Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Cao drustvo, treba mi jedan savet.

Gledam da zamenim ovu moju drevnu HD4850 sa nekom aktuelnom kartom. Nisam neki gejmer, ponekad igram, ali nista preterano (nove igre na medium detaljima = ja zadovoljan). Najveci kvalitet koji trazim je da karta bude tiha, i da se ne greje puno. Ne verujem da bih je OC-ovao. CPU je fx8350 na Gigabyte ploci, 8 gb rama (imate celu konfu na mom profilu).

Drugar mi je ovu preporucio http://www.itsvet.com/proizvod/giga...gb-gddr5-gv-r927xoc-2gd/comp_comp_vga/16/3618

E sad, mene zanima da li su generalno karte iz ove serije tise, ili je to samo ovaj ^^ konkretan model. Isto me zanima i da li se isplati juriti nesto polovno, ili samo novo?

Hvala unpared :)
 
Ako kupujes R9 270 ili 270X, slobodno idi na najjeftinije (PowerColor/Sapphire). Sve su dobro odradjene.
 
Hvala. A sto se tice uzimanja polovnih, koliko mislite da je minimum na koji treba da se ide sto se preostale garancije tice, 3/5/6/x meseci?
 
Ako kupujes R9 270 ili 270X, slobodno idi na najjeftinije (PowerColor/Sapphire). Sve su dobro odradjene.

Ako možeš zaobilazi Saphire,meni je crkla 3650 točno posle 24 meseca,a prekjuče 7770 3 godine od kupnje(točnije 32 meseca) obe Saphire
Tako da sad gledam da uzmem R9 270 ili malo slabiju R7 370 Asus ili Msi
 
Ja za Sapphire imam samo reci hvale, prva njihova koju sam imao 5770 Vapor-X , a sad imam R9 270X Vapor-X.
Vapor-X serija mi je prosto usla u krv i ne menjam to :)
 
Ja sam pre par dana pazario polovnu 270 dualX safirku i prezadovoljan sam. Tiha, hladna. Ovako odoka u wot-u 80-90/100 jaca od 5850. Sve na max ne ide ispod 50fps.
 
Da budem kratak... Da li je AMD Radeon R9 270 Powercolor TurboDuo 2GB ok kupovina za 16.000 din? Mislim na sceni su vecina kartica bezobrazno skupe... Ova deluje jako jeftino u poredjenju sa ostalim.
Ima li problema sa tom karticom?
 
A ovako... Neki utisci, ima li problema? Crkavaju li? Kontam doduse da garancija od 2 godine, nije tolika mana (naspram nekih od 3 god.). Ionako ce to za cele dve godine biti verovatno vec pregazena tehnologija.
 
Sve R9 270 i 270X su generalno dobre. Ljudi se i nisu zalili, za razliku od npr. R7 260X.
 
Dosta ljudi se zalilo oko "crnog" ekrana, neki sleep fazon pa se ne budi...ni ne secam se tacno.

Za isti novac GTX750. :D
 
Poslednja izmena:
@DeRadicci Ok hvala puno!
Narucih preko (poznatog) online shopa Powercolor R9 270, pa kada stigne i istestiram, napisacu utiske. Nadam se da ce biti pozitivni. :)

*Edit: Uvek sam vise voleo da poverenje dam hardveru koji sam tokom godina redovno koristio, a da nisam imao niti jedan problem, a to su uglavnom bili MSI i Asus (ploce, graficke i sl.), ali gledajuci cene poslednjih par godina, pogotovo Asusove, mislim da nekako bas prave veliku razliku u ceni, na osnovu tog poverenja, da sam skeptican da li se dobija bilo sta u kvalitetu na osnovu toga. :trust:
 
Poslednja izmena:
*Edit: Uvek sam vise voleo da poverenje dam hardveru koji sam tokom godina redovno koristio, a da nisam imao niti jedan problem, a to su uglavnom bili MSI i Asus (ploce, graficke i sl.), ali gledajuci cene poslednjih par godina, pogotovo Asusove, mislim da nekako bas prave veliku razliku u ceni, na osnovu tog poverenja, da sam skeptican da li se dobija bilo sta u kvalitetu na osnovu toga. :trust:

Asus je vec godinama samo tako precenjen.



Samo ako potvrde da može da radi u paru sa mojom integrisanom R7 :d

Haha, taj detalj mi promakao. :D




Trenutak kada odluče da sebi pucaju u drugo koleno. Rebranding im čini štetu, jer ljudi to ne vole, zna se da nije novo. A neće ni da upecaju gomilu ljudi na neznanje.

Sto je najgore, 370X je samo za kinesko trziste: http://wccftech.com/amd-launches-radeon-r9-370x-china-not-us-270x-rebadge/
Znaci ovde nama, kada 270(X) uskoro vise ne bude na zalihama, ostaje samo R7 370 sa nesto visom cenom. :lupko:
 
Sto je najgore, 370X je samo za kinesko trziste: http://wccftech.com/amd-launches-radeon-r9-370x-china-not-us-270x-rebadge/
Znaci ovde nama, kada 270(X) uskoro vise ne bude na zalihama, ostaje samo R7 370 sa nesto visom cenom. :lupko:

+1000
- kada se rasproda ovaj powercolor r9 270, a već ga nema koliko vidim, ostaće 7850 aka 370 za 150€, za 170 € će se dobijati verzija sa 4GB vram-a, pa onda rupa do 380-ke od 220+ €

- da li je ovo ok rezultat za 270 na def.

270 def.png

- do sada sam probao wot i to ide na oko 40 +/- 10 fps sa max odvrnutim grafičkim podešavanjima na 1080p, bez modova je rezultat za 10 fps bolji
- far cry 3 na max podešavanjima od 20-50 fps, def. nije dovoljno dobra za tu igru, uz to likovi kao da imaju neki oreol da ne kažem mračnu auru :D koja ih okružuje, valjda pokušaj prikaza real. senke ko zna
cod mw3 max pod. od 40-60 fps, može da prođe

- i za kraj za 7 dana sam imao više bsod-ova nega za 7 godina sa prethodnom karticom ajde da kažemo da sam tu ja kriv jer sam hteo samo da pregazim novim drajverima stare, igrice fc 3 i cod su pucale kada sam prebacio sa dx9 na dx 11 opciju, morao je da ide restart sistema ali od tada rade stabilno
- temp ide i do 72 C, no u sobi je 30 tako da je to normalno, stara se grejala na 90 :d, buka ventilatora je podnošljiva, u idle su nečujni u igrama počinju da se čuju kada vent ode na 45% ali to je pesma u odnosu na dobru staru 4850...
 
Je'l normalno da mi R9-270x u idle (stanju mirovanja) radi na konstantnih 41C?
 
Da, pogotovo ako ti je kuciste neprovetreno.

Ako ti max temperature ne prelaze 75-80, nemas brige. ;)
 
Pa ono, trebalo bi da se usisa, msm da li je ovako opasno?
Posto nesto i ne igram igre u zadnje vreme
 
Sa mojoj konfiguracijom:

CPU: AMD FX-4300 Vishera Quad-Core 3.8GHz
MoBo: GA-970A-D3
RAM: 12GB 1333MHZ DDR3
MON: HP Compaq LA2405wg
OS: Windows 7 Ultimate 64 bit-a

Da li bi graficka Sapphire Radeon R9 270 2GB GDDR5 Dual-X obezbedila igranje danasnjih igrica na visokim detaljima, sa full hd rezolucijom? Konkretno najvise mi je bitno da mi Star Wars Battlefront radi jako dobro. Pozdrav
 
Da, ali ne na svim ultra podesavanjima.
Batlefront ce raditi ok, pogledaj na youtube.
 
Da, ali ne na svim ultra podesavanjima.
Batlefront ce raditi ok, pogledaj na youtube.

Kakva je ova graficka sto se tice dugotrajnosti, koliko moze da sljaka? Citam ovde ljudi imaju probleme sa nekim bojama na ekranu itd. Procitao sam da ima dobru drajver podrsku, znaci odlicno je optimizovano za danasnje igre? Sta je to crossfire rezim i dual bios, mogu li jednostavno ubaciti karticu u plocu, instalirati drajvere i to je to? :)
 
Poslednja izmena:
Da, samo ubacis i instaliras najnovije drajvere.

Dugotrajnost je ista kao kod svih kartica, kako te zapadne.
CrossFire/SLI je kada imas dve iste graficke u kompu, odnosno rezim rada. Nebitno za tebe.
Dual BIOS znaci da karta na sebi ima jedan backup BIOS, ako slucajno onaj osnovni zeznes ceprkanjem oko necega u sta se ne razumes.
 
Razumeo, hvala :) Sta je to CPU bottleneck? Procitao sam da procesor ne moze ispratiti radnje graficke, ako sam dobro skapirao?
 
Nazad
Vrh Dno