Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Zavisi i od kucista i od coolera i od mnogo cega.
 
whiplash:

temperarure cpu-a i chipseta ne igraju ulogu u temperaturi grafe.utice volumen i provetrenost kucista,samog hladjenja na grafickoj,temperatura okruzenja i eventualno mrtve zone u pritisku unutar kucista (direktno zavisno od dizajna samog kucista).primer za ovo zadnje: uzak,mali prostor izmedju napajanja ako je montirano u dnu i okrenuto put poda i graficke,gde jako slabo moze svez vazduh da dopre i jos teze da se izbaci.licno sam imao problem sa ovim sa 280x CF-om i CM 690 I kucistem,nije bilo pomoci sem promena kucista.zato generalno za air CF/SLI sisteme generalno svi preporucujemo full tower kucista,mada ne mora da znaci,mora da se vodi racuna tacno koliko ima prostora izmedju napajanja i pci-e slotova.
 
Pa upravo to. Temperature cpu-a i chipseta donekle stvaraju toplotu unutar kucista.
 
Ja sam se malo zajebao sto sam uzeo ovo CM Silencio.
Malo, nisko, usko dosta ali sta sad... ne pada mi na pamet da menjam. Bolje ovo nego da sam uzeo nesto tipa LC Power.
Bar super izgleda. ,)
 
Pa kako ne igraju ulogu CPU i MB? Igraju bar 1-2C. Sto u ukupnom zbiru nije malo. Stock intel kuler rasprsuje topao zrak po cijelom kucisto, dok neki aftermarket moze da izbacje napolje. Zar nije tako? Ne stvara istu kolicinu toplog zraka neki amd od 150 TDP i neki intel od 90TDP. Zar nije tako?

Edit @ To mene malo buni inace. GLedam neki review ovog Toxica sto je kod mene i maks temp furmark 69C. A kod mene oko 80?! I onda pocnem da citam redom komentare i saznajem. Da je test radjen na otvorenom, tj da nema kucista i da je sobna temp 20C. A kod mene sobna 27C i u kucistu.
Kolika je maks preporucna temp konkretno 280x ne znam, ali znam ovo; Toxic ima 6 led dioda koje oznacavaju stepen toplote. U Furmarku nabijem na +78 i gore samo 4 ledice, sto znaci da do jos dvije ledice ima sigurno 10C. U igrama ide od 72-73C. Pretpostavlajm da je neka maks preporucena temp 85C. Sto znaci da bi sa crossfireom probio tu granicu od 85C u igranju.
 
Poslednja izmena:
u 99 posto slucajeva i cpu i chipset se nalazi iznad pci-e slotova,fizika nalaze da topao vazduh ide na gore ne na dole,a ako je sve toliko usko i volumen kucista toliko neaktivan i zagusen ne igra cpu i chipset temperatura ulogu,pre ce biti da graficka utice na temperature cpu-a i chipseta.to su oni slucajevi kad otvorite stranicu kucista i konacno sve moze da radi kako treba.sto mislis da preporucujemo da se srede kablovi,da se uzme kuciste sa sto vecom zapreminom i da se stavi bar 2 venta jedan da ubacuje u dnu jedan da izbacuje u vrhu?

da ne pricam koliko je mizeran uticaj chipseta narocito pasivno hladjenog na temperature unutar kucista,'aj' i nekako cpu ako je hladjen na vazduhu,ako pricamo o modernim >>>150w tdp grafickim sa aktivnim hladjenjem ne blower tipa stvari same sebe objasne.
 
Ja samo kazem da bar 6-7 stvari utice na temp graficke, pa makar to bilo i 1C. Sta ako kuler procesora duva u graficku ili rasprsava topao zrak po kucistu, umjesto napolje? Znaci to ne utice na temp? Nisam znao....
 
Poslednja izmena:
ti bi 1200mhz i da sama sebe rashladi ispod 100c?nece moci.mislim da neces moci da je reklamiras,jer na 1000mhz verovatno radi ispod 80c.ima ljudi koji bi se tukli za tu kartu da je stave pod vodu ili bar arctic extreme.
 
ne znaci mi nista,normalno je da je na 100c karta trotlovala,vrati sve na difolte i ako tu bude napucavala vent na 100 posto i trotlovala onda reklamiraj kartu.nemam pojma kakvo ti je kuciste i koliko to utice na temperature,ali ne bi bilo zgoreg da ga otvoris cisto da eliminises sve sto je do tebe pre reklamacije.
 
Karta je na def.Ne koristim nikakav OC softver.Klokove dižem iz OverDrajva koliko drajver dozvoljava.PowerLimit = 0.Nema trotlovanja.Jedino što je posle testa u MSICombusteru (karta na def.)posle 3 minuta prešla 100C,ali opet bez zakucavanja.Posle toga ulazi u neki safe mod gde obara klok na 500Mhz i tako radi do restarta računara.Neverujem da će pod ovim uslovima rada dugo izdržati?Nebavim se nekim testiranjem,ali vent na 100% kad god neko zaigra je po meni neprihvatljiv.Evo slika za vreme igranja Tomb Raidera posle nekih 10 minuta.Def i OC na 1000/6000.Kućište je http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/centurion-590/ sa 4x120mm kulerima(1xdole-napred,2xgore,1xnazad)Do sada nisam imao kartu koja se ovako ponaša,pa mi je sve malo čudno?
0.gif2.gif3.gif
:wave:
 
opet ponovi test sa otvorenom stranicom od kucista ako bude isto,reklamiraj.mada vec vidim cim toliko brzo napucava do tih temperatura da je do karte.da se razumemo,pricamo o safir 280x dualX?
 
koliko se secam vec je na forumu bila jedna sa slicnim problemom gaming grafa,ali je bila koliko se secam 290 u pitanju,ja sam imao dve 760gtx u SLI i nije bilo problema,cak stavise radile su tiho i hladno.u svakom slucaju to su prejake temperature za nereferentno hladjenje,odradi test sa otvorenom stranicom cisto sebe radi,i ako ne bude znacajnog pomaka na bolje reklamiraj.deluje mi da nije lepo nalegao hladnjak na gpu,mozes kad vec otvaras stranicu da pipnes prstom grafu,ako bude hladno ili mlako hladjenje a cip se kuca na 100c onda jasno kao dan sta je po sredi.
 
pa i ja bih se krchao da radim na 1.25v :D ...ludilo od default napona.
 
@ demios
To je to!Odradio sam postavke kao na slikama i evo rezultata!
Untitled.png1.gif2.gifKombustor.jpg
Novi bios sa manjim VDDC bi legao na ovu kartu kao 1+1.Pisao sam na MSI frumu pa će vidimo.:D
HVALA!!!
 
Kod mene forum radi samo preko veryije prilagođene za štampu! ludilo!:d
 
'ajte jorgovani jedan brz odgovor - jel asrock fatality h87 performance dovoljna za crossfire 280x?malo me brine x16 i x4 u CFX rezimu,je' malo to?znam da je dva put x8 okej,ali me ovo x4 brine.

edit: naleteo sad na jedan clanak,nije dovoljno.sajze,a bas mi se dopala plojka.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,planiram da uzmem ovu karticu uskoro,ali imam problem jer imam los procesor FX 6100 zambezi klokovan na 3.9.
Planiram da ga zamenim za 8320,ali me zanima,posto cu procesor da uzmem nakon 2 meseca,da li ce biti velikog botlenecka u igricama sa FX6100?
 
Неће бити bottleneck-a...
 
2 Gb rama ce biti svakako ako je opis konfiguracije tacan.
 
Ako je taj x4 PCIe 3.0 onda će lepo da radi jer je tad protok isti kao x8 PCIe 2.0
 
sad i ja videh,jeste,dakle ipak ploca je viable izbor za CFX.
 
Zamolio bih korisnike karti MSI R280 TF4 bilo kojeg modela, da ako su u mogućnosti okače GPUZ screenshot senzora u bilo kojoj igri,u zatvorenom kućištu.

Hvala!
 
de je kokan kad ti treba?opet gledam onu asrock plojku,vele da je x4 ali ne kazu koja generacija,a u menjualu kaze da je to pci-e x16 2.0 slot,sto mu dodje 2.0 x4 ali nece da kazu tacno.
 
de je kokan kad ti treba?opet gledam onu asrock plojku,vele da je x4 ali ne kazu koja generacija,a u menjualu kaze da je to pci-e x16 2.0 slot,sto mu dodje 2.0 x4 ali nece da kazu tacno.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H87%20Performance/?cat=Specifications
Pise dole u "Expansion slots" da je jedan x16 3.0 i to je verovatno prvi, dok je drugi x16 2.0, ali radi u x4 modu, sto ni je ni za sta :/ Pise ti sve lepo koja je verzija, pogledaj.
 
cackam celi dan oko te tematike,ispod i to malo jace z97 ploce nema se kud,i jeftinije z97 ploce imaju kriplovane slotove kamoli slabiji chipseti.takodje,ni cene kod madjara nisu nista bolje,cak je par jacih ploca koje su kod nas na akcijama znacajno jeftinije nego kod njih.samo mi onda nije jasno cemu sluze h87 i h97 ploce?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno