) po znacajno nizoj ceni.

Sto se tice 280x, vrhunska karta za te pare, nista drugo u tom cenovnom rangu nema sta tu da trazi. A referentne 290x karte jedinu svrhu imaju da se stave pod vodu ili neki accelero, inace su neupotrebljive.
Meni su generalno ti blower cooleri za karte koje trose preko 170w neadekvatni.

Edit: 280x CF je jaci od 970-ke u bilo kojoj igri koja je iole pristojno kodirana.
 
CF bi trebalo da bude jaci sto mu dodje kao 7990 ali nije jaci od GTX980.
Takodje treba uzeti u obzir mane sistema sa dve karte i kasnjenje drajver profila.

GTX960 po meni nije krs iz razloga jer je tacno smestena u klasu gde treba a opet to nije osiromaseni
GM204 vec GM206.

R280x je vrhunska karta samo na oglasima (polovno) ali iz radnje cena i nije bas za odusevljenje.
 
Najzad realan pogleda na situaciju, s tim da CF 280x ima jedan "problem", a to se zove minimalni fps. Iako 280x CF ima veci max fps, kada dodjemo do onog minimalnog onda tu po pravilu gubi. Igre koje ne podrzavaju CF ili ga podrzavaju posle 2-3-4 nedelje od izlaska da i ne spominjemo. Eno u oglasima skoro nova GTX970 za 310EUR. Sta tome moze da parira, realno, da se ne lazemo?

Samo da nabrojim neke:

Assassins creed : Unity
Dead Rising 3
Far Cry 4
Wolfenstein: The New Order
 
Poslednja izmena:
Ista cena karte kao i gtx 960. Nije krsh 960 ako ne pogledas cenu. Kad vidis koliko je placas, onda je jasno da je otuzno glupa kupovina.

Nema nista u rangu 30-ak hiljada koliko kosta (NOVA) 280x da moze sa njom da se takmici. Tek sledeca dobra kupovina je gtx 970, koja je 50% skuplja.
 
tahiti je najbolji cip jos od g92,ovoliko i u ovakvom vremenu se drzi na ovom nivou,to samo ne shvata onaj ko ne zeli da shvati.
 
Mozemo pricati i o referentnim 290x kartama ako zelis, 1GHz, ali su "malko" silazile pod opterecenjem na 750Mhz. ;)

Pazi, 190e ref 290x + uzmes accelero za 30e i opet za 220e brise patos sa svim nVidia kartama u rangu. Nikako da uklaviris da ja (a rekao bih i drugi diskutanti) vidim felericnosti kod AMD-a, ali umem da ih izvagam. Tvoj je sto tiltovan na stranu.

280x je ubola u pravo mesto. Ubedljivo najisplativija karta za gaming. Zeleni u toj perf/price kategoriji imaju krompir. Isto sam to pricao za 8800gt i 7900gto
 
Poslednja izmena:
Ista cena karte kao i gtx 960. Nije krsh 960 ako ne pogledas cenu. Kad vidis koliko je placas, onda je jasno da je otuzno glupa kupovina.

Nema nista u rangu 30-ak hiljada koliko kosta (NOVA) 280x da moze sa njom da se takmici. Tek sledeca dobra kupovina je gtx 970, koja je 50% skuplja.

Cena je ista kao i R285 od koje je nesto brza, cini mi se. Po toj logici i R285 je isto krs. Ne mozes tako da gledas. Svaka karta ima svoju klasu.
 
Niko sa 3 grama mozga ne bi kupio 285 :)

Za ovo o cemu diskutujemo, klasa moze samo da bude cenovna. S obzirom da 960-ka ulazi u cenovnu klasu 280x-a, uzasna je kupovina.
 
285 je tek nedonosce.
 
Pazi, 190e ref 290x + uzmes accelero za 30e i opet za 220e brise patos sa svim nVidia kartama u rangu. Nikako da uklaviris da ja (a rekao bih i drugi diskutanti) vidim felericnosti kod AMD-a, ali umem da ih izvagam. Tvoj je sto tiltovan na stranu.

280x je ubola u pravo mesto. Ubedljivo najisplativija karta za gaming. Zeleni u toj perf/price kategoriji imaju krompir. Isto sam to pricao za 8800gt i 7900gto

190eur za 290x? bice da je za te pare "vanila" 290, kao i accelero za 30eur, sto isto debelo sumnjam. U svakom slucaju sve i da je 220eur, a i ti i ja znamo da nije, koliko takvih karata imas u ponudi? 1-2-3? Na osnovu toga tesko da mozemo reci da je to cena nove 290-ke. Nova 290-ka je 321EUR (ASUS DCII), nova 290x je 381EUR (GA Windforce), nova GTX 970 je 375EUR (MSI Gaming). Po meni tu nema dileme sta kupiti.
 
lepteyebo...
 
