Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ljudi ako uzmem dvi kabal i stavim dvi adapter na muski vga i nakacim na monitor da li postoji sansa da se izgube iritirajuce linije. Posto nije uspeo ni jedan vga kabal koji sam probao. Nema problema samo preko hdmi-ja. A pretpostavljam da ne bi trebalo da ima problema ni preko dvi kabla bez obzira sto stavljam adapter za monitor. Ili gresim?
 
Ne.
I o čemu tačno pričaš?
Zvuči kao boljka koja pogađa ove kartice i to se rešava s novim BIOS-om ili zamenom.
 
Ljudi ako uzmem dvi kabal i stavim dvi adapter na muski vga i nakacim na monitor da li postoji sansa da se izgube iritirajuce linije. Posto nije uspeo ni jedan vga kabal koji sam probao. Nema problema samo preko hdmi-ja. A pretpostavljam da ne bi trebalo da ima problema ni preko dvi kabla bez obzira sto stavljam adapter za monitor. Ili gresim?

Taj problem sa ''linijama'' koje se vide u 3d rezimu rada kartice mozes samo da resis sa DVI-DVI kablom i HDMI kablom, nece ti pomoci adapter...Ovo ti pricam iz iskustva koje je imao drugar, probano par VGA kablova i adaptera i resen je problem tek kada je zamenjen kabal za DVI-DVI...
 
krastavac onda moram ceo monitor da menjam. Probao sam i sam preko hdmi-ja i radi bez tih linija. A znam da isto nema problema sa dvi kablom. Pa sam mislio da kupim dvi kabl i adapter na vga . Al ako nece pomoci necu da bacam novac.
 
Ljudi kakva je PowerColor PCS+ R9 270X sto se tice buke?
 
Auu ne mogu da verujem da i R9 270 ima problem sa random sleep-om. Desavalo mi se sa R7 260x na staroj konfiguracji sa fx-om i sad mi se desava sa R9 270 i na novoj konfiguraciji...
 
Prvi put cujem. Pre ce biti da ti sa MB nesto nije kako treba.
 
Kao sto rekoh desavalo se i na staroj konfi i sa drugom grafikom i drugo maticnom. Tako da nije do maticne sigurno. A bilo je ljudi kojima se to desavalo sa ATI karticama.
 
Auu ne mogu da verujem da i R9 270 ima problem sa random sleep-om. Desavalo mi se sa R7 260x na staroj konfiguracji sa fx-om i sad mi se desava sa R9 270 i na novoj konfiguraciji...
Meni se dešavalo ranije uvek, pa nisam ni koristio sleep mod. Posle novijih drajvera šljaka lepo. Mozda jednom u 15 dana desi se da nece da se probudi.
 
Mislim da se sad secam. Bilo je problema sa nekim kartama kad su se pojavile, navodno je takt memorije prenizak u sleep modu,pa nece da se budi karta. Lako se resava editovanjem biosa.
 
Brzo pitanje - 270x Msi gaming 2g,clockovao sam je na 1180/1500 bez pipanja bilo cega drugog,temperatura ne prelazi 57-8 stepeni,jel to sve ok?Verovatno je noob pitanje ali prvi put da radim ovo :)
 
Nije fora samo u temperaturama. Izvrti neke testove (3DMark, Unigine) i igre, pa vidi kako se ponasa i onda zakljuci da li moze jos.
 
zaboravljas gde si,podrazumeva se da iscedis to do kraja. :)
 
Ocekivan odgovor :D ajde umart ako vec citas temu da odem malo u off posto prvo sto sam postavio niko nije video. Da li moze FX6300 na 4.1-4.2 na ploci sa 4+1 naponskom i LC power cc120?
 
sve do nekih 1,45v bi trebalo da je okej,pa koliko bude htelo.zakucaj napon i izgasi LLC ako ga ima ploca za pocetak.ostalo je isto kao i za svaku visheru.za svaki slucaj cekiraj tu naponsku i temperature ploce,nije zgoreg da dobudzis neki vent ako je,a verovatno jeste,ploca gola.
 
Brzo pitanje - 270x Msi gaming 2g,clockovao sam je na 1180/1500 bez pipanja bilo cega drugog,temperatura ne prelazi 57-8 stepeni,jel to sve ok?Verovatno je noob pitanje ali prvi put da radim ovo :)

Ako se ne varam, meni je isla 1230-1520, +20 power. Ali memorija ne donosi nista, samo GPU klok.
 
Svaki 270x oce na 1200mhz za GPU bez problema e sad zavisi dal trazi jos V. Al bez problema mozes da furas na 1200mhz 24/7 to sam siguran.
 
koliko se secam moj je maksimum na 270x cf-u,dualX safirke su bile,bio 1275mhz na koru ali sa dizanjem voltaze.ima negde po temi sigurno sve to u sitna crevca pojasnjeno.
 
Probacu na 1200 bez dizanja voltaze. Jel joj dosta pola sata u Heaven 4.0 za test?
 
tri kruga na extreme po meni dovoljna.u sustini,po mom iskustvu,ako radeon ne pukne u prva dva kruga na sceni sa visecim mostom,nece nikad.ne secam se ko je ovde pisao koja igra je i nestabilnija na kloku od heaven-a.
 
Svaki 270x oce na 1200mhz za GPU bez problema e sad zavisi dal trazi jos V. Al bez problema mozes da furas na 1200mhz 24/7 to sam siguran.

Oce malo sutra, moja je na 1190 prolazi sve moguce testove i 90% igara i na 1290 ali kada naidje prava igra kreshuje... prolaz stress testova i par igara ne znaci mnogo kod grafickih kartica...
 
Nazad
Vrh Dno