Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Moguce napajanje a jos veca mogucnost da je kartica pri kraju, probaj spustit takt memorije, ako je ista overklokovano vrati na default, ako nije spusti napone na procesoru i grafickoj pa ces lakse doci do problema kad vec nemas rezervne komponente da oprobas.
 
Nije to do napjanja, kada se tako javlja, moze biti do memorije, jelte da je pri kraju ili da driver pocinje da brljavi.
 
Realno napajanje mu je na granici za R9 280x i Phenom 955, mada ne bi trebalo da pravi probleme koje on opisuje. vjerovatno je do memorije jer to je problem na ASUSU R9 280X vjerovatno to je onaj razlog sto memorija nije dodatno hladjena o tome smo mi puno pisali ;)
Predlozio sam mu smanjenje takta memorije to mu moze dati smjernice o cemu se radi.
 
Sasvim kolega :) Mada je to napajanje kod mene teralo bez problema HD6950 i overklokvan Phenom II 955BE, ali naravno valja ispitati sve opcije ako ne upali obaranje kloka memorije :)
 
Zar nije izbacen bios koji navodno rjesava te probleme sa artifaktima?
 
Koji jelte obori napon i takt na memoriji i donekle opravi situaciju dok se ne pocne pregrevati od ambijentalne temperature ili ako se nakupi prasina na rebrima hladnjaka. Zato se pre kupovine psoebno kod R9 280X gleda koji je model i koliko je podlozan ovom problemu.
 
Spustio sam takt memorije na 6200Mhz, inace karta nije overklokovana samo procesor na 3.6Ghz. Videcu sad da ubacim i najnovije drajvere za nju pa da vidimo sta ce da bude. Inace oni artefakti se ne pojavljuju stalno. Karta u WoT ide do 74 stepena.
 
Od pre par dana mi se na monitoru pojavljuju artefakti i to kocka velicine oko 7x7 cm. Grafika je iz potpisa i stara je 16 meseci. Sumnjam na napajanje LC 600w ver. 2.2 koje ima 29A na dve 12v grane, ali nemam drugo kako bih proverio. Ako neko ima resenje ili bio eventualno mogao da pretpostavi do cega je svaki komentar je dobrodosao.

Imao sam taj problem neko vreme, ali je sa novijim verzijama drajvera nestao, ali ostali su povremeni artefekti u pojedinim igrama koji se retko javljaju, ali su i dalje prisutni. Mislim da je dobar procenat 280X DCII TOP serije felerican (los kontakt hladnjaka sa vram cipovima), sto je i Asus priznao i pokusao nekako da ispravi poslednjim biosem (smesno).
 
Ima li neki nacin da se vrm cipovi i hladnjak povezu, da hladnjak naleze na njih, neka pasta ili nesto slicno za ovaj model graficke?
 
Od pre par dana mi se na monitoru pojavljuju artefakti i to kocka velicine oko 7x7 cm. Grafika je iz potpisa i stara je 16 meseci. Sumnjam na napajanje LC 600w ver. 2.2 koje ima 29A na dve 12v grane, ali nemam drugo kako bih proverio. Ako neko ima resenje ili bio eventualno mogao da pretpostavi do cega je svaki komentar je dobrodosao.

Imao sam taj problem neko vreme, ali je sa novijim verzijama drajvera nestao, ali ostali su povremeni artefekti u pojedinim igrama koji se retko javljaju, ali su i dalje prisutni. Mislim da je dobar procenat 280X DCII TOP serije felerican (los kontakt hladnjaka sa vram cipovima), sto je i Asus priznao i pokusao nekako da ispravi poslednjim biosem (smesno).
Nema sta da se poveže ili da ima kontakt, hladnjaka za memoriju nema na dcii top seriji. To ispravlja sam V2 verzija iliti troslotna dcii karta. Jedini lek za to je druga karta ili da sam uzmeš neke hladnjake za vram, saseces koliko treba i nalepis sa termalnim lepkom za cipove.
 
Tako cu i da uradim.
 
Sad sam gledao na netu slike ove karte i video da ona na vrm cipovima ima crni hladnjak i da su svi cipovi pokriveni, jedino sto hladnjak preko tih cipova nema kontakt sa gornjim hladnjakom gde se nalaze ventovi.
 
Koja ti je tačno verzija R9 280X, jer jedna Asus DC II V2 ima taj crni hladnjak i tu nema problema, dok druga DC II Top nema nikakvo hlađenje rama i onda nastaje problem. Vidi koja je tačno verzija, jer ako je V2 i pravi probleme onda je to za reklamaciju.
Edit:
Asus R9 280X DCII V2 ima ovaj crni hladnjak preko VRAM čipova, dok DC II Top nema i oni su goli komplet svi do jednog.
 
Poslednja izmena:
Imam onu dvoslotnu dc2 top. Nije verzija v2.
Asus R9 280X DirectCU II OC side.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 201201
Lepo se vidi na prvoj slici da ima hladnjak za vrm ispred konektora za ventilatore, ali on izgleda nema kontakta sa ovim gornjim hladnjakom gde su ventovi.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da ali ti mesas stvari. VRM ili voltage regulation modules imaju hladjenje u obliku tog crnog hladnjaka i to radi posao, ali VRAM iliti video random access memory nema svog hladjenje. To je ovih 12 velikih crnih cipova sto okruzuju GPU, i to pravi problem, jer se oni pregreju i pocnu da brljave.
 
Da, moja greska, tih 12 cipova nemaju kontakt sa hladnjakom mada tu moze da se stavi ona zvaka ili sta kako se vec zove, da bi imalo kontakt sa hladnjakom kulera.
 
NE znam koliko je blizu, ali najbolja opcija je parce bakra iseceno u oblik slova U koje pokriva sve cipove sa termalnim padovima. To bi opravilo situaciju.
 
A zasto bi to radio?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Meni je temperatura vrm-a veca za oko 10 stepeni od temperature gpu-a.
 
Zalio se covek da mu se javljaju artefakti. Za VRM ne brini dok god ne ode preko 90C. A i noramlno je da je veca temp vrm-a posto ima neki prcmoljak od hladnjaka i zavisi iskljucivo od brzine okretanja ventilatora. Jos ta ASUS nema bas bajan fan profil, i preferira vece temp u korist manje buke.
 
Зато само трослотна верзија и нема проблема. ,)
 
većina vram čipova koje idu na tahiti kartice (npr H5GQ2H24MFR-T2C) bez problema radi i na 1600mhz, tako da je hlađenje na defaultu nepotrebno.
problem nije u hlađenju, nego u nekom od čipova koji je već na izdisaju,
tako da mora da se radi downclock memorije, po mogućstvu editovanjem biosa.
 
Poslednja izmena:
Ma karta ima jos godinu i po garancije, neznam da li da teram na default ili da ostavim ovako na 1500mhz za memoriju. Na 1500 nemam artefakte.
 
Juce su mi se pojavili artefakti na kratko na 1500mhz za memoriju. Neznam sta da radim?
 
Spusti na 1350.
 
Batali to, ona treba da radi kako treba na 1500Mhz, ako je u garanciji, salji na reklamaciju. Jedina opravka je da se stave ti hladnjaci, jelte, posto su ljudi tako opravljali svoje 7970 matrixe i troslotne DC karte, jer je bilo otkriveno par cipova ili nekada samo jedan.
 
Ako je otvorim verovatnu cu izgubiti garanciju, teracu je na default na 1600 pa sta bude ionako je placena 33k pa ako crkne dolazi druga ili pare nazad.
 
Nazad
Vrh Dno