Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

ima pojedinih koji tvrde da je 970gtx brza od ove dve,dakle nema izgovora. :)
 
Ček' da ja pitam nešto za moju vaporku. Naime, primećujem na monitoru linije koje idu ka gore. Nisu linije koje se vide niti su neke boje, nego kao u pozadini da šaltaju na gore, i to se vidi kad se malo bolje pogleda i udubi. Drugar ima isti slučaj sa 7850, samo što se njemu baš baš vidi, pogotovo na crnoj pozadini. Kod mene mora da se "naoštri" pogled da bi se videlo. Šta to može biti? Ja sumnjam na monitor, povezan je vga, običnim plavim kablom, pa reko' da nije možda do toga?
na r9 270 toga nije bilo.
Hvala unapred ;)
 
sam si sebi odgovorio,verovatno je do VGA.isprobaj na DVI ili HDMI.ono sto te ne kosta jeste da probas da se igras sa osvezavanjem,ali ako je LCD na VGA kablu,ne ocekuj neke rezultate.guglaj Custom Resolution Utility iliti CRU.
 
Resih konacno malo da kloknem karticu i provrteh 20 krugova Warhead-a na 1190/1500. Samo sam stavio power limit na 20% ali gpuz prijavljuje max voltazu od 1.43. Kako je moguce da je sam toliko nagruvao voltazu?
 
1190 mhz wow. I ja sam se igrao pre par dana sa mojojm grafom.
Ja moj krš jedva poterao na 1120/1685 i to na 1.185v bez power limita. Nisam se igrao puno jel na 1150/1685 - 20% power limit i 1.206v nisam stabilizovao treba jos JUUCA :p . A za taj tvoj klok ko zna kolko bi V trebalo a i temp mi idu na 1120 do 76c što je već kritično, mrzi me da se igram jel mi resetuje komp pa me smara da tražim max stabili klok.
 
Poslednja izmena:
sam si sebi odgovorio,verovatno je do VGA.isprobaj na DVI ili HDMI.ono sto te ne kosta jeste da probas da se igras sa osvezavanjem,ali ako je LCD na VGA kablu,ne ocekuj neke rezultate.guglaj Custom Resolution Utility iliti CRU.
Ali stvar je u tome da je monitor iz potpisa, i on ima samo vga ulaz.
 
B-ziger, 1.2V je stock voltaza za vecinu 280x karti. (barem ne referentnih)

Kod mene radi na 1.2V(stock) 1175/1700 ili 1210/1700 na 1.23v zavisno sta igram :)
 
onda kvalitetniji vga kabal je resenje,a ako moze nek' isproba kartu na dvi i/ili hdmi-ju,cisto da iskljuci grafu iz lanca.
 
Meni je 1.019v :D
A klokovana 1180/1750 ide do 1.22v.
 
1190 mhz wow. I ja sam se igrao pre par dana sa mojojm grafom.
Ja moj krš jedva poterao na 1120/1685 i to na 1.185v bez power limita. Nisam se igrao puno jel na 1150/1685 - 20% power limit i 1.206v nisam stabilizovao treba jos JUUCA :p . A za taj tvoj klok ko zna kolko bi V trebalo a i temp mi idu na 1120 do 76c što je već kritično, mrzi me da se igram jel mi resetuje komp pa me smara da tražim max stabili klok.
Svakako se klokovanjem ne dobija skoro nista (2fps Crysis Warhead) tako da nema svrhe dodatno grejati grafu. Moja na ovom taktu ide na 77C sto je, bar meni, mnogo. Probao sam da izvrtim na 1210 ali je bacalo artefakte i nastavilo posle i na default klokovima dok nisam restartovao. Vracena na def i ne diram nista vise. :)
Inace, mojoj je default 1.2
 
http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan_X/29.html

GTX970 je 1% brzi od 290x, ispada da su karte prakticno iste, tako da bas ne porlazi ta prica da je 290x svuda i uvek brza. Sto se tice upotrebe za koju kupujes kartu, to je moguce da radi bolje, to ne sumnjam. Sto se cena tice ima referentnih 290-ki (bez X) za 220-230eur sa domacom garanciom (ne Madjarskom, Hrvatskom i ne znam ti cijom drugom), dok su kvalitetne custom izvedbe (ASUS DCII, Sapphire Triple X, Gigabyte WF) oko 250eur, polovne, stare 1 godinu, mahom kupovane u februaru/martu 2014, "malkice" rudarile jedno leto, 2014-to., tako da nisu bas "zlatne" kako neki to ovde tvrde.

ok slazem se sa tobom oko skoro svega :) ali ... realno ako pogledas one vece rezolucije, lako se shvati da je u stvari 290X mocniji cip .... e sad u HD rezoluciji .... meh .. ionako ce obe davati vise FPSa nego sto je potrebno, meni evo danas stigla 290x kupljena ovde na oglasima .... savrsena .... realno pokrenuo sam neke modele sto sam radio u CADu .... a joj kvantni skok sa 6870 okrecem modele lagano be moram da prebacujem u wireframe, ja prezadovoljan :) kapiram sledece 3 godine nista mi bolje nece trebati ... taman da se zamene jedno 2-3 generacije.

Ja iskreno jedinu prednost 970 dajem u potrosnji struje ... ali ovo je srbija ... struja je DZABE ko to potencira kao prednost je LUUUUUD i neozbiljan ;)
 
Poslednja izmena:
Gle kod mene ista karta def. napon 1.225v nisam nikad vidio ovako visok def napon na R9 280X
Pogledajte prilog 168987

Def voltaza najvise zavisi od ASIC-a. Imao sam bezbroj tih R9 280/280X/290/290X u rudnicima i sve su bile razlicite.

Imao sam dva matrixa 280x u desktopu, asic im je bio 87-89% i radile su na 1250/1800 na 1.25V-1.27V, ali je druga trazila jos voltaze pa sam ih malo spustio.

Inace testirao sam, R9 280X na ~1190/1700 ima performanse kao R9 290 default. A po oglasima ih ima za ~140 Eura, neverovatna kupovina.

@smarac,

Niko ne gleda potrosnju kroz veci racun za struju, nego generalno vece operecenje za komp. Prvo treba vise kablova, drugo graficke su duze zbog PCB-a i hladjenja, treba ti jace napajanje a da ne pricam o CF planovima, tu mora preko 100E minimum za PSU, onda ide generalno vece zagrevanje pa buka koja mora da se nasteluje, a to opet kvari i sprevcava OC potencijal. Toga na 960/970/980 nema. :)
 
Poslednja izmena:
taj 1190 klok je nedostizan san za 95 posto karti,a i 1gb vise danas nije vise luksuz.sto ne menja suvu cinjenicu da tahiti je zver i dan danas,i najbolji cip jos od g92,i dan danas je BB i to ne samo u svojoj klasi.
 
@La bas tako ova ima mali asic zato joj treba 1.225v mada je u svemu stabilna sa 1.175v, a mislim da je ovo def. napon za orginalni tahiti XT tj HD7970 koliko se sjecam referenzne HD7970 su radile na 1.175 kasnije su izasle one GHZ edicije sa cak 1.25v def naponom.
Imam profil na 1.175v i def taktovi ma dere sve :D kao sto umart kaze TAHITI je zvjer evo izasao je GTA V 1080p chip sve goni sreca pa su stavili 3GB rama inace bi sad za GTA V bila pusiona gledam sinoc na GTX 770 zbog 2 GB ne moze se odvrnuti detalji na 1080p iako cip to bi bez problema iznio.
GK104 je snagom kao tahiti xt ali dzaba mu kad mu fali memorije.
Sada kristalno jasno dolazi do razlike izmedju GTX770/GTX680 i R9 280X/HD7970Ghz tj. ocito je sada izrazena ta prednost 3 vs 2GB iako su uvjek GTX-ice bile skuplje tvrdio sam da su losija kupovina a vrjeme je pokazalo da sam bio upravu.
 
kao sto umart kaze TAHITI je zvjer evo izasao je GTA V 1080p chip sve goni sreca pa su stavili 3GB rama inace bi sad za GTA V bila pusiona gledam sinoc na GTX 770 zbog 2 GB ne moze se odvrnuti detalji na 1080p iako cip to bi bez problema iznio..

Pa jes, da su stavili 3gb ili 4gb rama na GTX 770, ko bi im kupovao sada nove karte? :D
 
@Goldi,

Ti u GTA V imas opciju (prva po redu) da skines limiter za vRam, pa tako pomeris slider na 3-3,5GB usage, iako karta ima 2GB.

Ali slazem se da je 2GB postalo malo, i da bi vec trebali u srednji segment gurati 3-4GB vRama minimum. Dok za High End bez 6-8GB ne treba ni pricati.
 
Izvukao sam za stabilno (probane dve igre) 1190/1685 na 1.265v i Grafa mi urla na 100% Fan i gura GPU do 90c da sam znao da furam preko zime tako :p
 
Au ala je hladjenje na dualx-u lose onda. Meni ne ide preko 75 stepeni sa stock profilom od ~ 20-30% koji se ne cuje apsolutno.
Nije prelazilo 70 ranije, ali je puna prasine, a mrzi me da je ocistim :D
 
@Goldi,

Ti u GTA V imas opciju (prva po redu) da skines limiter za vRam, pa tako pomeris slider na 3-3,5GB usage, iako karta ima 2GB.

Ali slazem se da je 2GB postalo malo, i da bi vec trebali u srednji segment gurati 3-4GB vRama minimum. Dok za High End bez 6-8GB ne treba ni pricati.

Da da skines ali krenes da igras pa onda se zapitas pa sta je ovo aaa i naravno vratis limiter nazad i kazes pu sto ne uze grafu sa vise od 2gb :D
 
Au ala je hladjenje na dualx-u lose onda. Meni ne ide preko 75 stepeni sa stock profilom od ~ 20-30% koji se ne cuje apsolutno.
Nije prelazilo 70 ranije, ali je puna prasine, a mrzi me da je ocistim :D
Možda kad bi otvorio stranicu kućišta bi bile bolje temp ;) al defnitivno je lošije hladjenje naspram DC2 kulera koj ti imaš, očekivano je ipak je ovo 280X za raju.
 
To ti zavisi od sobne temp. od provjetrenosti kucista u mene je ta dual -X def taktovi i napon joj drzim na 1.175v nema nikakvi problema sa temp. sta vise extra dobre temp s obzirom da je ovo najeftiniji model R9 280X na trzistu.
Naravno da je DCII bolje hladjenje MSi gaming ili wf3 ili pak vapor-x koji kida sto se tice hladjenja vrhunsko.
 
normalno da tebi su tolicne temperature,uporedi svoje i njegove napone i sve ce ti se reci.napon nabija temperaturu,ne sam klok.1,265v je kamara napona za tahiti,to bez vode nije za svaki dan,ne zanosite se.
 
Naravno da visok napon utice na temp, ali evo jedan primjer sapphire R9 280X vapor-x trix ima taktove 1100/1500 i napon zakljucan na 1.2v i opet je hladnije nego R9 280x dual-x na 1020/1500 sa 1.175v jednostavno kad je hladjenje dobro onda moze da se istrpi i visi napon, ali svakako kao sto sam rekao slazem se ne treba pretjerivat sa naponom, 1.25v je max za svaki dan znam da je HD 7970 lightning mogla na 1.3v, cula se morali su ventovi na visok broj obrtaja ali ipak je to karta sa vrhunskim komponentama tako da se ne moze porediti sa ovim obicnim R9 280X, ja ne bi gurao R9 280X preko 1.25v izuzev toxica i matrix modela ovo ostalo sve je tu max do 1.25v, da vapor-x ima mogucnost dizanja napona on bi sa onakvim hladjenjem izdrzo 1.25v bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno