Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

gtx 970 je prilično jača od svih AMD kartica (osim Fury derivata) , ALI u directX 12 (mantle, vulkan) nije .
Star Wars: Battlefront misli drugačije :D

Ne znam zašto smatraš 380 lošom kupovinom. Sasvim fina karta :)
 
poenta je bila da može da uzme r9 290 za slične pare.
razlika u dx12 benčmarcima (nadajmo se da su objektivni) između havaja i tonge je prilična.
(između tahitija i tonge minimalna, bez obzira na 1/4 broja ACE)

tonga pro jednostavno ne vredi koliko košta, takođe, niko ti ne brani da je kupiš.

ps- tek ćemo da vidimo kolika će biti implementacija async šejdera, obzirom da su rafovi još uvek puni maxwella,
njih tek treba izraubovati (jasno je da će developeri i dalje favorizovati nV)
da li su 8 ace-a overkill za 1700 i kusur sp koliko tonga pro ima, itd...

i za kraj, dok paskal stigne (još uvek tačno ne znamo šta donosi) i low level api se omasove, on će već da promeni i tongu i havajca.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam svima puno na preporukama. Otvorena je nova tema, da ne punimo ovu, pa pomagajte. ;)
 
@Kokan nisam ispratio da je 290 u opticaju, naravno havajac je bolja varijanta.
 
Jedno pitanje jel skoro svaka DC2 280x ima problem sa Vram hladjenjem. Pojavilo mi se puno tih DC2 280x pa reko da zamenim nju umesto ove Saphirke dual X samo zato što ima dužu garanciju.
 
Ako je dvoslotna onda ima problem, troslotna je odlicna po tom pitanju.
 
Zavisi valjda od revizije. Ja sam svoja 2 komada Asus 280x dvoslotne kupio pre godinu ipo dana, i vrm mi je nekoliko stepeni hladniji od gpu.
 
@B-ZInger,
da, dvoslotne dc2t imaju taj problem jer 2 vram chipa nisu pod hladnjacima dok ostali jesu. Lako se resi sa biosom obicne DC2, umesto dc2t. Razlika je u tome sto dc2t verzija ima overclock na ramu od 1.6v, a taj vram je deklarisan na rad na 1.5v i onda nastaje problem ;)
 
Zavisi valjda od revizije. Ja sam svoja 2 komada Asus 280x dvoslotne kupio pre godinu ipo dana, i vrm mi je nekoliko stepeni hladniji od gpu.

Na dosta mesta na netu se moze procitati da DCII grafikama netacno prikazuju T naponske. To je i moje misljenje
Ima MSI 280x na akciji u nasem velikom on-line prodajnom centru
 
Nevjerovatno dobra cjena za MSi 280x
Mislim da su R9 280X ovi MSI modeli dobri nije bilo prituzbi na njih nesto je bilo u pocetku kao grijale su se puno, ali valjda je to rjeseno tako da izgleda extra kupovina jeftinije i od GTX960 i R9 380, a brze!
 
@B-ZInger,
da, dvoslotne dc2t imaju taj problem jer 2 vram chipa nisu pod hladnjacima dok ostali jesu. Lako se resi sa biosom obicne DC2, umesto dc2t. Razlika je u tome sto dc2t verzija ima overclock na ramu od 1.6v, a taj vram je deklarisan na rad na 1.5v i onda nastaje problem ;)
Da su samo dva cipa, bilo bi super XD Nije ni jedan pod hladnjakom, svi su goli kao od silikona rodjeni.
 
Pa imaju garanciju majku. Generalno bi menjao isto za isto nego na Saphire mi ostalo još par meseci a te Asus imaju još dve godine pa zato. A ovo mora da čiste magacin kad je daju za tu cenu. MSi 280x :trust:
 
Pa uzmi onda :)
 
Ja sam sa Asus-om 280x DCIIT imao uzasne probleme. 2-3 sata radi odlicno, a onda pocne da izbacuje artifekte. Nakon restarta radi opet dobro 2-3 sata, pa pocne ponovo sa bagovanjem. Probao sam da spustam klokove, razne drivere, ali nista to nije pomoglo. A sto se reklamacije tice, to je tek bilo mucno. Servis je testira u Furmark-u, ali kartica iz nekog razloga prolazi sve bench testove i ne pokazuje problem. Nekako smo se napokon dogovorili, ali trajalo je to. Znam da ima primeraka koji rade savrseno, a ima i ovih drugih koji prave probleme. Cista kocka.
 
Poslednja izmena:
Asus DC2(T) 280x su najgore R9 karte (od svih r9)... po mom nekom iskustvu i guglanju... nijedan problem nije resen,nijedan
 
Sve ASUS R9 280X, 290, 290X, 390 i 390X veze nemaju. Ne hlade memoriju i pokusavaju da usrafe hladnjak koji je namenjem za nVidia cipove na AMD cipove. Fusere gde signu. Ovaj novi DC III Strix hladnjak, pravi iste greske na AMD-u kao i sa DC II Top na starijim kartama.
 
Kad bi birao R9 280X model uzeo bi sapphire vapor-tri-x, asus je definitvno omasio, onda gigabyte u pravilu lose odrade AMD karte, MSi ima Gaming model zao mi je sto nisu izbacili Lightning, ovi ostali proizvodjaci Xfx, Powercolor, club3d mislim da nisu ispred vapora.
Tako da remiziram vapor-trix pa MSi gaming onda sta zapane :d
 
ma nije smao do hladjenja,nego ovako imaju razne probleme... pocev od skakanja u 2d, sto je recimo safir resio odmah apdejtom biosa... ove iz asusa zabole ratz mnogo...
zato hocu i da reklamiram kartu,samo ne znam da li je pravo vreme sada, ne znam sta bi mi dali u zamenu... inace,iz madjarske je,ima jos vise od godinu dana garancije,a vise od godinu dana je kod mene....
 
kad ima toliku garanciju cekaj dok izadje R9 4xx serija pa onda za istu lovu uzmes duplo bolju ;)
Mislim da se problemi koje asus ima mogu srediti cackanjem po biosu, i sapphire R9 280X dual-x nema hladjenje jednog mem chipa, ali apsolutno radi bez problema. Mislim takodje da se kod asusa ne krije problem u losijem hladjenju koliko u biosu.
 
kad ima toliku garanciju cekaj dok izadje R9 4xx serija pa onda za istu lovu uzmes duplo bolju ;)
Mislim da se problemi koje asus ima mogu srediti cackanjem po biosu, i sapphire R9 280X dual-x nema hladjenje jednog mem chipa, ali apsolutno radi bez problema. Mislim takodje da se kod asusa ne krije problem u losijem hladjenju koliko u biosu.

sredio sam ja problem, podizanjem najnizeg kloka... ali opet se desi da nekad skoci...a i necu da mi bude problem sredjen lepljivom trakom i lepkom, nego brate hocu normalnu karticu, ebe se meni da ja sredjujem asusove probleme...

ma bas cu da cekam 4xx seriju, oni ni 3xx nisu kompletirali... :)
 
Ma trebala bi 4 serija na ljeto, sto se tice 3 serije jedino jos R9 380X ali to je to do nizeg nm procesu nemaju sta ponuditi.
 
nova karta je bila oko 300e... sada je 390ka toliko,malo vise... kada bi hteli, menjao bih za nju,eventualno bih doplatio nesto....
 
Kako vas nije sramota da kukate, platili ste kartu 150-170e(kao i ja), koja je svojevremeno plaćena 300+ eur i još uvek je pod garancijom. :D

Hvala rudarima!
 
Kako vas nije sramota da kukate, platili ste kartu 150-170e(kao i ja), koja je svojevremeno plaćena 300+ eur i još uvek je pod garancijom. :D

Hvala rudarima!

platio sam 170ak evra, bila je skoro pa nova... rudaru crkla 7970 cini mi se, dobio u zameni 280x, radila 2 nedelje i ja sam je uzeo.... i naravno da cu da kukam,pa makar je platio i 70e, ima da radi kako treba.... ostale rade,pa ima i ova raspala Asus-ka. :D
Jedan vent poceo da mi lupa pre neki dan,poludeo sam.... evo ga stao sam od sebe,posle 2 dana krchanja i lupanja...
 
Radi taman koliko je plaćena, ja se ne žalim. :D
 
Zato moja 7970 radi za sada ok,ne moze mnogo da se kloka al bar ne zeza :)
 
Ja nisam rekao da me moja zeza. :)

Ali...molim se pred spavanje da rikne dok je pod garancijom. :d
 
Poslednja izmena:
Interesantno, ova moja DC2T radi kao sat. Jedino kad je clockujem onako dobrano pocne da izbacuje artifakte. Mada kapiram da dosta zavisi i od hladjenja u kucistu.
Inace ja sam ubacivao neki noviji bios u odnosu na onaj s kojim je dosla.
 
Nazad
Vrh Dno