Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Poslednja izmena:
Mogu li to nekako da saniram, s obzirom da na netu dosta njih se zali na isto ali ne nadjoh neko resenje. Jel stetno to za grafu?
To kazes ironicno ili..? Jeste rudarila ali ventovi rade sasvim lepo, i necujni su..

Nije ironican, odlicne su temperature.

Mislim da moze da se sanira lepkom, kao coil whine kod napajanja. Ali time gubis garanciju. :D
Nije stetno, to je fabricka "falinka", ne utice na rad karte.
 
Nije ironican, odlicne su temperature.

Mislim da moze da se sanira lepkom, kao coil whine kod napajanja. Ali time gubis garanciju. :D
Nije stetno, to je fabricka "falinka", ne utice na rad karte.

E super, rekose mi da moze da tera i do 75-80, ali nema potrebe x) Inace, isti taj coil w. sam imao i na r 9 270 i mislio sam da je cpu kuler, samo je malo tise bilo. A i ona se malo manje zagrevala, 52-5.

Hvala na odgovorima i pomoci :)
 
vrati tu kartu,toliko je tahitija po oglasima,ne kapiram sto bi se cimao sa tom.inace na 100c je trotl,ja ne razumem forumase cemu paranoja,ako je sam amd stavio tek to kao granicu.lepo je kad su temperature nize,da imas hedrum za klok i za obaranje obrtaja,ali nisu ti cipovi od plastelina.
 
Rec koju si trazio je sarkastican, i nisam bio. To su stvarno super temperature koje si naveo.

Pretpostavljao sam ako kazes da nije coilwhine da je vent malo prozujao ali da radi dobro i dalje. Moguce da jeste neki cudniji tip coil whine-a. Na zalost bas i nema nekog leka, preko 50% 970-ki novih ima taj problem. Doduse kod njih su uspevali to da rese ponekad teranjem karte na par sati u furmarku.
 
Skinuo poslednje drajvere za GTA V i zabada mi na "Detecting Graphics Hardware". Sta ciniti? :trust:
 
uninstalliras citav amd softver iz CP-a,pa ocistis sve sa DDU-om i pokusas opet zadnju betu.ako bude isto ponovis sve,ali stavis neki matoriji drajver.nikako da se nateram da pokusam sa ovom novom betom,sve mi zao VSR-a.
 
Ljudi imam problem otkako sam kupio ovu moju 280x. Ako ostavim komp neko vreme i nista ne radim na njemu, monitor udje u power saving mode i ne mogu nikako da se vratim na desktop. Komp radi, ali mi monitor ne baca sliku. Tek nakon restarta sve proradi. Jel ove AMD grafike imaju neki power saving mode? Inace u control panel-u je pod power options sve na high performance.
 
Koji driver koristis ? Ja mislim da kada bi podigao low power memory clock, da bi i to resilo problem, ali za to ja mislim da mora BIOS da se cacka :)
 
Stara boljka meni se desavalo na 7950, sad na 7970 i omega nemam problem.
 
probaj da u afterburneru stikliras "disable ULPS",nece da skodi. :)
 
Ljudi imam problem otkako sam kupio ovu moju 280x. Ako ostavim komp neko vreme i nista ne radim na njemu, monitor udje u power saving mode i ne mogu nikako da se vratim na desktop. Komp radi, ali mi monitor ne baca sliku. Tek nakon restarta sve proradi. Jel ove AMD grafike imaju neki power saving mode? Inace u control panel-u je pod power options sve na high performance.
Isti problem, juce uzeo Asus V2. Ugasio ULPS i nista. Cak ni restart ne pomaze, samo gasenje. Ima li neko neku ideju?
 
Podesi da ne gasi monitor u power planu nikada i da je stalno na "ON", dakle nikakav sleep i slicno tome, ipak je to ATI, nemoze bas sve da radi kako treba ;)
 
moze,samo trebaju da se zasuku rukavi i da se sve nasteluje. :) evo kod mene osposobljen VSR na zadnjoj beti,i to na zadnjem build-u win10tke koji je odbijao da radi sa bilo cim sem sa wddm 2.0,forumski receno,zurka,zurka. :)
 
Nemoze sve da se namesti, nikada ni nije moglo. IMao sam 7950, 7970, 280x i 270. Rade igre, radi uglavnom sve (mislim rade sve igre), ali ostaju tu i tamo neresene stvari. Povremeno nesto i "razj*bu" cisto da kupcima ATI karti ne bude dosadno. Treba li napominjati da su prilicno upotrebljiv (moralo je i pre malo na misice) chroma subsampling 4:4:4 od 14.7 (tacnije 14.6 RC2) drajvera razvalili da vise ne radi? Zasto su dirali nesto sto je radilo? Zasto se povremeno dogadjalo u nekim verzijama drajvera da 2. GPU bude na 100% load iako je masina tek startovana? To je bilo pa su resili, posle se u jednoj verziji drajvera opet vratilo, pa su opet "resili". Zasto na svakoj 280x "poskoci" povremeno slika u 2D?!?!?! Zasto skoro pa sve 280x imaju "artefakte" u obliku kvadrata cca 3x3 cm, na ekranu, ponekad u Tombraider, cesto u battlefield 4 koji se misteriozno pojave i nestaju samo po izlasku iz igre. Ponekad ih nema 2-3 dana, ponekad ih ima svaki dan? Zilion prijavljenih slucajeva na netu, posebno na ASUS DCII 280x, a ima ih i MSI 280x TF itd. To jos nisu resili niti ce ikada resiti, skakanje slike u 2D, a ni te "artefakte". Ima tu puno stvari koje su naprosto sitnice, ali se toga vremenom nakupi, a zamisli, gle cuda, tih "sitnica" nema na NVidija kartama. Zanimljivo, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Nema na Nvidiji samo ti ponekad nestane pola Gb Vrama :D zurka :banana:
 
Ja imam tu kartu i radi sve, nikakav problem sa sleep-om, promenio vec 10 verzija drivera.

Znaci nije do karte/drivera.
 
Samo kad se setim 560Ti i onolikih problema sa drajverima muka me uhvati. :D
 
Ima ovde jedna tema zanimljivog naslova:

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

:D
 
To je polovna karta, pricam o novoj. Nemozes porediti cene novih i polovnih karata. Takodje uzmi u obzir da ima dosta polovnih AMD karata u ponudi jer stalno neko odustaje od rudarenja. Velika vecina tih 290/290x karata rudari negde od januara 2014, sada je april 2015. Sta mislis da je to rudarilo u idealnim uslovima? Nije da nema 290-ki koje su koriscene za igranje, ali je takvih malo, jer ko ima 290/290x koji je kupljen za igranje nema NIJEDAN razlog da proda kartu i kupuje 970/980. Dakle nije to bas 200-250 vs 370eur. Inace ako tako gledas bilo je polovnih 970-ki ovde za 300-310eur jer je bilo "poplasenih" vlasnika karata sa 3,5GB memorije ;)
 
Eno redovi ispred It radnji. Polomise se ljudi da kupe precenjen hardver za 45-50000 i vise. Mislio sam da odavno vise ne pricamo o lihvarskim cenama nasih uvoznika...
I da je rudarila, za 180 evra referentna karta sa 12+ meseci garancije je pogodak, sit da se naigras sa besnom grafikom. Te pare koje ti pominjes (370) ja u zivotu ne bih dao za kartu. Ne zato sto ne mogu vec zato sto znam da ne vredi. I za ovu sam debelo presao psiholosku granicu pa sad iskijavam u sebi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno