Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Imas prilicno dobar primerak, 1200 core sa 1.150V je sjajno. Nemoj da se zamaras memorijom, dobici su skoro nepostojeci.
 
Evo ovde da pitam?Imam problem sa flesovanjem asus 7970dc2top,elem o cemu se radi,probao sam bios-e od 280xdc2t,matrixa,obicne,7970matrix,neke modovane,nece ni jedan flesh da prodje i pise ovo :Tris program cannot be run in DOS mode.
Ajte klokeri ima neko ideju sta da uradim,ili sam k.... srece ko uvek kod grafickih pa ne mogu da se otkljucaju,bem ti srecu.
 
Za početak, nedostaje ti malo osnovnog znanja.

Ne znam da li su kompatibilni BIOS-i koje pokušavaš da uflešuješ ali to nema veze sa porukom koju dobijaš jer pokušavaš iz Windows-a da pokreneš Command prompt i tako pokreneš program.
Neophodno je da napraviš boot-abilni USB flesh i podigneš DOS pa onda pokušaš da uflešuješ taj drugi BIOS.

Obrati pažnju da svaki proizvođač ima svoju verziju PCB (ploče grafičke kartice) kao i da se često koriste različite komponente (VRM) na različitim modelima tako da je flashovanje dosta rizično.
Na primer taj R9 280X Matrix ima daleko kompleksniji PCB od tvoje koja je opet drugačija od referentne. Onda 7970 serija je imala sve revizije sa običnim i GHz edition modelom koje bi trebalo da su obe Tahiti XT GPU dok je sa R9 280X krenuo prelazak na Tahiti XT2 GPU-ove.

Na kraju, ne vidim razlog da flešuješ svoju karticu ali to je do tebe šta i kako ćeš raditi.
 
@pixell
Moja greska i u pravu si da sam atiwinflashom pokusao da flesujem iz biosa ,to sam video kad sam zakacio poruku,krastavac zaludeli me biosi,znaja ima nesto (nekih 100 flesovanja do sada)
@bombas
Napon za GPU
@fingon82
Eto ogovor :)
 
Poslednja izmena:
Прелистај ову тему, првих двадесетак страна. Колега zerogravity је успео да флешује биос од матрикса на 7970.
 
Hvala,celu sam procitao,da nisam probao nebi ni postavljao pitanje,izgleda da je do moje karte,pre mene su nesto flesovali i izgleda zhebali stvar,nista,hvala na pomoci,probacu jos nesto ako nece neka je tako,radi stable na 1140/1800 sa malim povecanjem napona za memaru,za bencmarke moze mnogo vise al sam hteo da vidim sa otkljucanim naponom gokle bi me pustila...
 
Hvala,celu sam procitao,da nisam probao nebi ni postavljao pitanje,izgleda da je do moje karte,pre mene su nesto flesovali i izgleda zhebali stvar,nista,hvala na pomoci,probacu jos nesto ako nece neka je tako,radi stable na 1140/1800 sa malim povecanjem napona za memaru,za bencmarke moze mnogo vise al sam hteo da vidim sa otkljucanim naponom gokle bi me pustila...

Ne zamaraj se. Na toj karti ne moze da se otkljuca napon. Za oc najgora karta...iz 79 serije.
 
^
Hvala,taj odg.mi treba,jesam slepac ama svaku koju uzmem zakljucana,sledeca koja bude bila bice otkljucana i ne trcim vise,uzeo sam je jer sam citao temu i neki su je otkljucali pa reko ajd sto da ne...vise dok ne vidim ne uzimam :)
 
Nista, sleduje ti preprodaja i kupovina nove. Neverovatno samo kako tebi zapadnu sve te zakljucane :D
Prvo giga, sad ova.
 
Svetle mi one dve zelene lampice, sto oznacavaju da kartica ima dovoljno struje, cak i kad iskljucim komp.
Kolko se secam, pre mi nisu sijale, a onda sam reinstalirao komp, i to se vratilo... ne mogu da se setim kako da ih iskljucim da ne svetle kad ugasim komp, jel zna neko kako?
 
Iscupaj kabl od napajanja :d
 
Kako vam se krecu temperature na 280x pri full loadu u ovim toplim danima? :D
 
Posle dva kruga Heaven-a max 72°C, sa tim da ventilatori nisu prešli 40% na Auto profilu, tako da je karta sve vreme bila silent.

Untitled.jpg
 
Meni ode do visokih 70-ih ali meni je sve na minimum rpm-a :) + pakleno u sobi.
 
Poslednja izmena:
Okeeeeeeeeej. Ja malo obrnuo mass effect u 4k preko downsamplinga i cik pogodite, posle 2 sata igranja 84°C ventovi na 80%???
Stock klokovi. Kuciste puno ventova sa svih strana, temp prostorije oko 28°C? Vreme da se menja pasta? :trust:
 
Mozda su ti pogresno postavljeni ventilatori u kucistu, pa dobijas kontra efekat.
 
Mozda su ti pogresno postavljeni ventilatori u kucistu, pa dobijas kontra efekat.

Side panel 20-ica (uvlaci vazduh), top 20-ica i pozadi 14-ica turbo (izbacuju vazduh), napred 20-ica (hladi hardove). Cim otvorim kuciste sa strane (eliminisem side 20-icu) temperatura odmah skoci za 2 stepena.
 
Vidim da je svima vama gpu clock na idle 300MHz a meni je 500. Kako da namestim da i meni bude 300MHz gpu clock kada je u stanju mirovanja. Inace ovih dana temp gpu-a je u idle oko 48 stepeni a prilikom igranja gta v ide do 72 stepena. Inace klokovi su na difaultu. Kuciste je zatvoreno.
 
Poslednja izmena:
Ja zamenio termalnu pastu na mojoj 280x (koja je inace bila slepacki nanesena, nisam se setio da slikam) i oborio temperaturu za 15-ak stepeni. :)
 
O boze, ko je to nanosio tako da si skinuo 15 stepeni...

Nenade, ti ima i sendvice da lepis CLP-om uskoro hahahahha
 
Pa da postanem Terminator ::p
Jest skupa al vredi svaku paru,na 40% fana ne prelazi 60C,kud ces bolje leba ti :)

EDIT: Sad cu da odguslam Crysis-a da vidim dokle ce da dogura :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno