Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Kad sam pisao, od karte do karte, to je nezavisno od proizvođača. Ako je proizvođač u stanju da reši, to obično ide preko VBIOS-a. Ako nije, nova karta.

Ne znam šta nije jasno.

Provedeš neko vreme sa kartom, ako nema poskakivanja, to je to.
 
Kolos, mozes da modujes bios da spustis voltazu memoriji, mada ja nisam. Uzeli su memoriju deklarisanu na 1.5v i clockovali na 1.6v i podigli freq. E sad sve bi bilo ok da nisu 2 modula ostavili gola bez ikakvog hladjenja.
Ako imas dobar airflow u kucistu, neces imati problema. Ja tek sad overclockom preko 1.25v dobijam artifakte.
 
Jel beše u 2D poskakuje?

U petak mi stiže pa ću videti, svakako je pod garancijom.

@Erik011

Znam, pročitao sam celu temu...zaludeo sam se. :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da asus dozvoljava cak da se skida kuler(ali proveri sa njima), to mozes da resis lepljenjem 2 memorijska hladnjaka, sto je 5 min posla.
Manijače :d
 
ali to ako ti dosadi i krenes da klokujes.ako ne,sve su sanse da ce da radi korektno,i nema potrebe da pipas.
 
Nema svrhe da je klokujem u kombinaciji sa G3258, biću zadovoljan ako na def radi kako treba u malom N200 kućištu.
 
taman na stranicu montiras jedan 12cm vent i nece biti problema sigurno.
 
za taj cpu sve preko r7 270 je overkil .

moj (soproštenjem) fx-6300 na 4.3ghz jedva prati r9 280 (bez x).
 
Poslednja izmena:
^
Znam, čekam Skylake. :)

Kupio sam Cooler Master V700 i Asus 280X, dosta za početak, a imam u planu Fractal R5 ili NZXT H440 narednog meseca.

Posle ostaje i5-6600K, ploča i RAM...do kraja godine i to je to.
 
kako gde,lepi kokane moj,kako gde.dva haski jezgra jos otkljucana nisu za potcenjivanje.kontam da koloss nije od juce i zna zasto je uz'o tahitija.
 
Eto prilike da, kad sklopim ovo za vikend, vidimo šta može ovaj mališa sa 280X u zavisnosti od testa/igre.
 
^
Znam, čekam Skylake. :)

Kupio sam Cooler Master V700 i Asus 280X, dosta za početak, a imam u planu Fractal R5 ili NZXT H440 narednog meseca.

Posle ostaje i5-6600K, ploča i RAM...do kraja godine i to je to.

Uh teska muka. Meni je NZXT lepsi(i krov kucista je uradjen savrseno), ali R5 ima bolje opcije za vodu :D

Cenim da ti G3258 bez problema tera tu 280x bilo gde osim krize/farkraj i ostalih cpu bound igara.
 
@Erik011

Koliko % je ASIC quality na tvojoj DC2T?
 
Truba mi je ASIC, 67.6%.
 
A lepo se OC-uje koliko sam video čitajući temu.

Ovoj je 70.2%, ali to ništa ne znači dok se ne proba.

U ovoj konfiguraciji mi odgovara da bude što hladnija i tiša, pa i ako mora na 1000/6000MHz sa nižim naponom, ali o tome tek kad vidim kako se ponaša na default u ovom kućištu.

@umart

Realno, mene zanima samo WoT i GTA V. :)
 
Poslednja izmena:
Clockuje se ok, na stock voltazi jako lepo. Posle 1200mhz je muka :D
Mislim da ces ti bez problema terati na stock voltazi(1.2v) oko 1170-1180mhz.
Jedino ako bude trebala memorija da se downclockuje, ali ona ionako mizerno utice na performanse.
 
nema asic veze,meni je na jednoj 63,5 a ta se bolje klokuje od ove sa mislim 67%.
 
Jedino ako bude trebala memorija da se downclockuje, ali ona ionako mizerno utice na performanse.

Šta mi znači da skinem klok VRAM-u ako ostane def napon 1.6V? Po nekoj logici bi trebao da modujem BIOS i zbog kloka i zbog napona...ako ne grešim?!

A da se iskoristi BIOS od non Top DC2? Trebalo bi da radi najnormalnije.
 
Tako sam i mislio, DC2 ima 1.5v ram setovan u biosu :) samo skidanjem frekvencije sa rama ces spustiti temp za stepen-dva.
 
Sad videh, na par strana pre, da je Slash ubacio BIOS od non T modela, ali nije javio kako radi.
 
Pa ako si dobro citao temu DC II Top nema hladnjake ni na jednom ram modul, na 7970 matrix fale cetiri komada, dok na Dual-X modelu fale dva, dok je troslotna pokrivena kako treba, kao i Vapor-X model. Sa ostalim izvedbaman nisam upoznat.
 
kod mene nema nista golo,zato nema ni artefakata koliko god silovao,samo klasicno kucanje ili izbacanje drajvera na desktop.
 
E ovako, probao sam bios od non top modela, i zakljucak situacija se popravila, ali nije izleceno do kraja (bez obzira na frekvenciju memorije). Mada se artifakt javi jednom u 15 dana, i to posle duzeg gaming-a ili benchovanja. Uglavnom karta ne prelazi 75C u Heaven-u (stavljena Noctua NH-H1), a radi na 1200/1900 kod mene :)
 
ih,pa treba da pevas,sta je artefakt u petn'es' dana,a 1200mhz na koru.
 
@Slash

Koliko % je ASIC quality na tvojoj DC2T?
 
64.4%. Ali probao sam i drugu 280X sa vecim ASIC-om i dosta se slabije overklokovala, tako da koliko sam ja provalio, taj ASIC ne znaci nista :D
A probavao sam i na dve identicne 7870, 270X, 7770.
 
Hvala. Sutra mi stiže karta, pa ću videti kakav je primerak i da li tih 70.2% kod nje nešto znači...

Kod GTX 760 koju sam imao, ASIC quality je bio 88.9% i mogla je na 1306 24/7, što je retkost.
 
Nazad
Vrh Dno