Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Imam tu poslednju koju si naveo da skinem 015.041.000.000.002887 :type: ipak nije do biosa onda...
 
jedva sam ugurao GIGABYTE verziju u RAIDMAX super viper kuciste...

e sada postoji drugi problem

imam stariji monitor koji ima samo VGA izlaz a na ovoj grafickoj postoji 1x Single-Link DVI-D i 1x Dual-Link DVI-I tako da nikako ne mogu da prikacim monitor

sta bi trebalo da uradim? kupio sam neki mali DVI-I adapter ali to ne funkcionise
 
Ja tu Gigabyte sa dvi-vga adapterom bez problema kacim na tv.
 
Moze i ja sam preko DVI-I adaptera prikacen, proveri koji je adapter u pitanju DVI-D nece da radi
To je za digitalni signal, ne radi na analognom izlazu/ulazu.

d62b2dd9_7801.dvid.gif
 
Poslednja izmena:
Treba obični dvi to vga adapter i sve će raditi kako treba...
 
Samo kupi ovo i sve ce da radi. Posto kazes da imas DVI-I (kod "minusa" iznad i ispod imas 2 rupice, sto mozes da vidis sa slike koju je Vuk40 postavio)

DVItoVGA.jpg
 
Poslednja izmena:
Može li mi neko reći nešto o Powercolor R9 270 Turbo Duo grafičkim kartama - bilo da je imao nekakva iskustva ili je samo čuo nešto relativno pouzdano o njihovom kvalitetu (generalno i vezano za odnos kvalitet - cena)?
 
Ljudi danas mi je stigla graficka PowerColor R9 270 i imam mali problem. Cini mi se da je monitor poceo kao nekako da treperi. Cini mi se da je to radio i sa starom grafom ali nije bilo toliko primetno. Sad u igri mogu da vidim da igra slika dok u obicnom radu kao recimo surfovanje ne primecujem nista. Ne znam da li je do graficke ili do monitora posto nije bas najnovije proizvodnje i ne podrzava veci refresh rate od 60Hz.
 
Probaj na drugi DVI ili probaj sa DVI-VGA adapterom...mozda bude bolje.
 
meni to vise vuce na monitor.probaj na drugom monitoru i/ili kompu,da iskljucis da je do grafe.i/ili promeni adaptere i kablove,kao sto rece deradicci.
 
He he ima samo jedan dvi na kartici, probacu drugi dvi adapter, na zalost nemam drugi monitor. Probacu i to nekako da pribavim. Ako ne nabavim moniror da li bi radio posao tv 36" i da probam preko hdmi kabla? Citah nesto i po netu kazu da se to desava 270-icama.
 
Meni je tako 7850 radila na starom monitoru koji je imao samo VGA ulaz. Menjao sam i kablove i adaptere i nista nije pomagalo. Znaci problem je sto monitor ima samo d-sub.
 
naravno,probaj na tv-u sa hdmi-jem,ako sve radi kako treba iskljucio si da je problem u samoj kartici do d sub izlaza.
 
Evo me, nema ni najmanjeg igranja slike na TV-u,doduse nisu mi najostrija slova sad na tv-u bez obzira sto sam stavio max rezoluciju. Probao sam tri igre u kojima je bilo primetno i tamo vise nema igranja. Znaci da mi je monitor spreman za penziju.
 
Da ne lupas glavu, jeste problem do d-sub prikljucka, ali...ne bas kao sto mislis. Problem je interferencija, dakle kad se graficka kartica optereti, povuce dosta struje, samim tim i napajanje mora da isporuci vise i tada dolazi do "ometanja", posto imas analogni monitor. Kod digitalnog signala taj problem ne postoji, kod analognog problem mozes da resis samno debljim kablom (sa boljom izolacijom).

Primer: Na staroj 9600gt nisam imao ovaj problem.
Na gtx 660 sam imao taj problem jer je veci potrosac.
Na r9 280x tek imam taj problem, jos vise izrazen.

Pretpostavljam da taj problem najvise vidis na sivoj pozadini dok igras nesto. Tako da kupuj monitor sa digitalnim ulazima (HDMI, DVI) ili deblji kabl (ako i to nekako moze da ti pomogne). Inace monitor ti je ispravan, ali fizika je cudo od nauke. :)
 
Poslednja izmena:
@perapk
A kako ja sam na 7850 imao taj problem a na 660 nisam a isto je bilo napajanje? :)
Ja mislim da je tu AMD nesto zabrljao, jer cini mi se da je cela ta 7800/7900 serija pravila takve probleme sa starim monitorima. Ja sam pokusavao i sa drugim kablovima i sa vga/dvi adapterima i da lepim izolir trakom kabl od monitora i nista, trepka. :)
 
Ma meni je najbitnije da nije graficka bas bih se izbedacio. Mogu da nabavim i deblji vga kabal jer je moj onaj tanak sa plavim priključcima. A kad budem mogao promenicu monitor i ovako ga imam sigurno 6 godina.
 
@Mare1601

Zavisi koju si igru igrao, koji 7850 je bio u pitanju, koliki je bio gpu usage, koji si racunar imao (mozda ti je potrosnja tad bila manja), a i sam znas da npr. fx 8350 trosi vise od 125w na koliko je deklarisan, tako da je moguce i da si dobio "felericnu" karticu u smislu potrosnje. Sve u svemu imas ti to i na gtx 660, samo nije toliko primetno, eto ja sam bas imao msi gtx 660 tf3, ali mi se javljalo samo u odredjenim igrama (a to su igre koje greju hardver zestoko). Sve ti je to na tref pa kako ubodes. Kad sam video gtx 970 sa 3.5 gb, vise me nista ne cudi! :D

@KratkoCebe

Ja sam originalan lg-jev menjao sa samsungovim (od starog monitora) i bilo je dosta bolje. Ujedno pritegni prikljucke. To bi te "mozda" privremeno spasilo. Evo ja sam odmah isti dan kupio neki intex kabl, slika je treperila i kad je kartica bila neopterecena, ali bukvalno su mi linije plivale po ekranu. :)
 
Gde ima da se kupi neki provereno kvalitetniji VGA kabl? Moze odgovor i na pm.
 
@perapk
CPU je bio Phenom II 965, Sapphire 7850 DualX i treperilo je recimo u World of Tanks u meniju bas dosta. Menjao sam kablove i adaptere i isto. Onda sam vratio taj 7850 jer sam kupio online i doplatio za 660 tf3 i nikakvog treperenja posle nije bilo. A pre toga sam imao 4870 koja trosi i malo vise nego ove dve i isto nije bilo treperenja. Ima na raznim forumima gde su se ljudi zalili na treperenje sa AMD kartama iz 7800/7900 serije na starim monitorima.
Nego nema veze, bitno da ne treperi na HDMI.

@KratkoCebe
Ako mozes pozajmi od nekog kvalitetniji kabl pa probaj, nemoj da kupujes jer ako opet bude trperilo samo ces da bacis pare kao i ja sto sam bacao. :)
 
prvo i jeftinije resenje je da probas sa drugim adapterom sa dvi na vga.
 
Probao sam sa adaperom tj sa dva druga i isto je, samo sa tv-om preko hdmi nema igranja slike. A pozajmicu i deblji kabl da probam pre nego sto ga kupim. Ako nista ne pomogne moracu da trpim dok ne kupim monitor.
 
Ne mozes da poredis razlicite modele, odnosno sa 2 vs 4GB. Plus duza garancija jer je MSI proizvodjac a ne Sapphire.

Te tvoje Sapphire nema u prodaji, ali jedan veoma slican (Sapphire) model je 3-4 hiljade skuplji nego sto si ti platio.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jos jedno pitanje ,jel ne moze grafa da se s**** zbog ovih linija i kabla. Verovatno glupo pitanje al krastavac nova je kartica :D
 
Od jutros imam problem sa mojom PowerColor R9 270X. Naime od 8 sati vent poceo da radi na 4000rpm bez povoda, komp bio na idle, ja spavao.
Afterburner detektuje da je temp 30C, Load 0-1%, GPU Fan % - 40% , a brzina venta 4000rpm. Ne reaguje na smanjivanje/povecavanje brzine venta, vec stalno radi na 4000rpm. Zrela za reklamaciju?
 
Poslednja izmena:
verovatno, da li je turbo ili pcs+? mozes probati na drugoj masini, instalirati ponovo os, drajver itd. ima nekoliko varijanti da bi bio siguran
 
Poslednja izmena:
PCS+ model. Probao sam na Elementary OS i Win 8.1, jedino nisam probao na drugoj masini jer je neko malo kuciste pa ne mogu da je uglavim. Probacu kod nekog drugara kasnije.
 
Poslednja izmena:
Flesni joj drugu bios, prethodno sacuvaj originalni,resetuj plocu, ako i posle toga ne proradi kako treba vrati stari bios i reklamiraj.
 
Nazad
Vrh Dno