Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol mini

arheolog1981

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruke
1,571
Poena
245
Specifikacije:

Also known as Alcatel OT-6012X, Alcatel OT-6012A, Alcatel OT-6012W.
Available as Alcatel OT-6012D, Alcatel OT-6012E with dual SIM card support.
General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
3G Network HSDPA 850 / 1900 / 2100 - 6012A/6012E
HSDPA 900 / 2100 - 6012D/6012X
HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - 6012W
SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Announced 2013, August
Status Coming soon. Exp. release 2013, Q4
Body Dimensions 127.1 x 62 x 7.9 mm (5.00 x 2.44 x 0.31 in)
Weight 96 g (3.39 oz)
Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 854 pixels, 4.3 inches (~228 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 5 fingers
Protection Oleophobic coating
Sound Alert types Vibration; MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Memory Card slot microSD, up to 32 GB (only single SIM version)
Internal 4 GB, 512 MB RAM (Singlel SIM)/ 8 GB, 512 MB RAM (Dual SIM)
Data GPRS Yes
EDGE Yes
Speed HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP
USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama
Video Yes, 720p@30fps
Secondary Yes
Features OS Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPU Dual-core 1.3 GHz
Sensors Accelerometer, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Cranberry Pink, Silver, Slate
- SNS integration
- MP3/AAC+/WAV player
- MP4/H.264 player
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Organizer
- Voice memo
- Predictive text input
Battery Li-Ion 1700 mAh battery
Stand-by Up to 540 h (2G) / Up to 450 h (3G)
Talk time Up to 20 h (2G) / Up to 9 h (3G)

Ima ga Telenor u ponudi(single sim verzija) po vrlo prihvatljivoj ceni, da li je neko uzeo i kakva su iskustva?
 
Ja sam ga uzeo juče ali dual sim varijantu, samo mi je takav trebao. Rano je za neke konačne ocene ali je utisak za sada veoma pozitivan. IPS displej od 4,3" mu je odličan, što je meni pored opšteg vizuelnog izgleda telefona bio prioritet, brzina mu je za moje potrebe prihvatljiva, obzirom da nisam neki "napredni korisnik" tj ne igram igrice.:d Baterija mu nije loša, kvalitet izrade dobar.
Generalno, za te pare (cca 150eur), po kojima se može naći od ljudi koji ga uzimaju preko Telenora, mislim da je odlična kupovina.
 
I ja sam zapazio taj telefon, ne znam samo kako ide taj android 4.2.2 na 512 mb rama ali cena mu je bas dobra. Kakva mu je kamera, tj. slike nocu, kad je mracno?
 
Meni je bezveze ta dual sim verzija zato sto nemas mogucnost da prosiris memoriju nekom karticom a opet korisno je kad moras da koristis dva broja...ne znam...
 
Istice mi ugovor sledeceg meseca i ovaj model mi deluje kao najbolji izbor u mojoj tarifi (surfuj 500) 6000 din, jedini drugi je Huawei g510, ali ovaj alcatel izgleda previse sexy xD
Jedino tih 512mb ram-a moze da bude problem ? Mada nisam zahtevan korisnik.
 
Hm 512mb na jelly beanu nije najsrecnija opcija al trebalo bi da radi korektno.
 
@Grunt

Uzmi ga, ne verujem da ćeš se pokajati. Ja se svakim danom oduševljavam displejom, sigurno je u rangu recimo sa S3-kom. E sad, što se brzine tiče Samsung Core i8262, koji mi je bio u užem izboru, ga brije ali presudio je po meni daleko lepši dizajn Alcatela. Meni brzina ionako nije presudna, nigde ne žurim.;)
 
Danas ga čačkao u Telenoru, ekran je zaista fenomenalan i reaguje savršeno na dodir, slobodno po osetljivosti mogu da ga poredim sa mojom Nokia Lumia 920. Uporedio sam ga sa Huawei G510-ovaj kao da ima rezistivni ekran :) Barem 10 puta sam kliknuo na nešto tokom skrola, na Miniju ni jednom. Da može da se otključa Mini uzeo bih ga odmah, ovako ću sačekati 20-tak dana.
 
Da li uzeti pre stari ali pouzdani S2 ili Idol mini,posto su slicnih cena(nov Mini je oko 140 kao i S2 u super stanju)?
 
S2.
 
Imam problem sa Alcatel Mini Idol. Non-stop mi se pojavljuje na ekranu Low Storage Space, da nema memorije i da obrisem neke aplikacije, sto sam i uradila, ali to mi se i dalje pojavljuje, a memorije sigurno ima. Kako mogu da resim to?
 
Jel moguce naci neki tutorijal za otkljucavanje na sve mreze za ovaj telefon?Osim onih kodova.Jel moguce uopste tenutno otkljucati tel na neki drugi nacin?
 
Каква су искуства са овим телефоном? Јел има неких скривених бубица, да се рестартује, гаси, не ради скајп или тако нешто?
Планирам да га узмем у Теленору наредних дана, па ме занимају искуства људи који га имају неко време.
 
jel instalirao neko navigaciju na ovom telefonu? jel moze neki link ?
 
jesam ja, izguglao neki iGO primo, verzija 9.6.22.317625 i radi :)
 
Каква су искуства са овим телефоном? Јел има неких скривених бубица, да се рестартује, гаси, не ради скајп или тако нешто?
Планирам да га узмем у Теленору наредних дана, па ме занимају искуства људи који га имају неко време.

Uzeo sam ga za dragu moju...spravica je sasvim ok, što se tiče zaštite, imaš da uzmeš silikon i foliju za njega...baterija drži oko dva dana lagane upotrebe...skype radi ok, prednja kamera baš i nije neka, ali služi...root je moguć, framaroot je meni uradio posao (na xda ima thread) pa onda možeš da poskidaš ili freeze-uješ aplikacije koje ti ne trebaju...

Za lite usera, super fon...
 
pomoc hitnaa, pukao mi displej na miniju tj ekran svetli i razliva neke crte i boje po sebi, ispao mi, koliko kosta zamena i ko to radi, hvala unapred
 
Prodaj to u delove, pa kupi drugi. Izace te povoljnije nego da popravljas
 
pozdrav,kako se na alcatel-u namesta da bude tastatura klasik??
 
Danas ga čačkao u Telenoru, ekran je zaista fenomenalan i reaguje savršeno na dodir, slobodno po osetljivosti mogu da ga poredim sa mojom Nokia Lumia 920. Uporedio sam ga sa Huawei G510-ovaj kao da ima rezistivni ekran :) Barem 10 puta sam kliknuo na nešto tokom skrola, na Miniju ni jednom. Da može da se otključa Mini uzeo bih ga odmah, ovako ću sačekati 20-tak dana.
Uspešno otklučan u NS doduse trajalo je par dana komunikacije lika iz radnje sa kolegama iz ostalih gradova, ali resili su...
 
Jel moguce naci neki tutorijal za otkljucavanje na sve mreze za ovaj telefon?Osim onih kodova.Jel moguce uopste tenutno otkljucati tel na neki drugi nacin?

U NS otkljucao lik u radnji za par dana , od pre neki dan, danas je 15.4.....
 
Pa taj u radnji isto otkljucava preko kodova..
 
Ja kupio kod na e-bay za 1gbr i za sat vremena sve zavrsio :)
 
Meni se jako svidja ovaj telefon i uzeo bih ga u telenoru.Sad mi treba vas savet,da li menjati s3 mini za idol mini?
 
S3 mini imam (koristi supruga) a Idol mini sam probao detaljno. S3 mini je u radu duplo brzi od Idol Mini - Alcatel ima samo 512 RAM-a i to se uzasno oseti.
 
Nazad
Vrh Dno