Šta je novo?

Nvidia 3D vision

manve

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2006
Poruke
741
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
7700X Corsair H150I Elite Capellix
Matična ploča
Asus ROG STRIX X670E- E GAMING
RAM
2x16GB G.SKILL F5 6000HZ CL30
GPU
6900 XT
Storage
Kingstone SKC3000 2TB
Zvuk
Bose QC 35 II
PSU
Seasonic Focus Gold 1000W
Kućište
Asus GT501
Monitor
Gigabyte M32U
Miš & tastatura
Corsair Vengeance K70 + Logitech G600
Pristup internetu
  1. Optički internet
Odmah da kazem da sam istu ovu temu postavio u pravom delu foruma 'gde kupiti' i dobio krompir.
Nadam se da su ovde sanse vece za prisustvo Nvidia entuzijasta koji su na neki nacin ovo dobavili ili imaju informaciju gde moze ili nikako ne moze.

Zna li neko gde i kako se mogu kupiti naocare i receiver za njih za 3D gaming na Nvidia kartama?

Imam priliku da donesem ili zamolim nekog da mi donese ovaj kit sa USA amazona ali me primarno interesuje ovde legalno, zbog garancije.
 
Pa kolko znam odvojeno da se kupi nema kod nas, jedino uz monitor koji kao sto vidim iz potpisa nemas koji podrzava 3D. Ako uzimas 3D vision 2 kit bilo bi pozeljno da uzmes monitior koji podrzava lightboost tehnologiju http://www.nvidia.com/object/3d-vision-displays.html. Uzimaj preko grane ako mozes a mozes i nemoj da bijes glavu bezveze, ja sam uzeo u Svajcarskoj i dobio uz monitor.

Kao i uvek kad kupujemo nesto ekskluzivno i preko grane uvek se bojimo kvara zbog reklamacije ali to je rizik koji moramo da prihvatimo u odredjenim situacijama jer kod nas nisi u mogucnosti da kupujes iste... Ja koliko vidim po mom iskustvu 3d kit ne moze da se zezne, jedino monitor ako kupujes pa nije u redu ali ako uzimas samo 3D kit onda neces imati problema.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam i uz monitore kod nas, ali nema tj ja nisam nasao. Kod nas ne mogu da nadjem 3D kit ni u kojoj formi ni obliku.
 
ne mozes kod nas naci ni jedan nVidia 3D vision kit, moraces od preko.
uz ovaj monitor idu novije nVidia 3D Vision 2 ali samo naocari bez transmitera koliko vidim:
http://www.tehnomanija.rs/monitori/asus-27-quot-3d-monitor-led-lcd-vg278h.html
evo i poredjenja Vision 2 sa Vision kecom:
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/48527-asus-vg278h-27-3d-gaming-monitor-review-4.html

pozovi ove sa prvog linka pa proveri ako umeju da ti objasne i imaju ovo stvarno na stanju.

ps: Rayko ti je vec lepo sve objasnio i rekao na sta da obratis paznju.
 
Poslednja izmena:
@ ericm
Nakucao sam mail tehnomaniji, valjda mi nece nesto objasnjavati jer trazim samo info sta prodaju. Vec se osecam prilicno objasnjeno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Daju naocare. One su deo kompleta tj u istoj kutiji su kao TV. Nisu znali da kazu ista na temu receivera osim da ga nema u kutiji. Nadjoh unboxing sa newegga. Receiver je u ovom modelu ugradjen u sam monitor pa ne treba odvojeno.
http://www.youtube.com/watch?v=XwS0oE2xQ20
 
pa onda ti ostaje jedino ta varijanta ako hoces kod nas da kupis. ceo kit neces naci.
azuriraj potpis masine za ubuduce ako vec nisi jer onaj ko ti pise odgovor sigurno to cita kako bi ti pomogao. dobronameran savet, a ako imas npr. jos jednu grafiku koja nije u potpisu, utoliko bolje, lepse ces se igrati ;).
 
Gledam jos review-ove. Ljudi uglavnom imaju 23-24'' 3D monitore 1080. Ovaj je 27'', ista rezolucija.
Neki kazu da se na tolikom monitoru izbliza primete pixeli.
 
pa pazi, ovaj monitor ima Pixel Pitch : 0.311mm i sad vidim da u opisu pise da ima mali broj ovako vecih piksela za tu velicinu dijagonale i da ce 24'' i manji monitori proizvoditi dosta kvalitetniju sliku.
mozda je ovaj monitor dobar za gejming ali ne i u prikazivanju realisticnih slika i videa...
najbolje je da odes do radnje, uzivo pogledas i vidis sam sta tvom oku prija.
ako ti ne bude odgovarao, onda je najbolje da narucis samo nVidia 3D kit od preko pa posebno odaberes monitor jer kod nas imas samo ovu jedinu varijantu koliko vidim.
 
Da, slazem se.
 
Povezao sam 3D tv i komp. Graficka je gtx660. I sada da bi mi radile igrice u 3D morao sam da instaliram NVIDIA® 3DTV PLAY™ FREE 14 DAY TRIAL. Sad mi je problem da kupim ovaj program. Ili on ne mora da se kupi? Nije mi jasno kako to ne ide zajedno sa drajverima kada se kupi graficka. Ima li neka fora da se to sredi ili bas mora da se kupi? Nije mi problem dao bih ja koliko treba ali nemam mogucnosti da kupim kod za aktivaciju, nemam nikakvu karticu za kupovinu na netu.
 
Probaj da kupis u ruskim prodavnicama.
Tamo ima, a cena je vise nego povoljna.
 
Nazad
Vrh Dno