E tako se prekida rasprava o brendovima. My work here is done :D
 
i jos lepo reci od koga si ukrao... :)

tongu su upropastili,a bilo je toliko potencijala...
 
Ha, ukrao?
 
kacio ja na jucub temi pre,moderacija reagovala jer je politika zabranjena.
 
Jok, nisam prisao toj temi nikad do sada. Drugar okacio na fejsu pre par sati u grupi Vucicev zabavnik.
Bilo bi krajnje *****no da vidim nesto na forumu i repostujem u drugoj temi.
 
druze sad je HD7950 dere samo tako (aludiram na duplo vise rama ako igras GtA v znas o cemu pricam sa GTX660ti neces moci upaliti MSaa na 1080p dok ces na HD7950 to uraditi bez problema) ako jos dodamo u pricu OC nekakve bubice koje ima amd ne mogu promjeniti situaciji da je HD7950 bolja... dobro moje misljenje iznio sam ga na osnovu argumenta mozda nisam u pravu ali vjerovatno se sada vecina ljudi sa mnom slazu sto mozda tada i nisu ;)
Nije bitan 1-2 fps-a na nekim medium haigh detaljima tu su podjednake ali kad se odvrnu detalji/odvrne rezoluciji znaci iskoristi potencijal i jedne i druge karte tu se tahiti razmase to sam i tada tvrdio i dan danas je tako nista se ne mjenja
Odvrnes detalje na max plus AA i dobijes 30fps. Meni je to nedovoljno za uzivanje tako da ne palim AA.
 
190eur za 290x? bice da je za te pare "vanila" 290, kao i accelero za 30eur, sto isto debelo sumnjam. U svakom slucaju sve i da je 220eur, a i ti i ja znamo da nije, koliko takvih karata imas u ponudi? 1-2-3? Na osnovu toga tesko da mozemo reci da je to cena nove 290-ke. Nova 290-ka je 321EUR (ASUS DCII), nova 290x je 381EUR (GA Windforce), nova GTX 970 je 375EUR (MSI Gaming). Po meni tu nema dileme sta kupiti.

Aj i ja da se umesam malo :)

ima koliko hoces 290x za 180-210e .... s tim sto su referentne i koliko sam se informisao kad se zalaufaju proizvode uzasnu buku i proizvode dosta toplote .... e sad za 250-300 imas nereferentne karte sa garancijom, i realno za te pare nema bolje karte, koliko sam video 290x>970 u skoro svakoj situaciji, ispravi me ako gresim. Ja hocu da kupim 290x ne samo zbog igrica (nesto ih malo i igram u zadnje vreme) nego i zbog posla, u programima koje koristim ta ista 290x radi bolje od Nvidia Quadro modela koji kostaju 4x vise ..... tako da ako mene pitas nema bolje kupovine od 290x ako je nadjes za 250e, 280x za 150e je druga najbolja kupovina ako se peglaju samo igrice.
 
Aj i ja da se umesam malo :)

ima koliko hoces 290x za 180-210e .... s tim sto su referentne i koliko sam se informisao kad se zalaufaju proizvode uzasnu buku i proizvode dosta toplote .... e sad za 250-300 imas nereferentne karte sa garancijom, i realno za te pare nema bolje karte, koliko sam video 290x>970 u skoro svakoj situaciji, ispravi me ako gresim. Ja hocu da kupim 290x ne samo zbog igrica (nesto ih malo i igram u zadnje vreme) nego i zbog posla, u programima koje koristim ta ista 290x radi bolje od Nvidia Quadro modela koji kostaju 4x vise ..... tako da ako mene pitas nema bolje kupovine od 290x ako je nadjes za 250e, 280x za 150e je druga najbolja kupovina ako se peglaju samo igrice.

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan_X/29.html

GTX970 je 1% brzi od 290x, ispada da su karte prakticno iste, tako da bas ne porlazi ta prica da je 290x svuda i uvek brza. Sto se tice upotrebe za koju kupujes kartu, to je moguce da radi bolje, to ne sumnjam. Sto se cena tice ima referentnih 290-ki (bez X) za 220-230eur sa domacom garanciom (ne Madjarskom, Hrvatskom i ne znam ti cijom drugom), dok su kvalitetne custom izvedbe (ASUS DCII, Sapphire Triple X, Gigabyte WF) oko 250eur, polovne, stare 1 godinu, mahom kupovane u februaru/martu 2014, "malkice" rudarile jedno leto, 2014-to., tako da nisu bas "zlatne" kako neki to ovde tvrde.
 
na 2k je brza,a 95 posto naslova bi se i igralo na 2 i 4k,zbog VSR-a i DSR-a.
 
starije i ne,2k je i vise nego izvodljivo i sa modernim naslovima.meni je sad sve na 2k.
 
Nazad
Vrh Dno