Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Не играм игре на Линуксу, за то је задужен Виндовс :)
Битно ми је да све остало ради...
 
jel' se ja tripujem ili do sad tj do zadnje bete zerocore nije kod CF-a potpuno gasio drugu kartu,tj ostajali su brojevi obrtaja na minimumu (na mom pwclr je 20 posto mnimum)?na dodir je apsolutno hladna,dakle stvarno izgasena,cim pokrenem neki 3d pali se i sve radi regularno.ne panicim,samo bih se mogao zakleti da je do sad nije zerocore gasio potpuno.
 
Mozda AMD ipak radi svoj posao :D
 
Ja zimus ne moram da dogrevam sobu sa grejalicom. Ova R9 290 uz OC i procesor usisjaju sobu :d
 
zadnju betu uvek prvo probas,pa onda ostalo.kad sve skockas pusti unigine heaven i/ili novi tomb raider benchmark,pa skrinsot gpu-z senzor taba i postavi na 280x temi,da vidimo je' asus ispeglao hladjenje VRM-a,bas me zanima.

KekUeG3.png


Rezolucija je :S: al' polako :)
 
Kako rade zahtevnije igre sa ovom karticom,i koliko trosi?
Planiram da je uzmem,pa me zanima hoce li biti dovoljno za high kad izadje GTA5?
 
To ti niko ne moze tacno reci, posto GTA5 jos nije izasao. Ali najverovatnije hoce.
Trosi i do preko 200W, a igre dobro rade (izuzimajuci par poslednjih lose optimizovanih naslova).
 
Sve mi igre rade odlicno,osim FC4 koji zeza sve redom.... Mislim,radi i on,sve odvrnuto,ali secka bespotrebno vrlo cesto... Isti slucaj i kada se smanje detalji.
Ako uzimas polovnu,za te pare nema nista jace ili ekvivalentno.
 
ako si u srbiji,potrosnja ne treba da te brine (sem ako imas bas bas lose napajanje,onda svakako moras da ga menjas ako hoces ozbiljniju grafiku).to za potrosnju vazi samo u zemljama sa suludom cenom struje tipa danska.inace je na godisnjem nivou razlika do 20tak e u racunima za struju.
 
Meni sve igre koje sam probao rade odlicno.
Nisam probao FC4 ali me on ni ne zanima. Samo CS/CoD/BF i Kriza 3.
 
To za potrosnju, moja masina trosi struje u vrednosti od oko 6000 dinara, i to pod uslovom da se igram svaki dan, sto nije slucaj :D
 
niam detaljno racunao,ali je to ovde tj svukud sem u danskoj i slicnima besmislena rasprava.
 
Ma covek je verovatno pitao samo zbog svog Chieftec napajanja a ne racuna za struju. :D
 
Moze naravno, jako je napajanje.

Za graficku ide jedan 8 (6+2) pin i jedan 6 pin, sto to napajanje ima.
 
Poslednja izmena:
yep,sve okej,zbirno ovako sa glave te 4 grane izbacaju oko 50tak A,sto je vise nego dovoljno,cak dosta ostaje za rezervu.
 
Ima li neko Gigabyte R9 280X da mi prenese utiske, pošto planiram da je uzmem? Da li je Gigabyte dobar izbor?
 
skoro je jedan clan imao problema,preagresivno klokovana a ostavljen stock napon.na ostalo se nije zalio.mene je uvek plavi pcb licno toliko odbijao da ih nisam ni razmatrao.posto su cene tuda negde ja bih licno od ovih jeftinijih opet trazio powercolor ili neku od tri najjaca modela tj asus martix i safir toxic i vaporX.
 
A ova Sapphire r9 280x dual-x, da li je ona dobra, mislio sam nju da uzmem ali piše da traži napajanje od 750W (8+8 pin)? Kod mene je GX Lite 600W 45A 12+
 
Sapphire Dual-X je dobar izbor od jeftinijih modela, imaju često i dobar asic quality. I ona traži samo 6+8 pcie konektore. To sto stavljaju na sajt je nesto sto ti treba za CF a ne za jednu kartu. Bilo koje kršteno napajanje od 500w bice više nego dovoljno.
 
45a na +12v ako nisu slagali je sasvim dobvoljno za bilo koju konfu sa singl kartom koja postoji.dualX 280x nisam imao,ali imao sam dve dualX 270x u CF-u i radile su odlicno,i lepo se klokovale (1175mhz na koru u paru koliko se secam).par korisnika se zalilo da plastika vibrira na karti,pa bi bilo pozeljno da je istestiras pre kupovine.
 
45a na +12v ako nisu slagali je sasvim dobvoljno za bilo koju konfu sa singl kartom koja postoji.dualX 280x nisam imao,ali imao sam dve dualX 270x u CF-u i radile su odlicno,i lepo se klokovale (1175mhz na koru u paru koliko se secam).par korisnika se zalilo da plastika vibrira na karti,pa bi bilo pozeljno da je istestiras pre kupovine.

Moja je vibrirala samo na 52% vent, sve preko i iznad nista se ne cuje :) Kvalitetno je odradjena karta, ima ja mislim i neka revizija gde je i poslednji memorijski cip pokriven sa hladnjakom, gde zna nekad da pravi porblem, a nekad ne, dok je ASUS odlucio da je to witchcraft i nije pokrio ni jedan :d
 
Koja je neka normalna temperatura, meni se uglavnom kreće oko 70, a maksimalno dostigne možda 75? Koji je dozvoljeni maksimum?
 
Tako oko 70C je ocekivana radna temperatura, vec na 80C postaje cupavo.
 
Koja je neka normalna temperatura, meni se uglavnom kreće oko 70, a maksimalno dostigne možda 75? Koji je dozvoljeni maksimum?

Verovatno zavisi od proizvodjaca. Moja Vapor-X ne dostize ni 70 stepeni.
 
Zavisi i od sobne temp. Nije isto ako je kod nekoga u kuci/stanu 20 i 26C. I ako neko ima nasviran AMD koji je 150W TDP i stock Intel na duplo manje W. Kao i od napajanja, dal je maks nategnuto ili ima lufta. A o velicini i rashladjivanju kucista da ne govorim.
Ista grafa u dva razlicita kompa moze da se rezlikuje i do 8-10C
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno