Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

zonfa potencijalnog kupca bas bas zanima metro i hoce pa hoce pshyX,tek onda ima nekog smisla uzeti pre 760 nego 270 (x),jer tacno 760 izbaca i pshyX i sve ostalo u 1080p,naravo ako je ostatak makine na nivou.
 
Od juce sam vlasnik MSI R9 270x 2GB OC instalirao 14.9 drajvere sa ati/amd sajta jel mi treba jos nesto? Oc me ne zanima.
 
Treba ti neka igrica i da uživaš. ;)
 
Dobio sam BF 4 uz nju :) mada od uzivanja nema nista dok ne zavrsim sa pravosudnim u decembru :/
 
Jel neko OC svoj 270X kolko izvlačite max GPU - MEM ?
Ja se igrao pre neki dan sa OC -om moje 7870 i izvukao rock solid 1200mhz za GPU?
 
MSI GAMING 270X 1200/1450 +19mV i +20% power limit fercera bez problema 24/7 max 68C na 40% ventova :D
 
Kupio Asus 270x...jos uvek je testiram.
Prvi utisci su odlicni. Tiha i hladna kao led.
 
Ovo je moj neki max na koji sam nasvirao Gpu, mem nemože više očigledno da su na 270x stavljali bolje memorije.
Capture.JPG
Moj Asus je baš tih extremno tih a vidim da 270x dc2 ima isti kuler tj. malo se razlikuje plastika ali kapiram da je to šminka.
 
Ne vredi pricati o buci i tisini, to su relativni i individualani pojmovi. Nemamo svi jednako osetljivo culo sluha. :d
 
Da li neko ima ovde da je recimo spojio 270x i AVR neke vrste preko HDMI, naime meni se nakon gasenja avr i ponovnog paljenja desava da comp ne registruje vise avr i moram da restartujem comp da bi ponovo mogao da ga koristim. Takodje posto mi je 270 na reklamaciji koristim nvidiu gtx 460 koja sa tim uopste nema problema. Sa ovakvim stvarima i laznim hypeom oko mantlesrxxa i " rebrandiranja " kartica razmisljam da predjem kod zelenih.
 
Pa nvidia je počela prva sa rebrandiranjem šta se buniš oko toga npr.Gtx680 > Gtx770 unazad kolko oćeš primera treba mi cela strana :trust:
Pa nvidia je imala hype oko physx još veći pa hype oko Cuda cores :trust:
Pa zašto ne probaš neke druge drajvere a možda ti je problem oko sistema :trust:
:p
Sve to rade i zeleni kao i crveni tako da uzimaj šta ti je milo :trust:
 
Poslednja izmena:
Di prifirmilisim, di li niki kiristi HDMI out zi vizi si AVR-im i kiji drijviri kiristi ? :)
 
Poslednja izmena:
Haha ovo nemože ni google translate da razazna. :p
A koji draver ko će ga znati poslednji uvek.
 
Poslednja izmena:
Da li je bolje uzeti Gigabyte-ov ili Asus-ov model 270x?
Koja se bolje pokazala?
 
Ja imam Gigabyte i prilično je bučna,za Asus ne znam.
 
asus je tiha...narocito kad je sam kontrolises...
 
ali je i dosta skup
saphire 270 koju imam je veoma tiha
 
Samo da pitam jel ok temperatura od max 77c za msi r9 270x 2gb
 
malo na toplijoj strani gledajuci 270x,ali generalno okej,ali mi takva temperatura vise ide na klaustrofobicno kuciste nego da je do grafe.iscekiraj VRM temperature graficke i ambijentalne unutra kucista (temperature hardova su dosta dobar priblizan pokazatelj).
 
Jel ima neko AMD Radeon R9 270X XFX 2GB DDR5 verziju, kakvi su vam utisci?
 
I mene zanima da li neko ima iskustva sa 270X by XFX. Cenovno je medju najjeftinijim (doduse ima garanciju "samo" 2 godine). Da li je to dobra kupovina?
 
Samo da pitam jel ok temperatura od max 77c za msi r9 270x 2gb

Na mojoj Asus 270X TOP leti ne prelazi 67-8c. U ovo vreme je jos i hladnija. Ako nemas ventilatore u kucistu dodaj bar dva, jedan usisni napred i izduvni pozadi kako bi imao cirkulaciju vazduha u kucistu. Na taj nacin ces i grafici smanjiti temperaturu.
 
Koja su najbolje 270 (bez X)? Razmisljam da uzmem dve pa da znam sta da gledam po oglasima.
 
i safirke ce zavrsiti pos'o,ja sam ih imao (doduse sa X,ali to je ista karta) i radile su odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno