Šta je novo?

AllView P5 Quad

e prvi put sam ovde.. imam problem sa ovim telefonom p5 quad

Ne znam sta da radim u malom sam gradu..telefon je uzet u mtel u i posle nekolka mjeseca koristenja sam ga ugasila i da ga upalim nije moglo.. ne daje nikakav kontakt.. odnesem ga u servis oni pogledali, kazu nema mehanickih ostecenja treba ga fleshovati, ali oni ne znaju..(ponistili su mi mtel garanciju, rekli da je sigurno padao).. kad ga povezem na kompijuter ono se cuje onaj zvuk i to je to, a na telefonu nema reakcija nikakvih... POMOZITE..
 
Kako su ti mogli reći da nema fizičkih oštećenja a onda poništiti garanciju uz obrazloženje da: "sigurno je padao" ?
 
u mtelu su mi ponistili garanciju.. rekli da je morao ili pasti ili je pokvasen.. i onda sam ga odnjela u servis u gradu i oni su rekli da nema nikakvih ostecenja telefon.. i da u mtelu to cesto kazu i poniste garanciju kad ne znaju popravit, da ne bi davali novi telefon. znate li sta je u pitanju?
 
u mtelu su mi ponistili garanciju.. rekli da je morao ili pasti ili je pokvasen.. i onda sam ga odnjela u servis u gradu i oni su rekli da nema nikakvih ostecenja telefon.. i da u mtelu to cesto kazu i poniste garanciju kad ne znaju popravit, da ne bi davali novi telefon. znate li sta je u pitanju?

Jesu to baš u mts-u poništili garanciju ili u ovlašćenom servisu? I ti se uopšte nisu bunila iako znaš da telefon nije ispadao niti je kvašen?

I mislim da novo flashovanje software-a nece rešiti problem, mislim da je problem hardware-ske prirode.
 
pa poslali su mi telefon i vratili ga za 15 dana i rekli da je neka vrsta mehanickog ostecenja, sad da li je upitanju voda ili pad nisu sigurni.. i garancija mi ponistena.. i ja objasnim ovoj zeni na salteru da je telefon cuvan i da nime isoado , a koliko znm ni kvasen mozda je nekad kucana poruka po kisi kaze ona nez nista ali nije to moguce od kise.. i da imam pravo da ih pismeno tuzim.. ali to traje 40 dana toliko se ceka odgovor.. i ja odlucim da odnesem telefon oved u neki servis i covjek kaze da telefon niti je kvasen niti ostecen, ali nema kontakta i dalje osim sto ga komp registruje dvije sekunde pa onda pisne kao da je izvadjen usb i sve tako.. a njima necu racun vise placatu uzecu drugi broj i ako me budu tuzili fino cu reci akol mi poprave telefon da cu izmiriti svoje obaveze ako nece oni svoje necu ni ja svoje.. pa stvarno nema smisla.i mtel je upitanju RSrpska
 
I sta da radim, kako da rijesim ako je upitanju hardver, je li to moze u nekom vcem servisu, poznatijem?
 
... i ja odlucim da odnesem telefon oved u neki servis i covjek kaze da telefon niti je kvasen niti ostecen, ali nema kontakta i dalje osim sto ga komp registruje dvije sekunde pa onda pisne kao da je izvadjen usb i sve tako..

Tako se ponašaju telefoni sa MTK čipsetom kad se isključeni povežu na kompjuter. Postoji mogućnost da je samo problem sa romom, ima na ova dva linka uputstvo kako se ubacuje rom za tvoj telefon uz pomoć flashtool programa, pa probaj da nađeš nekog servisera da odradi:
http://cosminmuntianu.wordpress.com/2013/08/13/unbrick-allview-p5-quadgionee-gn708wxolo-q800/
http://xoloq800roms.blogspot.no/2013/10/how-to-unbrick-ur-fly-iq446gionee.html
 
I sta da radim, kako da rijesim ako je upitanju hardver, je li to moze u nekom vcem servisu, poznatijem?
odakle si?
jel pokusao neko flesati, sta kaze sp flash tool, moj je crkao prije 3 dana, probao fles, dram failed i 3 popodneva sam izgubio da ga ozivim, upravo instaliram aplikacije nanovo
 
Poslednja izmena:
Nije fleshovan, niko ne zna.. moracu odnjeti do sarajeva, ali nez kome? mogu li ja uspjeti u tom ozivljavanju?
 
moj p5 ima problem, jednostavo se il zaledi il ugasi ili sta god pokrenes od aplikacija javi gresku, da nosim u mtel oni ce nesto kenjati, tipa udario ga grom itd, i ja sam ga flesovao sve dok ga nisam doveo u to stanje kao sto je tvoj, onda sam procitao ovo, ne znam smijem li staviti link al stavicu http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Hard-bricked-mt6589-plz-help?page=4
ovaj cupi1234 je dao link za backup od njegovog p5, koji je sp flash tool progurao bez problema a nijedan drugi rom nije htio i ozivio sam mob, on i dalje zaledi, gasi se i ostalo ali ja ga koristim tako, uglavnom nije mrtav nego ranjen :)
zamolio bih ako neko ima p5 quad iz mtela, na 4.1.2 i ako ima volje i vremena da uradi full backup mtk droidom pa da upload-a i ostavi link jer ako ne uspijem rijesiti ovaj svoj problem moracu probati odnijeti u mtel pa mi treba da to bude fabricki rom sa mtel logom, hvala :)
ti skini ovaj p5 quad backup, skini sp flash tool i vcom drivere pa se javi, mogu ja probati team viewerom, mozda prodje kao kod mene
 
Problem je u tome sto ja to ne znam uraditi, ne znam uopste na koji nacin , kako? A sto je jos veci problem ni ovi ljudi ovde po servisu, pitala sam trojicu..
 
Ne znam. Nije mi jasno sta se cudis. Pa to mi je prvi bolji telefon, a je li sramota da nisi majstor za telefon koji imas.. ne znam kako se skida gdje se skida i kako se ubacuje na telefon.
 
A znas li staviti selfi na fejs? :) Sorry, nisam mogao da odolim :) Dao sam ti link od ovog backupa p5, ovo ostalo proguglaj, mada bi najbolje bilo kad bi neko htio backupovati p5 iz mtela
 
Zamisli da imam 19 god i nemam fb. Imala sam kratak period, ali je to ****** za mene.. imam email za one s kojim trebam komunicirati.. ako te zanimalo..
Ne znam kako da ubacim na telegon kad ne reaguje nikako ,tj na komp dvije sekunde i iskljuci se odmah tek toliko da pisne racunar i nema nigdje nista vise.
 
ajd pokusaj prvo ovako, ubaci bateriju, stisni i zadrzi tipku za smanjivanje zvuka u slusalici i stisni tipku za paljenje i drzi tako obe, ako ti se otvori kakav meni spusti na clear emmc (spustis tipkom za smanjivanje zvuka) i i potvrdis jednim klikom na tipku kojom palis mob i onda pusti da radi, to ti je hard reseti trebao bi vratiti mob na fabricko podesavanje
 
E to znam.. pokusavala sam , i ne reaguje.. bas nista ne zasvjetli..
 
onda ono prvo, skini rom s onog linka, na tom linku potrazi sp flash tools i vcom drivere i njih isto skini
 
I ja se pridružujem klubu sa problematičnim P5 :( . Trebao bih takođe,ako je iko u mogućnosti, da napravi backup originalnog androida od M:tel-a kako bih ga mogao flešovati te prijaviti telefon na garanciju u mtel.
Meni se desilo to da je telefon odjednom prestao da prepoznaje sim karticu, ne znam da li to ima veze sa custom romom ali sumnjam. Serviser mi je rekao da je u pitanju hardverski problem, ali obzirom da ovi iz mtel-a ne priznaju garanciju ako je stavljan custom rom - HITNO mi je potreban originalni mtel rom za Allview P5 quad!!!
 
pridruzujem se, raznoraznim flesanjem mi se bio opravio i radio jedno mjesec dana i sad opet brljavi pa ako moze neko napravitii backup valjalo bi nam
 
Nazad
Vrh Dno