Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Pusti YT video pa desni klik pa settings i destikliraj hardversku akceleraciju u flashu. Jeste da nema nikakve veze sa BF4, al mozda ti pomogne.



Ajd ne lupaj gluposti da mora da se flesuje bios da bi vratio napon na default vrednosti. Sve sto treba da uradi je da stavi default vrednosti u programu tipa MSI Afterburner. Meni je default na Sapphire cpu 1070 a mem 1400, napon 1.2v ravno.

A kad pustim video na sta idem desni klik? Prvo to da probam posto je najlakse
 
Onda koristis HTML5 a ne flash. Iskljuci ga: https://www.youtube.com/html5
Mada ne znam da li moze da se iskljuci ako koristis Chrome.

Ali svakako tesko da ovo ima veze s tvojim problemom. :)
 
Poslednja izmena:
Iskljucio sam ali na internet exploreru, ako bude i dalje bacalo plavi ekran onda jedino ostaje da flesujem bios
 
Iskljucio sam ali na internet exploreru, ako bude i dalje bacalo plavi ekran onda jedino ostaje da flesujem bios

Desni klik na video > settings pa na prvoj stavki imas da destikliras hardware acceleration.
Izasao je 015.042 bios za radeonke, pa mozes njega da probas ako ti ne resi problem.
 
Dzabe opet izbacuje, moze li neko da mi objasni kako se flesuje bios, izvinite sto smaram ali me ovo mnogo nervira.
 
Pa ako moze da se s...e graficka onda necu da radim nego cu videti da reklamiram.
 
Jaca je HD 7950 i ima 1gb vise rama ali zahteva jace napajanje.
Pitanje je koliko taj Xeon moze da se izbori sa njom.
Jos jedan razlog da je izbegnes, ta karta se ne kupuje polovna.
Posto je bas ona glavna okosnica "rudnika".
 
hmmm hvala na savetu, iskreno i bio sam vise za 270x jer je novija a i Nova. A sto se tice 3gb ili 2gb msm da bi ova 2gb zavrsila posao.
Inace 600w chieftec je napajanje.
 
da je 1080p u pitanju,7950 ol d vej,ali posto nije i posto je xeon,270x ako nije skupa je idealna.
 
Ja bih pre isao na 7950 ako podrzava Mantle (bilo je prica da nece) i ako je do 20e razlika u ceni. Nije nesto brza od 270x na deff,ali se odlicno klokuje.
 
Evo malo OC PowerColor TurboDuo R9 270X 1154/1522 na matoroj kanti.:D

Screenshot (20).png

Evo sa 1180/1550 memorija nece vise to je max.

Screenshot (22).png
 
Poslednja izmena:
Ima li ko na forumu Club 3D royalQueen 270 kartu (bez X)? Zanima me voltaza za gpu, ako nije modovan bios.
 
Moze li da se otkljuca napon na ovoj mojoj TurboDuo R9 270X?
 
Ima li neko iskustva u Cf Asus R9 270X DC2T i Asus R9 270 DC2OC ? Koliko sam citao po netu, kazu da moze samo sto u tom slucaju 270X obara takt procesora na brzinu 270. Ako moze neka potvrda posto sam u prilici da povoljno dodjem do jedne 270 a vec imam 270X :)
 
Imao sam ja dve 270. Isto Asus,ali je totalno nebitno za CF koje su. Ne znam sto bi ti bilo bitno da li obara takt ili ne, to je sasvim trivijalna stvar, bitno je da to tera kako treba. U najgorem slucaju, klokuj 270 na takt 270x.
 
Ima li neko iskustva u Cf Asus R9 270X DC2T i Asus R9 270 DC2OC ? Koliko sam citao po netu, kazu da moze samo sto u tom slucaju 270X obara takt procesora na brzinu 270. Ako moze neka potvrda posto sam u prilici da povoljno dodjem do jedne 270 a vec imam 270X :)

Ne obara nista, odakle ti to da obara? Mozes imati razlicit takt i GPU i memorije na svakoj od karata, imao ti 2 ili 3, nebitno. Ja sam terao da probam 2x 7950 CF, svako na svom taktu GPU, memorije i svaka na svom naponu i sve radi tacno kako je namesteno.
 
Da li je neko merio potrosnju Sapphire r9 270 dualX grafike, koliko max moze da povuce struje pod full opterecenjem?
 
Imas na powecolor stranici njihov OC program, sa njim mozes otkljucat napon, jest da je u alpha/beta, al ako te bas svrbi probaj.
To je prvo sto sam pobao, nece ni da otvori Powerup Tuner izgleda da podrzava samo
HD78xx i HD79xx seriju, tako bar stoji na sajtu.
Sa MSI afterburner ne moze.
Cekacemo neku verziju za r9 karte, mada i ovo je dosta sa zakljucanim naponom.
 
Imam MSI R9 270x HAWK od nedavno.S vremena na vreme monitor mi blinka nebitno dal igram nesto ili ne.Nekada se desi i dva tri puta u razmaku od 10ak sekundi.Izgubi sliku na sekundu i ton.Drajveri i bios su poslednji koji postoje,ne verujem da je problem sa HDMI kablom posto je prethodna graficka radila bez problema na istom kablu HD5850.
Sta moze da bude?
 
Garant imas ovu verziju biosa 015.040.000.000.002887
ubaci joj ovu verziju 015.041.000.000.002887 skini je odavde i svi problemi će nestati

Imao sa istih problema sa mojom 270X GAMING
 
Nazad
Vrh Dno