Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Jel klokovo neko Sapphirku Dual X 270x? Ja je kloknem malo, a ono score u Unigine opadne za ~ 200 poena.
 
Nema dovoljno struje, povećaj power limit, i/ili voltažu ako dozvoljava.
Ili se pregreva.
To su dva glavna razloga za pad performansi kod OC.
 
Na koliko si je klokovao?
Ako dižeš memoriju preko 1500 dešava se da kad je staviš na 1501 radi kao da je 1401 MHz pa kad je oc na 1600 radi kao da je na 1500 MHz :)
GPU ide na 1110 stabilno na svim igrama i testovima.
benchmarkove prolazi i na 1150 ali puca u nekim igrama pa je držim na 1110 za gpu i 1500 za memoriju.
 
Poslednja izmena:
Nisam video ni jednu safirku 270x da ne radi stabilno na 1130, a preturio sam ih dosta kroz ruke. Ima li neko Club 3D verziju 270? Odusevila me kartica, radi i klokuje se odlicno. Trazim joj gornje domete
 
Ja sam svoju stavio na 1200MHz, nisam apsolutno siguran u stabilnost, nisam dovoljno testirao. Ali ne puca u igrama, i Furmark izdrži bez problema sa max. 80°C. Memorija je Elpida, dokle se ona klokuje? Pokušao sam inicijalno 1500MHz ali se ruši.
 
Na 1200 cpu i 1500 mem puca, cak i kada dizem napon i onaj power lvl na 20%. Nakon toga sam se iznervirao koliko se slabo klokuje i vratio sve na default. Prolazi ona benchmarkove, al igre zabadaju, i to nezahtevne, tipa cs.go. Ona je na default 1070 a mem 1400. Ako se cpu klokuje stabilno samo do 1130, ****s ti taj klok od samo 50 mhz.
 
sta da se radi,kad je i stock klok nategnut do kraja za taj cip.budite srecni sto nemate gigabyte 280x OC,one pucaju i na stock kloku.
 
Pa dobar je OC kod mene, ako se ispostavi stabilan, pa ću videti za memoriju.
 
@fingon82 samo nemoj da preteras... Sve te 270ke su za 1050 max, ostalo je ludost bez obzira sto nekom radi
 
Ljudi imam jedan proble, imam asus r9 270 i kada igram bf4 komp zakuca i izbaci plavi ekran sa greskom atikmpag.sys, po netu sam trazio i nasao sam a i predpostavljao sam da je to nesto do graficke, da li neko zna kako se ovo resava?
 
Za početak nemoj da je držiš OC, izbriši drajvere sa DDU, i instaliraj zadnje drajvere.
 
Nije overklokovana, drajvere sam probao i stare i najnovije i sistem sam reinstalirao ali dzabe opet se desava.
 
Ako si sve to uradio, biće da je neispravna.
 
MSI 270X Gaming 1200MHz za GPU i 1450MHz za memoriju već nekoliko meseci bez problema, Power limin na +20 i +19mV na GPU
 
@fingon82 samo nemoj da preteras... Sve te 270ke su za 1050 max, ostalo je ludost bez obzira sto nekom radi

hehehe :D nemoj da mi rusis sneska :D cuo sam od pouzdanih ljudi da su odlicne, moram to da proverim :) dobar ASIC mi je zapao, samo 1.15V trazi za 1050-1500.
 
Ljudi imam jedan proble, imam asus r9 270 i kada igram bf4 komp zakuca i izbaci plavi ekran sa greskom atikmpag.sys, po netu sam trazio i nasao sam a i predpostavljao sam da je to nesto do graficke, da li neko zna kako se ovo resava?

Imao sam taj tvoj problem, ali meni se javljao kod pustanja videa sa ukljucenom hardverskom akceleracijom u flashu. Disejblovao sam hardversku akceleraciju kod flasha i problem je nestao. To je do budjavo napisanih ATI drajvera i razlog zasto vise nikada necu kupiti ATI graficku karticu, od sad samo nVidija.


Nista ovo ne pomaze, ja sam sve zivo isprobavao, samo iskljucivanje hardverske akceleracije mi je "popravilo" problem.
 
Poslednja izmena:
Ja imam sličnu, i nemam taj problem uopšte. Ako ima noviji BIOS za tu kartu možda pomogne.
 
Ljudi imam jedan proble, imam asus r9 270 i kada igram bf4 komp zakuca i izbaci plavi ekran sa greskom atikmpag.sys, po netu sam trazio i nasao sam a i predpostavljao sam da je to nesto do graficke, da li neko zna kako se ovo resava?


Jel si kupio novu u radnji ili negde na oglasima?Ako je rudarila, mozda joj spusten napon...pa mora da joj se ponovo fleshuje original bios...Vidi sta kaze gpu-z kada je kartica pod full opterecenjem...treba da bude 1.206v napon i klokovi 975/1400...
 
a kako da disejblujem tu hardversku akceleraciju?

Pusti YT video pa desni klik pa settings i destikliraj hardversku akceleraciju u flashu. Jeste da nema nikakve veze sa BF4, al mozda ti pomogne.

Jel si kupio novu u radnji ili negde na oglasima?Ako je rudarila, mozda joj spusten napon...pa mora da joj se ponovo fleshuje original bios...Vidi sta kaze gpu-z kada je kartica pod full opterecenjem...treba da bude 1.206v napon i klokovi 975/1400...

Ajd ne lupaj gluposti da mora da se flesuje bios da bi vratio napon na default vrednosti. Sve sto treba da uradi je da stavi default vrednosti u programu tipa MSI Afterburner. Meni je default na Sapphire cpu 1070 a mem 1400, napon 1.2v ravno.
 
Poslednja izmena:
@Slaninica


To ti radi, ja coveku kazem kako se resava problem na pravi,tj.ispravan nacin...(ako je uopste do toga, moja pretopstavka),a te fore ostavi za sebe i nemoj da se pravis pametan...
I ovde pricamo o Asus, a ne o drugim proizvodjacima....
 
Poslednja izmena:
Probaj da smanjis klokove za nekih 20/30 mhz za gpu i memoriju... takodje ako mislis da je kartica felericna,mozes i neki gpu test program da provrtis da vidis da li ce proci...
 
Nazad
Vrh Dno